Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti
Pasak Seimo nario konservatoriaus Sergejaus Jovaišos, laikinasis komunalininkų vadovas yra arba genijus, arba ... ne.Rajono tarybos narys liberalas Lukas Pakeltis sako, kad po laikinojo vadovo sprendimais „kišo to mistinio labai skaidraus rajono vadovo ausys“.Rajono Tarybos narys socialdemokratas Donatas Krikštaponis stebisi, kodėl rajono valdžia labai mėgsta laikinuosius vadovus.Seimo narys „valstietis“ Antanas Baura mano, kad ir gerus darbus darant reikia laikytis teisės aktų.


Rajono gyventojams ruošiamasi padidinti mokesčius už atliekų surinkimą. Rajono tarybai pateiktame sprendimo projekte nurodoma, kad kainas gyventojams UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ turi didinti ir dėl to, kad bendrovėje įsteigti nauji etatai ir padidintos algos darbuotojams. Anykščių rajono tarybai pateiktame rašte nurodoma, kad komunalinio ūkio atliekų tvarkymo padalinyje nuo pernai metų lapkričio vidurio dirba dvi naujos vadybininkės ir apskaitininkė.
Dėl naujų etatų ir algų didinimo 2017 metais „Anykščių komunalinio ūkio“ atliekų padalinio darbuotojų algoms 2018-aisiais reikės net 136,7 tūkst. eurų, kai 2017-aisiais užteko 90,7 tūkst. eurų.

 

Kol pažeidimas neužfiksuotas,
reiškia jo ir nėra

Priminime, kad UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ valdyba nėra patvirtinusi naujo bendrovės etato sąrašo, tačiau dar pernai laikinasis šios įmonės direktorius Jonas Žukauskas įsteigė ir naują ekonomisto etatą.
Naujų etatų steigimas UAB „Anykščių komunaliniame ūkyje“ aplenkiant bendrovės valdybą, nepiktina Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio. Meras tikina nesikišantis į savivaldybės įmonių veiklą, neaiškina įmonių vadovams, ką įdarbinti, ką atleisti, ką premijuoti. „Nėra (pažeidimas - red. past.) užfiksuota, reiškia ir nėra. Pažeidimas yra tada, kada jį užfiksuoji tinkamai.“ - poziciją apie etatų steigimą komunaliniame ūkyje anksčiau nei bendrovės valdyba patvirtino naujus komunalininkų etatus „Anykštai“ dėstė K. Tubis.

Turėtų susidomėti
Valstybės kontrolė?

Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Baura mano, kad prieš teisės aktus visi turėtų būti lygūs. Net ir Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus grupiokas UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ laikinasis direktorius J.Žukauskas.
„Jeigu nustatyta tvarka pažeista - nėra gerai, net jei tuo siekta ir gero dalyko. Tikslas ir noras paties naujojo vadovo yra geras, bet apeinant valdybą. Tvarka yra tokia ir jos privalu laikytis. Ir geras noras turi būti tvarkingai įgyvendinamas. Logiška, kad taip kuriamas precedentas ir kitiems vadovams elgtis analogiškai.“ - situaciją komentavo Seimo narys.
Seimo narys, konservatorius Sergejus Jovaiša dėstė, jog J.Žukausko padarytas pažeidimas galėtų būti tiriamas net Valstybės kontrolės lygmeniu.
„Lazda gali smogti kitu galu, nes iš tikrųjų gali atsirasti skundas Valstybės kontrolieriui“ - sakė parlamentaras. „Jeigu yra tam tikra tvarka - ji turėtų veikti visur. Tiek komunaliniame ūkyje, tiek „Anykščių vandenyse“. Jeigu valdybos sprendimas reikalingas, tai jis ir turėjo būti. Laikinas žmogus gal nežino pats tos tvarkos ir tiesiog viršija įgaliojimus. Valdyba pradžioje turėjo spręsti, ar tas etatas iš viso reikalingas. Na, jei matai, kad reikia etato, kad yra laisvų lėšų... Bet jie tai tų lėšų neturi. Net jei turi lėšų - negali leisti savivaliavimo. O ten dar ir finansinis įtempimas. Iš ko jie galvoja dengti? Važiuos toliau į minusą... Matau savivaldžiavimo apraiškas. Arba per didelės improvizacijos apraiškas. Jeigu žmogus, atėjęs dirbti, pradeda nuo tokių dalykų, jis arba genijus, arba nenusimanantis savo srityje. Jeigu kažkas derinama neformaliai? Neturi šiais laikais būti pokiliminių susitarimų. Etatai turėtų būti įteisinti kaip priklauso“ - kalbėjo parlamentaras S.Jovaiša

