Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

V. STANKEVIČIENĖ - 6.2%
V. KVASAUSKIENĖ - 1.4%
L. JACUNSKIENĖ - 6.5%
E. ŠALTENĖ - 1.1%
L. RAGAUSKIENĖ - 15.9%
G. JANULIENĖ - 1.1%
B. PRANSKŪNIENĖ - 0.4%
A. VALAITIENĖ - 2.5%
R. JANKIENĖ - 9.1%
K. LIUTKIENĖ - 9.8%
L. SLAPŠIENĖ - 7.2%
R. BURNEIKIENĖ - 4%
R. VIRŠYLIENĖ - 5.1%
A. BARTULIENĖ - 10.1%
J. ABRAŠKEVIČIENĖ - 3.3%
R.SRAZDIENĖ - 5.8%
R. PACIŪNIENĖ - 8.3%
R. BAGOČIŪNIENĖ - 1.8%

Viso balsų: 276
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 21, 2021

Dienos anekdotas

Nuostabus laikas! Per pastarąją parą, pirmą kartą (!) istorijoje į greitąją pagalbą nesikreipė nei vienas ligonis dėl vidurių infekcijos! O juk tik pradėjome plauti rankas...

Komentaras

Ungele:„Jeigu pilvu suks reiškia Kavarcka virusus koks gali būt.Visam pasauly isgarsesma ,a turistų a turistų tada.Pinigus giminių UAB siupeliais kabins"

Komentuoti
Seminarą - diskusiją išklausė Anykščių rajono seniūnai. Autoriaus nuotr.

Ketvirtadienį sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai“ vyko Lietuvos savivaldybių seniūnų atstovų seminaras – diskusija „Seniūnijų vaidmuo formuojant socialinę politiką”, kurį organizavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija (LSS) ir Anykščių savivaldybė. Galima sakyti, seniūnai virė savo sultyse, nes į seminarą neatvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai. Ministras Linas Kukuraitis telefonu atsiprašė seniūnų dėl organizacinio nesusipratimo.


Seminare dalyvavo 9 Anykščių rajono seniūnijų seniūnai ir po vieną šalies rajonų seniūnijų atstovą bei LSS asociacijos valdybos nariai. Susirinkusius pasveikino Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, pastebėdamas seniūnų darbų svarbą, jų indėlį įgyvendinant užimtumo programas, viešųjų darbų organizavimą ir kitą veiklą.
Pranešimą apie LSS asociacijos valdybos veiklą ir uždavinius skaitė asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas, išvardijęs valdybos posėdžiuose svarstytus klausimus, priimtus sprendimus. Jis palietė užimtumo didinimo, socialinio darbo, tiesioginių seniūnų rinkimų klausimus, žadėjo, kad seniūnams aktualiais darbo klausimais susitiks su Socialinės apsaugos ir darbo ministru bei premjeru.
Pasak K. Vilkausko, praeitų metų gruodžio mėnesį LSS asociacijos nariai Lietuvos Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komitete apsvarstė bendruomenių finansavimo modelį ir kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją su siūlymu keisti šiuo metu egzistuojantį bendruomeninės veiklos rėmimo medelį ir pasiūlė organizuoti diskusiją dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros 2017–2019 m. veiksmų plano projekto. Siekiama palikti anksčiau veikusį bendruomeninės veiklos rėmimo modelį, pagal kurį sprendimus dėl finansuojamų vietos bendruomenės veiklų priimdavo vietos bendruomenių tarybos, o ne ministerija.
Šiemet sausio 19–ąją LSS asociacijos valdybos nariai diskutavo su Aleksandro Stulginskuo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto bei Verslo ir kaimo plėtros vadybos instituto atstovais apie būtinybę išaugoti tvarias kaimo bendruomenes, skatinti jų veiklą. „Seniūnijų ir seniūnų vaidmuo priimant sprendimus vietoje yra ypač aktualus, jie gali pasitelkti aktyviausius žmones sugebančius atpažinti vietovės konkurencinius pranašumus, įžvelgiančius galimybes įsitvirtinti vietovės ištekliuose, kultūros tradicijose, matančius kelius, kaip sutelkti galimus žmogiškuosius išteklius, kurti patrauklias gyvenimo sąlygas žmonėms norintiems dirbti ir užsidirbti“, - pastebėjo K. Vilkauskas. To pačio mėnesio pabaigoje Panevėžyje buvo kalbėta apie seniūnijų vietą savivaldoje, savivaldos struktūros tobulinimo galimybes ir nuo šių metų įsigaliojusius pasikeitimus.
Balandžio 13–ąją seniūnų asociacijos vadovas K. Vilkauskas ir direktorius Petras Gestautas susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo ministru L. Kukuraičiu aptarė svarbiausius šių dienų socialinės politikos iššūkius: užimtumo skatimą, vaiko teisių apsaugos užtikrinimą, užimtumo programos vykdymą, smurtą artimoje aplinkoje ir kaimui ypač skaudžius emigracijos padarinius. K. Vilkauskas pabrėžė, kad reikia didinti seniūnų, policijos ir socialinių darbuotojų bendradarbiavimo stiprinimą, vaikų dienos centrų steigimą, tačiau pastebėjo, kad seniūnijose mažai vaikų belikę.
Diskusijoje seniūnai žėrė priekaištus valdžiai, kuri, kas beatsitiktų seniūnijose, kaltę verčia seniūnams. Vienas rėžė tiesiai „Baikit ant seniūnų jot!“, dauguma pasipiktino, kad į seminarą neatvažiavo Socialinės ir darbo ministerijos atstovai, kuriems seniūnai turėjo ypač daug klausimų. Aštri diskusija įsiplieskė dėl seniūnaičių. Pasak vieno seniūno, buvo „nuleista“ programa kurti bendruomenes, paskui - rinkti seniūnaičius. Vienas seniūnas sakė, kad jo seniūnijoje nėra nė vieno seniūnaičio, nes žmonės nesusirenka ir neišrenka. Prasprūdo mintis, kad neturėtų būti tas pats asmuo seniūnaičiu ir bendruomenės pirmininku.
Ruklos seniūnas Petras Jasilionis siūlė bendruomenių įstatymo nekeisti, aiškinosi dėl seniūnaičių darbo motyvacijos ir reglamentavimo.
Buvo diskutuota seniūnams aktualia darbo su policija problema. Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė pakvietė seniūnus rinktis į sueigą gegužės 11 dieną Rokiškyje ir pasidalinti darbo su policija, kuri dabar patyrė reformą, patirtimi.
Buvo sutarta kartu su Savivaldybių ir Socialinių darbuotojų asociacijomis priimti bendras nuostatas ir dėl socialinių darbuotojų priklausomybės kreiptis į LR Seimą.
Projekto vadovas Karolis Sargūnas pristatė Lietuvos šimtmečiui skirtą projektą „Dovana Lietuvai”, kvietė seniūnus jame dalyvauti, drauge kurti šaunesnę Lietuvą ir projektą bei nuveiktus gerus darbus Lietuvos šimtmečiui viešinti. Seniūnai pasiteiravo, kiek lėšų skirta šio projekto administravimui, tačiau į šį klausimą atsakyta nebuvo. Per salę nuvilnijo šurmulys, seniūnai teigė dovaną Lietuvai darantys vos ne kasdien, be skambių žodžių ir reklamos. Pasvalio apylinkės seniūnas Stanislovas Triaba ta proga papasakojo apie seniūnijoje įamžinamus išmykusių kaimų pavadinimus, kurių jau net registrų centre nėra. „Rengiam tokį parkelį su suoliukais“, sakė seniūnas, kažkam iš salės replikavus, kad Europoje tai jau yra ir reikia pasistengti, kad toks įamžinimas netaptų kaimų kapinėmis...
Pasak kalbėjusio Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos, tarp administracijos, seniūnų ir seniūnaičių Anykščių rajone egzistuoja dalykiški santykiai, o seniūnai sueigose atsiskaito gyventojams, kuriose dalyvauja administracijos atstovai, o seniūnaičių darbas tikrai nesąs formalus, tad jiems nutarta bent dalinai kompensuoti išlaidas išmokant per metus po 100 eurų. Numatyta steigti seniūnaitijas ir Anykščių mieste. Nors renginyje dalyvavo 9 Anykščių rajono seniūnijų seniūnai, nė vienas diskusijoje nekalbėjo.
Po pietų seniūnai lankėsi Medžių lajų take, važinėjosi vasaros rogutėmis.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • visu pirma

  Nuoroda

  perdaug seniunu,juk zmoniu mazeja drastiskai ,ir panasu kad anyksciai liks tuoj utenos ar panevezio seniunuja ,taip butu protingiau

  Prieš 3 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Rinkimai pasibaigė.

  Prieš 3 metų