Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

- Brangusis tau kavą į lovą?
- Ne, geriau į puodelį...

Komentaras

LED ekranas II: „Todėl labai reikalingas mieste LED informacinis ekranas ir net ne vienas. Pirmasis turi atsirasti Ramybės rajone ir su garso kolonėlėmis, skelbiančiomis apie visus planuojamus mieste įvykius , darbus, pasikeitimus ir kt."

Skaityti komentarus (2)
Anykščių šv.Mato bažnyčios klebono Petro Baniulio teigimu, bažnyčia yra per didelė, kad joje būtų užtikrinama komfortiška šiluma.

Nuo šių metų sausio vidurio pradėta šildyti Anykščių šv.Mato bažnyčia - šventovėje įrengta geoterminio šildymo sistema.


Šildymas bažnyčioje įrengtas Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis. Pasak klebono P.Baniulio, projektas gauti lėšoms jo iniciatyva pradėtas rengti prieš ketverius metus. Geoterminio šildymo sistemos įrengimas kainavo maždaug 50 000 Eur. Dalį lėšų šiam projektui skyrė Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Pusę lėšų šildymo sistemos įrengimui paaukojo parapijiečiai. Geoterminio šildymo sistema taip pat šildo ir zakristiją.
Klebonas P.Baniulis pasakojo, kad prieš įjungiant šildymą Anykščių šv.Mato bažnyčios viduje buvo vienas laipsnis šalčio, dabar joje – trys laipsniai šilumos.
„Mūsų bažnyčia labai didelė.Tokia erdvę sušildyti labai sunku. Plius dvidešimt nepadarysim. Rankos nešąla ir viskas tvarkoj“, - džiaugėsi klebonas P.Baniulis.
Anykščių šv.Mato bažnyčios klebonas P.Baniulis prisipažino, kad bažnyčioje buvo planų įrengti kitokį šildymą, tačiau paaiškėjo, kad tai yra per brangu.
„Norėjau padaryti šildomas bažnyčios grindis, tačiau pačiai bažnyčia reikėtų labai daug finansiškai prisidėti. Be viršutinei dangai skirtų lėšų dar reikėtų maždaug 100 000 Eur“, - sakė P.Baniulis.
Ūkiškai Anykščių bažnyčioje besitvarkantis klebonas P.Baniulis kalbėjo, kad Anykščių šv.Mato bažnyčioje reikalinga atlikti ir daug kitų darbų.
„Reikia tvarkyti ir bažnyčios langus. Ir duris, apie kurias visi šaukė, kad bus auksinės. Auksinių gal ir nereikia, bet visur plyšiai, kiaura. Paveikslus reikia restauruoti kai kuriuos“, - būsimus darbus vardijo klebonas P.Baniulis.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.