2019-03-22

Savaitgalio diskusija: Kokia ateitis laukia Anykščių rajono mokyklų? (48)

Kitą savaitę posėdžiausiančiai Anykščių rajono tarybai pateiktas sprendimo projektas dėl Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos reorganizacijos. Mokyklą siūloma prijungti prie Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos. Tokiu būdu Kurkliuose liktų mokyklos skyrius.
Ką manote apie Anykščių rajono mokyklų reorganizavimą? Kokius matote to pliusus ir minusus? Gal pokyčių reikia ir kitose rajono mokyklose?
Jūsų atsakymus išspausdinsime antradienio laikraščio „Anykšta“ puslapiuose.

2019-03-24

Apie miestus ir politikus („Rievės“, „Anykšta“ Nr.21, 2019-03-15) (1)

„Kai užaugsiu, būsiu daktaru... Arba astronautu... Nors geriau pagalvojus, už vis labiausiai norėčiau būti prezidentu...“ – panašiai svarsto ir darželinukas, paklaustas, kuo bus užaugęs, lygiai taip pat ir abiturientas „mėtosi“, prieš uždarydamas mokyklos duris.

Skaityti daugiau...
2019-03-24

Aritmetika palanki tiems patiems politikams („Anykšta“ Nr.21, 2019-03-15) (17)

Daugiausia pirmumo balsų per kandidatų į Anykščių rajono tarybą reitingavimą surinko konservatorių sąrašo lyderis, rajono vicemeras Sigutis Obelevičius. Jis dvylika balsų aplenkė nuo pareigų nušalintą merą Kęstutį Tubį. Šie abu politikai rungiasi ir antrajame Anykščių rajono mero tiesioginių rinkimų ture.

Skaityti daugiau...
2019-03-24

Švies gyventojus (14)

Prie miesto ir seniūnijų kapinių susikaupia dideli įvairių atliekų kiekiai. Nors prie kapinių pastatyti konteineriai atliekoms rūšiuoti, tačiau dažniausiai šios atliekos  sumaišomos su bioskaidžiomis augalinės kilmės ir statybinėmis atliekomis. Taip pat nemažėja atliekų regioninio parko teritorijoje pastatytuose konteineriuose į kuriuos primetama įvairių nerūšiuotų atliekų. Apie tai praėjusių metų veiklos ataskaitoje rašo UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ renovacijos projektų vadovas, atliekantis bendrovės direktoriaus funkcijas Linas Pravilionis.

Skaityti daugiau...
2019-03-23

Tiesioginiuose mero rinkimuose Sigučio Obelevičiaus triumfas („Anykšta“ Nr.19, 2019-03-19) (55)


Tiesioginių Anykščių rajono savivaldybės mero rinkimų antrajame ture dabartinis rajono vicemeras, konservatorius Sigutis Obelevičius surinko du trečdalius rinkėjų balsų ir triuškinamai įveikė nuo pareigų nušalintąjį merą, visuomeninio rinkimų komiteto „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ atstovą Kęstutį Tubį.
Solidžią S.Obelevičiaus pergalę lėmė būsimų koalicijos partnerių - socialdemokratų, liberalų ir ,,valstiečių“ - palaikymas antrajame rinkimų ture.

Skaityti daugiau...
2019-03-23

Artėja žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas (6)

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas – jau balandžio mėnesio viduryje. Šį procesą administruojančios institucijos, savivaldybės ir seniūnijos pradeda aktyviai ruošis, o žemdirbiai raginami apie deklaravimą galvoti jau dabar ir nelaukti paskutinių deklaravimo laikotarpio dienų.

Skaityti daugiau...
2018-12-31

Traukiniais galėjome keliauti į ... Svėdasus, Viešintas, Kavarską... (20)

Nieko dabar jau nebestebina visuomenės reakcija į kai kuriuos neįprastus, keistokus politikų, valdžios vyrų ir moterų priimamus nutarimus, dažnai atvirai dėl to stebimės, piktinamės ir galvojame, kad nuostabą keliantys sprendimai gimsta tiktai dabarties politinių veikėjų vėjavaikiškėse galvose.

Skaityti daugiau...
2019-03-15

Pavasario pradžia (2)

Kovo 1-oji – kalendorinio pavasario pradžia. Gamtoje jis jau juntamas: į šlapius laukus grįžo gulbės, o ir stirnos mielai šildosi priešais saulutę, kuri vis šiltesnė ir šiltesnė...

Skaityti daugiau...
2019-03-09

Mūsų laikų didvyriai: Raimondas Guobis (29)

Yra žmonių, be kurių neįsivaizduojami miestai. Kartais tai miestų statytojai (Vilniui - Gediminas, Sankt Peterburgui - Petras I – asis) kartais - miestų savasties kūrėjai (Anykščiams - Antanas Baranauskas arba Mosėdžiui - daktaras Vaclovas Intas). O kartais jie būna tiesiog mūsų amžininkai. Tomis pačiomis gatvėmis, tuo pačiu mūsų laiku vaikštantys žmonės. Žmonės- legendos, herojai, paveikslai, be kurių miestai būtų visai ne tie, visai ne tokie miestai, nes daug kas juose tekėtų visiškai kita vaga ir vyktų kitaip.

Anykščiuose toks žmogus legenda yra Raimondas Guobis. Artėjant Kovo 11-ajai apie jį smagu rašyti.

Skaityti daugiau...
2019-03-20

Dežavu: vėl varžysis Sigutis Obelevičius ir Kęstutis Tubis (Nr.18, 2019-03-05)

Antrajame Anykščių rajono mero rinkimų ture kovo 17-ąją, kaip ir prieš ketverius metus, varžysis konservatorius, dabartinis rajono vicemeras Sigutis Obelevičius bei visuomeninio komiteto ,,Anykščių krašto labui“ lyderis, teismo sprendimu po STT sulaikymo nuo pareigų nušalintas Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Rajono tarybos rinkimuose mandatus pelnė visos juose dalyvavusios organizacijos. Konservatoriai, socialdemokratai ir K.Tubio komitetas gavo po 5 vietas, ,,valstiečiai“ ir liberalai - po 4, Darbo partija - 1 mandatą. Mero rinkimų laimėtojas taip pat taps rajono Tarybos nariu ir savo organizacijai pelnys papildomą mandatą.

Skaityti daugiau...
2019-03-20

Teisybę įrodinėja melu ir tam negaili biudžeto lėšų (Nr.17, 2019-03-01) (1)

Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK) baigė tirti Anykščių rajono savivaldybės administracijos skundus prieš UAB ,,Anykštos redakciją“.
2018 metų rugpjūčio-spalio mėnesiais (tai yra nuo to meto, kai ,,Anykšta“ laimėjo savivaldybės informacijos viešinimo paslaugų konkursą, pasiūliusi mažesnę paslaugos kainą nei ,,Šilelis“) VIEK gavo penkis  savivaldybės skundus dėl mūsų laikraščio ir naujienų portalo anyksta.lt publikacijų. Įdomu tai, jog šios kadencijos rajono valdžia nuo savo darbo pradžios 2015-ųjų pavasarį iki praėjusių metų vasaros į VIEK nesikreipė nė karto, o po rudeninio skundų derliaus naujų Anykščių savivaldybės administracijos raštų VIEK taip pat jau nebesulaukė.
Dar du savivaldybės skundai buvo parašyti Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondui. Pastarieji skundai savivaldybei naudos nedavė.

Skaityti daugiau...
2019-03-12

Atminimo kambarys primins legendinį fotografą Izidorių Girčį (Nr.16, 2019-02-26) (3)

Vasario 28 dieną, ketvirtadienį, Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios biobliotekos rūsyje bus atidarytas Lietuvos fotografijos veterano, Anykščių krašto metraštininko Izidoriaus Girčiaus (1903–1989) muziejus – atminimo kambarys.

Skaityti daugiau...
2018-12-26

Po ilgų užsienyje praleistų metų – verslas Anykščiuose (5)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina verslininkę Aureliją Dūdėnienę.

Skaityti daugiau...
2018-12-15

Vyskupas Antanas Baranauskas akcentavo dvasines kalėdines dovanas (10)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktorių Antaną Verbicką. Skaityti daugiau...

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Kelių policininkas žadina sūnų, irgi kelių policininką:
- Sūnau, kelkis, į darbą laikas.
- O kuri valanda?
- Pusę septynių.
- Tai kad dar anksti!
- Kur anksti! Jie jau pusvalandį nemokamai važinėja!

Komentaras

Labai įdomu?:„Mūsų rajono mokyklose taip pat populiarūs korepetitoriai:tiek matematikos,tiek anglų k.net istorijos...Tad įdomu,kaip moko šių dalykų mokytojai,kad mokiniai ieško pabalbos už pinigus?O ar tie mokytojai,užsiimdami korepetavimu sumoka valstybei mokesčius,nes labai nemažai susižeria nelegalių pinigėlių?"

Skaityti komentarus (2)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad sprendimas atidėti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES) nesprendžia problemos, jeigu chaosas Londone tęsis. Skaityti daugiau...
Atėnuose į Rusijos konsulato kiemą ankstų penktadienį buvo sviesta granata, pranešė policija. Skaityti daugiau...
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį tvirtins rinkimų rezultatus dalyje savivaldybių. Skaityti daugiau...
Seime penktadienį vyks politikų ir saugumo ekspertų konferencija, bus aptartos Rusijos keliamos hibridinės grėsmės. Skaityti daugiau...
Naujiems 2019–2020 mokslo metams besirengiančios privačios mokyklos viena per kitą skelbia nuo rugsėjo didinančios mokesti už mokslą, rašo „Verslo žinios“. Skaityti daugiau...
Plėšimas    2019-03-21 apie 22.00 val., į moters (g. 1954 m.) namus, esančius Anykščių r., Kavarsko sen., Knitiškių k., įsiveržė du nepažįstami vyriškiai (apie 40 metų amžiaus), kurie prisistatę pareigūnais reikalavo jos atiduoti nelegalų alkoholį, padirbtus pinigus, suradę kambaryje keturis alkoholinių gėrimų butelius bei 80 eurų pasišalino. Padaryta 100 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Skaityti daugiau...
Smurtas artimoje aplinkoje              2019-03-20 apie 18.45 val., namuose, esančiuose Ignalinos r., Mielagėnų sen., Gilūtų k., Paupio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 1,13 prom. girtumas) vyras (g. 1968 m.) smurtavo prieš sugyventinę (g. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.    Skaityti daugiau...
Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis     2019-03-19 apie 19.40 val., Visagine, Partizanų g. bute, pas vyrą (nustatytas 2,43 prom. girtumas) (g. 1969 m.) rastas 16 kalibro šovinys. Vyras paaiškino, kad šovinys priklauso jam, leidimo laikyti šaudmenis nepateikė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Skaityti daugiau...
Kovo 16 d. Švenčionyse vyko Respublikinio meninio skaitovų konkurso zoninis turas. Konkurse dalyvavo skaitovai iš 11 Lietuvos miestų, kurie varžėsi 5 – 8 klasių ir 9 – 12 klasių pavienių skaitovų grupėse. Taip pat abiejų amžių grupės pristatė ir menines, poetines  kompozicijas. Skaityti daugiau...
Atokioje Anykščių rajono Troškūnų seniūnijos Vašuokėnų gyvenvietėje išskobta kukli medžio skulptūra primena apie kadaise kurį laiką čia gyvenusį ir kūrusį garsųjį poetą Joną Mačiulį - Maironį. Dabar toks faktas tiek patiems vašuokėniškiams, tiek gimtinėje dažniau ar rečiau pasirodantiems kraštiečiams jau jokia naujiena. O prieš kelis dešimtmečius tai buvo kažkas tokio iš nežinomo, paslaptingo pasaulio... Skaityti daugiau...
,,Anykštos“ laikraštyje startuoja nauja rubrika ,,Pro rakto skylutę“. Šeštadieniais šioje rubrikoje savo eseistiką publikuos rašytojas, publicistas Rimantas Vanagas. Skaityti daugiau...
Būsima rajono valdžia sutarė dėl būsimos savivaldybės administracijos direktorės kandidatūros. Tiesa, ji pati savo apsisprendimą pasakys tik rytoj.  Skaityti daugiau...
Kultūros ministerijos konkursą eiti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktoriaus pareigas laimėjo Linas Šmigelskas. Skaityti daugiau...
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kovo 19 d. vykusio II pianistų konkurso „Lisztofonija“  premiją pelnė Londone besimokanti jaunoji virtuozė Milda Daunoraitė, pranešė Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Skaityti daugiau...
Penktadienį Lietuvoje prasideda „Maisto banko“ akcija: 74 miestų prekybos centruose ir parduotuvėse savanoriai kvies pirkėjus nupirkti ir paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems. Skaityti daugiau...
Kovo 21 d. apie 22 val. Anykščių r., Knitiškių k., į moters (g. 1954 m.) namą, savininkei atidarius duris, įsiveržė du nepažįstami vyriškiai ir prisistatę pareigūnais pagrobė alkoholinius gėrimus ir 80 eurų Skaityti daugiau...
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras pirks du naujus automobilius, kurie bus skirti lankyti pacientams namuose. Skaityti daugiau...
Suvargusį kunigą Anykščių miesto herbe keisčiau į nepalyginamai stuomeningesnį Leoną Alesionką. Ir ne dėl to, kad L.Alesionka man gražus (o jis gražus - neslėpsiu), bet dėl jo veiklos absoliutui (ar ,,Absoliutui“) prilygstančio dvilypumo, asmenybės susidvejinimo etalono. Skaityti daugiau...
Kovo 22 dieną Anykščių Antano Baranausko mokykloje vyks Respublikinė gamtamokslinė konferencija „Ar iš balos tas gražumas?..“ Skaityti daugiau...
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2018 m. liepos mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 719 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkamos įgyvendinti pripažintos 707 paraiškos.   Skaityti daugiau...
Prie šiandien minimos Pasaulinės Dauno sindromo dienos prisijungė ir kai kurios Anykščių viešojo maitinimo įstaigos. Štai, pavyzdžiui, „Nykščio namai“ šia proga net siūlo nemokamas vaišes. Skaityti daugiau...
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atlikta baigiamųjų klasių moksleivių apklausa atskleidžia, kad 40 proc. moksleivių per paskutinius mokslo metus mokėsi papildomai su korepetitoriais. Dažniausiai korepetitorių paslaugomis naudojosi Vilniaus mieste besimokantys dvyliktokai. Papildomai mokėsi kas antras (47 proc.) sostinės dvyliktokas. Kitose vietovėse korepetitorių paslaugos šiek tiek mažiau populiariosios - jomis naudojosi du iš penkių dvyliktokų. Skaityti daugiau...
Penktadienį Anykščių rajono mero pavaduotojas, einantis mero pareigas, Sigutis Obelevičius vyks į Vilniuje vyksiančią kasmetinę Europos Sąjungos fondų projektų kontaktų mugę. Skaityti daugiau...
Pernai Anykščių rajono savivaldybės viešąjį pirkimą miesto gėlynų įrengimui bei priežiūrai laimėjusi UAB „Josvainių gėlės“ dairosi darbuotojų. Bendrovė į darbą priims gėlynų priežiūros darbininkus. Skaityti daugiau...
Juozapinės – tai gilias tradicijas išlaikiusi pavasario sveikinimo šventė, kuomet parskrenda pempės, senoliai spėdavo kokie bus metai, ir nuo šios dienos jau rengiamasi pavasario darbams. Skaityti daugiau...
Anykščiuose ir Svėdasuose penktadienį, kovo 15 dieną, lankėsi rašytojas, filosofas, kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus dr. Arvydas Juozaitis. Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį minint Pasaulinę miškų dieną, 26 Valstybinių miškų urėdijos padaliniuose rengiama inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“. Skaityti daugiau...
Audriaus Juškos ūkis vakar pradėjo prekybą šiltnamiuose užaugintais agurkais. Skaityti daugiau...
Buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas trečiadienį politinės korupcijos bylą nagrinėjusiame teisme liudijo dėl vieno įstatymo projekto, kuris buvo registruotas jo vardu. Skaityti daugiau...
Antradienį Anykščių koplyčioje atidaryta krašto tautodailininkų paroda. Skaityti daugiau...
Anykščių miesto parko tvenkinyje – negyvos žuvys.Anykštėnas Alfredas Motiejūnas netgi suskaičiavo, kad vandenyje mirksta 14 negyvų žuvų. Skaityti daugiau...
Anykščių naujų vėjų bendruomenė skelbia, kad šį penktadienį, kovo 22 dieną, Anykščiuose bus švenčiama Pavasario Lygė. Skaityti daugiau...
Naujausia statistika rodo, kad papirkimų skaičius Lietuvoje kasmet ženkliai mažėja, o už sunkias korupcines veikas galima susilaukti ir milijoninių baudų, sako Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas. Skaityti daugiau...
Trečiadienio vakarą Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, atidaromas 24-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Skaityti daugiau...
Šiandien, antradienį, vyko Anykščių rajono seniūnų sueiga. Per renginį UAB Anykščių komunalinis ūkis laikinasis direktorius Linas Pravilionis ir šios įmonės darbuotojas, rajono Tarybos narys Alfrydas Savickas informavo seniūnus apie stambiagabaričių atliekų išvežimą iš seniūnijų. Skaityti daugiau...
Visos naujienos