Kaip šiemet atostogausite (atostogavote)?

Dienos anekdotas

Mergina klausia draugės:
– Kada pirmą kartą įsimylėjai?
– 16.
– O antrą?
– 16.30.

Komentaras

.: "Visiškai teisingas ir racionalus teisėjų žingsnis,kuris padės mažoje bendruomenėje išvengti visuomenės vertinimo ir spekuliavimo šališkumu.Ankstesnieji komentarai tą ir parodo.Negirdėjau nei vienos bylos,kur to miesto ar rajono merą teistų to paties miesto ar rajono teismas.Panevėžio miesto mero byla nagrinėjama Šiauliuose,Utenos Katino byla Panevėžyje,Visagino Štraupaitės irgi Panevėžyje.Tad nieko keisto,kad ši byla nebus nagrinėjama čia."

Komentuoti
Buvęs Anykščių rajono tarybos narys nuo ,,valstiečių“, ūkininkas Remigijus Pečiukėnas pabandęs sutaupyti patyrė nelauktų išlaidų.

Ūkininkas, buvęs Anykščių rajono tarybos narys nuo ,,valstiečių“,  Remigijus Pečiukėnas už ,,juodosios chemijos“ laikymą atsipirks 30 eurų bauda. Tiesa, Nacionalinė mokėjimo agentūra, taikydama sankcijas, jam greičiausiai sumažins tiesioginių išmokų sumą.

Sandėlyje rasti Lietuvoje
neregistruoti herbicidai

,,R. Pečiukėnui priklausančiame sandėlyje buvo rasti Lietuvoje neregistruoti augalų apsaugos produktai: herbicidas Tribenuron-metilas 75 %, herbicidas Grodil ir vienas neidentifikuotas produktas,“ - ,,Anykštai“ nurodė Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.
Patikrinimą, gavę pavedimą, atliko policijos pareigūnai, dalyvaujant Valstybinės augalininkystės tarnybos darbuotojams. Tyrime dalyvavo ir visuomeninės organizacijos - Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) ekspertas.
Priminsime, jog dar nesulaukus cheminės ekspertizės išvadų LAAA direktorė Aušra Beniulienė teigė, kad yra absoliučiai akivaizdu, kad radinys yra kontrabandinis, pasak jos, „prie kokybiškų produktų net nestovėjęs“. Iš „Anykštos“ išgirdusi, kad R.Pečiukėnas, pas kurį rasta, kaip įtariama, kontrabandinė chemija, pagal išsilavinimą yra agronomas, sakė negalinti tuo patikėti.
„Tas jūsų ūkininkas turėtų būti arba labai biednas ir dėl to durnas, arba jokių kursų nebaigęs... Pagalvokit patys - vaistų juk pakrūmėse neperkame. Čia juk chemija, labai pavojingi produktai - niokojama gamta, miršta bitės ir dar kaimynams kliūva,“ - tvirtino LAAA direktorė.
Pasak LAAA direktorės A.Beniulienės, tokio pobūdžio cheminių medžiagų, kurios rastos pas ūkininką R.Pečiukėną, vadinamosios „juodosios chemijos“, įvežimu į Lietuvą ir jos platinimu mūsų šalyje užsiima mafija. „Milteliai supilti į statinaites iš Kinijos atplukdomi jūriniais konteineriais. Ši kontrabanda gabenama net ir lėktuvais. Kiniška chemija platinama konspiratyviai - jos taip paprastai nenusipirksi,“ - kalbėjo A.Beniulienė. (,,Įtariama, jog buvusio politiko sandėlyje ,,Juodoji chemija“ ; Vidmantas ŠMIGELSKAS, ,,Anykšta“, 2018 05 19).

Skyrė pusę minimalios baudos

Valstybinė augalininkystės tarnyba, atsakydama raštu į ,,Anykštos“ žurnalisto klausimą apie bausmes R.Pečiukėnui, nurodė, kad ,,už minėtą nusižengimą pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą skiriama nuo 60 iki 120 eurų bauda.
Kadangi R. Pečiukėnas anksčiau nebuvo baustas, savo kaltę pripažino ir gailėjosi dėl padaryto nusižengimo, jam buvo skirta pusė numatytos minimalios baudos, pritaikant administracinį nurodymą – 30 eurų“ .
Taip pat R.Pečiukėnas įpareigotas perduoti nelegalius preparatus utilizuoti. ,,Tarnybai buvo pateikti dokumentai, kad nelegalūs produktai buvo perduoti utilizavimo įmonei,“ - nurodė Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijos - paslaptis

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos atstovė ,,Anykštai“ teigė, jog kokio dydžio finansinės sankcijos gresia ūkininkui R.Pečiukėnui yra neskelbtini duomenys.
Paradoksas, tačiau, pasirodo, pati tiesioginių išmokų suma skiriama konkrečiam ūkininkui yra vieši duomenys. NMA atstovė ,,Anykštai“ nurodė, kad R.Pečiukėnui už 2017-uosius metus tiesioginių išmokų priskaičiuota 8,8 tūkst. eurų.
R.Pečiukėnas su sūnumis valdo kelis šimtus hektarų žemės, pagrindinis jo ūkis - Kurklių seniūnijoje. Redakcijos duomenimis, arba pats R.Pečiukėnas, arba jo sūnūs yra ir ,,Zaizdrų“ kooperatyvo dalininkai - šiam kooperatyvui baudos neskirtos, sankcijos taikomos nebus. Pasak Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovės, visa atsakomybė už ,,juodąją chemiją“ tenka ūkininkui, kurio sandėlyje ji rasta.
Redakcijos šaltinių teigimu, R.Pečiukėnas konfliktuoja su kitais ūkininkais, neva jis ,,nustatęs“, kas skundikas, neva santykių aiškinimasis iki muštynių nuėjęs. Tačiau Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nuo gegužės 1-osios iki pat šių dienų nėra gavęs jokio pareiškimo, kuriame kaip nors figūruotų ūkininko R.Pečiukėno pavardė.

Cheminėms medžiagoms
parodė Anykščių rajoną

Priminime, jog dėl R.Pečiukėno herbicidų buvo kilęs neusipratimas. Chemiją išsivežė Anykščių policijos pareigūnai, o paskui vargo ieškodami, kam jas perduoti, mat komisariatas chemijos sandėliavimui nėra pritaikytas. Dabar paaiškėjo, kad chemikalų tampyti nereikia : sukurtas mechanizmas, pagal kurį tų medžiagų privalo atsikratyti pats ūkininkas. Yra firmos, kurios utilizuoja aplinkai pavojingas medžiagas - pažeidėjui nurodoma nusipirkti šią paslaugą ir pateikti dokumentus, jog chemikalai yra sunaikinti.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Klausimas

  Nuoroda

  Straipsnyje rašoma: "Redakcijos šaltinių teigimu, R.Pečiukėnas konfliktuoja su kitais ūkininkais, neva jis ,,nustatęs“, kas skundikas, neva santykių aiškinimasis iki muštynių nuėjęs." Ar ne laikas redakcijai tuos ūkininkus paklausti kas per muštynės, iki kurių daeita? Kas per kaltinimai, įtarinėjimai? Ar tie ūkininkai bijo kalbėti? Ar jiems grąsinama?

  Prieš 9 mėnesių
 • kaimietis

  Nuoroda

  Gal šitas "chemikas" bus Antano Bauros remiamas į savivaldybės Tarybą naujai kadencijai?

  Prieš 9 mėnesių
 • Aina naaa!

  atsakymas į: kaimietis Nuoroda

  Ar tik ne KGB rezervisto jis sūnelis? Skripalių nuodijimas Lindone ir šitie kontrabandiniai chemikalai žemei bei pasėliams nuodyti nėra susiję? Kas žinote?

  Prieš 9 mėnesių
 • Nafig

  atsakymas į: Aina naaa! Nuoroda

  Žinau, kad Alesionka žino

  Prieš 9 mėnesių
 • Aina naaa!

  atsakymas į: Nafig Nuoroda

  Tikriausiai jam Alesionka tuos chemikalus kontrabandiniu būdu ir atvežė! A ne?

  Prieš 9 mėnesių
 • Figna

  atsakymas į: Nafig Nuoroda

  Tikrai? O aš maniau www.KGBveikla.lt...

  Prieš 9 mėnesių
 • foksas

  Nuoroda

  čia ne valstiečių narys?:)

  Prieš 9 mėnesių
 • Kaip ir ne...

  atsakymas į: foksas Nuoroda

  Buvo raj tarybos nariu nuo valstiečių, ėjo į rinkimus valstiečių sąraše, mat Karbauskis buvo jo darbdavys... )))

  Prieš 9 mėnesių
 • vienam jam

  Nuoroda

  atveze,o kur kiti

  Prieš 9 mėnesių
 • Klausimaitis

  Nuoroda

  Ei, berniukas - pečiukėniukas, kam tautą nuodiji?

  Prieš 9 mėnesių
Įkelti daugiau