Be mero žinios ir šapelis
nenukrenta

Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Lukas Pakeltis „Anykštai“ dėstė, jog, jo nuomone, laikinasis komunalininkų vadovas turi išskirtinį mero K.Tubio pasitikėjimą ir palaikymą.
„Vieša nuomonė ir visi tai žinome - mero valdymo stilius yra autokratinis ir be jo žinios joks šapelis negali nukristi. Tai galioja tiek administracijoje, tiek savivaldybės įmonėse. Kiekvienas vadovas derina kiekvieną savo žingsnelį su meru. Jei tik pabandytų nederinti - sulauktų neigiamų pasekmių ar bent reakcijų. Šiuo atveju, kai pastatomas be išlygų lojalus žmogus, jam leidžiama elgtis kur kas laisviau, kitaip tariant nelabai kontroliuojama. Jis savaime yra geras, nes yra lojalus ir nesvarbu, ką jisai daro. Dvigubi standartai ir tai yra akivaizdu. Čia ir kišo to mistinio labai skaidraus rajono vadovo ausys. Matau dvigubus standartus ir dviveidiškumą. Kai nori užsipulti - užsipuola ne dėl tokių dalykų. O dabar, kai įmonė kryptingai nustekenama jau daug laiko, sugebama į daugelį dalykų žiūrėti pro pirštus. Pasako, kad tas J.Žukauskas savarankiškas vadovas. Meras taip galėjo kalbėti prieš kelis metus, kai niekas jo nepažinojo... Tada gal kas nors būtų ir patikėjęs“ - savo poziciją dėstė Anykščių liberalų lyderis L.Pakeltis.

Visiems atrišo rankas

Rajono Tarybos narys, socialdemokratas, buvęs vicemeras Donatas Krikštaponis sakė esąs įsitikinęs, kad komunalininkams leidžiant apeiti bendrovės valdybą, kuriamas precedentas. Pasak D.Krikštaponio, dabar be didesnių skrupulų naujus etatus steigti ir premijas darbuotojams dalinti galės ir „Anykščių vandenų“ bei „Anykščių šilumos“ vadovai. „Tik kam savivaldybės bendrovėms tada apskritai reikalingos valdybos, jei viską sprendžia direktorius?“ - retoriškai klausė D.Krikštaponis.
„Kiek galima laukti, kada bus paskelbtas konkursas nuolatiniam direktoriui? Pas mus labai mėgstami laikinieji vadovai. Švietimo skyriui, komunaliniam ūkiui, architektūrai, Viešintų ir Andrioniškio seniūnijoms vadovauja laikinieji vadovai. Ir tai yra nenormalu. Kalbant apie komunalinį ūkį, turiu nuomonę ir dėl svarstyklių. Dėl tų svarstyklių apskaita nepagerės surenkant šiukšles. Geriau tas lėšas būtų skyrę dotacijai ir taip sumažinę įkainius. Rinkimų programoje tiek Arūnas Liogė, tiek meras žadėjo mažinti šiukšlių kainas. O ką dabar daro? Buvusiam komunalinio ūkio direktoriui Kazimierui Šapokai buvo iškelta sąlyga pagerinti įmonės finansinę padėtį, o dabar visas tas gerinimas pasireiškia įkainių didinimu. Daug proto nereikia tokiu būdu pagerinti įmonės finansinę padėtį“ - piktinosi vienas iš Anykščių socialdemokratų lyderių.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ????

  Nuoroda

  Kada jusu smegenys atsikvoses??? Prie ko cia zmones turi kazkam atlyginimus moket,jeigu sukuret etatus tai patys ir mokekit. Kai mum mokes normalias pensijas tada ir mes mokesim.

  Prieš 9 mėnesių
 • baikit

  Nuoroda

  baikas su tuo Tubio atvedimi i merus.Jis pats visur lindo,prašė visųm partiju,o rado masiuli,kuris ir sutiko.

  Prieš 9 mėnesių
 • Saulius Lapackas

  Nuoroda

  Į dugną grimzdame todėl, kad naudojame tarybinę valdymo formą "Aš pasakiau ir visi vykdo". Jei Anykštėnai būtų protingesni ir susiburtų į didelę bendruomenę, tai galėtų daryti įtaką savo išrinktai nevaldomai valdžiai. O dabar įtaką daro tik vieną mėnesį per 4 metus. Šiukšlių kaina kyla ne tik dėl atlyginimų, bet ir dėl to, kad gyventojai nėra mokinami rūšiuoti šiukšlių. Ar pasikeis tvarka, kai bus pastatyti 31 nauji konteineriai, aš abejoju. Ir labai gaila, kad vietiniai politikai neįžvelgia visumos, gerai nors tiek, kad mato detales. O dėl p. S. Jovaišos, tai jūs klystate, jūs jo tikriausiai nepažįstate, todėl taip ir kalbate.

  Prieš 9 mėnesių
 • lukai

  Nuoroda

  pats ta vadovai ir atvedei ,juk prisipazink nekoks strategas esi,paziurek i seimo narius ir suprasit kodel taip skurdziai gyvenam,as jais nepasitikiu

  Prieš 9 mėnesių
 • Śarikas

  Nuoroda

  Apgailetinai atrodo tas seimo narys jovaiša .Kodel tokie seime ,kad I kašika pamete ar kad politikos mokslus griauże ? Todel nuo tokios valdżios ir grimzdam I bedugne ,o Jie ,prisidenge tuščiom kalbom ,lozungais ,net keldami veliavas ,vaidina patrijotus . Kai dirbs ir stengsis del żmoniu be atlyginmo ,tada bus patrijotas,o dabar ,,,uz kancelerines gauna daugiau ,ne żmogus dirbantis per metus ,fui bt.

  Prieš 9 mėnesių