Rudeninė vaismedžių ir vaiskrūmių prekyba. ŽŪB „Anykščių vaismedžiai“ parduoda savo užaugintus vaismedžius: įvairių veislių obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias ir vaiskrūmius. Parduodame aukštaūgius senovinius sėklinius vaismedžius, tinkančius sodinimui soduose, ar naujų sodų įveisimui. Tel. (8-699) 59429. Tinklapis: www.anyksciuvaismedziai.lt

Ką manote apie kadrų kaitą Anykščių rajono savivaldybės administracijoje ir savivaldybės įmonėse?

Dienos anekdotas

Šauktinių komisijoje:
- Į kariuomenę norite?
- Taip, bet tik jei būsiu generolu!
- Jūs silpnaprotis?
- O tai būtina sąlyga?

Komentaras

Kapelijos repertuarui :):


„DU GAIDELIAI
Du gaideliai baltus žirnius senai jau bekūlė
Jų vištelės dėt kiaušinių Londonan išdūmė
Vien tik politmusės zyzia, uodai alų neša
Rusai "puola", Natas „gina“, "grybauskaičia" kepa!

Padarykim padarykim operą Troškūnuos
Kad atsgautų, kad užkaistų senas mano kūnas
Kad Kavarski vėl skambėtų dūdos to orkestro
Kurs nutilo mirus kaimams, prapuolus maestro.

Pameni kaip prie sovietų orkestrai žygiavo?
Kaip skambėjo vario dūdos, chorams dirigavo!
Kaip kultūrnamis švytėjo gimtam kaime tavo,
Dabar jį ir dar mokyklas banga griaut pagavo.

Kaip pilniausi autobusai Vilniun, Kaunan traukė
Jų koncertai ir teatrai, sporto halės laukė...
Kaip jaunieji traktoristai kostiumais švytėjo,
Sukniomis puošniom melžėjos operoj sėdėjo!

Viskas dingo, viskas žuvo, rajonas sunyko
Vien tik trupiniai kultūros dar pavieniai liko...
Vos tik Lietuvą atkūrėm, tuoj lietuvio stotas
Tapo konservuotų kregždžių žiauriai užkapotas.

Du gaideliai, du gaideliai pašalpėlių laukia
Ožys Vilniuj mala šūdą, tauta emigruoja
Tauta nyksta, sensta miršta - į kapus "važiuoja".
Padarykim padarykim operą Troškūnuos
Kol visai dar neišnykom mes, po šimts perkūnų !"

Skaityti komentarus (7)
2017-09-30

Apie Anykščius architektė pasakoja tik gražius dalykus (21)

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė, dabar – Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė ,,Anykštai“ sakė, nesigailinti nei vienos dienos,  praleistos vienu iš Lietuvos kultūros židinių vadinamame miestelyje – Anykščiai jai -  vienas iš progresyviausių mažų miestelių šalyje, kuris, pasak architektės, yra jaukus ir išraiškingas.

Skaityti daugiau...
2017-08-05

Kai žodžiai virsta muzika... (2)

Dainuojamoji poezija yra vienas intymiausių muzikos žanrų. Apie jo žavesį ir prasmę nusprendėme pasikalbėti su tais, kurie dainuojamąją poeziją „valdyti“ moka geriausiai – tai muzikantas ir poetas Domantas Razauskas bei jaunas perspektyvus muzikantas, jau tapęs ir Sauliaus Mykolaičio vardo premijos laureatu, Kristijonas Ribaitis. Šią vasarą Anykščiuose vėl koncertuosiantys atlikėjai neslepia savo simpatijų šiam miestui ir, kaip patys sako, jiems visada gera čia sugrįžti.

Skaityti daugiau...
2017-07-23

Anykštėnas tapo buvusių „Foje“ muzikantų suburtos grupės vokalistu (video) (5)

Legendinės grupės „Foje“ nariai grįžta su nauju vokalistu: dabar jie – „Kiti kambariai“. Grupės vokalistu tapo 33-ejų anykštėnas Žilvinas Sebeika, kuris praėjusio dešimtmečio pabaigoje dainavo grupėje „Flamingo“, kuri vėliau pakeitė pavadinimą į „Mark Fiction“.
Ž. Sebeika sakė, kad buvusių „Foje“ muzikantų pasiūlymą tapti grupės „Kiti kambariai“ vokalistu iš pradžių sutikęs skeptiškai, tačiau dabar laukia pirmųjų pasirodymų.

Skaityti daugiau...
2017-06-30

Anykščiuose – lyg Andų priekalnėse (6)

Garsus keliautojas, alpinistas, fotografas, meno kūrėjas Vladas Vitkauskas visose aukščiausiose žemynų viršūnėse iškėlęs Lietuvos trispalvę jau kuris laikas pažįstamas anykštėnams – keliautojas apsigyveno Anykščiuose ir įsijungė į miesto kultūrinį gyvenimą.
Apie tai, kaip kelias atvedė į Anykščius, kokius juos mato ir kokias tiesas išmoko aukščiausiose viršukalnėse, V.Vitkauskas papasakojo „Anykštai“.
Vladą VITKAUSKĄ kalbino žurnalistas Rytis KULBOKAS.

Skaityti daugiau...
2017-05-01

Anykščius aktorė laiko kultūros pavyzdžiu (1)

Kaune gimusi aktorė, rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė–Mar - dažna viešnia Anykščiuose. Žinoma Lietuvos Nacionalinio dramos teatro monospektaklių autorė, režisierė ir aktorė sakė, kad į Anykščius stengiasi atvažiuoti bent kelis kartus per mėnesį, nes čia ją aplanko kūrybos mūzos ir supa artimi draugai. Beveik 10 metų su Anykščiais glaudžius ryšius palaikanti Sankt Peterburgo Teatro, muzikos ir kino institute aktorinį meną studijavusi menininkė ne tik žavisi mėgstančių teatrą anykštėnų šiltumu, bet ir jų išlavintu skoniu.

 

Skaityti daugiau...
2017-04-17

Anykščiai – grįžimas į savo jaunystę (6)


Režisierius, rašytojas, bardas ir daugybės talentų savininkas Vytautas V.Landsbergis sako, kad Anykščiai turi kažką tokio - sunkiai nusakomo žodžiais, bet nujaučiamo. Tokia vaiskuma, kad ir dievulis, regis, nebetoli... Čia plevena ypatinga kūrybos dvasia, leidusi gimti biliūnams, baranauskams, vienuoliams ir kitiems vanagams...

Skaityti daugiau...
2017-03-30

Anykščių kraštas žymiai aktorei buvo kūrybos startas (5)

Iš Anykščių kilusi aktorė, šokėja, ,,Sidabrinė gervės“ laureatė Dalia Michelevičiūtė apie Anykščių kraštą visada atsiliepia itin šiltai. Aktorė sakė, jog anykštėnai išsiskiria vaišingumu ir svetingumu, dėl to dar ir dabar vasaras ne tik Lietuvoje puikiai žinoma menininkė (aktorė gastroliuoja ne tik po įvairias Europos, bet ir Amerikos šalis) leidžia šalia Anykščių – Liudiškių kaime, iš kur kilo jos mama.

Skaityti daugiau...
2017-03-26

Rašytojas Antanas Drilinga: „Pramogos niekada nenustums į šešėlį meno“ (2)

Rašytojas, vertėjas, žurnalistas, redaktorius, operos libretų autorius, Anykščių rajono Garbės pilietis Antanas Drilinga yra daugiau nei keturiasdešimties knygų autorius. Eilėraščiai, romanai, mikropoemos, lyrika, proza – šie stiliai ir žanrai nėra svetimi kūrėjui.

Skaityti daugiau...
2017-03-21

Grįžusi po spektaklio aktorė kartais vyrui praneša: „Verksiu“ (8)

Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorė Toma RAZMISLAVIČIŪTĖ – JUODĖ jau daugiau kaip dešimt metų savo gyvenimą kuria ne gimtuosiuose Anykščiuose, bet Panevėžyje – čia jos darbas, čia šeima, draugai... Tačiau, pasak aktorės, Anykščiai visada bus ta pagrindinė stotelė, iš kurios artimųjų palydėta, išvyko siekti savo svajonių ir kurti gyvenimo kitur.

„Aš manau, kad Anykščiai – gražiausia vieta Lietuvoje ir visada oriai atsakau į klausimą, iš kur esu kilusi“ – anyksta.lt projektui „Jungtys“ sako aktorė.

Skaityti daugiau...