Kokį alkoholį dažniausiai renkatės?

Dienos anekdotas

Prieina abu prie troleibuso vairuotojo ir klausia:
- Dėdė, ar mane šis troleibuso maršruta iki stoties nuveš?
- Nuveš, sūneli, nuveš.. - Užtikrina vairuotojas.
Kitas, pasilenkęs prie talonelių langelio:
- O mane?..

Komentaras

xxx: „o kokias slides ruostis kalnu ar vandens"

Komentuoti
Psichiatras Audronis Gustas įspėja, kad žmonės nežaistų su savo psichine būsena ir kreiptųsi į specialistus.Jono Junevičiaus nuotr.

Pastarąją savaitę Lietuvą sukrėtė žinomų žmonių savižudybės. O ir Anykščių rajone pranešama, kad randama žmonių, kurie galimai iš gyvenimo pasitraukė patys. Komentaro paprašėme Anykščių rajono psichikos sveikatos centro vadovo Audroniaus Gusto.

Gydytojo klausėme, kas atsitiko: gal Mėnulio fazė, rudeninė depresija kalta, kad daugėja savižudybių? Psichiatras A. Gustas sako manantis, kad nieko gamtoje tokio neįvyko, kas paskatintų žmones žudytis.
„Manau, kad nieko neįvyko. Jei žmogus nusprendžia taip užbaigti gyvenimą, atsakymų galima ieškoti tik socialinėje, ekonominėje arba psichinėje to žmogaus gyvenimo sferoje. Vienaip ar kitaip tas žmogus nesusitvarkė. Dažnai žmonės bijo kreiptis į psichiatrus, tarkim, dėl savo socialinio statuso, mano, kad patys išspręs bėdas. Paskui pažįstami stebisi – toks ramus buvo, gerą šeimą turėjo ir... Tai yra siaubas – asmuo patiria vadinamąjį tunelinį sindromą. Kai mes patenkam į tunelį, tai instinktyviai einam į šviesą, o tunelinį sindromą patiriantis žmogus nieko nemato ir negirdi. Jis eina į tamsą. Ne paslaptis, kad dažniausiai prieš save ranką pakelia jautrūs, savyje viską išgyvenantys žmonės. Bet, pasikartosiu, nei Mėnulio fazės, nei ruduo dėl to nekaltas.“, - sakė A.Gustas.
Gydytojas  kalbėjo, jog ragina tuos žmones, kurie patiria išsibalansavimą negalvoti, jog viską įveiks patys.

 

Linas BITVINSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta