Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti
Kartu su Anykščių rajono tarybai planuojama įsigyti balsavimo įranga numatyta atnaujinti ir posėdžių vaizdo transliavimo įrangą. Politikai įsitikinę, kad anykštėnai susidomėję stebi jų posėdžius, tačiau kiek tų žiūrovų yra iš tiesų, oficialios informacijos nėra.

Anykščių rajono savivaldybės organizuotas viešasis pirkimas elektroninės balsavimo sistemos su programine įranga įsigijimui bei jos diegimui neįvyko jau antrą kartą iš eilės. Vienas iš pretendentų savivaldybei tiekti 20 100 Eur kainuojančią įrangą, kuri pagelbėtų suskaičiuoti 25 Anykščių rajono tarybos narių balsus, paskutinį kartą surengtame viešojo pirkimo konkurse buvo UAB „Muzikos ekspresas“, prieš keletą metų turėjusi ryšių su savivaldybei lojaliais tapusiais „Nykščiais“.


Anykščiuose sumontavo radijo stoties įrangą

2010 metais lapkričio 3 dieną tuometinis vienas iš UAB „Atvirai“, Anykščiuose valdžiusios portalą Nyksciai.lt akcininkų Rolandas Aleknavičius 25 paprastąsias bendrovės akcijas perleido UAB „Muzikos ekspresas“ vadovui Liudui Vaštakui. Vos keletą metų UAB „Atvirai“ akcininku buvusio L.Vaštako vadovaujama UAB „Muzikos ekspresas“ vėliau sumontavo visą reikalingą radijo stoties „Nykščiai“ įrangą ir iš Anykščių pasitraukė.

Konkursas „atskiro dėmesio nevertas“, bet pešasi jau pusantrų metų

Tai, kad UAB „Muzikos ekspresas“ dalyvauja Anykščių rajono savivaldybės paskelbtame viešajame konkurse pirkti elektroninės balsavimo sistemos įsigijimui bei diegimui, „Anykštai“ patvirtino šios bendrovės komercijos direktorius Aurelijus Pikūnas.
„Ten buvo pasisakymų nagrinėti pretenzijas. Nemanau, kad tai didelio atskiro dėmesio vertas konkursas“, - dar spalį telefonu kalbintas apie Anykščių rajono savivaldybės viešąjį pirkimą, kuris užsitęsė jau maždaug pusantrų metų, sakė UAB „Muzikos ekspresas“ komercijos direktorius A. Pikūnas.
Prisipažinęs, kad ką tik grįžęs iš komandiruotės, kurios metu buvęs be interneto, A. Pikūnas kažką plačiau komentuoti apie UAB „Muzikos ekspresas“ dalyvavimą Anykščių rajono savivaldybės viešajame konkurse pasakyti neturėjo, tik apie tokius konkursus išreiškė kritišką požiūrį.
„Tie, kurie vyksta teisingai, tai tie ir vyksta teisingai, o tie, kurie parašyti vienai kompanijai, nemanau, kad turi vykti“, - kalbėjo A. Pikūnas.

Kito konkurso dalyvio
neatskleidžia

Apie tai, kaip vyksta viešasis pirkimas įsigyti 20 100 Eur kainuojančią elektroninę balsavimo įrangą, „Anykšta“ ne kartą teiravosi Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Blazarėno. Paskutinį kartą R. Blazarėnas tik epizodiškai užsiminė, kad tarp dviejų viešajame konkurse dalyvaujančių kompanijų kilę pretenzijų. Kokios tai kompanijos, R. Blazarėnas atskleisti nesutiko.

Viešąjį pirkimą skelbs trečiąjį kartą

Tai, kad viešasis pirkimas elektroninės balsavimo sistemos įsigijimui ir diegimui neįvyko, paskelbta viename iš lapkričio 30 dienos rajono Tarybai pateiktame sprendimo projekte. Įrangos įsigijimui numatytas lėšas rajono Tarybai pasiūlyta paskirstyti kitoms savivaldybės reikmėms.
Kodėl balsavimo įrangos konkursas neįvyko, nors kandidatų jame dalyvauti buvo, rajono Tarybos posėdyje domėjosi socialdemokratas Dainius Žiogelis.
„Balsavimo įrangos pirkimo konkursas neįvyko, kadangi buvo vykdomi teisminiai ginčai. Ir dėl to konkursas buvo nutrauktas. O dabar jau pateikta paraiška, perkam iš naujo, metų pabaigoje bus aiški suma ir bus apsispręsta dėl įrangos pirkimo kitais metais“, - apie tai, kad ties antruoju nesėkmingu bandymu įsigyti balsavimo įrangą sustoti neketinama, kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.
Beje, tai jau antrasis kartas, kai šis viešasis konkursas neįvyko – antrą kartą jis buvo paskelbtas šių metų rugpjūtį.

