Ką manote apie Anykščių valdininkų išvyką į Zarasų rajoną darbo metu?

Dienos anekdotas

- Mano žmona kažkur perskaitė, kad reikia kuo mažiau vartoti virtų ir keptų produktų...
- Manoji irgi tingi prie viryklės stovėti...

Komentaras

Kaimiečiai: „Kodėl komunalininkai išsivežė iš kaimo vietovių didžiuosius bendrojo naudojimo konteinrius, kurie stovėjop prie kultūros namų, parduotuvių ir kitoxse žmonių susibūrimo vietose? Na, ir kas, kad gyventojams buvo išdalinti nedideli stiklo konteineriai. Vistiek tokių konteineriukų nepakanka žmonės pradeda vėl poilti šiukšles į miškus, pakeles, kai kas veža į Anykščius ir poila į tuos konteinerius. Pastatykit vėl į vietas konteinerius ir bus tvarka."

Komentuoti

Anykščiams pasisekė, kad miestas dar neturi kurorto statuso. Dėl to nuo rugsėjo 1 dienos jaunos šeimos Anykščių rajone galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui.
Su valstybės parama jaunos šeimos galės kurtis praktiškai visur, iškyrus didžiuosius ir augančius Lietuvos miestus bei kurortus - Druskininkus, Birštoną, Neringą, Trakus, taip pat dalį Palangos miesto.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo rinkiminėje programoje deklaravo apie prioritetus remti jaunas šeimas. Šios partijos atstovas parlamente Antanas Baura „Anykštai“ sakė balsavęs už jaunoms šeimoms paremti skirtą tvarką ir linkęs manyti, kad jos iš to turės naudos.

„Galbūt kažkas ir sakys, ką tai jaunai šeimai veikti regionuose? Turime daug pavyzdžių Anykščių rajone, kai jauni žmonės kuria savo verslus, dirba. Iš teritorijų, kur bus galima gauti paramą būstui, iškrenta didieji Lietuvos miestai ir kurortai. Šalies finansinis pajėgumas nėra toks, kad būtų galima šį regionams sukurtą mechanizmą taikyti visos Lietuvos mastu“, - sakė A.Baura.

Pirmiausia šeimai reikės susirasti būstą, kurį norės pirkti, arba sklypą, kuriame norės statydintis namą.

Pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančios šeimoms įstatymą, būsto kredito suma, nuo kurios jaunoms šeimoms suteikiama subsidija, negalės būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Ji bus išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.

Neauginančioms vaikų šeimoms bus skiriama 15 proc. subsidija, auginančioms 1 vaiką - 20 proc., auginančioms 2 vaikus - 25 proc., o auginančioms 3 ir daugiau vaikų - 30 proc.

Padidėjus šeimai bus galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių.

Į paramą nebus galima pretenduoti, jei jauna šeima nuspręs būstą įsigyti iš savo giminaičių.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jis viena

  Nuoroda

  kalba o dare visai kita ,jis mano pensijos dali pavoge ir ne tik man ,bet ir invalidams ir apie tai tyli ir negrazina ,tai kaip tokius lietuvoj zmones vadina

  Prieš 2 mėnesių
 • Oi vai ajajai !

  Nuoroda

  Ačiū Dievui, kad Anykščiai dar ne kurortas ! Dar gali ir jaunimas kurtis, ir būstams paramą gaus, ir rajonas nykti nustos! Valio !

  Prieš 2 mėnesių