Kas Jums svarbiausia perkant maisto produktus?

Dienos anekdotas

Verslininkė sėdi bare. Prie jos prieina vyriškis:
- Laba diena! Gal galiu pasiūlyti jums savo kompaniją …
- O kodėl jūs norite ją parduoti?

Komentaras

kaimietis:„nemanykite, kaimą galite ''nupirkti'' vien tik vieno koncerno pasiūlymais ir nemokamais pavežiojimais į ekskursijas. O, populistams dažnai patinka būti prie populistų...."

Skaityti komentarus (2)
Teigiama, kad į Lietuvą nelegaliai įvežamos ir ūkininkų naudojamos cheminės medžiagos gali būti pavojingos ir gamtai, ir žmogui. Jei bus įrodyta, kad pas ūkininką Remigijų Pečiukėną rastos medžiagos yra „juodoji chemija“, jam gresia rimti nemalonumai.

Buvusio Anykščių rajono tarybos nario nuo „valstiečių“ Remigijaus Pečiukėno sandelyje Anykščių policijos pareigūnai, įtariama, rado Lietuvoje draudžiamus pesticidus. Ūkininkui, kuris anksčiau dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, mažų mažiausiai gresia Nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijos. R.Pečiukėnas su sūnumis valdo kelis šimtus hektarų žemės, pagrindinis jo ūkis - Kurklių seniūnijoje.


„Juodąją chemiją“ į Lietuvą
gabena mafija

Anykščių rajono policijos pareigūnai gegužės pradžioje atliko rajono ūkininkų sandelių patikrinimą. Kadangi pareigūnai nėra patys pajėgūs nustatyti, kurie ūkininkų naudojami preparatai yra legalūs, o kurie draudžiami, kartu su policininkais važinėjo Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) ekspertas. LAAA direktorė Aušra Beniulienė, beje, kilusi iš Anykščių. „Anykštos“ paprašyta komentaro apie tai, kokia chemija rasta pas mūsų rajono ūkininką, teigė, kad yra absoliučiai akivaizdu, kad radinys yra kontrabandinis, pasak jos, „prie kokybiškų produktų net nestovėjęs“.
Iš „Anykštos“ išgirdusi, kad R.Pečiukėnas, pas kurį rasta, kaip įtariama, kontrabandinė chemija, pagal išsilavinimą yra agronomas, sakė negalinti tuo patikėti.
„Tas jūsų ūkininkas turėtų būti arba labai biednas ir dėl to durnas, arba jokių kursų nebaigęs... Pagalvokit patys - vaistų juk pakrūmėse neperkame. Čia juk chemija, labai pavojingi produktai - niokojama gamta, miršta bitės ir dar kaimynams kliūva“ - tvirtino LAAA direktorė.
Pasak LAAA direktorės A.Beniulienės, tokio pobūdžio cheminių medžiagų, kurios rastos pas ūkininką R.Pečiukėną, vadinamosios „juodosios chemijos“ įvežimu į Lietuvą ir jos platinimu mūsų šalyje užsiima mafija. „Milteliai supilti į statinaites iš Kinijos atplukdomi jūriniais konteineriais. Ši kontrabanda gabenama net ir lėktuvais. Kiniška chemija platinama konspiratyviai - jos taip paprastai nenusipirksi“ - kalbėjo A.Beniulienė.

Chemiją išsivežė policija

R.Pečiukėnas „Anykštai“ komentuoti situaciją atsisakė. Pasak jo, chemines medžiagas išsivežė policijos pareigūnai, dabar bus atliktas tų medžiagų tyrimas. Žurnalistui ūkininką patikinus, kad LAAA direktorei ir be tyrimų nekyla abejonių, kad pas jį rasti chemikalai „prie kokybiškų produktų net nestovėję“, sakė: „Padarys tyrimus. Gal ten kokie miltai įdėti. Aš nežinau. Nekomentuosiu“ - kalbėti nebuvo linkęs ūkininkas R.Pečiukėnas.

Nepriklauso „valstiečių“
partijai

Kadangi R.Pečiukėnas kaip „valstietis“ buvo išrinktas į Anykščių rajono tarybą bei dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, komentaro paklausėme Seimo nario Antano Bauros. Parlamentaras sakė ,jog ir jis, ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis turi kategoriškai neigiamą nuomonę apie „juodąją chemiją“. „R.Pečiukėnas nėra ir niekad nebuvo mūsų partijos nariu. Su „Agrokoncerno“ įmonėmis dabar jis neturi jokių ryšių.” - tvirtino A.Baura.

