2014-07-26

Savaitgalio diskusija: Ką manote apie Anykščių miesto šventę? (9)

Šio savaitgalio portalo anyksta.lt diskusijoje kviečiame skaitytojus dalintis naujausiais dabar vykstančios Miesto šventės įspūdžiais. Kas patiko? O kas nepatiko? Galbūt atradote detalių ir turite įspūdžių, kurių tiesiog negalite nutylėti?

Ar prisimenate ankstesnes Anykščių miesto šventes? Kuri iš buvusių švenčių Jums paliko didžiausią įspūdį?

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Anykščių Antano Vienuolio progimnazija kviečia

Anykščių miesto šventė

Anykščių Antano Vienuolio progimnazija

KVIEČIA

Liepos 26 d., šeštadienį

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Šventiniai fejerverkai „tempė“ apgailėtinai gimnazistų parengtą lazerių instaliaciją ir „sapaliojimus“ ant tilto sienos (6)

Minios žmonių penktadienio vakarą, jau sutemus, apgulė Šventosios pakrantę nuo šv.mato bažnyčios iki tilto per Šventąją. Čia daug įspūdžių žadėjęs Anykščių J.Biliūno gimnazijos ir krašto jaunimo projektas „LaužanTabu. Atspindžiai“, , kur ant apatinės tilto sienos buvo rodomi įvairūs vaizdai, daugeliui buvo neįžiūrimi. O foto, video ir lazerių instaliacija „Atradimų miestas – „Anykščiai“, iš kurio tikėtasi ypatingų efektų, atrodė apgailėtinai, išskyrus bažnyčios bokštų ir prie jų esančių medžių viršūnių apšvietimą įvairiomis spalvomis... Miesto istorija pristatyta monotonišku, pilnu liūdesio vieno iš projekto kūrėjų pasakojimu...

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Anykščių miesto šventėje garbės piliečiu nominuotas Alvydas Bitinas (1)

Penktadienio vakarą prie Kultūros centro oficialiai atidaryta Anykščių miesto šventė „Anykščiai – laiko tėkmėje“. Skambant miesto himnui, kurį sukūrė Stasys Aglinskas pagal kraštiečio Juozo Šiaučiulio žodžius, miesto vėliavą kėlė Alvydas Bitinas, Pasaulio energetikos draugijos Lietuvos skyriaus garbės ženklo kavalierius, Stanislava Bilevičienė, Anykščių kultūros centro sportinių šokių kolektyvo „Verpetas“ vadovė ir Algirdas Avižienis, informatikos specialistas, Anykščių mecenatas.

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Šventovė buvo pilnutėlė

Šventės organizatoriai buvo numatę Šv. Kristoforo orkestro koncertą  (vadovas .Donatas Katkus) Anykščių sakralinio meno centre, tačiau laiku atsipeikėjo. Pasiklausyti šio orkestro susirinko pilnutėlė Anykščių šv. Mato bažnyčia... Į Sakralinio meno centrą jų būtų patekę gal dešimtadalis.

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Politikos, kultūros, teisėtvarkos naujienų liepos 25-osios dienraščiuose apžvalga

Kišeninis pilietiškumas labai pavojingas. Lietuva tokį jau turi.

Apie tai prie Žalgirio Nacionalinio Pasipriešinimo judėjimo apskritojo stalo diskutavo Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Audrius Butkevičius, teisininkas,Vilniaus miesto Žvėryno gyventojų bendruomenės atstovas Liudvikas Ragauskis, filosofas Krescencijus Stoškus. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas Jakavonis. V. Budnikas diskusijos metu teigė, jog "kiekviena valdžia suinteresuota turėti kišenines nevyriausybines organizacijas, kurios joms antrintų. Tai natūralus poreikis. Bet jei kalbėtume apie pilietinę Lietuvos visuomenę, tai čia yra tam tikrų labai negerų tendencijų." RESPUBLIKA"

Skaityti daugiau...

Kaimas, kuriame augo Vilniaus meras (2)

„Anykšta“ 2014-07-24 ( 83/8816)
Regina ir Rimantas Juozelskiai džiaugiasi anūku Dovydu.
Netoli Anykščių įsikūręs Vėjeliškių kaimas. Kaime gyvena mažiau nei penkiasdešimt gyventojų ir, nors Vėjeliškių nežymi joks ženklas, tačiau  žmonės jo ir nepasigenda: „Ramiau gyventi“, - juokauja vėjališkiečiai.
Skaityti daugiau...
„Anykšta“ 2014-07-22 (82/8815)
O čia ir satanizmo detalė - per amerikiečių grupės „Inquisition“ pasirodymą scenoje stovėjo kryžiai su ožių kaukolėmis. Ožiai dažnai siejami su satanizmo apeigomis.
Savaitgalį Anykščių Dainuvos slėnyje vyko šeštasis festivalis „Velnio akmuo“. Nors pats festivalis vis labiau atsikrato skandalingos kaukės, bet šiais metais įvyko tai, ko nebuvo dar nė viename iš ankstesnių festivalių - policija užfiksavo mažiausiai keturias nusikalstamas veikas.
Skaityti daugiau...

Ar Jums svarbi Anykščių miesto šventė?

Orai

dieną +29
naktį  +15

Dienos anekdotas

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.

Komentaras

"Scenarijus": "Šilaika Egidijus Lietuvos socialdemokratų partija pasako gražią kalbą ir ją baigia partijos bičiulio Lietuvos socialdemokrato Eriko Druskino apkabinimu. Tada Darbo partijos narė jama abu neobolševikus už rankų ir veda ilgu koridoriumi. Savivaldybės klerkai mėto šiai trijų asmenų delegacijai ant galvų nevirtus ryžius iš intervencinių sandėlių ir floristinių kilimų gamybai nepanaudotas medžiagas. Likę tarybos nariai iššauna "Alytos" brangiausio putojančio vyno. Juknius pasako anekdotą, Griauzdė išsitraukia elektroninį čiulpuką, Balsys parodo balsą ir t.t.
Pabaiga. Valytojos šluosto prakaita chalato rankove ir barškėdamos stiklais patraukia į IKI priduoti butelių. -autorius 3 min. šlovės"

Komentuoti
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui spaudžiant skirti energetikos viceministre Renatą Cytacką, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, kad šantažas neturėtų dominuoti politikoje. Skaityti daugiau...
Su fotoaparatu profesionalus fotografas, kurį drąsiai galima vadinti fotomenininku, Alfredas Motiejūnas nesiskiria jau 44 metai. Anykštėnams įsiminė pavasarį bibliotekoje buvusi jo personalinė fotonovelių paroda „Išeinantys“. Kadaise mokęsis iš senosios anykštėnų fotografų kartos, dabar jis pats dėsto fotografiją Jono Biliūno gimnazijos gimnazistams, kurie skina laurus moksleivių fotografijos parodose ir konkursuose. Skaityti daugiau...
Liepos 25 dieną Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta skulptoriaus, Anykščių senųjų (XIX a.) kapinių paminklo – Šventųjų vartų (trijų kryžių) kompozicijos autoriaus Antano Žukausko  litų, nacionalinių eurų ir proginių monetų  personalinė paroda. Skaityti daugiau...
Anykščių miesto centre tradiciškai audžiami floristiniai kilimai. Darbymetis prasidėjo apie 11 valandą. Pirmosios kilimą nuaudė Raguvėlės moterų klubo moterys, baigia – 12 valandą atvažiavusios mačioniškės. Skaityti daugiau...
Ateinančią savaitę, rugpjūčio 1-ąją, sukanka metai, kai Kavarsko šaltinio baseinėlyje buvo rastas negyvas katinas. „Anykštai“ aprašius tragišką žūties įstoriją, Kavarsko katinas iš paprasto katino greit virto Katinu. Mūsų istoriją perpasakojo ir Lietuvos naujienų bei senienų portalai, o po „Facebook“-ą ją išnešiojo garsus žurnalistas Andrius Tapinas. Skaityti daugiau...
Penktadienio diena bus dar šiek tiek vėsesnė nei savaitgalis. Termometrai dar ne visur rodys 30 laipsnių, LRT radijui sakė sinoptikė Judita Liukaitytė. Rytiniuose rajonuose bus apie 27–29 laipsnius šilumos. Yra tikimybė, kad dieną kai kur formuojantis debesims gali pasitaikyti trumpo lietaus. Didžiausia tikimybė – centriniuose ir vakariniuose rajonuose. Tačiau tai būtų labai trumpas lietus, kuris gyventojų tikrai neatvėsintų. Skaityti daugiau...