2014-04-24

Tarybos narius stebėjo Audronius Gustas (5)

Rajono Tarybos posėdyje pasirodžius Anykščių psichikos sveikatos centrio direktoriui, psichiatrui Audroniui Gustui per salę nuvilnijo šurmulys. Tačiau gydytojas elgėsi taikiai, nieko neišsivedė. Mat jis Taryboje pasirodė todėl, kad buvo tvirtinamas jo atlyginimas.

Skaityti daugiau...
2014-04-24

Barė VILIŲ JUODELĮ (2)

Rajono rinkimų komisijos pirmininkas, rajono Tarybos narys, "darbietis" Alfrydas Savickas Tarybos posėdyje dėstė, kad nederėtų SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS VILIAUS JUODELIO išleisti atostogų, nes jis "nepadeda organizuoti rinkimų." Pasak A.Savicko, V.JUODELIS nesirūpina rinkimų apylinkių kompiuterizacija bei patalpomis. "Klausimai sprendžiami" - atsikirto DIREKTORIUS. 

Skaityti daugiau...
2014-04-24

Meras leis knygą apie gerus darbus (2)

Rajono Tarybai rajono meras konservatorius Sigutis Obelevičius pateikė 2013 metų veiklos ataskaitą. Socialdemokratas Romaldas Gižinskas susirūpino, kad tik meras ataskaitos nespausdintų kokiam laikraštyje ir priminė, kad prieš keletą metų, kai vyko "teismų maratonas", kol "Anykšta" atgavo savo pinigus.

Skaityti daugiau...
2014-04-24

Siūloma aptverti šiukšlių konteinerius (4)

Rajono Tarybai pateikta idėja, kaip gyventojus dar "geriau" apmokestinti už šiukšles. Gyventojai mokėtų už sukauptą atliekų kiekį, o kad šiukšlių žmonės nemestų į svetimus konteinerius siūloma juos aptverti.

Skaityti daugiau...
2014-04-24

Menų inkubatorių Romaldui Gižinskui gyrė ir Oskaras Koršunovas, ir Gintaras Rinkevičius. Tik Viljamas Šekspyras kol kas nieko nesako... (5)

Anykščių rajono tarybos posėdyje socialdemokratas Romaldas Gižinskas Anykščių menų inkubatorių palygino su bažnyčia. „Kai Anykščiuose statė naują bažnyčią, daug kas kalbėjo, kam mums jos reikia.“ – prisiminė politikas.

Skaityti daugiau...
2014-04-24

Politikos, kultūros, teisėtvarkos naujienų balandžio 24 d. dienraščiuose apžvalga

Šiandien Seime planuota svarstyti nelietuviškų asmenvardžių rašymo dokumentuose įstatymų projektus. Tačiau vakarop Parlamento valdantieji nusprendė jį atidėti iki birželio, kai jau bus pasibaigę ir prezidento, ir Europos Parlamento rinkimai. Kultūros atstovai ir kai kurie Seimo nariai įsitikinę - jei bus leista asmenvardžius rašyti lotyniškais rašmenimis, tokių pačių teisių ims reikalauti ir kitų tautų atstovai. Maža to, anot Seimo nario Algirdo Patacko, lenkai vien tuo neapsiribos, tolesnis jų žingsnis bus gatvių pavadinimų rašymas, vėliau - kultūrinė autonomija. Anot jo, Lenkijoje nėra politinės jėgos, kuri Vilnių laisva valia atiduotų Lietuvai. "Viskas prasidės nuo pavardžių rašymo, bet tuo nesibaigs. Jie įvairiomis priemonėmis sieks susigrąžinti Vilnių. Pirmiau - vardai, paskui - gatvių pavadinimai, galų gale ims kurti čia savo kultūrinę autonomiją, o kai prasidės kokie nors kariniai konfliktai ir lenkų kariuomenė atvažiuos mūsų ginti, geruoju jie iš čia neišeis. Turime suvokti, kad tokia yra perspektyva. Toks yra scenarijus", - niūriomis spalvomis Vilniaus krašto ateitį piešė politikas. RESPUBLIKA

Skaityti daugiau...
„Anykšta“ 2014-04-24 (46/8779)
Teisiamoji Lilijana Damoševičienė teismo posėdžio metu triukšmavo, trukdė kalbėti kitiems proceso dalyviams, todėl ne kartą teisėjos buvo įspėta, bet taip ir nepašalinta iš teismo salės už nustatytos tvarkos nesilaikymą. Autoriaus nuotr.
Šešerius metus vykęs kaimynų konfliktas dėl kelio Viešintose peraugo ir į abipusę neapykantą: Lilijana Damoševičienė telefonu grasino vyro šautuvu nušauti Danguolę Sabaliauskienę, o jos nepilnamečiams vaikams išdurti akis ir paskandinti juos baloje.Kaimynų tarpusavio vaiduose dalyvauja ir L.Damoševičienės senyvo amžiaus motina Elizaveta Lobina, kuri kaimynės D.Sabaliauskienės dukters ir jos draugų užgauliojimus įrašinėjo diktofone ir juos pateikė teismui. L.Damoševičienė jau nubausta administracine tvarka už tai, kad D.Sabaliauskienės dukrą apipurškė ašarinėmis dujomis.
Skaityti daugiau...

Aukodami anykštėnai dalijasi gerumu

„Anykšta“ 2014-04-19 (45/8778)
Pernai, į amžinybę palydėjusią brangiausią žmogų, 84 – erių Anelę Jankevičienę šv. Velykų išvakarėse su dovanom aplankė Raudonojo kryžiaus Anykščių skyriaus savanorė Rugilė Palevičiūtė ir slaugytoja Valė Šiupšinskienė. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.
Velykos yra dar viena proga prisiminti silpniausius ir pažeidžiamiausius visuomenės narius ir pasidalinti gerumu. Anykščių visuomeninės organizacijos prieš Velykas intensyviai dirbo: kas rinko, kas dalino labdarą, kiti dėkojo rėmėjams arba net ruošė šventę visam miesteliui.
Skaityti daugiau...

Kada pagamintas Jūsų automobilis?

Orai

dieną +9
naktį  0

Dienos anekdotas

Kunigas dalija Komuniją: "Kristaus kūnas... Kristaus kūnas... Kristaus kūnas..." - "O gal aš galėčiau gauti gabalėlį erškėčių vainiko? Aš vegetaras..." 

Komentaras

Jonas: "Yra tik viena normali nepartinė kandidatė į Prezidentus - Prezidentė Grybauskaitė, už ją ir balsuos 90 proc. sveiko proto žmonių"

Komentuoti
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Pan Gi Munas (Ban Ki-moon) apkaltino visas Sirijos pilietinio karo šalis "grubiais tarptautinės teisės pažeidimais", nes jos neleidžia suteikti humanitarinę pagalbą, skelbia BBC. Skaityti daugiau...
  Andrioniškio seniūnijoje Latavos kaime gyvenanti Nijolė DAVAINIENĖ užsiima neįprastu menu. Amatininke jos pavadinti neišeina, nors ir daro daiktus, kurie į meną lyg ir nepretenduotų. Jau keletą metų N. Davainienė gamina daiktus, kuriuos būtų galima pavadinti geriausiomis moterų draugėmis – rankines. Kiekviena iš rankinių yra skirtinga, autorė prisipažįsta, kad nenori daryti rankinių kopijas, tad įsigijusios rankinę iš jos moterys gali būti ramios – kitos tokios nėra. Dalyvauja su darbais visose svarbiausiose Lietuvos mugėse, turi savo interneto svetainę, kur galima susipažinti su naujausiais rankinių modeliais. Taigi, N.Davainienės darbai Lietuvos didmiesčiuose gal net geriau žinomi negu Anykščiuose. N.Davainienės atsakymai į skaitytojų klausimus.  Skaityti daugiau...
Jau daugiau nei dešimtmetį vykstančiuose populiariausio rajono gydytojo rinkimuose kol kas pirmauja trys medikės, net 21 „Anykštos“ skaitytojų padėkų gavusi ir jau kelis metus iš eilės populiariausia renkama Kurklių ambulatorijos ir Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) gydytoja Dalia Kazlauskienė, to paties centro šeimos gydytoja Salomėja Rainienė – 15 padėkų bei 10 padėkų sulaukė Anykščių PSPC gydytoja Violeta Gustienė. Skaityti daugiau...
1806 m. Pakalnės apskrityje, Noragėliuose, gimė Mažosios Lietuvos kalbininkas, spaudos darbuotojas, lietuvininkų kunigas Frydrichas Kuršaitis. Mirė 1884 m. Palaidotas Karaliaučiuje. Skaityti daugiau...
 Balandžio 23 dieną  apie 9 valandą 45 minutės Debeikių seniūnijoje neblaivi (1,29 prom.) R. B., gimusi 1980 metais., ranka sudavė savo mažamečiam sūnui į nugarą, taip sukeldama jam fizinį skausmą. R. B. sulaikyta ir uždaryta į areštinę.  Skaityti daugiau...
  Anglijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) žaidžiantys BC „Anykščiai“, pateko į pusfinalį, kur susigrūmė su reguliariojo sezono nugalėtojais. Skaityti daugiau...
Sakralinio meno centre  (Vilniaus g. 11, Anykščiai) balandžio 24 d.  17.15 val. Fotografo Gintaro Česonio darbų parodos atidarymas – koncertas „Dialogai“. Koncertuoja Čiurlionio styginių kvartetas ir akordeonininkas Kazimieras Stonkus. Dalyvauja fotomenininkas Gintaras Česonis. Renginys nemokamas. Skaityti daugiau...