Orai

Artimiausiomis dienomis orai pernelyg nesikeis. Joninės bus apniukusios, o lietus, tikėtina, neskubės gadinti šventės ir prapliups tik antroje nakties pusėje. Šeštadienis jau bus lietingas ir vėjuotas, sekmadienį pragiedrulių bus daugiau, nors debesys dar šliūkštels lietaus. Ateinanti savaitė pažers permainų: nuo savaitės vidurio oras kaip reikiant įkais ir temperatūra perkops 25 laipsnius.

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: "Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Atmestas (apie neįvykusį konkursą vyriausiojo architekto pareigoms užimti): "Paaiškėjo, kad policininkų su architektūriniu diplomu nėra".

Komentuoti
2017-05-01

Anykščius aktorė laiko kultūros pavyzdžiu (1)

Kaune gimusi aktorė, rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė–Mar - dažna viešnia Anykščiuose. Žinoma Lietuvos Nacionalinio dramos teatro monospektaklių autorė, režisierė ir aktorė sakė, kad į Anykščius stengiasi atvažiuoti bent kelis kartus per mėnesį, nes čia ją aplanko kūrybos mūzos ir supa artimi draugai. Beveik 10 metų su Anykščiais glaudžius ryšius palaikanti Sankt Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institute aktorinį meną studijavusi menininkė ne tik žavisi mėgstančių teatrą anykštėnų šiltumu, bet ir jų išlavintu skoniu.

 

Skaityti daugiau...
2017-04-17

Anykščiai – grįžimas į savo jaunystę (6)


Režisierius, rašytojas, bardas ir daugybės talentų savininkas Vytautas V.Landsbergis sako, kad Anykščiai turi kažką tokio - sunkiai nusakomo žodžiais, bet nujaučiamo. Tokia vaiskuma, kad ir dievulis, regis, nebetoli... Čia plevena ypatinga kūrybos dvasia, leidusi gimti biliūnams, baranauskams, vienuoliams ir kitiems vanagams...

Skaityti daugiau...
2017-03-30

Anykščių kraštas žymiai aktorei buvo kūrybos startas (5)

Iš Anykščių kilusi aktorė, šokėja, ,,Sidabrinė gervės“ laureatė Dalia Michelevičiūtė apie Anykščių kraštą visada atsiliepia itin šiltai. Aktorė sakė, jog anykštėnai išsiskiria vaišingumu ir svetingumu, dėl to dar ir dabar vasaras ne tik Lietuvoje puikiai žinoma menininkė (aktorė gastroliuoja ne tik po įvairias Europos, bet ir Amerikos šalis) leidžia šalia Anykščių – Liudiškių kaime, iš kur kilo jos mama.

Skaityti daugiau...
2017-03-26

Rašytojas Antanas Drilinga: „Pramogos niekada nenustums į šešėlį meno“ (2)

Rašytojas, vertėjas, žurnalistas, redaktorius, operos libretų autorius, Anykščių rajono Garbės pilietis Antanas Drilinga yra daugiau nei keturiasdešimties knygų autorius. Eilėraščiai, romanai, mikropoemos, lyrika, proza – šie stiliai ir žanrai nėra svetimi kūrėjui.

Skaityti daugiau...
2017-03-21

Grįžusi po spektaklio aktorė kartais vyrui praneša: „Verksiu“ (8)

Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorė Toma RAZMISLAVIČIŪTĖ – JUODĖ jau daugiau kaip dešimt metų savo gyvenimą kuria ne gimtuosiuose Anykščiuose, bet Panevėžyje – čia jos darbas, čia šeima, draugai... Tačiau, pasak aktorės, Anykščiai visada bus ta pagrindinė stotelė, iš kurios artimųjų palydėta, išvyko siekti savo svajonių ir kurti gyvenimo kitur.

„Aš manau, kad Anykščiai – gražiausia vieta Lietuvoje ir visada oriai atsakau į klausimą, iš kur esu kilusi“ – anyksta.lt projektui „Jungtys“ sako aktorė.

Skaityti daugiau...