Ar lankotės turguje?

Dienos anekdotas

- Žinai, laikraštyje skaičiau, kad, kasinėdami piliakalnį, archeologai aptiko 13 amžiaus gyventojų darbo įrankius..
- Na ir kas ?
- Vadinasi, ir tada žmonės tingėjo. Net įrankius į žemę užkasdavo, kad nereikėtų dirbti.

Komentaras

niša: „Tarybos nariui, vadybininkui nauja niša teikti paslaugas savivaldybės administracijai, gelbstint direktorių, kai nebeturi viešųjų ryšių specialisto. Būtų įgyvendinta politiko programos dalis- naujos darbo vietos įkūrimas ir verslo skatinimas"

Komentuoti
Teigiama, kad į Lietuvą nelegaliai įvežamos ir ūkininkų naudojamos cheminės medžiagos gali būti pavojingos ir gamtai, ir žmogui. Jei bus įrodyta, kad pas ūkininką Remigijų Pečiukėną rastos medžiagos yra „juodoji chemija“, jam gresia rimti nemalonumai.

Buvusio Anykščių rajono tarybos nario nuo „valstiečių“ Remigijaus Pečiukėno sandelyje Anykščių policijos pareigūnai, įtariama, rado Lietuvoje draudžiamus pesticidus. Ūkininkui, kuris anksčiau dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, mažų mažiausiai gresia Nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijos. R.Pečiukėnas su sūnumis valdo kelis šimtus hektarų žemės, pagrindinis jo ūkis - Kurklių seniūnijoje.


„Juodąją chemiją“ į Lietuvą
gabena mafija

Anykščių rajono policijos pareigūnai gegužės pradžioje atliko rajono ūkininkų sandelių patikrinimą. Kadangi pareigūnai nėra patys pajėgūs nustatyti, kurie ūkininkų naudojami preparatai yra legalūs, o kurie draudžiami, kartu su policininkais važinėjo Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) ekspertas. LAAA direktorė Aušra Beniulienė, beje, kilusi iš Anykščių. „Anykštos“ paprašyta komentaro apie tai, kokia chemija rasta pas mūsų rajono ūkininką, teigė, kad yra absoliučiai akivaizdu, kad radinys yra kontrabandinis, pasak jos, „prie kokybiškų produktų net nestovėjęs“.
Iš „Anykštos“ išgirdusi, kad R.Pečiukėnas, pas kurį rasta, kaip įtariama, kontrabandinė chemija, pagal išsilavinimą yra agronomas, sakė negalinti tuo patikėti.
„Tas jūsų ūkininkas turėtų būti arba labai biednas ir dėl to durnas, arba jokių kursų nebaigęs... Pagalvokit patys - vaistų juk pakrūmėse neperkame. Čia juk chemija, labai pavojingi produktai - niokojama gamta, miršta bitės ir dar kaimynams kliūva“ - tvirtino LAAA direktorė.
Pasak LAAA direktorės A.Beniulienės, tokio pobūdžio cheminių medžiagų, kurios rastos pas ūkininką R.Pečiukėną, vadinamosios „juodosios chemijos“ įvežimu į Lietuvą ir jos platinimu mūsų šalyje užsiima mafija. „Milteliai supilti į statinaites iš Kinijos atplukdomi jūriniais konteineriais. Ši kontrabanda gabenama net ir lėktuvais. Kiniška chemija platinama konspiratyviai - jos taip paprastai nenusipirksi“ - kalbėjo A.Beniulienė.

Chemiją išsivežė policija

R.Pečiukėnas „Anykštai“ komentuoti situaciją atsisakė. Pasak jo, chemines medžiagas išsivežė policijos pareigūnai, dabar bus atliktas tų medžiagų tyrimas. Žurnalistui ūkininką patikinus, kad LAAA direktorei ir be tyrimų nekyla abejonių, kad pas jį rasti chemikalai „prie kokybiškų produktų net nestovėję“, sakė: „Padarys tyrimus. Gal ten kokie miltai įdėti. Aš nežinau. Nekomentuosiu“ - kalbėti nebuvo linkęs ūkininkas R.Pečiukėnas.

Nepriklauso „valstiečių“
partijai

Kadangi R.Pečiukėnas kaip „valstietis“ buvo išrinktas į Anykščių rajono tarybą bei dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, komentaro paklausėme Seimo nario Antano Bauros. Parlamentaras sakė ,jog ir jis, ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis turi kategoriškai neigiamą nuomonę apie „juodąją chemiją“. „R.Pečiukėnas nėra ir niekad nebuvo mūsų partijos nariu. Su „Agrokoncerno“ įmonėmis dabar jis neturi jokių ryšių.” - tvirtino A.Baura.

Chemines medžiagas
sandėliuoja komisariate

Panašu, kad R.Pečiukėno chemija tapo Anykščių policininkų galvos skausmu, o Anykščių rajono policijos viršininkas Rimantas Čepulis nežino, kaip jam toliau elgtis.
Pradžioje policijos viršininkas R.Čepulis „Anykštai“ aiškino, kad policija jokio reido nedarė, neva pareigūnai atliko savotišką eskortavimo paslaugą - pas ūkininkus lydėjo LAAA ekspertą. „Apie patikrinimo rezultatus klauskit Lietuvos augalų apsaugos asociacijos“. – „Anykštos“ žurnalistą nukreipė Anykščių rajono policijos viršininkas.
LAAA direktorė A.Beniulienė „Anykštos“ paklausta, kokios sankcijos gresia galimai „juodąją chemiją“ sandėliavusiam ūkininkui, juokėsi. „Policijos pareigūnai gal ir gali mėginti atskirti „Adidas“ originalą nuo padirbinio, tačiau chemikalų jie įvertinti tikrai negali. Mes esame visuomeninė organizacija. Mūsų paprašė ekspertavimo paslaugos, mes ją atlikome. Tuo mūsų darbas baigėsi“ – „Anykštai“ aiškino A.Beniulienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Iš šalies

  Nuoroda

  Nei sąžinės,nei moralės-vien per gobšumą susigrobęs žemes už neaišku kokiais būdais uždirbtais pinigais-nuodija kas aplinkui,kad tik dar daugiau turėti,kad tik dar labiau apžioti?..Kvailiausia,kad jis pats "nežino"kokie tie milteliai.Vien už absurdišką melą konfiskuoti žemes(bet gal jos jau užnuodytos?) arba skirti labai didelę baudą,kad šiam"nežinėliui"net savo namus tektų parduoti už baudą.Štai tada žmogui praeis noras meluoti ir grobti.Priprato tai daryti dar dirbant Vyno gamykloje,nes ten grobė kas tik priėjo prie produkcijos,Bene ir pats Pečiukėnas...Štai koks rezultatas:nežinau,negirgėjau,nemačiau?...

  2 valandų
 • pas mus sodininkas

  Nuoroda

  diena nakti purskia ,nebeturim kuo kvepuoti,nei ramybes

  Prieš dieną
 • gal sumaise

  Nuoroda

  partiju juodoji buhalterija,bet uz ja nieko nenubaude ,galima

  Prieš 5 dienas
 • Klausimas

  Nuoroda

  Daug prirašyta, o niekas neįvardina chemikalų. Tokio termino "juodoji chemija" nėra (bent jau internete nerašo).

  Prieš 5 dienas
 • Visi

  Nuoroda

  labai nori pirkti tik lietuviskas braske,bulves,pomidorus,nes maziau chemikalu,ekologiskes.Ir sitame ukyje auginamas derlius LABAI LABAI EKOLOGISKAS.Dabar ieskokim tik darzoviu,uogu is SITO LIETUVISKO ukio.

  Prieš savaitę
 • turi ir

  Nuoroda

  daugiau tokiu priemoniu,ne tik jis

  Prieš savaitę
 • Siaubas !

  Nuoroda

  O jei ten paaiškės, kad "Novičiokas" ir apsinuodys Pečiukėniokas kaip Skripalis Londone ? Kas tada?! Anas gi aronijas augina ir į AnVyną parduoda... Teks fabriką uždaryti! Ar ne? Jau ištyrė kas tą chemiją ar dar ne?

  Prieš savaitę
 • Rezultatai

  Nuoroda

  Jei esi policijos komisaras tai esi melagis. Didžiausias yra Skvernelis. Antroje vietoje Tubis. Čepulis užima 3 vietą.

  Prieš savaitę