Ką manote apie Anykščių valdininkų išvyką į Zarasų rajoną darbo metu?

Dienos anekdotas

Po gydymo.
- Daktare, o kaip jūs sužinojote, kad mano kraujospūdis per aukštas?
- Tai kad nutūpę uodai sproginėjo.

Komentaras

123: „Tegul dar pries ziema nugreideriuoja zvyrkelius, nes kol pasnigs tai liksim be paskutiniu dantu dardedami tokiais keliais."

Komentuoti
Šeimyniškėlių pilies koreguoto projekto vizualizacija.

UAB „Urbanistika“ lapkričio 20-ąją, pirmadienį, 12 valandą Anykščių savivaldybės administracijos salėje anykštėnams pristatys Šeimyniškėlių medinės pilies koreguotą projektą. Projektuotojai nurodo, kad požeminė pilies dalis bus statoma pagal šiuolaikines technologijas, o antžeminė - pagal archaiškas tradicijas. Tiesa, ir naudojant archaiškas tradicijas nepavyks išvengti stiklo paketų.
Beje, paaiškėjo, jog prie Anykščių pilies projektavimo prisidėjo ir paskutiniu metu išgarsėjęs Jakovas Mendelevičius, kuris kaltinamas vos ne Gedimino kalno sugriovimu.


„Viduramžių“ pilyje - 110
kubinių metrų betono

Pirmajame statybų etape ant Šeimyniškėlių piliakalnio turėtų būti pastatytas 240,79 kv. m statinys. Ketinama panaudoti 110 kub. metrų betono, 12 kub. m kietmedžio (ąžuolo), 545 kub. m eglės rąstų. Vienoje iš patalpų bus pastatytas dyzelinis generatorius, o po vienu iš pilies bokštų iškastame rūsyje - elektros skydinė bei vandens ir nuotekų siurblinės. Pilies vandentiekio ir kanalizacijos trasas ketinama jungti prie miesto tinklų.
Ant piliakalnio pirmajame statybų etape turėtų iškilti du bokštai, sujungti medine galerija. „Apžvalgos aikštelių laiptinės atskiriamos berėme stiklo siena šilumos išsaugojimui patalpose”, - nurodo projektuotojai.
Pamato padas turėtų būti metro gylyje, o viršutinė rostverko dalis iškils pusmetrį virš grunto.   

Projektavimas jau kainavo
beveik 100 tūkstančių eurų

Priminsime, jog pilies projektavimas ir projekto korekcijos jau kainavo nemažus pinigus rajono biudžetui. Dar 2006 metais UAB „Urbanistika“  atliktas Šeimyniškėlių žemės sklypo detaliojo plano ir techninio projekto parengimas kainavo 192 277, 24 Lt (t.y. 55 732,53 Eur). Tais pačiais 2006 metais atlikta ir projekto korekcija, kuri kainavo 32 000 Lt (9 275,36 Eur). Šiemet už antrąją korekciją projektuotojams - tai pačiai UAB „Urbanistika“ - sumokėta 27 tūkst. eurų.
Taigi, „Urbanistikai“ už dar vis nepradėto statyti objekto projektavimą ir projekto koregavimą jau sumokėtas 91 tūkst. eurų.
Šeimyniškėlių piliakalnio archeologiniai tyrimai kainavo 2 093,53 Eur, laikinojo kelio ant Šeimyniškėlių piliakalnio projektavimas - 2 230,79 Eur, šio kelio įrengimas - 14 807,3 Eur, pilies projektų ekspertizė - 2 420 Eur, investicinio projekto, siekiant gauti Valstybės investicijų programos lėšas, parengimas – 5 000 Eur.

Pirmas dublis buvo
nesėkmingas

Pernai UAB „Povilo Gurklio firma“ buvo pradėjusi pilies statybas. Priminsime, jog pernai pirmajam pilies statybų etapui iš Anykščių rajono biudžeto buvo skirta 308 tūkst. eurų. Paskelbus pilies statybų rangos konkursą, jį netikėtai laimėjo nedidelė Kupiškio įmonėlė – UAB „Povilo Gurklio firma“. Rekvizitai.lt skelbia, kad UAB „Povilo Gurklio firma“ 2016 metais turėjo 16 socialiai apdraustųjų. 2016 m. rugsėjo 27-ąją ant Šeimyniškėlių piliakalnio vyko pilies statybų pradžios iškilmės, sakytos skambios kalbos, užkasta statybų pradžią įamžinusi kapsulė su deklaracijomis, centais ir rąsto gabalėliu, kuris yra neva iš istorinės Vorutos pilies.
Vėliau UAB „Povilo Gurklio firma“ ant piliakalnio išgręžė 66 skyles ir suleido 2 metrų ilgio „varžtus“, ant kurių turėjo iškilti medinė pilis. Pagal techninį projektą buvo numatyta, jog bus 66 dviejų metrų gylio pamatų poliai, tačiau jie, kaip buvo numatę projektuotojai, turėjo būti gelžbetoniniai. Bet P. Gurklio statybininkai į skyles susuko varžtus primenančias konstrukcijas ir tik viršutinę jų dalį užliejo armuotu betonu. Ekspertai nustatė, kad tokie pamatai pilies neišlaikys, ir rajono vadovai nurodė P. Gurkliui išsilupti pamatus, sutvarkyti piliakalnį ir „susivynioti meškeres”. Pilies statybų pradžios kapsulė liko ten, kur ir buvo įkasta.
Panašu, jog po to, kai „Urbanistika“ atliko pilies projekto korekciją, bus skelbiamas naujas pilies statybos rangos darbų konkursas. Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis jau pernai kalbėjo, jog tikisi pinigų statyboms „iš šalies“, tačiau nei europinių lėšų, nei Valstybės investicijų piliai kol kas nėra sulaukta. O Sauliaus Skvernelio Vyriausybė laikosi taktikos iš valstybės biudžeto nefinansuoti naujų objektų statybų.
Griūnant Gedimino kalnui, paaiškėjo pikantiška detalė, jog pirmojo Anykščių pilies projekto techninės dalies vadovu buvo Jakovas Mendelevičius - šalies žiniasklaidoje teigiama, jog nugriuvo bent pora namų, kuriems techninę dalį projektavo šis konstruktorius. Taip pat teigiama, kad jis projektavo ir Gedimino kalno funikulierių, po kurio įrengimo prasidėjo svarbiausio Lietuvos piliakalnio bėdos. Anykščių rajono mero K.Tubio teigimu, rengiant Šeimyniškėlių pilies projekto antrąją korekciją J. Mendelevičius nedalyvavo.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • statys pries

  Nuoroda

  zmoniu valia

  Prieš 9 mėnesių
 • viena

  Nuoroda

  jau pastate ,dabar antra statys is ubagu pinigu

  Prieš 10 mėnesių
 • Saulius Lapackas

  Nuoroda

  Pilis kainuos gal 5 kartus daugiau nei buvo kalbama. Prisiminkite Valdovų rūmus. Projektas geras, bet ar jis ne per didelis Anykščių miestui. Vieną pastatys, o šimtą sugriaus. Jau dabar pradėti griauti žmonių likimai: uždaromos ambulatorijos, žadama mažinti ligoninės paslaugų, neišmokami atlyginimai gydytojams, neišmokami atlyginimai kultūros darbuotojams, dar kiek aš nežinau, o čia tik mero apšilimas. O kas bus kai milijoną sukiš po žeme, mums visiems reikės kelnes nusimauti, kad pilis prie mero žemių stovėtų.

  Prieš 10 mėnesių
 • Smalsu

  Nuoroda

  Ar yra pastatų kuriuos projektavo Mendelevicius ir jie nenugriuvo? Gal ir Tubio pilis stovės? Ne veltui Mikutavicius dainuoja, kad jei nesisekė 9 kartus iš eilės, vis tiek gali pasisekti.

  Prieš 10 mėnesių
 • Tiesiog

  Nuoroda

  Vykite si J. Mendeleviciu,jis sugriove Gedimino Pili sugriaus ir cia,o ne pastatys.Jo fizionomija skleidzia blogi,isdavyste.Pagaliau bukite protingi ,anykstenai ! Ignoruokite nusikaltelius,cia jis vykdo is Kremliaus uzsakymus.

  Prieš 10 mėnesių
 • n.z.

  Nuoroda

  Stabdykit durnius. Kokios čia pilys dar.

  Prieš 10 mėnesių
 • Kas čia per pilis 240 kv.m. ?

  Nuoroda

  Mano namas beveik 300 kv.m Pušyne. Ir projektas man kainavo tik 2 tukst.Lt.

  Prieš 10 mėnesių