Ar turite paskyrą "Facebook"-e?

Dienos anekdotas

Tūkstantmečio aukso puodą laimėjo jaunas policininkas iš Vilniaus. Sulėkė korespondentai, su kameromis, su mikrofonais...
Visi klausinėja:
- Ką veiksit? Ką darysit su tokia suma pinigų?
Jaunasis policininkas ir sako:
- Matot, jau daug kas siūlė variantus... Vieni siūlo mašiną pirkti, kiti - namą statytis, treti - bizniuką pradėti... Bet aš taip pagalvojau ir nusprendžiau už tuos pinigus Vilniuje nusipirkti vieną sankryžą... Dirbsiu sielos malonumui...

Komentaras

anykštėnė: „Ir vėl stovės upė prižėlusi, prismirdusi viduryje miesto. Svarstykles už 10 000 pirks, visai Liogei asu protu prastai, kaip Kauno auksinis tualetas bus Anykščių auksinės svarstyklės"

Skaityti komentarus (2)
Penkaisdešimt metų medžiojantis Jonas Paliulis - vienintelis medžiotojas, šiemet Anykščių rajone nušovęs vilką.

Šiemet vilkai jau sudraskė 92 Anykščių rajono ūkininkų avis, 3 telyčias bei vieną ožką. Iš viso fiksuoti 27 vilkų išpuoliai. O kol kas vienintelį revanšą pasiekė anykštėnas medžiotojas Jonas Paliulis, rugpjūčio 1-ąją Balagano miško (Kavarsko seniūnija) pamiškėje, vieninteliu šūviu patiesęs ,,auksinį vilką“.


Laukia, kol pradės pjauti
žmones

Medžiotojų nuomone, vilkų populiacija Lietuvoje nuolat didėja. Paprastai vilkus bandoma suskaičiuoti, skaičiuojant jų pėdsakus sniege. Paskutiniais metais, net ir šią šiaip jau labai netikslią metodiką, pritaikyti neleidžia sniego danga, tiksliau -  sniego dangos nebuvimas.
Šiemet šalyje leista sumedžioti 60 vilkų. Medžiotojai mano, kad siekiant išlaikyti tą patį vilkų skaičių reikėtų kiekvienais metais nušauti bent po 120 vilkų. Kitaip vilkų nuolat daugės, o po to, kai afrikinis kiaulių maras išguldė šernus, pilkių  patiekalais liko tik stirnos ir ūkininkų avys.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas, avių augintojas Žilvinas Augustinavičius ,,Anykštai“ sakė, jog ir jis pats, ir kiti avių augintojai nuolat gyvena lyg ant parako statinės. ,,Avys aptvertos tikline tvora, prie jos prijungta elektra, į aptvarą paleisti šunys,“ - kaip pats  saugosi nuo vilkų, pasakojo Ž.Augustinavičius. Tačiau ūkininkas sakosi  žinąs, kad nei tvora, nei šunys nuo vilkų jo avių neapsaugos. ,,Čia gal daugiau savigarbos dalykai nei apsauga. Jeigu atsitiks nelaimė, žinosiu, kad pats esu padaręs viską ką galėjau padaryti,“ - kalbėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas. Ž. Augustinavičius turi skaudžios patirties - 2013 metų gegužės 1-ąją vilkai įsibovė į jo tvartą ir papjovė 13 avių, dar 4 sužesitos avys nugaišo vėliau.
,,Būtina mažinti vilkų populiaciją. Vilkų globėjai aiškina, kad populiacijos augimas kažkada pasieks piką ir prasidės savirireguliacijos procesas. Kada tas pikas? Manau, jog čia tipiška lietuviška situacija - politikai ir visuomenė sukrunta, kai įvyksta kažkas baisaus. Sulauskime, kai vilkai pradės ėsti žmones... Tada visi ims garsiai šaukti apie kovą su problema,“ - dėstė Ž.Augustinavičius.
Jis sakėsi  esąs medžiotojas, tačiau nepraktikuojantis. Vyras tikino, kad nemato prasmės apie savo avių aptvarus vaikščioti su šautuvu - tikimybė, jog vilkas ateis tada ,kai netoli yra medžiotojas, nėra didelė. Taip pat nedaug vilčių, jog naktį pavyktų nušauti vilką.

Vilkų bijo tik laikantys
gyvulius

Prieš trejetą metų vilkai Traupio miestelyje susirinko šunis. Tiesiogine to žodžio prasme - ,,susirinko“. Keli traupiečiai po nakties nerado šunų, kurie buvo pririšti prie ūkinių pastatų sienų ar būdų. Šuns pavadėlis nutrauktas, - kraujo nėra. Šuo dingęs be žinios... Po to įvykio medžiotojai aiškino, kad vilkai dažnai šitaip elgiasi : šuo gana lengvas grobis -  vilkas, susiradęs pririštą šunėką, griebia jį ir išsineša atokiau nuo gyvenvietės. Šuo, sako, pamatęs vilką, iš baimės suakmenėja, neišleidžia nė garso...
,,Anykštos“ kalbinti seniūnai dėstė, jog kaimų gyventojai visgi nejaučia baimės dėl vilkų išpuolių. Tik tie, kurie augina gyvulius, ėmė labiau rūpintis savo augintinių saugumu. ,,Visko yra buvę... Yra buvę ir nereikalingų iškvietimų, kai ne vilkai avis užpuolė, o palaidi šunys. Vilkai, žinojimas apie jų keliamą pavojų žmones gal kiek sudrausmina, priverčia saugiau elgtis, rūpintis gyvuliais,“ - ,,Anykštai“ dėstė Anykščių sesniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas. Jam pritarė ir Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas bei Viešintų seniūno pavaduotoja Eglė Sabaliauskienė - ir šiose seniūnijose panikos nėra, o vilkų bijo tik gyvulių augintojai.

Kai prireiks - ims ir karves

Šimtus veislinių karvių ir veršių aptvare Anykščių seniūnijoje laikantis verslininkas Vygantas Šližys, ,,Anykštos” paklaustas, ar jo karvės saugios, šyptelėjo, kad su karvėmis jis šiuo klausimu nekalbėjęs, tačiau pačiam nesą ramu. ,,Vilkai bizonus paima.... Jei vilkai dauginsis tokiais tempais ir nieko nebus daroma,- tik laiko klausimas, kada jie įsisisuks ir į mano bandą,“ - dėstė verslininkas. ,,Kelios karvės buvo ištrūkusios iš aptvaro. Nulėkė Kavarsko pusėn. Po kurio laiko žiūriu -  jau namie, vėl prašosi į kompaniją. Turbūt Anykščių šilelyje vilkus sutiko,“ - juokavo V.Šližys.
Verslininkas sakė nesąs medžiotojas, tačiau, išlaikydamas pokalbio stilių, liepė perduoti žinią vilkams. ,,Faktas, jog vilkai žiauriai siautėja. Ir tegul tik pabando paliesti bent vieną mano telyčią - tuoj pat užsirašysiu į medžiotojus. Keršysiu,“ - grasino verslininkas.

Jono Paliulio vilkas -
vienas geriausių Lietuvoje

Medžioklės žinovas Vladas Maslinskas ,,Anykštai“ sakė, kad J.Paliulio sumedžiotas vilkas - ,,auksinis  trofėjas“, pretenduojantis į aukščiausią šių metų Lietuvos medžioklės apdovanojimą. Sumedžiotų vilkų vertę pagal jų kaukolės išmatavimus ir proporcijas vertina ekspertai. V.Maslinsko teigimu, tokių galingų vilkų, kokį nušovė J.Paliulis, - retai kam sumedžioti pavyksta. Beveik penkaisdešimt metų medžiojantis J.Paliulis savo medžiotojo sąskaitoje dabar turi visą vadinamąjį Lietuvos penketuką. Tarp jo medžioklės trofėjų jau buvo šernas, elnias, briedis ir stirninas. Trūko tik vilko. Beje, keturi pirmieji penketuko žvėrys būtinai turi būti patinai, o vilkas į penketuką įskaitomas nepaisant to, ar laimikis patinas, ar patelė.
,,Senam medžiotojui -  senas vilkas,“ - paklaustas apie trofėjų, girtis nebuvo linkęs J.Paliulis. Medžiotojas kalbėjo, kad iki šio taiklaus šūvio jis vilką buvo tik matęs ir tais atvejais arba medžioti vilko negalėjęs, arba nespėjęs išauti. Laimikį J.Paliuliui pavyko nušauti iš bokštelio. Medžiotojas stebėjo besiganančias stirnas, stirnų ,,pasižiūrėti“ atėjo ir J.Paliulio vilkas. Ar senas sumedžiotas vilkas buvęs šeimos galva, ar vienišius - nėra aišku. Medžiotojas kalbėjo, jog po pavykusios medžioklės jis kelis vakarus važiavęs į tą pačią vietą  paklausyti, ar šeimyna šaukia žuvusią šeimos galvą, tačiau vilkų staugimo negirdėjęs. Tad gali būti, jog sumedžiotas vilkas buvęs vienišius.
Vilkų šeimynoje gyvena patinas ir patelė bei dvi vilkiukų vados. Šeimyna tarpusavyje komunikuoja, net yra pasiskirsčiusi pareigomis.
Medžiotojų nuomone, Anykščių rajone ,,dirba“ mažiausiai dvi vilkų šeimynos, kurių kiekvienoje gali būti iki dešimties narių. Po ,,turto dalybų“ ir vyresnės vados atskyrimo rajone jau turėsime keturias ar penkias šeimynas, nes klausimas, ar jaunieji vilkai ryšis emigracijai, o sumedžioti šiemet Anykščių rajone leista tik tris vilkus.       

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • taigi

  Nuoroda

  globokim ir toliau vilkus, o avys tegu gyvena draskomos, - įstatymai vilkų rankose

  Prieš 3 mėnesių
 • ir vel propaganda

  Nuoroda

  Ar tikrai visus vilkai? Sunu gaujos nebepjauna?

  Prieš 3 mėnesių
 • Faktas kaip blynas

  Nuoroda

  Vilkas vilką patiesė... ))))

  Prieš 3 mėnesių