Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Skaityti komentarus (1)
Gali būti, jog netrukus maršrutiniai autobusai sulauks garbių keleivių. Ligoninės vyriausiasis gydytojas ne tik pats pasiryžęs važinėtis autobusais, bet ir į kompaniją kviečiasi Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas rajono merui Kęstučiui Tubiui rašė pasiaiškinimą, kodėl darbo metu išvažiavo iš Anykščių rajono ribų.
Tiesa, meras K.Tubis „Anykštai“ sakė, kad tai buvęs ne pasiaiškinimas, o paaiškinimas.

Ligoninių asociacijų posėdžiai
nėra darbinė veikla

Problema dėl D.Vaigino „emigracijos“ už rajono ribų kilo gruodžio pabaigoje. Situaciją meras K.Tubis paaiškino šitaip: „D.Vaiginas yra ligoninių vadovų klubo narys ir yra rajoninių ligoninių asociacijos prezidentas. Jis dažnai vyksta į visokius renginius. Jis dažnai važiuodavo ir dažnai gaudavo leidimus. Tą kartą mano patarėjas jam skambino dėl ligoninės finansavimo. Kaip tik prieš rajono tarybos posėdį. Jis sako: „Esu išvykęs“. Prieš Tarybos posėdį mes norėjome dar su juo pasišnekėti.


Įstaigų vadovai yra pavaldūs merui, įstatyme taip numatyta. Ir aš paprašiau parašyti paaiškinimą, kur jis buvo“.
Ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas „Anykštai“ sakė, jog tą dieną, dėl kurios kilo problema, jis buvo išvykęs ne ligoninių asociacijos, o konkrečiai Anykščių ligoninės reikalais.
Mero K.Tubio klausėme, kokiu būdu galima atsieti D.Vaigino dalyvavimą Lietuvos ligoninių asociacijos veikloje nuo Anykščių ligoninės. Juk nebūtų D.Vaiginas Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas - nebūtų ir regionų ligoninių asociacijos prezidentas. Meras K.Tubis kalbėjo, kad kada ir ką D.Vaiginas atstovauja - reikia išsiaiškinti. „Jeigu jis atstovauja Anykščių ligoninę - taip, bet jei jis yra kažkokios visuomeninės organizacijos atstovas ir važiuoja Anykščių ligoninės arba kitos įstaigos automobiliu, tai čia abejotini dalykai“. – „Anykštai“ sakė meras.

Koordinuos biudžetininkų
logistiką

Meras K.Tubis tvirtino, kad D.Vaigino vojažų į visokias ministerijas ir asociacijų posėdžius kontrole, neapsiribos. Jis ketina visose rajono biudžetinėse ir viešosiose įstaigose padaryti tvarką.
„Mes ruošiam Tarybos posėdžiui medžiagą, kad tos įstaigos, kurios važiuoja į kažkokį miestą, informuotų mus, kad mes galėtume koordinuoti, kad į tą patį miestą vienu metu iš Anykščių nevažiuotų dešimt automobilių. Taupyti reikia lėšas. Jeigu vienas išvažiuoja, kitas išvažiuoja... Dešimt automobilių iš Anykščių įstaigų... Tai čia yra netvarka“. - tvirtino meras. Valdininkų logistika jis sakė užsiims ne pats asmeniškai, šitas darbas bus patikėtas savivaldybės administracijai.
„Koordinuoti turi šitą dalyką administracija. Ir nesuprantamas dalykas, kai išvažiuoja įstaigos vadovas į Vilnių ir gali nuvežti mūsų dar du darbuotojus, bet nenuveža. Koordinavimą turi atlikti administracija“. - tikino meras. Pasak K.Tubio, kartais atsitinka taip, kad net į tą patį renginį Vilniuje varomi keli skirtingų įstaigų automobiliai.
Meras kalbėjo, jog kai įstaigų vadovai be jo žinios kažkur važinėja, tada nebeaišku, ar teisingai užpildyti jų darbo valandų tabeliai. „Gali kiekvieną dieną važiuoti po pusę dienos kažkur, o ne užsiimti įstaigos vadovavimu. O tabelyje nesimato, kad jis išvykęs buvo. Tabelius pateikia po mėnesio ir tada - mere, patvirtink. Aš tada nematau, kur tos aštuonios darbo valandos, kurias jis dirbo. Tai tikrai netvarka. Nes įstaigų vadovų tabelius tvirtina meras. Įstaigų vadovų kontrolės jokios nebūtų... Kur kas nori, ten tas važiuoja“.

Už rajono ribų - tik leidus
merui

Anykščių ligoninės vyriausias gydytojas Dalis Vaiginas „Anykštai“ sakė, gavęs du raštus iš savivaldybės administracijos, kuriais aiškinama, kokias procedūras įstaigų vadovams reikia atlikti išvažiuojant už rajono ribų. Sprendžiant pagal griežtesnį raštą, pasak D.Vaigino, biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų vadovai už rajono ribų ir vienai dienai gali išvažiuoti tik merui pasirašius rezoliuciją. „Jokių problemų. Vykdysiu nurodymus“. – „Anykštai“ sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas.

Autobuse patogu aptarti
problemas

D.Vaiginas tikino, kad jam problemų nekels ir grupinė komandiruotė į Vilnių, net jei jam pačiam į Sveikatos ministeriją reikės nuvykti 14 valandai, o „Anykščių šilumos“ direktoriui Virgilijui Vaičiuliui į Kainų ir energetikos kontrolės komisiją - 9 valandai. „Nieko tokio. Palauksiu.“ - ironizavo D.Vaiginas. „Manau, apskritai, reikia atsisakyti tarnybinių automobilių. Visuomeninis transportas yra labai patogus, komfortiškas. Iš Vilniaus autobusų stoties į reikiamas įstaigas galima važiuoti troleibusais. Jokių problemų. Kaip valdžia nurodys, taip ir darysiu“ - ironišką gaidą tęsė ligoninės vyriausiasis gydytojas.
D.Vaiginas aiškino, jog mero išsakytą logistikos koncepciją taikant paraidžiui, maršrutiniais autobusais bent kartais važinės ir pats meras. „Ligoninių asociacija jungia ne fizinius, o juridinius vienetus. Mero K.Tubio dalyvavimas Lietuvos savivaldybių asociacijos posėdžiuose yra analogiškas mano dalyvavimui ligoninių asociacijos posėdžiuose.“ - paraleles vedė ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas.
„Viskas tuose autobusuose - gerai. Važiuojant patogu aptarti darbinius reikalus“ - kalbėjo D.Vaiginas besivildamas, kad kartais tokiems mobiliems posėdžiams vadovaus pats meras.
Įstaigų vadovų važinėjimas maršrutiniais autobusais padėtų kokybiškiau atlikti ir kontrolės funkciją - ant bilietų nurodomas autobusų išvykimo laikas. Bilietus būtų galima segti prie darbo valandų tabelių.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kontrolė

  Nuoroda

  Visai logiška. Kelionėms lėšos tikrai netaupomos. Bet kaip sukontroliuoti? Reikėtų įdiegti transporto valdymo sistemą, pvz http://www.terralogistics.lt/poreikiai.aspx nes šiaip telefonu niekas neskambinės ir nesiklausinės kada kam ir kur keliauti reikia

  Prieš 2 savaičių
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Oi, ir vėl aš populiarus. Nors jau 28 -ti metai, kaip nesu buvęs Rusijoje, bet pasirodo gerai žinau apie joje dabar esnčią demokratiją :) :) :). Ačiū ačiū! Tokie aukšti vertinimai ne kiekvienam pasitaiko!!! :) Populiar4ju ne dienom, o valandom "_

  Prieš 11 mėnesių
 • Nepriklausomas

  Nuoroda

  stebint iš šalies, tiesiogiai nesusaistytu su priklausomybe politiniams ar visuomeniniams judėjimams esantiems anykštiečių katile žvilgsniu matyti, kad dauguma toliau savo nosies galiuko nemato ir nesuvokia kaip ir kas vykstą visuomenės nuomonės formavimo ir esamos padėties realaus vertinimo srityje.
  Politikai, atėję į savivaldą su iššaukiančiais pažadais bankrutuoja tiek morališkai tiek tiesiogiai. Valdžiažmogiai , siekdami savo karjeros ir patogeninio pamato savo ateičiai žaidžia kortų namelio statybos žaidimus.
  Kiti patogiai užima opozicijos poziciją ir laukia savo eilės besikeičiančioje laiko ir skalės matuoklėje. Dar kiti, nesugebėdami priimti atsakomybių dėl savo akivaizdžių nesėkmių ir iškrypimų vaizduojasi esantys neįgalieji.
  Treti susitaikę su padėtimi dirba, kad gyvenimas visai nesustingtų ir nepradėtų kūnas amputuoti savaime.
  Žiniasklaida tuo pasinaudodama iš visų darosi sau reitingus, tačiau neveikia kaip nepriklausoma analitinė informacijos skleidėja.

  Prieš 11 mėnesių
 • aLd

  Nuoroda

  Argi netiesa,kuris nori tvarkos visada bus blogietis.Meras yra meras , jis vadovas rinktas mūsų daugumos ir mes turim jam padeti ir suprasti.

  Prieš 11 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: aLd Nuoroda

  Meras ar kitas rinktas žmogus turi nuolat pasitikrinti ar priima teisingus sprendimus, bendraudamas su jį išrinkusiais žmonėmis. Negali būti taip: mane išrinkot ir netrukdykit. Stebint rajono tarybos darbą dažnokai kyla klausimas, ar tarybos nariai tarnauja mums ar vienam asmeniui. Retas tarybos narys, prieš priimdamas labai svarbų sprendimą, paklausia savo rinkėjų nuomonės. O tokia praktika turi būti kasdieninė, tada mažiau kils interesų konfliktų, politinių papirkinėjimų ar nutylėjimų akivaizdžioms blogybėms.

  Prieš 11 mėnesių
 • Nu kva kva kva

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Va jau tu taip kasdien ir darysi. Jei išrinks. Bet buvusio komunisto nerinks! Lansbergis irgi kviesdavo tautą į mitingus prie Seimo pasitarti. Ateidavo tik apmokamos beretės.

  Prieš 11 mėnesių
 • Nu nu

  atsakymas į: Nu kva kva kva Nuoroda

  Visi buvę merai buvę komsomolcai arba komunistai. Tik Alesionką ten nepateko :) Užtai buvo greit išspirtas.

  Prieš 11 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Nu kva kva kva Nuoroda

  Jau rašei, Leonai, kad tau pavyzdys- demokratija Rusijoje.

  Prieš 11 mėnesių
 • Ponial

  atsakymas į: aLd Nuoroda

  Poniat į prostyt

  Prieš 11 mėnesių
 • Ona

  Nuoroda

  Visi dabar varo ant mero, o kaip buvo prieš rinkimus, pamenat? Visi varė ant Obelevičiaus gvoltu rėkė: "už liberalus, už Tubį, už permainas". Nors anys nepasakė, kokios tos permainos bus. Permainas ir gavote. Džiaukitės

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau