2018-09-24

Naktinio krepšinio turnyre triumfavo „Užpaliai“

Šeštadienį „Nykščio namų“ arenoje kunkuliavo aistros – čia vyko iš miesto parko perkeltos Naktinio krepšinio 5×5 rungtynės. Į du pogrupius suskirstytos šešios komandos stengėsi prasimušti į atkrintamąsias varžybas, todėl kiekvienas mačas galėjo tapti lemiamu.

 

Skaityti daugiau...
2018-09-24

Niūronyse apvogta sodyba

Rugsėjo 21 dieną  apie 16.04 val. gautas vyro (g. 1958 m.) pareiškimas, kad įsibrauta į jam priklausančią sodybą Anykščių seniūnijos  Niūronių kaime, Žirgo g. ir pavogta televizorius "Samsung" ir išmanusis mobilusis telefonas "Samsung J3".

Skaityti daugiau...
2018-09-24

Rado išdaužtą stiklą (7)

Gautas moters (g. 1953 m.) pareiškimas, kad rugsėjo 23 dieną  apie 12.30 val. pastebėjo, jog jai priklausančio namo, esančio Anykščiuose, Jablonskio g., išdaužtas verandos stiklas.

Skaityti daugiau...
2018-09-24

Vairavo neblaivus (2)

Rugsėjo 23 dieną  apie 14.40 val. Kavarsko seniūnijos  Kabošių kaime  sustabdytas automobilis “OPEL VECTRA”, kurį vairavo vyras (neblaivus, nustatytas 2,04 prom. girtumas) (g. 1989 m.), gyvenantis  Kavarsko seniūnijos  Žibučių kaime.

Skaityti daugiau...
2018-09-24

Apspardė "BMW" automobilį (1)

Rugsėjo 22 dieną  apie 00.05 val. Debeikių seniūnijos  Leliūnų kaime, netoli kultūros namų, nepažįstamas asmuo apspardė ir apgadino vyrui (g. 1994 m.),  gyvenančiam  Kaune, Vėtrungės g., priklausantį automobilį „BMW 320“.

Skaityti daugiau...
2018-09-21

Anykščių „Apverstas namas“ – Iliuzijų muziejaus kopija? (3)

Iliuzija – iškraipyta pojūčių interpretacija, kai realybė suvokiama ne tokia, kokia ji yra. Egzistuoja keli iliuzijų tipai: optinės, garso, lietimo. Pirmojo Lietuvoje Iliuzijų muziejaus įkūrėjas, rusas Matvei Linov sakė, kad jo įkurto muziejaus tikslas ne tik suteikti lankytojams galimybę pamatyti iliuzijas, bet ir paaiškinti, kaip kai kurios iš jų veikia. Tiesa, paklausus apie panašaus principo pramogą – „Apverstą namą“ Anykščiuose, muziejaus įkūrėjas susižavėjimo neparodė – firmą, įrenginėjusią namą, jis laiko plagiatoriais.

 

Skaityti daugiau...
2018-09-08

Partizanų vado palaikų ieškojo dešimt metų (1)

Trakinių partizanų pagerbimo renginyje kiekvienais metais galima sutikti garbių svečių. O istorijos mokslų daktaras, Lietuvos pokario tyrinėtojas Arvydas Anušauskas „Anykštai“ sakė nepraleidęs nei vieno nuo 2005-ųjų organizuojamo „Trakinių partizanų“ renginio.
Stebėdamas, kaip keičiasi „Trakinių partizanų“ formatas, dr.A.Anušauskas dėstė, kad renginys akademiškėja. Šiemet auditorijos dėmesį traukė kelios diskusijos.

Skaityti daugiau...
Auksinių rankų autoserviso savininką Audrių Šiukščių skriaudė ir valdžia, ir vagys.
2018-07-22

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui (28)

Išskirtinai gražioje, kalvotoje vietovėje prie Rubikių ir Mušiejaus ežerų įsikūręs Skiemonių seniūnijos Mačionių kaimas, sovietmečiu tapęs centrine Marytės Melnikaitės kolūkio gyvenviete, nūnai tarsi atgimsta. Kaime nėra tuščių, apleistų sodybų, o geras asfaltuotas kelias iki Utenos ar Anykščių gyventojams suteikia galimybę darbą susirasti miestuose. Kaime išskirtinai daug ypač gražiai sutvarkytų sodybų.
Šiais metais šeimininkai atsirado ir buvusiems apleistiems pirties ir vaikų darželio pastatams. Iš kolūkmečiu sukurtos infrastruktūros iki šiol išliko biblioteka, prieš septynetą metų, panaudojus Europos Sąjungos paramos lėšas, rekonstruoti kultūros namai ir netoli jų įrengtas sporto aikštynas.

Skaityti daugiau...
2018-09-20

Palaimintojo Teofiliaus garbei – nauja atminties vieta (5)

Skiemonyse, kur tikrai nesiruošia lankytis viešnagę Lietuvoje suplanavęs Popiežius Pranciškus, jo vizito išvakarėse ir būtent jam atminti buvo tyliai pabaigti darbai, praturtinantys šio krašto istoriją.

Skaityti daugiau...
2018-08-27

Lik sveika, vasara... (3)

Palydėkime žieduotąją vasarą, rudenišką grožį pasitikdami...

Skaityti daugiau...
2018-09-21

Kvietimą bendradarbiauti su kinais ūkininkai sutiko skeptiškai (Nr. 69, 2018-09-01) (4)


Antradienį, rugpjūčio 28 dieną, į Anykščių rajono savivaldybę susikvietęs rajono ūkininkus, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji direktorė Kristina Beinorytė juos kvietė bendradarbiauti su Kinija. Su Pengžou miestu liepą kartu su K.Beinoryte nuvykęs į Kiniją, K.Tubis pasirašė ketinimų bendradarbiauti protokolą.
K.Tubis pasakojo, kad kinus ypač domina žemės ūkis, kalbėjo, kad kinai dairosi konkrečios produkcijos, tačiau, kokios – įvardinti jis atsisakė. Pokalbiai vyko aptakiai, o bendradarbiavimo galimybes su kinais ūkininkai vertino skeptiškai.

Skaityti daugiau...
2018-09-11

Tyrimą atliko, bet kol kas neviešina (Nr. 68 2018-08-28) (23)

Anykščių rajono savivaldybė atliko tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl neblaivaus už automobilio vairo policijos sustabdyto Anykščių seniūnijos seniūno Eugenijaus Pajarsko, tačiau tyrimo išvadas visuomenei viešinti kol kas atsisako.

Skaityti daugiau...
2018-09-11

A. Vienuolio progimnazija skelbia net pirmokų adresus (Nr. 67 2018-08-25) (14)

Anykščių A. Vienuolio progimnazijos internetinėje svetainėje jau nuo birželio mėnesio „kaba“ sąrašai, su šią rugsėjo 1 – ąją į mokyklą ateisiančių pirmokų vardais bei pavardėmis. Be šios informacijos, šalia skelbiamos ir tikslios mokinių gimimo datos bei gyvenamųjų vietų adresai.

Skaityti daugiau...
2018-09-22

Vilkai tampa drąsesni, tačiau žmonėms jų bijoti nereikėtų (8)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininką, medžioklės žinovą Rimantą Pečkų. Skaityti daugiau...

2018-09-15

Už parduodamo produkto kokybę atsako pardavėjas (10)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką Dainių Žiogelį.

Skaityti daugiau...

Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)
Pirmadienį Lietuvoje daug kur lis, galima perkūnija ir kruša, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba. Skaityti daugiau...
Minint Lietuvos žydų genocido dieną ir palaikant pilietinės iniciatyvos „Vardai“ idėją, pirmadienį Seime bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Skaityti daugiau...
Investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas už neskelbiamą sumą pardavė buvusią Seimo poilsinę „Viešnagė“ Palangoje, netoli Palangos koncertų salės  Ją įsigijo bendrovė „Hanika“. Skaityti daugiau...
JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) įvesti muitai 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškam importui įsigaliojo pirmadienį. Tai reiškia, kad Vašingtonas muitais apmokestino jau 200 mlrd. JAV dolerių vertės importo iš Kinijos, o vartotojai šio prekybos karo padarinius pajus dar stipriau nei iki šiol. Skaityti daugiau...
Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į Latviją, kur susitiks su valdžios atstovais ir skirtingų atšakų krikščionimis, praneša pontifiką lydintis BNS korespondentas. Skaityti daugiau...
2018 m.  rugsėjo 21 d. Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas 2018-09-21 apie 16.59 val., Utenoje, Krašuonos g. automobilio Audi A6 vairuotojui (g. 1988 m.) gyv. Utena, Kauno g. nustatytas 1,62 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Skaityti daugiau...
Smurtas artimoje aplinkoje    2018-09-20 apie 16.30 val., Utenos r., Leliūnų mstl., Vareikių g., gyvenamojo namo koridoriuje, neblaivus (girtumą pasitikrinti atsisakė) sūnus (g. 1988 m.) gyv. Utenos r., Leliūnų mstl., Vareikių g., žodinio konflikto metu, smurtavo motinos (g. 1966 m.) atžvilgiu Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Skaityti daugiau...
Smurtas artimoje aplinkoje        2018-09-19 apie 18.41 val., Visagine, Festivalio g., namuose, neblaivus (nustatytas 2,45 prom. girtumas) vyras (g. 1973 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 3,08 prom. girtumas) sugyventinę (g. 1975 m.). Vyras sulaikytas ir patalpintas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Skaityti daugiau...
Įtakingiausias Anykščių krašto verslininkas ir ūkininkas Vygantas Šližys sako - kol kas nėra priėmęs sprendimo dėl dalyvavimo 2019-ųjų savivaldos rinkimuose. "Laikas parodys." - mįslingai kalbėjo V.Šližys. Skaityti daugiau...
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė organizacijų, aktyviausiai prisijungusių prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusių įdomiausių veiklų, sąrašą. Tarp aktyviausių iniciatyvos dalyvių – ir Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius. Skaityti daugiau...
Užstatas už asmenis, kurie kandidatuoja į savivaldybių Tarybas, bet dėl užimamų pareigų negali būti Tarybos nariais, didinamas nuo 2 iki 5 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčio dydžių, kuris dabar yra 895 eurai. Taigi, vienas įstaigos vadovas, seniūnas ar savivaldybės skyriaus vedėjas sąrašui „kainuos“ 4 475 eurus. Tokia solidi užstato suma greičiausiai sumažins kandidatų, kurie į partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus įrašomi tik tam, kad juos „patemtų“, skaičių.Ką mano apie užstato didinimą, „Anykšta“ klausė pašnekovų. Skaityti daugiau...
  Penktadienio vakarą važiuodamas į Staškūniškio (Kurklių sen.) seniūnaičio rinkimus, buvau piktas. Ko ten važiuoti? Susės staškūniškiečiai, nubalsuos ir baigtas kriukis. Tačiau, pasirodo - nieko panašaus. Renginys buvo smagus, bendruomenės atstovai garsiai šaukė, kaltino vieni kitus: neva kažkas bendruomenės vyną išgėręs, kažkas treniruoklius į bažnyčią sunešęs, kažkas laikraščiui "Šilelis" nesąmonių prišnekėjo. Iki visiško žurnalistinio darbo sėkmės trūko tik muštynių... Skaityti daugiau...
Užstatas už asmenis, kurie kandidatuoja į savivaldybių Tarybas, bet dėl užimamų pareigų negali būti Tarybos nariais, didinamas nuo 2 iki 5 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčio dydžių, kuris dabar yra 895 eurai. Taigi, vienas įstaigos vadovas, seniūnas ar savivaldybės skyriaus vedėjas sąrašui „kainuos“ 4 475 eurus. Tokia solidi užstato suma greičiausiai sumažins kandidatų, kurie į partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus įrašomi tik tam, kad juos „patemtų“, skaičių.Ką mano apie užstato didinimą, „Anykšta“ klausė pašnekovų. Skaityti daugiau...
Anykščių rajono savivaldybės darbo grupė baigė gerosios patirties seminarų, konsultacijų ciklą Mirgorode (Ukraina). Antrąją darbo dieną buvo pristatoma informacija seminare „Alternatyvūs energijos šaltiniai Ukrainoje ir Europoje” (pranešėjas – ekspertas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius). Vyko aptarimas ateities perspektyvų bei naujų galimybių. VšĮ Kauno regionės plėtros agentūros atstovė Jūratė Karbauskaitė pristatė atliktą energetinį auditą Mirgorodo miesto mokyklai. Skaityti daugiau...
Dėl geidžiamo darbo nebūtina vykti į Vilnių – didžiosios šalies įmonės pagrindinius savo padalinius steigia ne tik sostinėje. Vienas tokių pavyzdžių – prieš pusantrų metų Kaune įkurtas „Tele2“ Verslo klientų aptarnavimo centras. Skaityti daugiau...
Per „Obuolinių“ šventę paskelbti  „Metų ūkio“ nugalėtojai. Skaityti daugiau...
Šį šeštadienį Anykščiuose švenčiamos „Obuolinės“. Nuo pat ryto kertinė šventės ašis – amatų ir derliaus mugė. Skaityti daugiau...
Užstatas už asmenis, kurie kandidatuoja į savivaldybių Tarybas, bet dėl užimamų pareigų negali būti Tarybos nariais, didinamas nuo 2 iki 5 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčio dydžių, kuris dabar yra 895 eurai. Taigi, vienas įstaigos vadovas, seniūnas ar savivaldybės skyriaus vedėjas sąrašui „kainuos“ 4 475 eurus. Tokia solidi užstato suma greičiausiai sumažins kandidatų, kurie į partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus įrašomi tik tam, kad juos „patemtų“, skaičių.Ką mano apie užstato didinimą, „Anykšta“ klausė pašnekovų. Skaityti daugiau...
Po to kai buvęs Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas grąžino mero Kęstučio Tubio padėką į savivaldybę, rajono vadovas nusprendė D.Vaiginui padėkoti bent per savivaldybės "Facebook"-ą. Skaityti daugiau...
Paprašyti įvardinti geriausius pretendentus į prezidento postą, gyventojai dažniausiai rinkosi šią savaitę apie kandidatavimą paskelbusį ekonomistą Gitaną Nausėdą. Skaityti daugiau...
Į Lietuvą šeštadienį ilgai laukto vizito atvyksta popiežius Pranciškus. Per keturių dienų viešnagę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje jis atiduos pagarbą Baltijos šalių nepriklausomybei ir pagerbs nacių bei sovietų režimų aukas. Skaityti daugiau...
2018-09-22

Vilkų daugėja (27)

Po praėjusį savaitgalį vilkų įvykdytų masinių avių skerdynių viename Lietuvos ūkių, jau ir šalies politikai konstatuoja, kad ūkininkams vilkų daroma žala privalo būti ne tik tinkamai atlyginta, bet taip pat reikia siekti peržiūrėti nustatytas vilkų sumedžiojimo kvotas, kurios nebeatitinka šių dienų realijų. Žmonės bijo išleisti savo vaikus vakare į kiemą, nes vilkų priviso tiek, kad jie suka ratus ne tik aplink ūkininkų gyvulius, bet ir aplink kaimus ar vienkiemius. Šia tema „ANYKŠTA“ TV kalbino Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininką, medžioklės žinovą Rimantą Pečkų.Pašnekovą kalbino portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas. Skaityti daugiau...
Užstatas už asmenis, kurie kandidatuoja į savivaldybių Tarybas, bet dėl užimamų pareigų negali būti Tarybos nariais, didinamas nuo 2 iki 5 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčio dydžių, kuris dabar yra 895 eurai. Taigi, vienas įstaigos vadovas, seniūnas ar savivaldybės skyriaus vedėjas sąrašui „kainuos“ 4 475 eurus. Tokia solidi užstato suma greičiausiai sumažins kandidatų, kurie į partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus įrašomi tik tam, kad juos „patemtų“, skaičių.Ką mano apie užstato didinimą, „Anykšta“ klausė pašnekovų. Skaityti daugiau...
Šeštadienį Anykščiuose bus svenčiamos „Obuolinės“.Ką manote apie šią šventę ir jos pavadinimą? Ar dalyvausite? Kaip vertinate šių metų šventės programą?Taip pat po šventės kviečiame pasidalinti patirtais įspūdžiais. Skaityti daugiau...
Jau tapo tradicija Anykščiams svarbių švenčių metu, pagerbti šimtmečio anykštėnus. Vienuolika anykštėnų, nusipelnę savam kraštui bus pagerbti ir apdovanoti Obuolinių šventės metu. Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį  apie 10 val. 4 min. Anyksčiuose, S. Neries g., prie Antano Baranausko mokyklos stadiono, jaunuolis (g. 2001 m.), matant kitiems mokyklos mokiniams, sumušė nepilnametį (g. 2003 m.), kuris dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas į ligoninę.  Skaityti daugiau...
Kadenciją baigęs Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas grąžino padėką, kurią pasirašė meras Kęstutis Tubis.  Ligoninės direktorius paskutiniais metais sulaukdavo nuolatinės rajono valdžios kritikos, o konkurse ligoninės vadovo vietai užimti naujai kadencijai, komisijos valia, jis surinko mažiau nei minimalus kvalifikacinis balas. Tuo tarpu mero padėkoje D.Vaiginui beriamos liaupsės. Skaityti daugiau...
Kitą savaitę posėdžiausanti Anykščių rajono Taryba nustatys Anykščių rajono  mero pavaduotojo Sigučio Obelevičiaus individualų darbo laiko režimą  nuo  spalio 1 d. iki birželio 21 d. Skaityti daugiau...
2018-09-21

Parodos atidarymas

Parodos ŽVILGSNIS Į NIDOS DAILININKŲ KOLONIJĄ ( XIX A. PAB. - XX A. I P. TAPYBA IŠ ALEKSANDRO POPOVO (KLAIPĖDA) RINKINIO) atidarymas 2018 m. rugsėjo 22 d., 14 val.  Angelų muziejuje - Sakralinio meno centre ( Vilniaus g. 11, Anykščiai) Skaityti daugiau...
Rugsėjo 20 dieną apie 18.10 val., Anykščiuose, S. Neries g., neblaivus (nustatytas 3,82 prom. girtumas) sūnus (g. 1983 m.) smurtavo motinos (g. 1949 m.) atžvilgiu, taip sukėlė jai fizinį skausmą. Skaityti daugiau...
Turizmo nakties proga rugsėjo 22-osios vakarą rašytojo Antano Vienuolio namuose savo grožiu ir įvairove atsivers kraštas, padovanojęs Anykščiams rašytoją. Gruzija, pažadinusi jaunojo Antano Žukausko kūrybinį polėkį, dabar bus pristatoma kaip Sakartvelas – visų kartvelų šalis. Skaityti daugiau...
Portalo anyksta.lt tekstas „Vadovų klubas prie ligoninės pasodino Daliui Vaiginui skirtą ąžuolą“ jau sulaukė 254 komentarų, jį perskaitė per 5 000 portalo lankytojų. Panašu, kad pagal komentarų skaičių šis tekstas jau yra visų laikų anyksta.lt rekordininkas. Toks kiekis komentarų po tekstu nepadarytų gėdos ir „Delfi“. Skaityti daugiau...
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus duomenimis Anykščių  rajone kasmet (2013-2017 m.) vidutiniškai 78 nukentėję nuo įvairių naminių ar laukinių gyvūnų asmenys kreipiasi medicininės pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Kontakto metu gyvūnai apkandžioja, apdrasko, apseilėja žmones. Jeigu įkanda arba apseilėja sužalotą odą pasiutęs gyvūnas, užsikrečiama pasiutlige. Skaityti daugiau...
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos surenkama šokoladų „Kinder“ (kilmės šalis – Lenkija) partija. Saldumynuose nustatytas pašalinis kvapas ir skonis. Skaityti daugiau...
Portalas lrytas.lt praneša, jog realu, kad nušalintas Prezidentas Rolandas Paksas vėl galės bandyti tapti šalies vadovu.  Skaityti daugiau...
Vakar, rugsėjo 19 dieną, Anykščių viešojoje bibliotekoje lankėsi ir naujausią savo knygą „Tėvynės tuštėjimo metas 2000- 2017 metai” pristatė filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, publicistas, rašytojas Arvydas Juozaitis, šią savaitę oficialiai pranešęs, kad kandidatuos į Lietuvos Respublikos prezidentus. Skaityti daugiau...
Visos naujienos