Ar draudžiate savo turtą?

Dienos anekdotas

Policininkas sustabdo automobilį:
- Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
- Kas nutiko jūsų galiniams žibintams? Vairuotojas atrėžia:
- Kam rūpi tie žibintai?! Kur dingo namelis ant ratų?!

Komentaras

X - man: „Turbūt ponai seimūnai pamiršo, kad dar tūkstantis devyni šimtai devyniasdešimt antrųjų metrų pavasarį, kai pirmą ir šiol paskutinį kartą buvo skelbiami pakartotiniai Seimo rinkimai visoje Lietuvoje. Tuomečiai sociologai ir politologai pergalę juose žadėjo centro, liberaliosioms politinėms, tuo tarpu Lietuvos Demokratinei Darbo partijai kažin kieno darytos apklausos žadėjo viso labo nepilnus dvidešimt procentų. O kas gavosi? LDDP triuškinančiai laimėjo absoliučią daugumą, nes ko daugiau reikėjo ir tikėtis kai prieš tai Seime pašeimininkavo devyniasdešimt šeši Sąjūdžio deleguoti deputatai į Aukščiausiąją Tarybą. Dabartiniu atveju, kai pasižiūri apklausas ir pamatai kie žmonių pasitiki politinėmis partijomis ir kiek pasitiki politinėmis partijomis, koks jų procentas nėra tvirtai apsisprendęs eitų į rinkimus ar ne, jei jie vyktų artimiausiu laiku, drąsiai galima teigti, kad nemaža dalimi šviežiai paskelbtus priešlaikius Seimo rinkimus laimėtų politiniai marginalai, pažadėję rinkėjams pokyčius ir permainas, proveržius veržlius, bei šviesų kelią į Lietuvos rytojų.
Panašu ir labai panašu, kad kai ne kurios politinės partijos, tiesiog nepraleido progos pasireklamuoti kalbėdamos apie pirmalaikių Seimo rinkimų svarbą šių dienų mūsų Tėvynės kontekste."

Skaityti komentarus (3)
Rubikietis Alvydas Diečkus tokio lietingo rudens per daugiau nei 50 metų, kai stebi orus, neprisimena. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Rubikietis Alvydas Diečkus orus stebi jau daugiau nei penkiasdešimt metų - nuo 1963-ųjų. Rubikietis, remdamasis senolių sukaupta išmintimi prognozuojant orus, papasakojo, ką apie būsimą žiemą sako gamtos ženklai.


„Jei Martynas ant lietaus, tai Kalėdos – ant ledo“. Tokį pastebėjimą apie lapkričio 11 dieną žino daugelis. „Seneliai, tėvai sakydavo, kad orus prognozuoja pagal Martyną, bet aš labiau stebiu rugsėjo 29 dienos orus“, - apie žiemos prognozes kalbėjo A. Diečkus.
„Iš kur vėjas pučia rugsėjo 29 dieną, tokia bus ir žiema. Visą parą pūtė pietinių krypčių, pietryčių, pietvakarių vėjas. Rugsėjo 29 diena pagal vėjus paskutinių kelių metų žiemas nusakė labai panašiai, kaip ir buvo. Žiema turėtų būti švelni, - ką rodė vėjas per Mykolines rugsėjo 29 dieną, pasakojo rubikietis, - žinoma, bus visko, bet didelių šalčių pagal šią dieną būti neturėtų“.
„Martynas buvo ant vandens, bet buvo visko – ir šlapdribos, ir net saulė švietė. Pagal Martyną Kalėdos turėtų būti lengvos, bet ant ledo“, - kokias Kalėdas prognozuoja gamta, kalbėjo orų stebėtojas. „Bet ir rugsėjo 29 dieną stebėti orus mokė seneliai. Vienais metais tą dieną buvo šiaurės, šiaurės rytų vėjas, tai žiema buvo gana šalta ir buvo daug sniego“, - prognozes komentavo rubikietis.
Paklaustas apie visą rudenį merkiančius lietus, A. Diečkus kalbėjo, kad tokio šlapio rudens per daugiau nei 50 metų orų stebėjimą neatsimena, bet ir apie 1965 metus buvo labai šlapias ruduo. Tuomet žemdirbiai taip pat prarado didelę dalį derliaus, tačiau padėtis nebuvo tokia bloga, kaip šiais metais. „O šiemet žmonės pašarų gyvuliams vos prisiruošė, padėtis bloga. Dar laimei, dabar yra šieno rulonai. O jei viską reikėtų paruošti sausu šienu? Bet ir tai mačiau, kad laukuose stovi rulonai iki trečdalio vandenyje. Gaila žemdirbių darbo, tiek jų triūso šiais metais nuėjo perniek. Lietūs labiausiai žemdirbiams ir atsiliepė“, - kokių bėdų pridaro lietūs žemdirbiams, kalbėjo pašnekovas.
„Sakykim, kokioj Mongolijoj žmonės gyvulius skerdžia, nes labai sausa. Tiesiog negalėjo paruošti pašarų gyvuliams. Nesibaigiantis lietus baisu, bet sausra yra dar baisiau. Jau lietūs atneša badą, bet sausra viską sunaikina“, - dvi blogybes lygino orus stebintis rubikietis.
Paklaustas, kaip dažnai pasitvirtina žiemos prognozės pagal orus, A. Diečkus svarstė, kad vis dėlto dažniau pasitvirtina, nei ne. „Ne 100 procentų, bet kokių 70 procentų pasitvirtina. Bet ir žiemos jau nebe tos, kaip buvo vaikystėje“, - pokalbį apie žiemos orų prognozę apibendrino rubikietis.

 

Rytis KULBOKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.