Balsavimo įrangos ypač įsigeidė meras

Priminsime, kad elektroninę balsavimo įrangą, kuri skaičiuotų 25 rajono Tarybos narių balsus, nuspręsta pirkti darbą pradėjus šios kadencijos anykštėnų išrinktiesiems, pastebėjus, kad mintinai skaičiuoti sekasi ypač sudėtingai. Už dešimtis tūkstančių vertės balsavimo įrangos įsigijimą tuomet ypač aktyviai pasisakė rajono meras Kęstutis Tubis. Tuo tarpu opozicijai priklausantys socialdemokratai tokį pirkinį kritikavo ir siūlė pinigus panaudoti svarbesnėms gyventojų problemoms spręsti.

Skaičiuoti jau išmoko mintinai

Rajono Tarybos narys, liberalas Mindaugas Sargūnas, kuriam rajono Tarybos posėdžiuose tenka skaičiuoti į viršų iškeltas balsuojančių kolegų rankas, „Anykštai“ prisipažino, kad nuo kadencijos pradžios jau išmoko balsus skaičiuoti ir mintinai.
„Ta balsavimo įranga būtų gerai, o kai jos nėra, verčiamės tuo, ką turime“, - sakė M. Sargūnas.
Jaunojo rajono Tarybos nario įsitikinimu, labai svarbu atnaujinti posėdžių vaizdo transliavimo įrangą (tai numatyta padaryti įsigyjant balsavimo įrangą).
„Šiai dienai kokia ten kabo įranga, nieko neįmanoma pamatyti ir iš kompiuterių prisijungti, žiūrėti, nes įranga labai sena. Mikrofonai visi čerškia, barška“, - savivaldybės turimą įrangą įvertino M. Sargūnas.
Kodėl taip ilgai užsitęsė posėdžių balsavimo įrangos pirkimas, M. Sargūnas prisipažino priežasčių nežinantis: „Nelabai mums ir aiškina savivaldybės administracija. Sako, kad pirkimas nepavyko, įranga bus vėliau.“

Įžvelgia „negerus dalykus“

Rajono Tarybos narys, socialdemokratas Donatas Krikštaponis „Anykštai“ sakė, kad savivaldybės organizuojamas viešasis pirkimas įsigyti balsavimo įrangai – „bereikalingas dalykas“.
„Tai lėšų išmetimas. Iki šiol kas norėjo, tas girdėjo rajono Tarybos posėdžių transliacijas. Galima apsieiti ir be balsavimo įrangos. Balsams suskaičiuoti išrinkti komisijos nariai, o tas lėšas, numatytas įrangos pirkimui, galima panaudoti kitiems dalykams“, - sakė D. Krikštaponis.
Išgirdęs, kad vieni iš pretendentų savivaldybei tiekti balsavimo įrangą yra su „Nykščiais“ anksčiau reikalų turėjusi UAB „Muzikos ekspresas“, D. Krikštaponis sakė:„Tai neskaniai kvepia ir yra negeras dalykas.“

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jonas

  Nuoroda

  Net 25 tarybos nariai,suskaiciuot be irangos labai sudetinga, vienas vargas tam kas skaiciuoja.

  Prieš 11 mėnesių
 • Jonui

  atsakymas į: jonas Nuoroda

  Įranga skirta transliuoti vaizdą iš posėdžio ir fiksuoti kas kaip balsavo, Suskaičiuoti nėra jokios problemos. Ar ponas Jonas dabar gali pasakyti, kas iš tarybos narių pritarė ligoninės naikinimui kas ne ? Kai bus įranga galėsi. Aišku Krikštaponis per senas ir per daug ilgai vadovavo kolūkiui, kad palaikytų įrangos pirkimą.

  Prieš 11 mėnesių
 • liuks

  Nuoroda

  Jeigu mes eiliniai girdėsime per radiją posėdžius tai tik reikia džiaugtis,kadangi laikraščių dauguma žmonių neskaito,neidomūs.

  Prieš 11 mėnesių
 • liuksui

  atsakymas į: liuks Nuoroda

  Jau dabar galima girdėti ir matyti, bet kokybė tokia, kad geriau nereikia.

  Prieš 11 mėnesių
 • Nuobodybe

  atsakymas į: liuksui Nuoroda

  Nera ka ten ziuret ir klausyt

  Prieš 11 mėnesių
 • nesakyk

  atsakymas į: Nuobodybe Nuoroda

  labai įdomu matyti kaip obelevičius balsuoja užsidengęs galvą

  Prieš 11 mėnesių