Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

Dienos anekdotas

Teismas. Apklausiamas liudininkas:
- Sakykite, ar teisiamasis davė jums narkotikų?
- Ne.
- O ar jo žmona davė?
- O... Atleiskite, čia klausimas irgi apie narkotikus?

Komentaras

turistas-rėmėjas: „Savivaldybė skelbiasi kaip garantas bendradarbiavime su Kinijos atstovais.
Deja savivaldybės įsteigta ir finansuojama iš biudžeto šimtatūkstantinėmis sumomis įstaiga, kurios pagrindinė veikla turizmo ir verslo organizavimas ir informavimas, nesuvaldo savo biudžeto lėšų ir nevykdo įsipareigojimų valstybei: nuo 2018-07-17 turėjo 234.36 € (809.2 Lt) socialinio draudimo skolą."

Komentuoti
Teismo sprendimu Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui Mindaugui Bobeliui paskirta kardomoji priemonė - suėmimas aštuonioms paroms. Jam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį dviem paroms sulaikė Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (URATC) direktorių Mindaugą Bobelį. Penktadienį jam teismo nutartimi paskirta kardomoji priemonė - suėmimas aštuonioms paroms. Tiriant galimą korupciją Utenos atliekų versle, M. Bobeliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo. Vienu iš URATC dalininkų yra ir Anykščių rajono savivaldybė.


Atsilygino darbais ir įranga?

Tyrime įtarimai dėl papirkimo pareikšti ir įmonės „Manfula“ direktoriui Virginijui Štiormeriui, kuris taip pat sulaikytas, bei dar vienam įmonės darbuotojui. STT duomenimis, bendrovė, laimėjusi URATC skelbtą 13,6 mln. eurų vertės atliekų rūšiavimo gamyklos statybos konkursą, už palankų sprendimą 2016-2017 metais URATC direktoriui atsilygino darbais ir įranga jo statomame name.
STT teigia, jog surinkta pakankamai duomenų, jog Utenos apskrities savivaldybių įsteigto atliekų tvarkymo centro direktorius, siekdamas turtinės naudos, „neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą“. STT pareigūnai atliko kratas URATC ir minėtos įmonės patalpose, taip pat įtariamųjų namuose.
Statybos įmonei „Manfula“ šią savaitę iškelta bankroto byla. Tokį sprendimą priėmė Kauno apygardos teismas, tenkinęs „Sodros“ ieškinį. „Sodra“ nurodė, jog įmonė skolinga 64,5 tūkst. eurų. „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirbo 34 darbuotojai.
Finansinės ataskaitos už 2016 metus bendrovė Registrų centrui nėra pateikusi. 2015-aisiais jos apyvarta siekė 13,5 mln. eurų, ji uždirbo 212,5 tūkst. eurų grynojo pelno.
M. Bobelis į skandalą buvo įsipainiojęs ir 2010-aisiais, kai URATC-as įsigijo šalia Utenos sąvartyno esantį namą ir jo remontui skyrė 50 tūkst.litų.

Valdyba direktorių nušalino trims mėnesiams

Penktadienį posėdžiavusi URATC valdyba, kurios nariu yra ir Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas, priėmė sprendimą nušalinti M. Bobelį nuo pareigų trims mėnesiams. Savo ruožtu Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyrius sustabdė M. Bobelio narystę partijoje.
Be suėmimo M. Bobeliui paskirtos ir kitos kardomosios priemonės - penkių tūkstančių eurų piniginis užstatas, dokumento paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
STT praneša, jog atliekų  tvarkymo paslaugų organizavimas nuolat yra šios įstaigos dėmesio centre. „STT korupcijos prevencijos pareigūnai yra atlikę korupcijos rizikos analizes atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo, priežiūros ir kontrolės srityje, pateikę rekomendacijų dėl šios veiklos tobulinimo, taip pat yra atlikę teisės aktų antikorupcinius vertinimus ir pateikę pasiūlymų dėl atliekų tvarkymo reglamentavimo tikslinimo. STT kasmet gauna asmenų pareiškimų, susijusių su atliekų tvarkymo klausimais. Vien 2017 metais gauta 13 tokių pareiškimų (2016 metais – 19, 2015 metais – 24). Nuo 2010 metų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymo sritimi. Iki šios dienos 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.”- rašoma STT pranešime.

STT - dažnas Utenos regiono valdininkų svečias

Paskutiniais metais Utenos regiono valdininkai ypač daug dėmesio sulaukia iš specialiųjų tarnybų pareigūnų.
Korupcija kaltintas buvęs Molėtų rajono meras konservatorius Algimantas Žiukas, Zarasų savivaldybės administracijos direktorius, socialdemokratas Ramūnas Keršys. Utenos meras socialdemokratas Alvydas Katinas dėl korupcijos skandalo keliems mėnesiams buvo nušalintas nuo pareigų. Visagino merė, liberalė Dalia Štraupaitė net buvo kelioms paroms sulaikyta, tačiau korupcijos skandalas jai paskui nesutrukdė laimėti tiesioginių Visagino mero rinkimų.
Už korupciją teistas ir buvęs Anykščių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Katliorius.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ddddd

  Nuoroda

  Greiciau tuosklanus isnaikintu.reiktu is ju atimnti namus turta dabar isdarbo atleidzia ir viskas lieka milijonai. Reiktu kad valdininkai atsakytu savo turtu

  Prieš 9 mėnesių
 • sekantis

  Nuoroda

  šapokas ?

  Prieš 9 mėnesių