2017-06-28

Ar jaučiatės saugūs gamtoje? (1)

Kaip apsiginti nuo kraujasiurbių ir ką daryti įsisiurbus erkei? Rytoj 12 val interneto portalas DELFI kviečia stebėti tiesioginę konferenciją, kurioje svečiuosis ir į klausimus atsakys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė.

Skaityti daugiau...
2017-06-28

Potencialūs skyriaus vedėjai laiko gebėjimo testą (4)

Tapti Anykščių savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjais pretenduoja trys asmenys. Konkurso data dar nėra paskelbta - laukiama, kol pretendentai išsilaikys bendųjų gebėjimų testą (arba bent pabandys jį laikyti).

Skaityti daugiau...
2017-06-28

Kūryba plius krašto pažinimas

Praeitą savaitę garsiojo dailininko Kajetono Sklėriaus gimtajame Kunigiškių kaime prie Svėdasų vyko jau antroji, tradicine tapsianti moksleivių kūrybos bei krašto pažinimo stovykla „Piešiame piliakalnius“. Penkių dienų pasaulis buvo pripildytas kelionių, pažinimo, bičiulystės, sodžiaus buities, klėties paslapčių, mokymosi piešti... 

Skaityti daugiau...
2017-06-28

Besigirdami persistengė

Anykščių rajono valdžia besigirdama gerais darbais - persistengė. Savivaldybės internetiniame puslapyje publikuojama žinutė "Pušyno kvartalo gyventojams mažės šilumos kaina", kurioje nurodoma, kad Pušyno mikrorajonas bus prijungtas prie biokatilinės ir todėl Pušyno gyventojams mažės šilumos kaina.

Skaityti daugiau...
2017-06-28

Konkursas "Aš fotografuoju vasarą"

Vasara – pats gražiausias, šviesiausias, spalvingiausias metų laikas. Žydinčios gėlės, nokstantis derlius ir laimikiais džiuginantys miškai ir ežerai – visa tai, be abejonės, Jūs fotografuojate. Kas profesionaliais, kas mėgėjiškais, o kas ir mobiliaisiais telefonais užfiksuojate nuostabiausias akimirkas, vertas, kad jas pamatytų kuo daugiau žmonių. Tad kviečiame dalyvauti konkurse „Aš fotografuoju vasarą“ ir nuotraukomis pasidalinti su „Anykštos“ interneto portalo bei laikraščio“Anykšta“ skaitytojais. Skaityti daugiau...

2017-06-24

Ilgio ežero pakrantė skatina pamatyti Lietuvos šventas vietas (2)

Anykščių krašto tikintieji puikiai žino Molėtų rajono Alantos seniūnijoje esantį, Skiemonių parapijai priklausantį Janonių kaimą. Ši vietovė išgarsėjo po to, kai 1962 metų liepos mėnesį Janonių sodžiaus laukuose aštuoniolikmetei Ramutei Macvytei apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Gūdų sovietmetį maldininkai iš tų vietų buvo vaikomi, laužomi jų pastatyti kryžiai, šventa vieta būdavo užsėjama pasėliais, o pasimelsti susirinkę žmonės baudžiami „už kolūkio pasėlių mindymą“. Dabar pastatytoje koplytėlėje meldžiamasi, vasaros metu organizuojami atlaidai.
Vis dažniau anykštėnai išsirengia ir į kitą šventą vietą, esančią Zarasų krašte.
Ten, Ilgio ežero pakrantėje, įrengtas mini Kryžių kalnelis, tarsi muziejus ir šventovė po atviru dangumi, kurią gausiai lanko ne tik tikintieji, bet ir keliautojai.

Skaityti daugiau...
2017-06-10

Buteikių kaimą garsina piliakalnis (3)

Vos trejetas kilometrų tiesiąja į rytus Buteikių kaimą skiria nuo Kurklių, tačiau norint nuvažiuoti iš seniūnijos centro į šį kaimą, tenka sukarti vos ne dešimt kilometrų aplink dėl tiltų per Virintą ir jos intaką Nevėžą. Pasak Kurklių seniūno Algimanto Jurkaus, Kurklių II-ojo kaimo seniūnaitijai priklausančiame kaime dabar gyvena tik 7 žmonės, nors gyvenamąją vietą deklaruoja 11.

