2014-07-29

Nuo tilto turėklo dingo kuprinė

Policijoje gautas E. J., gimusios 1994 metais., gyvenančios Troškūnų seniūnijoje., pareiškimas, kad liepos 28 dieną apie 10 valandą 30 minučių Utenoje, A. Baranausko gatvėje  dingo ant tilto turėklo pakabinta jos kurpinė. Žala – 530 litų. 

Skaityti daugiau...
2014-07-29

Iš sodybos pavogtas muzikinis centras ir dviratis

Gautas A. B., gimusios 1986 metais., gyvenančios Debeikių seniūnijoje., pareiškimas, kad  iš sodybos pavogtas muzikinis centras, dviratis. Žala – 350 litų.

Skaityti daugiau...
2014-07-29

Dienos veidrodis: Anykščių krašto žmonės ir faktai. Liepos 29-oji

Šiandien sukanka 70 metų, kai 1944 m. liepos 29 d. Debeikiuose (Anykščių r.) gimė kariškis generolas Jonas ANDRIŠKEVIČIUS.

Skaityti daugiau...
2014-07-29

Dovana - gatvės gimnastų pasirodymas (1)

      Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Anykščių miesto šventei padovanojo gatvės gimnastų pasirodymą.

Skaityti daugiau...
2014-07-29

Politikos, kultūros, teisėtvarkos naujienų liepos 29 - osios dienraščiuose apžvalga

POLITIKA

Jau daugiau kaip pusmetį Lietuva nebepirmininkauja ES Tarybai, tačiau ministerijos niekaip nenori pamiršti šio dešimtmečio renginio. Žadėta, kad liepos 1 dieną, kai iš Graikijos pirmininkavimo vairą perims Italija, visi papildomai Lietuvoje įsteigti etatai bus panaikinti. Tačiau pirmininkavimo pagalbininkai neskuba skirstytis - ministerijose iki šiol veikia specialiai tam įsteigti departamentai. Šalies institucijos laikosi įsitvėrusios pirmininkavimo ES Tarybai vairo, nors formaliai jis Graikijai buvo perduotas pernai gruodžio 31 dieną.

Skaityti daugiau...
„Anykšta“ 2014-07-29 (85/8818)
Vygantas Šližys, kuriam žemės ūkis yra tik nedidelė jo valdomo verslo atšaka, gimtinėje augina per 400 galvijų ir tikina, kad iš kaimyninių sklypų šeimininkų prašo tik tvarkos.
Žinomas Anykščių verslininkas Vygantas Šližys susirėmė su garsia Jono ir Vilijos Ramonų šeimyna. Anykščių seniūnijoje, savo tėviškėje Bliuvonių, Bimbų, Kirkiliškio, Kubiliškių kaimų apylinkėse V.Šližio bendrovė „Vaja Farm“ valdo per 300 ha nuosavos ir nuomojamos žemės, augina per 400 aubrakų veislės galvijų. „Vaja Fram“ žemė ribojasi su Ramonų žemės sklypais. Ramonų žemėje, kurios didžiąją dalį jie nuomojosi iš valstybės, iki praėjusios savaitės pabaigos jokia veikla nevyko – usnys augo laisvai...  Ramonai V.Šližį kaltina žemės užgrobimu, o V.Šližys pyksta, kad Ramonų pievos užleistos piktžolėmis. J.Ramonas - buvęs Seimo narys, o 2000-2005 m. vadovavo Lietuvos žemės ūkio rūmams, ginantiem žemdirbių interesus.
Skaityti daugiau...

Išnuomojo Anykščių užtvanką (1)

„Anykšta“ 2014-07-26 (84/8817)
Naujieji užtvankos nuomininkai per metus nuo sutarties pasirašymo privalės pradėti Anykščių hidroelektrinės statybas arba bent statinio projektavimą. Justo Navašinsko nuotr.
Savivaldybės administracijos surengtame Šventosios upės užtvankos Anykščiuose nuomos konkurse dalyvavo trys firmos. Nugalėjo bendrovė iš Šiaulių, pasiūliusi už užtvankos nuomą mokėti 40 tūkst. 100 litų metinį mokestį. Užtvankos nuomininkai įsipareigoja ant užtvankos pasatyti nedidelę hidroelektrinę.
Skaityti daugiau...

Ar šiemet buvote prie jūros?

Orai

dieną +31
naktį  +19

Dienos anekdotas

Du draugužiai gana vėlai eina namo. Vienas: "Kai grįšiu, mano žmona virs iš įtūžio". Kitas: "Tau gerai. Aš tokiu metu nieko šilto jau negaunu".											

Komentaras

"Ukmergiškis": "Buvom į Anykščius atvažiavę vakar - pavaikščiojom po mugę, pažiūrėjom kilimų apdovanojimą, apie koncertą Dainuvos slėnyje jau net nekalbu. buvo vienintelė mintis - dingstam iš čia ir kuo greičiau. Prieš savaitę buvom Velnio akmenyje, tai publika skiriasi kaip diena nuo nakties. Ten jautėmės saugiai, žmonės kultūringi, linksminasi, o ne guli prisiliuobę patvory. Šventės organizacija apgailėtina".

Komentuoti
Išsamiau informuojant visuomenę apie virusinių hepatitų profilaktiką bei epidemiologinę situaciją, mažinti šių ligų paplitimą tarp gyventojų, - vieni svarbiausių pirmadienį minimos Pasaulinės hepatito dienos tikslų. Skaityti daugiau...
Su fotoaparatu profesionalus fotografas, kurį drąsiai galima vadinti fotomenininku, Alfredas Motiejūnas nesiskiria jau 44 metai. Anykštėnams įsiminė pavasarį bibliotekoje buvusi jo personalinė fotonovelių paroda „Išeinantys“. Kadaise mokęsis iš senosios anykštėnų fotografų kartos, dabar jis pats dėsto fotografiją Jono Biliūno gimnazijos gimnazistams, kurie skina laurus moksleivių fotografijos parodose ir konkursuose. Skaityti daugiau...
             Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgdamas į nustatytą naują afrikinio kiaulių maro židinį Lietuvoje, Ignalinos rajone paskelbė ekstremalią situaciją.           Nuo šių metų sausio, kuomet sumedžiojus šerną užfiksuotas pirmasis afrikinio kiaulių maro atvejis Lietuvoje, ekstremali situacija paskelbta jau šešiose savivaldybėse - Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų, Ignalinos rajonų ir Druskininkų. Skaityti daugiau...
Jeigu dalis į Anykščių Miesto šventę atvykusių verslininkų ir amatininkų nusivylė anykšėnų perkamumu, tai A. Baranausko aikštėje esančio kiosko, kuriame Anykščių muziejus prekiauja knygomis ir suvenyrais, o parduotuvė – kavinė “Paukštukas – pūga” – gaiviaisiais gėrimais, šalta kava ir ledais, džiaugėsi anykštėnų bei svečių antplūdžiu ir sėkminga prekyba. Skaityti daugiau...
Rubikių ir Vikonių (Svėdasų sen.) griūvančias plytines valdantis AB "Anykščių kvarcas" siekia atsikratyti šio turto. Pasak AB "Anykščių kvarcas" direktoriaus Eugenijaus Andriejausko, yra rimtai susidomėjusių Vikonių plytine, o dėl Rubikių plytinės kyla sklypų jungimo problemos, kurios dabar sprendžiamos. Skaityti daugiau...
Pastarosiomis dienomis, tiksliau vakarais, Svėdasų apylinkėse smirda. Greičiausiai šlykštų kvapą skleidžia kiaulių kompleksas, tačiau Utenos aplinkosaugininkai nesulaukė nė vieno gyventojų skundo. Skaityti daugiau...
Trijuose iš eilės Žvejų  gatvės, Anykščiuose, kiemuose žydi jukos, dėl savo kuoduoto žiedyno neretasi pavadinamos palminėmis lelijomis, nors su palmėm ir nieko bendra neturi.   Prieš keletą metų kalbinta klimatologė, mokslų daktarė Audronė Galvonaitė pastebėjo, kad klimatas šiltėja ir palaipsniui Lietuvoje gyventi prisitaiko tropiniai augalai. Šį pastebėjimą prisiminiau važiuodamas Žvejų gatve pamatęs trijuose iš eilės kiemuose žydinčias jukas. Prieš kokį dešimtmetį tai būtų neregėta keistenybė, tačiau dabar lauke žydinčių jukų galima pamatyti ne taip jau ir retai. Antai ypač gražia pražydusia juka džiaugiasi ir anykštėnė Aldona Tirilienė. Jukos labiausiai paplitusios  Centrinėje Amerikoje, Afrikoje, Viduržemio jūros šalyse. Lietuvoje šis agavinių šeimos augalas dažniausia auginamas kambariuose, kur gerai prižiūrimas greitai atsiremia į lubas ir šeimininkams pridaro rūpesčių, ką toliau su augalu daryti.    Skaityti daugiau...