Kuris Lietuvos Respublikos Prezidentas, Jūsų nuomone, reikšmingiausias valstybės istorijoje?

Dienos anekdotas

Naujasis rusas ateina į „Mercedes“ parduotuvę ir sako:
- Man oranžinį „Mercedes 600 SL“ su sidabrinėmis peleninėmis!
Pardavėjai per savo amželį ir ne tokių klientų buvo sutikę: padarė jam sidabrines pelenines, gavo oranžinį „Mercedes“ ir pardavė... Po poros dienų vėl tas pats naujasis rusas ateina į tą pačią parduotuvę ir sako:
- Man oranžinį „Mercedes 600SL“ su sidabrinėmis peleninėmis!
Pardavėjai jam vėl tokį parūpino. Po savaitės ir vėl tas pats kartojasi. Pardavėjai neištveria ir klausia:
- Klausyk, kam dar vienas „Mercedes“, tu gi jau du nusipirkai!?
- Na kaip kam? Kitose peleninės jau pilnos..

Komentaras

paros anekdotas: „,,Kažkur Anykščių rajono pakrašty tėvas sako sūnui abiturientui: Sūnau prašau padaryk teisingą sprendimą! Nestok ten kur nori , stok į Riomerį,matai gi jau kad Anykščiai nebe rašytojų kraštas.."

Skaityti komentarus (1)
Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Virmantas Velikonis sakė, kad mokestis už gyvenamųjų teritorijų žemę išaugs visiems Anykščių rajono gyventojams.Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas Žilvinas Augustinavičius teigia, kad didėsiantis žemės mokestis ūkininkams didelės įtakos neturės. Juos esą kur kas labiau neramina atsirandantys nauji mokesčiai.Seimo narys Antanas Baura teigia, kad tik didinant mokesčius galima šalies gyventojams sukurti geresnį gyvenimą.

Anykščių rajono taryba nustatė naujus žemės mokesčio tarifus žemės savininkams. Nuo kitų metų žemės ūkio paskirties žemės tarifas sieks 0,75 proc., gyvenamųjų teritorijų žemės tarifas – 1 proc. Kitų paskirčių ir naudojimo būdų žemei tarifai išliks tokie patys, kaip ir šiais metais. Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Virmantas Velikonis „Anykštai“ sakė, kad po šio sprendimo vieniems gyventojams žemės mokestis mažės, o kitiems – didės.


Tarifai nustatyti atsižvelgiant į žemės naudojimo paskirtį, būdą bei verčių zonas, kurių iš viso yra dvylika. Kaip teigiama rajono Tarybai pateiktame sprendimo projekte, žemės ūkio paskirties žemei tarifas 2018 metais mažės perpus. Gyvenamųjų teritorijų žemės tarifas nuo 1,1 mažės iki 1 proc.
Šių metų rugsėjo 1 dienos duomenimis, Anykščių rajone yra 39 595 žemės sklypai, kurių bendras plotas siekia 99 398,13 ha.
„Kaimai aplink Anykščių miestą šiemet už žemės ūkio paskirties žemę mokėjo 4,46 Eur už hektarą, o 2018 metais mokės 3,96 Eur už hektarą. Likusi savivaldybės dalis šiemet už žemės ūkio paskirties žemės hektarą mokėjo 2,64 Eur, o kitais metais mokės 2,90 Eur. Bet jei tarifas nebūtų sumažintas, šie gyventojai būtų mokėję 5,79 Eur už hektarą“, - pavyzdį, kaip keisis žemės mokestis skirtingose Anykščių rajono vietovėse, pateikė Žemės ūkio skyriaus vedėjas V. Velikonis.
Tuo tarpu mokestis už gyvenamųjų teritorijų žemę išaugs visiems Anykščių rajono gyventojams.
„Gyvenamųjų teritorijų tarifas Anykščių miesto centre buvo 5,36 Eur už arą, o 2018 metais – 5,84 Eur už arą. Rajone už arą mokėjo 0,43 Eur, o kitais metais mokės 0,63 Eur už arą“, - sakė V. Velikonis.
Žemės mokesčio įstatymas numato, kad masinis žemės vertinimas apskaičiuoti žemės mokestines vertes Vyriausybės nustatyta tvarka atliekamas ne rečiau kaip kas penkeri metai. Šiemet atliekamas naujas masinis vertinimas įsigalios nuo 2018 m. sausio 1 dienos ateinantiems penkeriems metams. 2018 metų žemės mokestis bus skaičiuojamas pagal nustatytas naujas žemės mokestines vertes.
„Žemė brangsta. To masinio įvertinimo pagrindinis kriterijus – sandoriai, kuriuos su žeme daro fiziniai ir juridiniai asmenys. Kadangi sandorių vertė kyla, tai atsiliepia ir tam masiniam įvertinimui“, - aiškino Žemės ūkio skyriaus vedėjas V. Velikonis.
Žemės mokesčio įplaukos į Anykščių rajono biudžetą 2016 metais siekė 371,09 tūkst. eurų, arba 20,43 tūkst. eurų daugiau, negu 2015 metais. Suteikta lengvatų už 76,48 tūkst. eurų. 2017 m. priskaičiuota mokesčio apie 400 tūkst. eurų ir suteikta lengvatų už 87,2 tūkst. eurų.
Po to, kai Anykščių rajono taryba patvirtino 2018 metų žemės mokesčio tarifus, pavyzdžiui, 30 arų gyvenamosios teritorijos žemės turinčiam Anykščių rajono gyventojui mokestis nuo 13 Eur didės iki 19 Eur.
Iš „Anykštos“ išgirdęs, kad vidutinės namų valdos savininkas kitai metais už žemę mokės maždaug 6 eurais daugiau, Seimo narys Antanas Baura sakė, kad tai nėra didelė pinigų suma.
„Jeigu būtų manoma, kad mažinkime ar visai panaikinkime mokesčius, tai tuomet kyla klausimas – o iš ko visus viešuosius dalykus finansuoti? Norint išlikti populiariam, galima lipti ant bačkos ir sakyti, kad mažinkime mokesčius, bet yra ir kita medalio pusė. Norim, kad atlyginimai, pensijos, pašalpos didėtų, o jei tik mokesčių mažinimo linkme eisime, šito mes niekada nepasieksime“, - pastebėjo Seimo narys A.Baura.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas Žilvinas Augustinavičius „Anykštai“ sakė, kad šios sąjungos Anykščių skyriaus taryba dėl rajono Tarybos priimtų 2018 metų žemės mokesčio tarifų „laikosi neutralios pozicijos“.
„Realiai tas mokestis daug nepakilo, lyginant su tuo, kas buvo. Procentai mažėja, bet žemės vertė didėja, tai mokestis liko maždaug tame pačiame lygyje, koks buvo ir anksčiau“, - aiškino Ž.Augustinavičius.
Pasak Ž.Augustinavičiaus, ūkininkus daug skaudžiau palies įvedami nauji „Sodros“ ir fizinių asmenų pajamų mokesčiai.
Šalies žiniasklaida skelbia, kad didžioji dalis savivaldybių žemės ūkio paskirties sklypams taikomą žemės mokesčio tarifą kitiems metams nustatė virš 1 proc., o 15 savivaldybių – iki 1 proc.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Tikslas

  Nuoroda

  dabartinės valdžios daugumos tikslas visus grytelninkus išmelžt, o didžiažemvaldžiams sudaryti visas lengvatas ir mokesčių mažinimą, nors jie labiausiai alina ir pelnosi iš žemės resursų.
  Sklypelininkai ir grytelininkai kaimo vietovėse tai tik bereikalingos priemaišos plotus deklaruojantiems ir išmokas už kiekvieną kv.m. grobstantiems.

  Prieš savaitę
 • Nauji vejai reikalingi

  Nuoroda

  Antanelis tik bla bla bla ,boba be sijono ,kitaip sakant .graudu turet i kašiora ,untana ,rička seime tik trint kedes tinkami ir rankas kilnot.Meras daug kam neparinka,bet normalus żmogus ir niekada neatsisake išklausyt atejusio piliečio I jo kabineta.

  Prieš savaitę
 • Pensininkas

  Nuoroda

  Pribalsavau. - Tik už antaniuką! O jis dabar klieda,kad 6 -iais eurais padidėjimas už žemę yra glubstva.antaniuk,atsibusk!,Negaliu aš. tamstos vardo rašyt didžiąja raide nes to nenusipelnei.Kaip dar drįsti slampinėt savaitgaliais Anykščių žemėje!Tupėk Vilniaus viešbuty ir lauk kadencijos pabaigos nes anykštėnams toks esi nereikalingas.

  Prieš savaitę
 • Visai nupušo

  Nuoroda

  .."Seimo narys Antanas Baura teigia, kad tik didinant mokesčius galima šalies gyventojams sukurti geresnį gyvenimą.." ?

  Prieš savaitę
 • saulenas

  Nuoroda

  kuriam cia baura pencija pavoge???reikejo kviest policija:)

  Prieš savaitę
 • Pensininkas

  atsakymas į: saulenas Nuoroda

  Na ne vienas voge tas prncijas - turejo ir bendrininku

  Prieš savaitę
 • jo

  Nuoroda

  nei Baura,nei Jovaiša visiški nuliai seime.Kas juos rinko?

  Prieš savaitę
 • ko norėti.

  Nuoroda

  Antanas kaip sovietų mokyklos mokinys, tai kitaip galvoti ir negali. Kuo greičiau šitie ponai užleis vietą išsilavinusiam ir vakarietiškus mokslus baigusiam jaunimui, tuo bus geriau.

  Prieš savaitę
 • vogt is

  Nuoroda

  zmoniu ,tai geriausias verslas ,juk kituose rajonuose grazino zemes mokesti ,bet ne pas mus ,baura dar ir pavogtu pensiju negrazino ,tad juo tiketi ir pasitiketi beprasmiska

  Prieš savaitę