Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Vienintelis gydytojas, kuris mano, kad esate visiškai sveikas, dirba kariniame komisariate.

Komentaras

Pirma:„Šilumos kainos tegul sumažina. Anykštėno kortelė, nuolaidos viešajam transportui, nemokamas transportas mieste, iki didžiųjų miestų ar miestelių, iki Kavarsko, Svėdasų, Troškūnų, 50 procentų į kitas vietas. Nuolaidos maitynimo įstaigos, renginiai, Velnio akmuo ar Purpurinis vakaras, kad nereikėtu pažymos apie gyvenamąją vietą."

Skaityti komentarus (2)
Radinys šalia Paberėžių kaimo kapinaičių ženklo šokiravo Skiemonių seniūnijos ūkininką. Realiausia, jog žmonių kaulus iškultivavo kitas šios seniūnijos ūkininkas.„Anykštos“ skaitytojo nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį Skiemonių seniūnijos ūkininkas šalia Paberėžių kapinių ženklo pastebėjo sumestus žmogaus kaulus. „Esu medžiotojas, tikrai skiriu, kur žmogaus kaulai, kur žvėries“ - tvirtino į redakciją paskambinęs vyras.

Apie radinį ūkininkas pranešė policijai. Vyras sakė esąs šokiruotas. „Nenorėčiau, jog mano kaulai kada nors taip voliotųsi“ - kalbėjo ūkininkas. Skubiai atvykę policijos pareigūnai susirinko ir išsivežė kaulus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Skiemonių seniūnas Stasys Steponėnas „Anykštai“ sakė, jog Paberėžių kaimo kapinaitės, greičiausiai uždarytos dar Rusijos imperijos laikais - niekas iš kaimiečių nebeatsimena, jog ten būtų laidojama. Kolūkio laikais kapinių vietoje buvo iškasti didžiuliai rūsiai - bulvių ir runkelių saugyklos. Pasak seniūno, į juos galėjo įvažiuoti traktoriai.
Pernai apleisti rūsiai rekultivuoti, žemė sulyginta. „Matyt, ūkininkas kultivavo žemę ir prigrėbstė kaulų“ – „Anykštai“ sakė seniūnas.


Anykščių savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stankevičienė „Anykštai“ kalbėjo, kad jau sovietmečiu suniokotą kapinaičių teritoriją įstatymiškai apsaugoti sudėtinga, tačiau yra moraliniai dalykai. Pasak specialistės, kapinaičių teritorijos nuosavybė greičiausiai dar nėra įteisinta, tačiau ūkininkas labai skubėjęs įsisavinti kelis papildomus arus žemės. „Jeigu žmogus gali traktoriumi per kapus važinėti, ką aš galiu pasakyti“ - stebėjosi D.Stankevičienė. Pasak jos, kapinių vietą derėtų palikti ramybėje. „Jeigu jau atsitiko taip, kad žmogus prikultivavo kaulų, reikėjo juos bent apkasti. Dabar sumetė pakelėje ir paliko. Nors kiek pagarbos turi būti. Čia juk moraliniai dalykai“ - kalbėjo D.Stankevičienė.
Tuo tarpu policijos pareigūnai atlieka beprasmę veiklą. Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Aušra Staškevičienė „Anykštai“ sakė, jog pareigūnai privalo pateikti kaulus ekspertizei - atlikti tyrimą, ar mirtis nebuvusi smurtinė. Greičiausiai, apskritai kaulai yra ne vieno žmogaus, greičiausiai tie žmonės mirę XIX amžiuje ar net anksčiau. Todėl A.Staškevičienė nelabai tiki, kad kaulų ekspertizė duos kokių nors rezultatų, tačiau procesiškai ekspertizė yra privaloma.
A.Staškevičienė teigė, kad policija aiškinasi, kokiomis aplinkybėmis šalia kapinių ženklo atsirado kaulai. Nėra visiškai atmestina, kad kaulus iškultivavęs ūkininkas (jeigu bus nustatyta, kad tie kaulai tikrai iškultivuoti) bus patrauktas administracinėn atsakomybėn.
Beje, kultivuotų kapinaičių teritorijoje vis dar matyti kaulų fragmentų. Tiesa, nesiimame spręsti žmonių tai kaulai ar žvėrių...

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • 111111

  Nuoroda

  Geriau kelius tvarko nesnekejes nesąmonių. Pasibaisejes

  Prieš 8 mėnesių
 • Paskata

  Nuoroda

  dėl išmokų paskata užvaldė "ūkininkų" sveiką protą. Kapus suars, o tada imsis trobesių griovimo, kad tik daugiau užvaldyt.
  Seniūnijų ir NŽT specialistai, atsakingi už kontrolę dirbamų ir deklaruojamų žemių plotų, bei tuose žemės plotuose saugomus ( servitutus) objektus jau nekreipia dėmesio, nes išmokos ir jiems procentaliai naudingos.
  Mažiau kapinių-mažiau priežiūros seniūnijai. Tokie ir panašūs faktoriai veda prie sunaikinimo to, kam teikiama moralinė pagarba.
  Jeigu pažeidėjui (-ams) už panašius nusižengimus atimtų išmokas, patys "artojai" iš anksto susirūpintų kapaviečių ir kitų atminties ir pagarbos vertų objektų saugojimu, aptvėrimu ir pagarba.

  Prieš 8 mėnesių
 • Astra

  Nuoroda

  Aprašytas poelgis su žmogaus kaulais liudija taip pasielgusiojo visišką moralinį nuosmukį....

  Prieš 8 mėnesių