Chemines medžiagas
sandėliuoja komisariate

Panašu, kad R.Pečiukėno chemija tapo Anykščių policininkų galvos skausmu, o Anykščių rajono policijos viršininkas Rimantas Čepulis nežino, kaip jam toliau elgtis.
Pradžioje policijos viršininkas R.Čepulis „Anykštai“ aiškino, kad policija jokio reido nedarė, neva pareigūnai atliko savotišką eskortavimo paslaugą - pas ūkininkus lydėjo LAAA ekspertą. „Apie patikrinimo rezultatus klauskit Lietuvos augalų apsaugos asociacijos“. – „Anykštos“ žurnalistą nukreipė Anykščių rajono policijos viršininkas.
LAAA direktorė A.Beniulienė „Anykštos“ paklausta, kokios sankcijos gresia galimai „juodąją chemiją“ sandėliavusiam ūkininkui, juokėsi. „Policijos pareigūnai gal ir gali mėginti atskirti „Adidas“ originalą nuo padirbinio, tačiau chemikalų jie įvertinti tikrai negali. Mes esame visuomeninė organizacija. Mūsų paprašė ekspertavimo paslaugos, mes ją atlikome. Tuo mūsų darbas baigėsi“ – „Anykštai“ aiškino A.Beniulienė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nu kva kva kva ...

  Nuoroda

  Ale ir vėl garsėja Pečiukėnų šeimynėlė! Tėtukas Aloyzas buvo "Anykščių vyno" agronomas, vadovavęs visiems uobuolių ir uogų supirkimams. Dideli sukosi tada pinigai ! Prieš tai buvo K.Štaro kolchozo vadas. "Anykšta" rašė, kad Aloyzas Pečiukėnas buvo ir KGB Rezervininkas. Tapęs pensininku jis susikūrė ŽŪB "Zizdra" - ūkį, kurį perleido sūnui Remigijui. Chemikalai ko gero dar nuo tų "kgbistinių" laikų likę. Dabar internete parašyta, kad Zizdrai vadovauja anūkėlis Mantas.

  Prieš 11 mėnesių
 • Patikslinimas:

  atsakymas į: Nu kva kva kva ... Nuoroda

  "Įmonė Žemės ūkio bendrovė Zizdra buvo įregistruota 2018 metų vasario 8 dieną. Įmonės įregistravimo kodas yra 304759108. Firmos įregistravimo miestas - Anykščiai. Įmonės vadovu tapo Mantas Pečiukėnas. Jos teisinė forma žemės ūkio bendrovė. Teisinis statusas - neįregistruotas."

  Prieš 11 mėnesių
 • viska zinai

  Nuoroda

  is salies ir tylejai ,tai pats dar didesniss.....s

  Prieš 11 mėnesių
 • Iš šalies

  Nuoroda

  Nei sąžinės,nei moralės-vien per gobšumą susigrobęs žemes už neaišku kokiais būdais uždirbtais pinigais-nuodija kas aplinkui,kad tik dar daugiau turėti,kad tik dar labiau apžioti?..Kvailiausia,kad jis pats "nežino"kokie tie milteliai.Vien už absurdišką melą konfiskuoti žemes(bet gal jos jau užnuodytos?) arba skirti labai didelę baudą,kad šiam"nežinėliui"net savo namus tektų parduoti už baudą.Štai tada žmogui praeis noras meluoti ir grobti.Priprato tai daryti dar dirbant Vyno gamykloje,nes ten grobė kas tik priėjo prie produkcijos,Bene ir pats Pečiukėnas...Štai koks rezultatas:nežinau,negirgėjau,nemačiau?...

  Prieš 11 mėnesių
 • pas mus sodininkas

  Nuoroda

  diena nakti purskia ,nebeturim kuo kvepuoti,nei ramybes

  Prieš 11 mėnesių
 • gal sumaise

  Nuoroda

  partiju juodoji buhalterija,bet uz ja nieko nenubaude ,galima

  Prieš 11 mėnesių
 • Klausimas

  Nuoroda

  Daug prirašyta, o niekas neįvardina chemikalų. Tokio termino "juodoji chemija" nėra (bent jau internete nerašo).

  Prieš 11 mėnesių
 • Visi

  Nuoroda

  labai nori pirkti tik lietuviskas braske,bulves,pomidorus,nes maziau chemikalu,ekologiskes.Ir sitame ukyje auginamas derlius LABAI LABAI EKOLOGISKAS.Dabar ieskokim tik darzoviu,uogu is SITO LIETUVISKO ukio.

  Prieš 11 mėnesių
 • turi ir

  Nuoroda

  daugiau tokiu priemoniu,ne tik jis

  Prieš 11 mėnesių
 • Siaubas !

  Nuoroda

  O jei ten paaiškės, kad "Novičiokas" ir apsinuodys Pečiukėniokas kaip Skripalis Londone ? Kas tada?! Anas gi aronijas augina ir į AnVyną parduoda... Teks fabriką uždaryti! Ar ne? Jau ištyrė kas tą chemiją ar dar ne?

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau