Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

- Brangusis tau kavą į lovą?
- Ne, geriau į puodelį...

Komentaras

LED ekranas II: „Todėl labai reikalingas mieste LED informacinis ekranas ir net ne vienas. Pirmasis turi atsirasti Ramybės rajone ir su garso kolonėlėmis, skelbiančiomis apie visus planuojamus mieste įvykius , darbus, pasikeitimus ir kt."

Skaityti komentarus (2)
Anykščių A. Vienuolio progimnazija padarė klaidą skelbdama vaikų asmens duomenis.

Anykščių A. Vienuolio progimnazijos internetinėje svetainėje jau nuo birželio mėnesio „kaba“ sąrašai, su šią rugsėjo 1 – ąją į mokyklą ateisiančių pirmokų vardais bei pavardėmis. Be šios informacijos, šalia skelbiamos ir tikslios mokinių gimimo datos bei gyvenamųjų vietų adresai.

 Nuo šių metų gegužės 25 d. Lietuvoje pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, pagal kurį turi būti užtikrinta tinkama asmens duomenų naudojimo ir saugojimo tvarka, bei nurodoma, kad „renkami duomenys yra adekvatūs ir būtini siekiant tvarkymo tikslų. Informacija, kuri nėra naudojama šiam tikslui pasiekti, negali būti renkama ir skelbiama“.

Kokiam tikslui progimnazijos tinklapyje skelbiami mokinių duomenys, „Anykšta“ teiravosi A. Vienuolio progimnazijos l.e.p. direktoriaus Egidijaus Šilaikos. „Dar birželio mėnesį paskelbėme šiuos sąrašus... Mokinių gimimo datos surašytos tam, kad būtų aišku, kurių metų gimimo vaikai ateina į pirmą klasę – pagal įstatymus mokiniai ateiti į pirmą klasę turi septynerių metų. O gyvenamosios vietos adresus paskelbėme tam, kad būtų žinoma, jog į mūsų progimnaziją ateina tie vaikai, kuriems pagal gyvenamąją vietą ir priklauso ateiti į šią mokyklą. Aišku, tėveliai jau susipažino su skelbiama informacija ir, kai tik po atostogų į darbą grįš internetinį puslapį administruojanti darbuotoja, informacija bus pašalinta“.
Tuo tarpu Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė pripažino, jog progimnazija, skelbdama minėtą informaciją, padarė klaidą. „Sąrašuose turėtų likti tik vaikų vardai ir pavardės. Reaguodami į situaciją, peržiūrėsime ir kitų rajono ugdymo įstaigų viešai skelbiamą informaciją. O iš A. Vienuolio progimnazijos internetinio puslapio šie duomenys bus pašalinti kaip įmanoma greičiau“ – žadėjo Švietimo skyriaus vedėja.
Penktadienį asmeniniai pirmokų duomenys dar nebuvo pašalinti.

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • koks vadovas

  Nuoroda

  tokia ir tvarkele

  Prieš savaitę
 • Juza

  Nuoroda

  Nu visai pažaliavo mano buvusi mokyklėlė... :)

  Prieš savaitę
 • Juozas

  atsakymas į: Juza Nuoroda

  gaila, kad mūsų partijos atstovė nepaliko tinkamos pamainos.

  Prieš savaitę
 • Juza

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Jūsų?

  Prieš savaitę
 • Juozas

  Nuoroda

  Pasipylė vienas po kito mano vardu rašomi komentarai. Tokius veiksmus galima vertinti, kaip norą pakenkti ne tik man, bet ir žmogų, kuriam skirtas tas komentaras. Skelbiu niekadėjo paiešką. Kas jį išaiškins ir viešai paskelbs pažadu: vyrui alaus bokalą, moteriai- kavos su pyragaičiu. Lauksiu, ačiū.

  Prieš savaitę
 • Juozas

  Nuoroda

  l.e.p. vadovas nepažysta įstatymų, tai gi ne jo vaiko duomenis skelbė, tai jam nusispjauti ant kitų, nors atsiprašytų netikėlis. Diletantai.

  Prieš savaitę
 • Juozas

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Tai ne mano komentaras

  Prieš savaitę
 • Na

  Nuoroda

  taip... duomenys buvo skelbiami gal trejus metus. Užkliuvo tik dabar.

  Prieš savaitę
 • Pastaba

  Nuoroda

  Jau vyksta kova dėl konkursinės direktoriaus kėdės. Vienos pavaduotojos partija netinka, kitas, norima, kad gautų nuobaudą. Gal turėtų galimybę tuo remiantis Šilaiką pastumti kaip pretendentą nuo kėdės. Niekam čia nerūpėtų vaikų duomenys. O žiniasklaida nėra nepriklausoma, ką nori užkabinėja, ir skaitytojus skatina rašyti komentarus ( gal pavyks žmonių pagalba apdrėbti purvais ), kas patinka, apie tuos nutyli jei kyla problemų.

  Prieš savaitę
 • rx

  atsakymas į: Pastaba Nuoroda

  pirma turite prisiimti atsakomybę sau, o tada lygiaverčiai reikalauti iš kitų pagarbos ir atsakomybės.
  Linkėjimai keistis ir tobulėti.

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau