Kas iš išvardintų asmenų verčiausias būti Lietuvos simboliu?

Dienos anekdotas

Pasipiktinusių vairuotųjų, nesuprantančių, kaip taip nelogiškai galima sustatyti kelio ženklus, laukia linksmi ir paslaugūs kelių patruliai, pasiruošę suteikti mokamas konsultacijas.

Komentaras

info kas??: „
1. valdininkai ne tik e-demokratija nesinaudoja, bet ir fiziškai duris užsidaro nuo demokratinių viešų sprendimų svarstymo, diskusijų ir ar problemų viešinimo.
2. gyventojai ir norėdami neranda informacijos oficialiame savivaldybės tinklapyje www.anyksciai.lt
kaip antai
- kokias pareigybes turi ir už kokią veiklą atsakingas mero patarėjas;
- kokius veiklos planus pasitvirtina seniūnijos,
-kokie metiniai rezultatai pagal veiklos planus seniūnijose;"

Komentuoti
Įpusėjus vasarai ir prasidėjus atostogoms, didžiąją dalį seniūnų sueigoje pakeitė jų pavaduotojai.

Trečiadienį savivaldybės posėdžių salėje surengta tradicinė seniūnų sueiga, kurios metu aptartas naujasis Darbo kodeksas, apžvelgtas Užimtumo programos vykdymas, kalbėta apie artėjančią Anykščių miesto šventę bei gyventojų iškeltas problemas.

Tarptautinis konkursas – be dalyvių iš užsienio

Likus dviem dienoms iki registracijos pabaigos į Tarptautinį floristinių kilimų konkursą, jame dalyvauti užsiregistravo vos šeši dalyviai. Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė seniūnijų specialistams sakė, kad iš viso konkurse yra pažadėję dalyvauti 20 dalyvių. Tarp dalyvių – ne tik visuomeninės organizacijos, bendruomenės, bet ir vienas miesto restoranas. Nors floristinių kilimų konkursas – tarptautinis, jame nebus nė vieno dalyvio iš užsienio. A. Pajarskienė ragino seniūnus daugiau paakinti bendruomenes dalyvauti floristinių kilimų konkurse.
„Kurgi dar daugiau!” - replikavo kažkas iš seniūnų.
„Ne jūs gi darot“, - primindama, kad patiems seniūnams floristinių kilimų pinti nereikės, o tai padarys seniūnijų gyventojai, į repliką reagavo A. Pajarskienė.
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka seniūnams sakė: „ Atstovauti floristinių kilimų konkurse – tai jūsų prestižas.“
Beje, sueigos metu kalbėta ir apie tai, kad šiemet floristinių kilimų konkursui koją gali pakišti ne tik menkas jame dalyvauti norinčiųjų skaičius, bet ir permainingi šios vasaros orai.

Tikisi daug žygiuojančių ir mažai žiūrinčių

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui A. Pajarskienė seniūnus taip pat ragino aktyviai įsitraukti į miesto šventės eiseną.
„Tai nėra prievolė“, - lyg tarp kitko priminė A. Pajarskienė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas pasakojo apie aplankytą Ukmergės miesto šventę ir ten surengtą šventinę eiseną.
„Toks vaizdas, kad miestas tuščias. Ir kas žiūrės visą tą paradą? Pasirodo, kad didžioji dalis eina, žiūrinčiųjų nedaug ir yra“, - įspūdžiais dalijosi R. Blazarėnas, pridurdamas, kad svarbiausia miesto šventės metu – gera nuotaika, o „pagal orą apsirengsim“.


Vyno gamyklos remiamoje šventėje – apribojimai alkoholio prekybai

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui A. Pajarskienė taip pat atkreipė dėmesį, kaip Anykščių miesto šventės metu vyks prekyba alkoholiniais gėrimais.
„Savivaldybė palaiko policijos iniciatyvą, kad miesto šventės metu prekybininkai alkoholiu prekiautų tik iki 24 valandos. Būtų gerai, kad ne tik mieste, bet ir visame rajone pasklistų ši mūsų iniciatyva. Dainuvos slėnyje prekybą alkoholiu nutrauksime jau 23 valandą“, - aiškino A. Pajarskienė.
Įdomu tai, kad šalies valdantiesiems aktyviai kovojant su alkoholio vartojimu, pagrindinė Anykščių miesto šventės rėmėja bus „Anykščių vyno“ gamykla.
„Apaugom žolėm“, - tai, kad mieste bei rajone prastai šienaujami žalieji plotai, seniūnų sueigoje konstatavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas. Savivaldybės administracija jau brandina mintį, kaip to išvengti ateityje.
„Kažkuriuos miesto plotus svarstome priskirti įstaigoms“, - apie planus, kaip susitvarkyti viešąsias teritorijas be rajono biudžeto pinigų, prasitarė R. Blazarėnas.
Apie tai, kaip viešosios erdvės tvarkomos seniūnijose, trumpai papasakojo seniūnijų specialistai. Įdomiausia situacija - Andrioniškio bei Kavarsko seniūnijose.
Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas gyrėsi, kad atidirbinėjančius už socialines pašalpas prieš pradedant dirbti tikrina alkotesteriu. Tuo tarpu Andrioniškyje, pasirodo, apskritai nebelikę kam dirbti.
Užimtumo programą pristatęs Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas savivaldybės administracijai pasiūlė, kaip efektyviau būtų galima prižiūrėti seniūnijų viešąsias erdves. Esą seniūnijoms reikėtų nupirkti žolę pjaunančius traktoriukus.
„Šienaujami plotai didėja. Ir komunaliniam nereikėtų mokėti“, - pastebėjo E. Pajarskas.
Užimtumo programos aptarimo metu minėtos ir miesto viešąsias erdves tvarkančios bendrovės.
„Vieną šaligatvio pusę mieste tvarko komunalinis, o kitą – „Ukmergės versmė“, - stebėjosi R. Blazarėnas, žadėjęs šią problemą spręsti.
Dėl sueigos metu neįvardintų priežasčių minėta, kad Užimtumo programa šios vasaros viduryje yra nutrūkusi ir bus pradėta vykdyti tik nuo rugpjūčio 1 dienos. Tiesa, ir čia išeitį surado R. Blazarėnas, raginęs seniūnus į viešųjų erdvių tvarkymo darbus įtraukti bendruomenes.

Mato problemą dėl kelio ženklų

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Blazarėnas seniūnų sueigoje sakė, kad rajono Tarybos narys Arūnas Liogė savivaldybei pasiūlė atlikti kelio ženklų seniūnijose auditą.
Rajono Tarybos narys A. Liogė „Anykštai“ sakė audito nesiūlęs bei redakcijai atsiuntė raštą, kuriame savivaldybės administracijai pateikti klausimai, kuriuos siūloma įtraukti į antrojo pusmečio rajono Tarybos darbotvarkę. Vienas iš jų – dėl kelio ženklų.
„Jau daugelį metų yra problema dėl netinkamo kelių ženklinimo kelio ženklais. Dalyje rajono kelių kelio ženklai yra nušiurę, susidėvėję arba jų nėra, nors turėtų būti“, - atkreipė dėmesį A. Liogė.
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka seniūnų sueigoje pareiškė, kad atėjo laikas keisti sueigos formatą. Nuo rudens seniūnai iškeltas problemas pateiks savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Blazarėnui, o šis spręs, kurias iš jų viešai aptarti sueigose.
„Gal nereikia čia visas problemas kelti. Gal užtenka tik paklausti, pasakyti. Būtų gerai, kad prieš savaitę iki sueigos E. Pajarskas visas problemas surinktų ir administracijos direktoriaus pavaduotojui suneštų. O mes atsirinksime, kurias reikia įtraukti į darbotvarkę, o kurias spręsime darbine tvarka. Jūs iškeliate idėją. Bet mums patiems reikia pasiruošti. Nuo rudens įvesime tokį dalyką. Labai tikiuosi, kad idėjų bado nebus“, - seniūnų sueigoje (seniūnų sueigos yra viešos žiniasklaidos atstovams) kalbėjo A. Gališanka.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • šita ilga debila

  Nuoroda

  reikejo jau seniai atleisti

  Prieš 5 mėnesių
 • Medinės pilies valdovas

  Nuoroda

  Man patinka komandinis darbas - duodu komanda, o jus durneliai turite vykdyti...

  Prieš 5 mėnesių
 • PONAI

  Nuoroda

  KA JUS SU SAVO KORUMPUOTAIS PARTINIASI LIZDAIS PER 27 METUS PADARET ZMONEMS.Sneka,kad uz tai teks atsakyti,ne visi gi i miskus ir amerikas pas kuratorius isibegios.Sneka,kad Lukiskes vagiu laukia,uztai ju ir nenaikina,neperkelia ,neparduoda....

  Prieš 5 mėnesių
 • Patarimas

  Nuoroda

  padarytkite graziausios seniunijos konkursa, pamatysite kaip seniunai pasistengs :) O kodel ne? Juk yra "graziausia sodyba" "geriausias ukininkas" Butu geriausias seniunas :)

  Prieš 5 mėnesių
 • Gražiausia sodyba

  atsakymas į: Patarimas Nuoroda

  Kai paskyrė valdžiai priedus po 40 proc.- nebeliko jokių gražiausių sodybų. Nebespėja. Vargšeliai.

  Prieš 5 mėnesių