Orai

Artimiausiomis dienomis orai pernelyg nesikeis. Joninės bus apniukusios, o lietus, tikėtina, neskubės gadinti šventės ir prapliups tik antroje nakties pusėje. Šeštadienis jau bus lietingas ir vėjuotas, sekmadienį pragiedrulių bus daugiau, nors debesys dar šliūkštels lietaus. Ateinanti savaitė pažers permainų: nuo savaitės vidurio oras kaip reikiant įkais ir temperatūra perkops 25 laipsnius.

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: "Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Atmestas (apie neįvykusį konkursą vyriausiojo architekto pareigoms užimti): "Paaiškėjo, kad policininkų su architektūriniu diplomu nėra".

Komentuoti
Koncertinės firmos „Emidija“ direktorius Gražvydas Mažonas taip pat savivaldybei pažėrė kritikos – teigia, kad Anykščiuose ypač prasta situacija su skelbimų lentomis.Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius mano, kad Dainuvos slėnyje vykstantys „Superfiestos“ koncertai yra žemo kultūrinio lygio renginiai ir jie Anykščiams nereikalingi.

Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius sausio pabaigoje Anykščių rajono policijos komisariate vykusiame susirinkime pareiškė, kad vasarą po Lietuvą vykstantys koncertiniai turai „Superfiesta“, kuriuose pasirodo žymūs šalies popmuzikos atlikėjai bei muzikos grupės, Anykščiuose yra nepageidaujami.
„Anykščiai orientuojasi į aukštesnės kokybės renginius. Mes rajono Taryboje netgi svarstėme tokį klausimą, kad tiems komerciniams renginiams, tokiems, kaip „Superfiesta“, kurios sukelia problemų ne tik mums, bet ir policijai, pakelti nuomos kainas. Tikimės, kad dalies tokių žemesnės kultūros renginių tikrai atsisakysime“, - pareiškė S. Obelevičius.


Rinkliava renginių
organizatoriams padidinta
dėl išaugusių kaštų

Priminsime, kad praėjusių metų gruodį rajono Tarybos sprendimu nuspręsta didinti vietinę rinkliavą už komercinių renginių organizavimą savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo teritorijose. Iki šiol už renginius Anykščiuose, į kuriuos žiūrovams reikia pirkti bilietus, komercinių renginių organizatoriai savivaldybei mokėdavo 58 Eur. Pagal naująją tvarką, už renginių organizavimą Dainuvos slėnyje renginių organizatoriams į rajono biudžetą teks sumokėti 400 Eur. Rinkliavą padidinta „įvertinus tai, kad Anykščių rajone komercinių renginių viešosiose vietose organizuojama vis daugiau (intensyviau naudojama viešoji infrastruktūra – takai, aikštelės, suolai ir pan.) ir tuo pačiu Savivaldybė patiria didesnius kaštus prižiūrint viešąsias erdves.“ Apie tai, kad rinkliava didinama dėl to, kad Anykščiuose atsisakytų kai kurių renginių, be S. Obelevičiaus bent jau viešai kiti politikai nepasisakė.

Jazzu Anykščiuose vargu
ar sulauksime...

Į tokias mero pavaduotojo S. Obelevičiaus replikas netruko sureaguoti koncertinės firmos „Emidija“, kuri Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, kasmet organizuoja bent kelis „Superfiestos“ turus, direktorius Gražvydas Mažonas.
„Nežinau, ką jie laiko žemu lygiu ir ką jie laiko aukštesniu lygiu? Jeigu manoma, kad aukštesnio lygio yra tik atlikėja Jazzu, tai nemanau, kad ji į Anykščius labai dažnai gali atvažiuoti ar kažkas suorganizuoti jos koncertą lauko erdvėje. Yra begalė žmonių, kurie pageidauja tokio tipo atlikėjų, kurie pasirodo „Superfiestos“koncertuose“, - S. Obelevičiaus išsakytas mintis komentavo G. Mažonas.

