Kokia Jūsų nuomone, didžiausia 2018 metų Anykščių nesėkmė?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Skaityti komentarus (1)
Anykštėnų minioje Vasario 16-ąją buvo ir garsiausias Lietuvos alpinistas Vladas Vitkauskas, į šventę atsinešęs savąją vėliavą.

Ketvirtadienį ir penktadienį Anykščiai kartu su visa Lietuva šventė Lietuvos valstybės šimtmetį.
Į šventės kulminaciją, iškilmingą vėliavos pakėlimą prie paminklo Laisvei, susirinko rekordinė, tūkstantinė anykštėnų minia. Toks žmonių būrys pastaraisiais metais rinkosi nebent į nemokamus koncertus.

Vyko pokylis
„Nykščio namuose“

Ketvirtadienio vakarą „Nykščio namuose“ vyko Anykščių mero Kęstučio Tubio priėmimas. Jame dalyvavo apie 300 kviestinių svečių - užsienio delegacijos, Anykščių valdininkai, verslininkai, rajono Tarybos nariai. Užsienio delegacijų atstovai sveikino anykštėnus Lietuvos valstybės šimtmečio proga. Nuo scenos žodžius anykštėnams tarė Latvijos Agluonos ir Maduonos, Lenkijos Seinų, Baltarusijos Smurgainių ir Klecko bei Gruzijos Telavio savivaldybių delegacijų atstovai. Renginį vedė Anykščių savivaldybės administracijos specialistė ryšiams su visuomene Adelė Aglinskaitė. Sporto arenoje koncertavo anykštėnų istorinių šokių kolektyvas „Baltoji Pavana“ bei kviestinė dainininkų grupė „Quorum“. 

Svečiams „Nykščių namų“ restoranas paruošė gausias vaišias.

Šventinėje eisenoje emigrantai
ir gausios policijos pajėgos

Penktadienį Anykščių bažnyčioje vyko šv. Mišios už Lietuvą. Per jas pašventinta Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės anykštėnams dovanota vėliava. Po šv. Mišių Anykščių bažnyčioje į miesto centrą pajudėjusią eiseną „vedė“ policijos automobilis, Vilniaus gatvės prieigos taip pat buvo saugomos policijos ekipažų, dar bent keliolika uniformuotų pareigūnų ėjo pačioje šventinėje eisenoje. Eisenoje dalyvavo ir šauliai bei kariai savanoriai, taip pat buvo matyti ir emigrantų, gyvenančių užsienyje, veidų, kurie trumpam į Anykščių grįžo atšvęsti Lietuvos šimtmečio.
Iškilmingą Lietuvos šimtmečio minėjimą prie paminklo Laisvei vedė Anykščių kultūros centro aktorius Linas Pauliukas.
Lietuvos vėliavą prie paminklo Laisvei buvo pakviesta kelti politinė kalinė ir tremtinė, visuomenininkė, 88-erių metų Prima Petrylienė. Aidėjo Lietuvos himnas, šventinės dainos ir tradiciniai patrankos šūviai. Anykščius ir Lietuvą sveikino giminingų kitų šalių miestų atstovai.
Minioje stovėjo ir garsiausias Lietuvos alpinistas, pirmasis į Everestą įkopęs lietuvis Vladas Vitkauskas, į šventę atėjęs su savo vėliava.
„Šimtą metų lietuviai, Lietuvos piliečiai kūrė valstybę. Buvo kovų, buvo daug darbo, buvo praradimų. Bet šimtą metų Lietuva išgyveno ir mes galime džiaugtis savo valstybe“, - šventinėje kalboje sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Po iškilmingo renginio šventės dalyviai buvo pakviesti bendrai nuotraukai, o juos įamžino ant Anykščių kultūros centro pastato stogo įsitaisę fotografai.
Antroje dienos pusėje buvusio restorano „Puntukas“ patalpose vyko anykštėnų suneštinės vaišės, Anykščių kultūros centre - koncertas - vizualizacija „Man gera čia gyventi, nes...“. 18 valandą Anykščių dangų nušvietė fejerverkai.

Pagerbė signatarą

Šventiniai renginiai vyko turbūt visuose seniūnijų centruose ir didesnėse gyvenvietėse. Mačionių ir Burbiškio bendruomenės vasario 15-ąją apšvietė Bijeikių apžvalgos bokštą.
Kurklių seniūnijoje, Užunvėžiuose, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, vieno iš lietuviškosios socialdemokratijos pradininkų Stepono Kairio gimtinėje, minint valstybės šimtmetį, pagerbtas ir pats signataras. Užunvėžių bažnytėlėje kunigas dr. Nerijus Vyšniauskas aukojo šv. Mišias. Bažnyčioje kunigas priminė ir Lietuvos istoriją, kalbėjo apie Signatarų reikšmę Lietuvai.
Po šv. Mišių Kavarsko mokyklos mokiniai bažnyčioje surengė trumpą koncertą, vėliau keliauta prie S.Kairio gimtąją sodybą žyminčios vietos Užunvėžiuose. Kunigas dr. N.Vyšniauskas pašventino naujus S.Kairio atminties ženklus, kalbėjo vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos lyderių Algirdas Sysas bei Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius.
„Tuo laiku, kai nebuvo jokių „feisbukų“, jokio interneto, jie nebijodami okupacinės valdžios suvienijo tautą“, - kalbėjo A.Sysas. Jis dėstė, kad galime džiaugtis, jog dabar turime tokią Lietuvą, už kurią kovojo S.Kairys. A.Sysas sakė Užunvėžiuose lankosi jau ne pirmą kartą. Politikas dėstė, jog tiesiog privalome prisiminti tuos žmones, kurie kūrė Lietuvą.
S.Obelevičius antrino A.Sysui. Vicemeras kalbėjo, kad sunku suvokti protu, kaip 20 Nepriklausomybės akto signatarų bei jų bendražygių prieš šimtą metų sugebėjo taip sutelkti tautą ir to laiko komunikacinėmis priemonėmis pasiekė, jog per pirmuosius Nepriklausomybės metus į Lietuvą grįžo 200 tūkst. žmonių.
Renginį, S.Kairio gimtosios sodybos vietoje moderavo Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus. Svečiai buvo vaišinami saldainiais, vaisiais, karšta kava. Šventėje dalyvavo keliasdešimt žmonių, gal pusė jų – Anykščių socialdemokratai.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta