Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti
Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė pažadėjo, kad pertvarkant kultūros centro skyrius kaimuose nei vienas darbuotojas nebus atleistas iš darbo.Debeikių seniūnas Alvydas Simonavičius šį pastatą vadina „rūmais“. Iš jo iškėlus kultūros darbuotojus, pastatas liktų visiškai tuščias ir būtų vienas iš pretendentų tapti miestelio „vaiduokliu“...

Anykščių kultūros centro kaimo skyrių neišvengiamai laukia permainos, kai kuriuos jų dar šiemet žadama visiškai uždaryti.
Apie tai „Anykštai“ sakė Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė. Anykščių rajone šiuo metu veikia 14 Anykščių kultūros centro skyrių.


„Visur mažėja žmonių ir dar daryti kažkokias investicijas į didžiulius pastatus tiesiog nerealu“, - konstatavo D.Petrokaitė, pridurdama, kad pokyčiai kaimo skyriuose - „neišvengiami“.
Kultūros centro direktorė minėjo, kad, pavyzdžiui, sutvarkyti Vaitkūnų kaimo skyriaus pastato ji nematanti jokių galimybių ir prasitarė, kad geriausias sprendimas jį būtų tiesiog uždaryti.
Pasak D.Petrokaitės, ji nematanti problemos vaitkūniečiams atvykti į kultūros centro skyrių Svėdasuose.
Šiame laikmetyje 5 ar 10 kilometrų atvažiuoti nėra problemos. Puikiausi kultūros namai stovi Svėdasuose“, - pastebėjo D.Petrokaitė.
Pokyčiai numatyti ir Debeikiuose. Pastate, kuriame veikia kultūros centro skyrius, nebeliko pašto, bibliotekos, seniūnijos, todėl iš ten iškraustyti ketinama ir kultūros darbuotojus.
„Ten nerealaus dydžio pastatas tokiems Debeikiams. Mes kalbame su kolegomis, kad galbūt tegul Debeikiai būna seniūnijos centras su seniūnija, mokykla, biblioteka, bažnyčia, o Leliūnuose yra labai graži kultūrinė tradicija. Gal tegul ten būna tas kultūrinis centras? Mes jį tik tiesiog sustiprinkime darbuotojais“, - svarstė D.Petrokaitė.
Apie Anykščių kultūros centro skyrių kaimuose pertvarką D.Petrokaitė toliau dėstė: „Jeigu bus šiais metais skyrių mažinimas, mes turime tuos dalykus kažkaip susidėlioti. Kai kurie pastatai tikrai niekada nebus remontuojami ir mes negalime leisti, kad jie vadintųsi kultūros įstaiga.“
Anykščių kultūros centro direktorė D.Petrokaitė pažadėjo, kad po kultūros centro skyrių pertvarkos nei vienam darbuotojui darbo biržos slenksčio minti nereikės.
„Tikrai nei vienas žmogus nebus išmestas į gatvę arba nebus pasakyta, kad tu esi nereikalingas. Visiems specialistams bus pasiūlytas darbas“, - žadėjo D. Petrokaitė.
Anot D.Petrokaitės, šiuo metu kultūros centras laikosi pozicijos, kad kai kuriuos kaimo skyrius netgi reikėtų stiprinti.
„Stiprinkime tuos skyrius, kurie dirba, kur yra žmonių, kur yra veiklų ir kur gražus veiksmas vyksta“, - sakė Anykščių kultūros centro vadovė.
Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus darbuotoja Aldona Bagdonienė „Anykštai“ atviravo, kad apie šio skyriaus uždarymą kalbos sklando jau seniai.
„Tokia padėtis, kad Vaitkūnų skyriaus pastatą reikia remontuoti arba uždaryti. Ten pastatas avarinės padėties. Salė didelė, o sušildyti su pastatyta krosnimi neįmanoma“, - sakė A.Bagdonienė.
0,5 etato Vaitkūnų skyriuje jau bemaž 20 metų dirbanti A.Bagdonienė sakė, kad dažniausiai renginius stengiasi organizuoti lauke. Į Užgavėnes ar Velykoms skirtus renginius, pasak kultūros darbuotojos, dar susirenka apie 50 kultūros mylėtojų. Atvyksta iš gretimai esančio Kunigiškių kaimo ar net Daujočių.
Nuo Vaitkūnų iki Svėdasų – 9 kilometrai. Tiesa, į kultūrinius renginius šio kaimo gyventojai į Svėdasus turi vykti savais automobiliais, mat maršrutiniai autobusai čia – retenybė.
„Esame tikras užkampis. Kaimelis mažėja, sodybos tuštėja. Kai pagalvoji, tai ta kultūra kaime reikalinga“, - kalbėjo A. Bagdonienė.
Debeikių seniūnijos seniūnas Alvydas Simonavičius prisipažino, kad apie planus iš miestelio iškeldinti Anykščių kultūros centro Debeikių skyrių sužinojęs tik iš „Anykštos“.
„Apie tai girdėjau tik iš „ANYKŠTA“ TV“, - sakė A. Simonavičius.
Seniūnas A.Simonavičius sakė, kad tokiems Anykščių kultūros centro planams nepritariantis.
Nebent kažkas įrodytų, kad yra kažkas kitaip“, - sakė A. Simonavičius.
Pasak seniūno, jei debeikiečiams reikėtų vykti į kultūros įstaigą Leliūnuose, problemų iškiltų garbaus amžiaus debeikiečiams.
„Pagrindinai vietinių kultūros renginių lankytojai yra garbaus amžiaus žmonės“, - pastebėjo A.Simonavičius.
Savivaldybės Kultūros tarybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius sakė, kad jis yra už raidą, kuri atliepia gyvenimo poreikius.
„Ar ta kultūra būtų atimama, ar ji iš principo būtų teikiama kitais būdais ir priemonėmis, galbūt kokybiškiau ir ten kur yra didesnis poreikis tai kultūrai? Refleksuočiau iš šios pusės žiūrėdamas. Negirdėjau apie sumanymus, kad reikia mažinti, uždaryti, nes neturime pinigų ir galimybių išlaikyti. Bet jei kažkur kultūra merdi vien dėl to, kad iškyla ir subjektyvių problemų tam tikrose vietose, ar neracionalu stiprinti bazę, kur nebėra vartotojų, čia jau įstaiga savo tinklą mato ir šiuo atveju pasitikėčiau D.Petrokaite, kuri per du dešimtmečius yra perkandusi ir žino natūralią raidą“, - Anykščių kultūros centro planus pertvarkyti skyrių tinklą kaimuose įvertino T.Kontrimavičius.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Гость

  Nuoroda

  Kam tie kultūnamiai kaimuose ....? Dar krutantiems terūpi traktoriai , Europos išmokos ir kiaulės - senukams ir bažnyčios gana .....

  Prieš 10 mėnesių
 • o kaip

  Nuoroda

  su Macioniu monstru kulturnamiu.Renginiu ten mazai,o ir esanti darbuotoja pensininke.Reiketu bent darbuotojo specialisto,o kita vertus,tai Burbiskis cia pat.

  Prieš 10 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  pamazu mirstame o taip nesinori

  Prieš 10 mėnesių
 • Anykščių kaimietė

  atsakymas į: augis Nuoroda

  savivaldybės kultūros ir turizmo skyrius priima paraiškas tiksliniam finansavimui kultūros projektams remti.
  Kolektyvai, bendruomenės, nesnauskit prie suskilusios geldos ir nelaukit dovanų iš "Auksinės žuvelės".
  Teikite paraiškas, kurkite ir turėsite kaip ir kur parodyti sau ir visuomenei darbo rezultatus.
  Sėkmės, dienos ilgėja, galima daug padaryti!

  Prieš 10 mėnesių
 • psihologas

  atsakymas į: augis Nuoroda

  kai žmogus dirba, užsiima kuriančia veikla-tai netiri nei laiko pesimizmui ir tokios mintys vietos neturi.
  Augi, imk knygą į rankas ir paskaityk dabar garsiai, kad ir pats girdėtumei ir kiti gal išgirs gerų minčių.

  Prieš 10 mėnesių
 • tai tamsta

  Nuoroda

  prisiimk atsakomybe ,juk vadove nuo sovietu laiku

  Prieš 10 mėnesių
 • nemeluok daugiau už merą

  atsakymas į: tai tamsta Nuoroda

  Jūsų žiniai sovietiniai laikai baigėsi 1990 03 11d.
  Nuo 1994 m. iki šiol D. Petrokaitė yra Anykščių kultūros rūmų, pakeitus įstaigos pavadinimą nuo 2004 m. – Anykščių kultūros centro direktorė.

  Prieš 10 mėnesių