Kas iš išvardintų asmenų verčiausias būti Lietuvos simboliu?

Dienos anekdotas

Pasipiktinusių vairuotųjų, nesuprantančių, kaip taip nelogiškai galima sustatyti kelio ženklus, laukia linksmi ir paslaugūs kelių patruliai, pasiruošę suteikti mokamas konsultacijas.

Komentaras

info kas??: „
1. valdininkai ne tik e-demokratija nesinaudoja, bet ir fiziškai duris užsidaro nuo demokratinių viešų sprendimų svarstymo, diskusijų ir ar problemų viešinimo.
2. gyventojai ir norėdami neranda informacijos oficialiame savivaldybės tinklapyje www.anyksciai.lt
kaip antai
- kokias pareigybes turi ir už kokią veiklą atsakingas mero patarėjas;
- kokius veiklos planus pasitvirtina seniūnijos,
-kokie metiniai rezultatai pagal veiklos planus seniūnijose;"

Komentuoti
2017-12-24

Anykštėnas tyrinėja garsaus kraštiečio palikimą

Daugiau kaip prieš 114 metų gimusį anykštėną, žurnalistą, fotometraštininką Izidorių Girčį prisiminė pernai Dailės akademijoje studijas baigęs buvęs Anykščių Jono Biliūno gimnazijos auklėtinis Tomas Ivanauskas. Jis Anykščių krašto fotografą pasirinko bakalaurinio darbo tema, o praeitų metų pabaigoje Dailės akademijos išleistoje solidžioje knygoje „Camera obskura. Lietuvos fotografijos istorija 1839 – 1945 m.“ (autorės Margarita Matulytė ir Agnė Narušytė) jis išspausdino didelį straipsnį „Lietuvių fotografų reikalu“, kuriame atskleidžia savo kraštietį ne tik kaip talentingą fotografą, fotomenininką, bet ir kaip rašiusį straipsnius apie fotografijos profesionalumą, prieškaryje siekusį įkurti tautišką lietuvių fotografų draugiją.

Skaityti daugiau...
2017-12-02

Iš čia tėvų palaiminti skrido ieškoti savo dalios

Lietuvos Mokslų akademijos narys, profesorius, habilituotas daktaras, 14 knygų autorius, istorikas Antanas Tyla - vienas arčiausiai savo šaknų esantis Anykščių krašto esantis šviesuolis.
Joks didesnis Anykščių rajono įvykis ar kultūros reiškinys neįvyksta be profesoriaus A. Tylos dalyvavimo. 80–metį atšventęs profesorius aktyviai reiškiasi visuomenės veikloje, rašo ir publikuoja straipsnius ir knygas, kurių veikėjai dabar  dažniausiai  yra Anykščių krašto žmonės.
Garbųjį anykštėną paprašėme atsakyti į keletą klausimų apie krašto tapatybę ir savito kelio paieškas.

Skaityti daugiau...
2017-10-28

Vienuolį laiko pirmuoju anykštėnų bendrijos pirmininku

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros vedėjas, Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos narys Tomas Ladiga sakė, jog rašytojas Antanas Vienuolis jį žavi ir domina ne tik literatūriniu palikimu, bet ir biografija: ,, Nepaprastas buvo A.Vienuolio gyvenimas ir gebėjimas nesiafišuojant atkakliai dirbti svarbius ir reikalingus darbus Anykščiams ir jų istorinei atminčiai. Drąsiai teigiu, kad jis buvo anykštėnų sąmonės ir kultūrinės - pilietinės bendruomenės žadintojas ir formuotojas, didelis savo krašto patriotas. Kitaip tariant – neįvardytas pirmasis anykštėnų bendrijos pirmininkas.“

Skaityti daugiau...
2017-09-30

Apie Anykščius architektė pasakoja tik gražius dalykus

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė, dabar – Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė ,,Anykštai“ sakė, nesigailinti nei vienos dienos,  praleistos vienu iš Lietuvos kultūros židinių vadinamame miestelyje – Anykščiai jai -  vienas iš progresyviausių mažų miestelių šalyje, kuris, pasak architektės, yra jaukus ir išraiškingas.

Skaityti daugiau...
2017-08-05

Kai žodžiai virsta muzika...

Dainuojamoji poezija yra vienas intymiausių muzikos žanrų. Apie jo žavesį ir prasmę nusprendėme pasikalbėti su tais, kurie dainuojamąją poeziją „valdyti“ moka geriausiai – tai muzikantas ir poetas Domantas Razauskas bei jaunas perspektyvus muzikantas, jau tapęs ir Sauliaus Mykolaičio vardo premijos laureatu, Kristijonas Ribaitis. Šią vasarą Anykščiuose vėl koncertuosiantys atlikėjai neslepia savo simpatijų šiam miestui ir, kaip patys sako, jiems visada gera čia sugrįžti.

Skaityti daugiau...
2017-07-23

Anykštėnas tapo buvusių „Foje“ muzikantų suburtos grupės vokalistu (video)

Legendinės grupės „Foje“ nariai grįžta su nauju vokalistu: dabar jie – „Kiti kambariai“. Grupės vokalistu tapo 33-ejų anykštėnas Žilvinas Sebeika, kuris praėjusio dešimtmečio pabaigoje dainavo grupėje „Flamingo“, kuri vėliau pakeitė pavadinimą į „Mark Fiction“.
Ž. Sebeika sakė, kad buvusių „Foje“ muzikantų pasiūlymą tapti grupės „Kiti kambariai“ vokalistu iš pradžių sutikęs skeptiškai, tačiau dabar laukia pirmųjų pasirodymų.

Skaityti daugiau...
2017-06-30

Anykščiuose – lyg Andų priekalnėse

Garsus keliautojas, alpinistas, fotografas, meno kūrėjas Vladas Vitkauskas visose aukščiausiose žemynų viršūnėse iškėlęs Lietuvos trispalvę jau kuris laikas pažįstamas anykštėnams – keliautojas apsigyveno Anykščiuose ir įsijungė į miesto kultūrinį gyvenimą.
Apie tai, kaip kelias atvedė į Anykščius, kokius juos mato ir kokias tiesas išmoko aukščiausiose viršukalnėse, V.Vitkauskas papasakojo „Anykštai“.
Vladą VITKAUSKĄ kalbino žurnalistas Rytis KULBOKAS.

Skaityti daugiau...
2017-05-01

Anykščius aktorė laiko kultūros pavyzdžiu

Kaune gimusi aktorė, rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė–Mar - dažna viešnia Anykščiuose. Žinoma Lietuvos Nacionalinio dramos teatro monospektaklių autorė, režisierė ir aktorė sakė, kad į Anykščius stengiasi atvažiuoti bent kelis kartus per mėnesį, nes čia ją aplanko kūrybos mūzos ir supa artimi draugai. Beveik 10 metų su Anykščiais glaudžius ryšius palaikanti Sankt Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institute aktorinį meną studijavusi menininkė ne tik žavisi mėgstančių teatrą anykštėnų šiltumu, bet ir jų išlavintu skoniu.

 

Skaityti daugiau...
2017-04-17

Anykščiai – grįžimas į savo jaunystę


Režisierius, rašytojas, bardas ir daugybės talentų savininkas Vytautas V.Landsbergis sako, kad Anykščiai turi kažką tokio - sunkiai nusakomo žodžiais, bet nujaučiamo. Tokia vaiskuma, kad ir dievulis, regis, nebetoli... Čia plevena ypatinga kūrybos dvasia, leidusi gimti biliūnams, baranauskams, vienuoliams ir kitiems vanagams...

Skaityti daugiau...
2017-03-30

Anykščių kraštas žymiai aktorei buvo kūrybos startas

Iš Anykščių kilusi aktorė, šokėja, ,,Sidabrinė gervės“ laureatė Dalia Michelevičiūtė apie Anykščių kraštą visada atsiliepia itin šiltai. Aktorė sakė, jog anykštėnai išsiskiria vaišingumu ir svetingumu, dėl to dar ir dabar vasaras ne tik Lietuvoje puikiai žinoma menininkė (aktorė gastroliuoja ne tik po įvairias Europos, bet ir Amerikos šalis) leidžia šalia Anykščių – Liudiškių kaime, iš kur kilo jos mama.

Skaityti daugiau...