Ką manote apie vegetarus?

Dienos anekdotas

Pokalbių laidoje vedėjas klausia sveikatos ministrės:
- Kaip manote, ar Mėnulyje yra gyvybė?
Ministrė:
- Žinoma, ten viršuje juk kiekvieną vakarą dega šviesa.

Komentaras

kaip čia taip gaunas.:„Jūs man paaiškinkit. Tai Tutkus išsireikalavo, kad jį atleistų? Taip išeina. Nu ir būdą surado, kaip atleisti. O tai tuo pačiu būdu negalima atleisti ir Vaičiūno?"

Skaityti komentarus (9)
Svėdasų senelių globos namai yra ant Alaušo ežero kranto.

Liepos 24 dieną, antradienį, Svėdasuose, Alaušo ežere, apie 8.26 val. rasta nuskendusi 1930 metais gimusi Svėdasų senelių globos namų gyventoja. Moters kūnas ežere rastas maždaug 10 metrų nuo kranto. Ar Svėdasų senelių namų darbuotojai tinkamai atliko savo pareigas, užbėgdami šiai nelaimei už akių, Anykščių rajono savivaldybė, kuriai yra pavaldūs Svėdasų senelių globos namai, aiškintis reikalo nemato.

Apie nelaimę „Anykštai“ informavus Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Anykščių rajono savivaldybei vis dėlto rekomenduota atlikti Anykščių socialinės globos namų tyrimą ir išsiaiškinti, ar ši įstaiga tinkamai rūpinasi seneliais. Tyrimą dėl nelaimės taip pat pradės Socialinių paslaugų priežiūros departamentas.

Anykščių socialinės globos namų direktorė Jolita Gečienė, kurios vadovaujamai įstaigai yra pavaldūs Svėdasų senelių globos namai, „Anykštai“ tikino, kad seneliais įstaiga rūpinasi, tačiau esą senelių globos namai „nėra kalėjimas“.

„Tai yra senelių namai. Kaip ir kiekvienas iš namų eina į bažnyčią ir į parduotuvę, ir pasivaikščioti. Tai lygiai taip ir nuskendusi močiutė kiekvieną rytą eidavo pasivaikščioti. Seneliai yra laisvi žmonės, namų sąlygas ir aplinką turi“, - aiškino J.Gečienė.

Svėdasų senelių globos namų gyventojos mirties priežasčiai nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Anykščių socialinės globos namų direktorė J.Gečienė sakė, kad nuskendusi senolė sveikata nesiskundė.

„Jei žmogus turi stiprų negalavimą, tai jis būna ligoninėje. Kažkokio stipraus negalavimo, ligos šiuo metu nebuvo“, - sakė J.Gečienė.

Ar Svėdasų senelių globos namuose tinkamai pasirūpinta jų gyventojų globa, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka sakė nematantis prasmės tirti.

„Koks čia gali būti tyrimas? Aplinkybes įvertinsime, bet turėkite galvoje, kad čia nuskendo suaugęs žmogus“, - sakė A.Gališanka.

Tuo tarpu iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Anykšta“ gavo komentarą, kuriame nurodyta, kad nelaimės aplinkybes Svėdasų senelių globos namuose ne tik rekomenduota tirti Anykščių rajono savivaldybei. Tyrimą dėl to pradės ir socialinių paslaugų priežiūros departamentas.

„Informuojame, kad pirmiausia nelaimės atveju tyrimą atlieka policija. Vidinį tyrimą turėtų atlikti pati globos įstaiga, siekdama įsivertinti, ar darbuotojai tinkamai atliko savo pareigas, ar buvo laikomasi vidaus tvarkos taisyklių ir kitų teisės aktų. Tyrimą taip pat gali atlikti ir įstaigos savininko teises bei pareigas įgyvendinanti institucija. Šiuo atveju, Anykščių rajono savivaldybė, kadangi būtent jai yra pavaldūs Anykščių socialinės globos namai.

Šalyje veikiančių globos įstaigų teikiamų socialinių paslaugų kokybės vertinimą atlieka Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SPPD). Šiuos vertinimus SPPD atlieka pagal metinį tikrinimų planą, dėl konkrečių atvejų arba gavus skundą.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl šio įvykio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministro Eitvydo Bingelio vardu Anykščių rajono savivaldybei buvo rekomenduota atlikti Anykščių socialinės globos namų tyrimą. Taip pat buvo kreiptasi į SPPD su prašymu ištirti, ar Anykščių socialinės globos namuose buvo laikomasi socialinės globos normų“, - informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Pastebėjimas

  Nuoroda

  Stebint savivaldybės ir pačios globos įstaigos atsainumą, peršasi mintis kad ši senolė buvo nužudyta siekiant ežero privatizavimo kurio taip žūtbūtinai trokšta savivaldybė " Tikrai
  Jeigu , tas ežeras būtų privatizuotas , pakrantės tvarkomos ir užtvertos - tokių nelaimių būtų daug kartų mažiau ......"

  Sėkmės tyrimuose kurių nebus.

  Prieš 4 mėnesių
 • Gališankai !!!

  Nuoroda

  Jeigu paslaugų gavėjas jau nebegali pareikšti pretenzijos dėl nesuteiktų paslaugų ir jis dėl to miręs, tai Jūs teigiate, kad tai jo pačio (mirusio) problema ir nėra ką tirti?
  Žemiau Jūsų pavaldžios įstaigos teikiamos paslaugos:

  TEIKIAMOS SOCIALINĖS PASLAUGOS

  Svėdasų senelių globos namų filiale teikiamos šios specialios socialinės paslaugos:

  trumpalaikė socialinė globa;
  ilgalaikė socialinė globa.

  Šių paslaugų sudėtį sudaro:

  informavimas;
  konsultavimas;
  tarpininkavimas ir atstovavimas;
  apgyvendinimas;
  kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, darbinių įgūdžių ugdymas;
  laisvalaikio organizavimas;
  maitinimas;
  sveikatos priežiūros paslaugų ir slaugos organizavimas;
  socialinio darbo, bendravimo, kultūrinės, religinės, edukacinės ir kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

  Prieš 6 mėnesių
 • ASGN

  Nuoroda
  Prieš 6 mėnesių
 • Tikrai

  Nuoroda

  Jeigu , tas ežeras būtų privatizuotas , pakrantės tvarkomos ir užtvertos - tokių nelaimių būtų daug kartų mažiau ......

  Prieš 6 mėnesių
 • Sss

  Nuoroda

  Ten betvarke ir tiek ten gi dirba daug Gecienes draugiu kurios yra labai uzstojamos ,nors nera jos isskirtines ,reikia butinai patikrint o ne pro pirstus praleist tokius ivykius,ten nei su darbuotojais skaitomasi nei bobuciu nepriziuri jei nemato kur jos iseina.

  Prieš 6 mėnesių
 • ASGN

  atsakymas į: Sss Nuoroda

  „Koks čia gali būti tyrimas? Aplinkybes įvertinsime, bet turėkite galvoje, kad čia nuskendo suaugęs žmogus“, - sakė A.Gališanka.
  Nėra žmogaus-nėra problemos. Ramybės visiems.

  Prieš 6 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  noretusi paklausti rasanciu ypac ponios Laimos, kiek kartu dalyvavote savanoriskoje veikloje.......

  Prieš 6 mėnesių
 • Kiek organizavote?

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Prieš apsisprendžiant į savo organizacijos veiklas įtraukti savanorį svarbu atsakyti į keletą žemiau pateiktų klausimų.

  Taip pat - priimant sprendimą, ar organizacijai reikia savanorių, svarbu į tai įtraukti visus darbuotojus (su kuriais savanoris galimai turės kontaktą). Nepaisant to, ar darbuotojai dirbs tiesiogiai su savanoriais ar tik šalia. Gali būti, jog darbuotojai jaučia konkurenciją savanoriams, bijo prarasti darbo vietą, nenori papildomo darbo, kurio gali atsirasti atėjus naujam žmogui į organizaciją, todėl neigiamai ima reaguoti į savanorius, vengti, ignoruoti. Dėl šių darbuotojų nuostatų kenčia savanorių darbas organizacijoje. Todėl prieš priimant savanorį į organizaciją reikėtų ištirti personalo požiūrį į savanorius. Gavus kolektyvo pritarimą darbui su savanoriais galima žengti antrąjį žingsnį. Tai yra išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria darbuotojai vykdydami užduotis ir kokios pagalbos jiems gali prireikti iš savanorių

  Prieš 6 mėnesių
 • Ab

  Nuoroda

  Reikia ten patikrint ta istaiga oi reikia ,nu betvarke jei zmones vieni be palydos vaiksto ,kokia ten prieziura ,jei taip nutinka,o direktore tai turi gi sakyt kad labai priziuri.

  Prieš 6 mėnesių
 • A.......

  Nuoroda

  UZUOJAUTA,SUTINKU KAD MES PATYS ATSAKINGI UZ SAVE,TACIAU JAU TOKIU METU SENOLIAI TURETU PASIVAIKSCIOTI SU LYDINCIU ASMENIU,TAM REIKALINGI PAPILDOMI ETATAI IR ZINOMA FINANSAVIMAS/

  Prieš 6 mėnesių
Įkelti daugiau