Skaityti daugiau...
2017-05-01

Anykščius aktorė laiko kultūros pavyzdžiu (1)

Kaune gimusi aktorė, rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė–Mar - dažna viešnia Anykščiuose. Žinoma Lietuvos Nacionalinio dramos teatro monospektaklių autorė, režisierė ir aktorė sakė, kad į Anykščius stengiasi atvažiuoti bent kelis kartus per mėnesį, nes čia ją aplanko kūrybos mūzos ir supa artimi draugai. Beveik 10 metų su Anykščiais glaudžius ryšius palaikanti Sankt Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institute aktorinį meną studijavusi menininkė ne tik žavisi mėgstančių teatrą anykštėnų šiltumu, bet ir jų išlavintu skoniu.

 

Skaityti daugiau...
2017-06-27

Juk tada buvo visai neblogai... (5)

Raimondas GUOBIS, muziejininkas, Anykščių rajono Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas prisimena savo vaikystę ir paauglystę sovietmečiu, kai priklausyti pionieriams buvo tarsi nieko tokio. Draugystę sutaurinę kino filmai, įtaigūs pasakojimai apie sovietinius didvyrius spaudoje, rikiuotės ir būgnai, tarsi nekalti vaikiški žaidimai, kuriuose naudojama sovietinė atributika žavėjo nepatyrusias vaikų sielas. Tiesos, kad esame okupuoti, niekas nekalbėjo....

„Klasės valandėlės metu kartą išėjome į netoli mokyklos ošiantį pušyną, kurio laukymėje ant storos pušies kamieno, aukštėliau, kad, norint pasiekti reikėtų įsilipti, užrišo raudoną kaklaraištį. Mes buvome sudalinti į dvi komandas - viena gynė medyje esantį raudoną talismaną, o kiti puolė - privalėjo jį nurišti ir sėkmingai nunešti bei paduoti tolėliau stovėjusiai auklėtojai“,- pionieriškus savo kartos žaidimus prisimena daugelio knygų apie Aukštaitijos kraštą autorius.

Skaityti daugiau...
2017-06-23

Medinė pilis siurbia pinigus („Anykšta“, Nr. 41, 2017-05-27) (4)

Anykščių rajono savivaldybės administracija užsakė antrąjį Šeimyniškėlių medinės pilies techninį projektą, kuris rajono biudžetui kainuos per 27 tūkst. eurų. Tiesa, jis įvardinamas projekto korekcija, tačiau vėl numatomos lėšos archeologiniams bei hidrogeologiniams piliakalnio tyrimams.
Šiomis dienomis po piliakalnį, ant kurio, kai kurių istorikų nuomone, stovėjusi Lietuvos karaliaus Mindaugo pilis Voruta, važinėja traktoriai. Buvęs pilies statybų darbų rangovas UAB „Povilo Gurklio firma“ traukia jau įrengtus pilies pamatus ir lygina duobes.
Tačiau piliakalnis ramybės greitai vėl neturės. Savivaldybė skelbs naują pilies statybų konkursą, bus nauji statybininkai ir kiti traktoriai.
Žinomi istorikai profesoriai Alfredas Bumblauskas bei Aleksiejus Luchtanas skeptiškai vertina ant Šeimyniškėlių piliakalnio statomą pilį, o kraštietis istorijos mokslų daktaras Norbertas Černiauskas mano, kad šiam komerciniam objektui reikėjo paieškoti paprastos kalvos.

Skaityti daugiau...
2017-06-11

Rajono valdžia į Anykščius nori nebeįsileisti „superfiestų” („Anykšta“, Nr. 40, 2017-05-23) (15)

Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius sausio pabaigoje Anykščių rajono policijos komisariate vykusiame susirinkime pareiškė, kad vasarą po Lietuvą vykstantys koncertiniai turai „Superfiesta“, kuriuose pasirodo žymūs šalies popmuzikos atlikėjai bei muzikos grupės, Anykščiuose yra nepageidaujami.
„Anykščiai orientuojasi į aukštesnės kokybės renginius. Mes rajono Taryboje netgi svarstėme tokį klausimą, kad tiems komerciniams renginiams, tokiems, kaip „Superfiesta“, kurios sukelia problemų ne tik mums, bet ir policijai, pakelti nuomos kainas. Tikimės, kad dalies tokių žemesnės kultūros renginių tikrai atsisakysime“, - pareiškė S. Obelevičius.

Skaityti daugiau...
2017-06-10

Prasidėjo avių pjovimo sezonas („Anykšta“, Nr. 40, 2017-05-20) (10)

Praėjusį sekmadienį Kurklių seniūnijos Moliakalnio kaimo ūkininkas po nakties rado 5 papjautas avis - eriavedę ir 4 jauniklius. Tai pirmasis vilkų antpuolis šiais metais Anykščių rajone, bet, žinoma, ne paskutinis.

Skaityti daugiau...
2017-06-17

Jaunystėje svarbiausias dalykas buvo Laisvė (10)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas ALEKSIEJŪNAS kalbina Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių filialo pirmininkę Primą PETRYLIENĘ.

Skaityti daugiau...
2017-06-10

Anykščių muziejui - 90 (7)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas ALEKSIEJŪNAS kalbina Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktorių Antaną VERBICKĄ.

Skaityti daugiau...

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Auklėtoja darželyje per tėvų susirinkimą:
– Nežinau, ką jūs su vaikais veikiate savaitgaliais, bet pirmadieniais, visi vaikai prieš gerdami arbatą susidaužia puodeliais.

Komentaras

X - man: „Jau kelinti metai iš eilės Anykščių miesto šventės koncertui parenkami muzikos atlikėjai kurie neatspindi plačiosios auditorijos muzikinio skonio."

Komentuoti
Mažmeninės prekybos augimą šiandien daugiausia lemia ne gausesnis vartojimas, bet didėjančios prekių kainos. Tai rodo, kad prekybininkai pradeda justi gyventojų skaičiaus mažėjimo ir slopstančios perkamosios galios įtaką, rašo „Verslo žinios“. Skaityti daugiau...
Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio ir jo žmonos Elvyros Tubienės turtas per 2016-uosius - sumažėjo. Už 2015-uosius pateiktoje šeimos deklaracijoje Tubių šeimos turto vertė buvo 191 tūkst. 394 eurai, už 2016-uosius - 189 tūkst. 289 eurai. Meras K.Tubis savo vardu 2016-aisias pasiėmė 30 tūkst. eurų paskolą.  Skaityti daugiau...
Vilniaus Savicko dailės galerijos suaugusiųjų meno mokyklos studentai bei ją vėliau baigę šiemet tradicinės vasaros stovyklos vietą, kaip ir pernai pasirinko Anykščius. Savaitė prabėgo bematant, nes kūrybiniame sambūryje dalyvavę kūrėjai ne tik tapė, piešė, bet ir ieškojo krašto įdomybių, keliavo siauruku prie Rubikių, kur valgė gardžiausią pasaulyje žuvienę... Skaityti daugiau...
Į Lietuvą ateina karšti ir lietingi orai, ketvirtadienį gali kilti škvalas, prognozuoja Hidrometeorologijos tarnyba. Skaityti daugiau...
Per trejus metus sumažėjo Lietuvos gyventojų, kurie lankosi muziejuose, galerijose. Skaityti daugiau...
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka šią savaitę taip pat švęs. Važiuos į Molėtų miesto šventę. Skaityti daugiau...
Rajono meras Kęstutis Tubis šią savaitę Baltarusijos Respublikos Nepriklausomybės dieną švęs net keturias dienas. Skaityti daugiau...
Futbolo sporto klubas „Anykščiai“ liepos 1 dieną rengia paplūdimio futbolo turnyrą Vytautui Galvonui atminti. Skaityti daugiau...
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog interneto svetainėje www.vmi.lt jau paskelbė Metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenis. Kaip ir kasmet, gyventojų patogumui VMI tai padarė gerokai anksčiau, nei kad įpareigoja įstatymas. Šią informaciją galima rasti skyrelyje „Informacijos rinkmenos“ (Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos -> Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai (www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai ). Skaityti daugiau...
Seimas vakar pritarė rezoliucijai, kuria Lietuvos komunistų partija pripažįstama nusikalstama organizacija. Skaityti daugiau...
Antradienį policijos pareigūnai į areštinę uždarė du smurtautojus, vienas iš jų - nepilnametis. Skaityti daugiau...
Liepos 6 dieną Anykščių rajone vyks Lietuvos paplūdimio čempionatas. Šalyje kol kas egzotiška laikoma sporto šaka sulaukė neeilinio dėmesio, kuomet 2013-ais metais debiutavo paplūdimio tinklinio aikštyne prie sostinės Baltojo tilto. Tuomet pirmąjame paplūdimio imtynių čempionate dalyvavo arti pusantro šimto dalyvių. Skaityti daugiau...
Anykščių rajono savivaldybės administracijos užsakymu UAB „AL Grupė“ sumaketavo ir atspausdino leidinį „Gyvūnų laikymo Anykščių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės“. Skaityti daugiau...
Paaiškėjo, kokios muzikos grupės šiemet koncertuos šeštadienio Anykščių miesto šventės vakaro koncerte Dainuvos slėnyje. Skaityti daugiau...
Pavasarį per visą Lietuvą nuskambėjusi istorija, kad Kavarske esantį aukščiausią šalyje gelžbetoninį kryžių Anykščių rajono savivaldybė teismo prašo pripažinti bešeimininkiu, kartojasi. Šįkart savivaldybės akiratyje atsidūrė dar vienas religinės paskirties objektas. Skaityti daugiau...
Anykštėnai skundžiasi, kad miesto Vlniaus gatvėje esančiame prekybos centre „Norfa“ stovintis taromatas „elgiasi nesąžiningai“. Skaityti daugiau...
Šiemet Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai skirti renginiai bus švenčiami ne tik įprastose Anykščių miesto erdvėse, bet ir ant Šeimyniškėlių piliakalnio. Skaityti daugiau...
2017-06-27

Pešėsi...

Pirmadienį policija gavo du pranešimus apie kilusius konfliktus. Skaityti daugiau...
Pirmadienį  Anykščiuose,  prie Statybininkų  gatvės 4-ojo namo, ant šaligatvio, rastas vyro (g. 1959 m.),  gyvenusio  Liudiškių g.atvėje  kūnas be išorinių smurto žymių. Skaityti daugiau...
Ugniagesiams – gelbėtojams iš pažiūros kurioziškų gelbėjimo darbų nestinga. Skaityti daugiau...
221 513 Eur vertės trejų metų trukmės už Europos Sąjungos lėšas finansuojamą projektą „Kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimoms Anykščių rajono savivaldybėje įgyvendins Anykščių socialinės gerovės centras ir Anykščių vakų ir jaunimo užimtumo centras. Šį centrą įkūrė Anykščių rajono mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas.Šį projektą įgyvendinti pretendavusio Anykščių moterų užiimtumo ir informacijos centro pirmininkė Elvyra Lasskaja, taip pretendavusi įgyvendinti šį projektą įtaria, kad laimėtoju Anykščių socialinės gerovės centras tapo neatsitiktinai. Skaityti daugiau...
Anykščių verslo informacinis centras planuoja teikti naujas paslaugas. Skaityti daugiau...
Anykščių rajone lankėsi Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto nariai. Pastarajam komitetui vadovauja „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Komiteto pirmininkas į Anykščius neatvyko. Vizito tikslas - apžiūrėti tris Anykščių rajono piliakalnius – Svirnų, Šeimyniškėlių ir Buteikių. Skaityti daugiau...
Portalas 15 min. skelbia, kad rezervacijų sistemos „Booking.com“ duomenimis, šiam savaitgaliui buvo užimta 90 proc. kambarių Druskininkuose, Trakuose ir Anykščiuose, 70 proc. – Birštone. Skaityti daugiau...
Iš 2237 Anykščių rajono mokyklose besimokančių mokinių nemokamą maitinimą gauna 702. Skaityti daugiau...
Vidaus reikalų ministerija siūlo savivaldybėms steigti koordinacines komisijas, kurios užtikrintų kovą su prekyba žmonėmis ir pagalbą aukoms. Skaityti daugiau...
2017-06-26

Darbo bus (4)

Šios savaitės rajono vadovų darbai prasidėjo susitikimu su Seimo nariais Antanu Baura ir Sergejumi Jovaiša. Skaityti daugiau...
Birželio 19–25 dienomis Anykščiuose gyvenusi rašytoja Gintarė Adomaitytė pramynė pirmuosius takus, kuriais artimiausius trejus metus čia klajos ir daugiau Lietuvos rašytojų sąjungos narių. Taip startavo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus organizuojamas literatūrinių rezidencijų ciklas. Skaityti daugiau...
Naujienų portale delfi.lt žinomas žurnalistas, publicistas Rimvydas Valatka kritikuodamas „valstiečių“ Vyriausybę, jos nesugebėjimą spręsti slenkančio Gedimino pilies kalno šlaito problemos, atkreipė dėmesį ir į Anykščių pilies statybas. Skaityti daugiau...
Balandžio–gegužės mėnesiais savivaldybės Švietimo skyrius vykdė neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimų stebėseną. Stebėsenos tikslas - įvertinti, kaip įgyvendinamos neformaliojo vaikų švietimo programos, kaip vykdoma vaikų lankomumo apskaita. Skaityti daugiau...
Visos naujienos