Turistus apie valdžios
spendimus informuos per
„Facebook“

„Superfiestos“ koncertinius turus organizuojančios firmos direktorius G. Mažonas taip pat stebėjosi kalbomis apie tai, kad jų renginiai Anykščiuose kelia problemų.
„Į koncertus Anykščiuose atvažiuoja žiūrovai ir iš kitų miestų. Galima juos laikyti turistais. Jie Anykščiams atneša tik naudą“, - kalbėjo G. Mažonas.
Anot G. Mažono, jei nutiktų taip, kad „Superfiestos“ koncertai Anykščiuose nebevyktų, firma didelių nuostolių nepatirtų.
„Ten ir taip didelio pelno nebūdavo. Mes matome „Facebook“ puslapyje „Superfiestos“ gerbėjus, kurie klausia, kada atvažiuosite į Anykščius. Tokiu atveju bus mūsų komentaras, kodėl mes nevažiuojame. Vadinasi, tie žmonės, kurie kabutėse taip kelia savo miesto lygį, jie užsideda sau antraštę. Manau, kad žmonės atitinkamai į tai atsižvelgs“, - sakė G. Mažonas.

Prognozuoja, kad
Anykščiuose bus mažiau
koncertų

Po to, kai praėjusių metų pabaigoje rajono Taryba nusprendė didinti vietinę rinkliavą už komercinių renginių organizavimą savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo teritorijose, tokiose kaip, pavyzdžiui, Dainuvos slėnis, firmos „Emidija“ direktorius G. Mažonas tokius sprendimus taip pat įvertino gan kritiškai.
„Ir taip jau tų žmonių Lietuvoje nelikę daug, į renginius irgi surinkti daug nepavyksta. Jei vietinę rinkliavą padidins, nelabai kas tuos renginius darys – vienas kitas renginys gal ir įvyks. Jau ir taip kritinė riba pasiekta“, - sakė G. Mažonas.

Kritikuoja miesto
infrastruktūrą

Anot G. Mažono, prieš apmokestinant komercinių renginių organizatorius didesniais vietinės rinkliavos dydžiais, savivaldybė pirmiausia turėjo pasirūpinti, kad renginių organizatoriams reikalinga infrastruktūra būtų geros kokybės.
„Anykščiuose nėra normalių informacinių lentų, kur būtų galima dėti afišas apie renginius. Viena vieta yra centre ir ta ribojama. Čia visiškas absurdas. Mokestį didina, bet nėra sąlygų renginių reklamai. Kiekvienais metais turime laužyti galvas, kaip išreklamuoti renginį, kad visi anykštėnai apie jį žinotų. Ir visą laiką susilaukiame kažkokių pretenzijų, kad ne vietoje pakabinta afiša ar dar kažkas. O kur jas kabinti, kai mieste tik viena skelbimų lenta? Kiti miestai jų turi daugiau pasidarę“, - kritikos Anykščių rajono valdžiai negailėjo G. Mažonas.

Eliminuoti dalį
kultūros - įžūlu

Ar Anykščiams reikėtų atsisakyti koncertinių turų „Superfiesta“, kuriuose skamba populiarių atlikėjų bei muzikos grupių muzika? To pasiteiravome savivaldybės Kultūros tarybos pirmininko Tautvydo Kontrimavičiaus.
„Kultūrinė įvairovė Anykščiams reikalinga.Tai pasakyčiau vienareikšmiškai. Imti ir sakyti, kad kažkokios kultūros dalies mums nereikia, tai būtų per daug įžūloka. Kitą vertus, mums nereikia bet ko, kas erzina visuomenę, sukelia institucijoms kažkokių nepatogumų, pavyzdžiui, palaikant viešąją tvarką. Kalbu ne tik apie kultūrinius procesus. Tai gali liesti ir bendruomeninius sumanymus. Šiuo atveju tą problemą reikėtų vertinti įvairiais rakursais. Aš suprantu tuos nerimus ir tai, kas galbūt buvo šnekėta policijos lygmenyje tais klausimais, bet yra tik vienas iš problemos aspektų. Tokios pačios problemos kažkada galėjo būti keliamos ir dėl didžiųjų festivalių. Tos problemos yra išsprendžiamos, bet neeliminuojat dalį kultūros iš Anykščių, o tiesiog ieškant kur ta problema ir sprendžiant apsaugos ar kitas problemas“, - sakė T. Kontrimavičius.

Siūlo „superfiestas“ rengti
be alkoholio

Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė „Anykštai“ sakė, kad kuo daugiau mieste „veiksmo“, tuo Anykščiams tik geriau.
„Esame turizmo kraštas, vasarą turime poilsiautojų daugiau nei ištisus metus, todėl aš nematau nieko blogo, kad Anykščiuose vyksta „Superfiestos“ koncertai. Gal reikia tuos koncertus daryti be alkoholio, kad į juos nevažiuotų žmonės iš kaimo alaus atsigerti? Jeigu į tokius koncertus neitų žmonės, koncertų organizatoriai į Anykščius ir nevažiuotų.
Kas nenori, ten tas ir neina. Aš, pavyzdžiui, į „Superfiestos“ koncertus nevaikštau. O jei kažką drausti, tuomet vietoje to reikia kažką siūlyti ir užpildyti“, - kalbėjo D. Petrokaitė.
Pernai „Superfiestos“ koncerte Dainuvos slėnyje pasirodė estrados princas Rytis Cicinas, atlikėjai Ruslanas Kirilkinas, Lietuvą Eurovizijos konkurse šiemet pretendavusi atstovauti Aistė Pilvelytė, Deividas Bastys, grupės „Tautinis brandas“ ir „Naujosios pupytės“, TV projekto „X – faktorius“ finalistas Aleksas. Beje, koncertas vyko per Jonines. Vietos kultūros organizatoriai jokių renginių per šią šventę mieste neorganizuoja.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • :)

  Nuoroda

  Tai kur pasitusinti girtiems jei ne superfiestoj, nebandykit uždraust alkoholio, nieks nebeis. Mums dzin kas ti žiopčios, svarbu pagert

  Prieš dieną
 • B B D

  Nuoroda

  Ar tik nuo bilietų brangimo nenukris otkatas - galima bus dar jaunesnes panevėžiokes paremtį .....

  Prieš savaitę
 • viršininkas

  Nuoroda

  O ką galvoja Panevėžio "mergaičių megėjas" apie cirką ?

  Prieš savaitę
 • Ką ką,

  atsakymas į: viršininkas Nuoroda

  bilietai į Panevėžio cirką žiauriai pabrango, o skolon nebeduoda.

  Prieš savaitę
 • Brrrrr

  Nuoroda

  Ir kaip jie man primena kolchozinius portorgus .... Tokie pat visažiniai , tokie pat fanatikai , tokie pat neklystantys .... Tik jie vieni žino kas patinka žiūrėtį jaunam ir senam , tik jie nori
  spręstį - ką mums galima leistį žiūrėtį ir ko klausytis .... Tai kuo skiriatės nuo anų laikų patiankų - ogi niekuo , tokie pat arogantiški , tokie pat ,, visažiniai ,, , tokie pat su neaiškiomis dorovės nuostatomis ............ Tfu ............

  Prieš savaitę
 • Taigi taigi kaipgi

  Nuoroda

  Niekas superfiestų nei bandė uždrausti, nei uždraudė, kaip suprantu, tik nuomos kainą savivaldybė pakėlė dainų slėnio. Bet šiaip tai man anykštėnai komentatoriai patinka. Savivaldybė organizuoja velnio akmens festivalį - anykštėnai burnoja, kam reikia, triukšmas, o kai kažką vicemeras ar policija leptelėjo, kad gal tokie festivaliai ir nelabai pageidautini, tada rėkiam daugiau koncertų.

  Prieš savaitę
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Leiskime patiems žmonėms atsirinkti. Jokių renginių, miestas miega.......

  Prieš savaitę
 • dovile

  Nuoroda

  Super naujienos! Dar labiau Gerbiu poną Sigutį! Lauk tokias "fiestas". Mes turime kelti aukščiau savo kultūrą ir su ja susijusių renginių kokybę. O tokios fiestos garbės miestui nesuteikia. Jos asocijuojasi su prastu skoniu, masiniu alkoholio vartojimu bei smurtu - to toleruoti nevalia.
  Įsivaizduokite, kokie būtų šaunūs renginiai jei vietoj tokių fiestų vyktų "Klasikinės muzikos festivaliai". Ko Lietuvoje šiuo metu nėra. Eičiau ir eičiau....

  Prieš savaitę
 • senolių išmintis

  atsakymas į: dovile Nuoroda

  taip bevaikščiodama, gali ir iš doros kelio išeiti

  Prieš savaitę
 • visai

  Nuoroda

  musu botanikui kuku

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau