Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Kelių policininkas žadina sūnų, irgi kelių policininką:
- Sūnau, kelkis, į darbą laikas.
- O kuri valanda?
- Pusę septynių.
- Tai kad dar anksti!
- Kur anksti! Jie jau pusvalandį nemokamai važinėja!

Komentaras

Labai įdomu?:„Mūsų rajono mokyklose taip pat populiarūs korepetitoriai:tiek matematikos,tiek anglų k.net istorijos...Tad įdomu,kaip moko šių dalykų mokytojai,kad mokiniai ieško pabalbos už pinigus?O ar tie mokytojai,užsiimdami korepetavimu sumoka valstybei mokesčius,nes labai nemažai susižeria nelegalių pinigėlių?"

Skaityti komentarus (2)
Vengdamas nepatogių žurnalistų klausimų, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka (kairėje) panoro bendrauti keistoka forma – pranešimais spaudai, o jo pavaduotojo Ramūno Blazarėno įsitikinimu tai, kad savivaldybė darbo laiku šventė, nėra nieko blogo.

Praėjusį penktadienį, spalio 12 dieną, didžioji dalis Anykščių rajono savivaldybės darbuotojų darbo laiku išvyko į Vasaknų dvarą (Zarasų r.) švęsti Vietos savivaldos dienos.
Kodėl valdininkai pramogoms pasirinko darbo valandas ir už kieno lėšas jie važiavo švęsti, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka žurnalistui paaiškinti atsisakė.
Kalbesnis buvo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas.

 Pirmadienio rytą „Anykštai“ paskambinus Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriui A.Gališankai ir pateikus pirmąjį klausimą, kiek Anykščių rajono savivaldybės darbuotojų darbo metu išvyko į Vasaknų dvarą, šis kažkodėl šia tema tapo nekalbus.
„Vienu žodžiu, aš nieko nekomentuosiu. Mes šiandien paskelbsime informaciją savo tinklapyje ir tada galėsiu pakomentuoti. Norim, kad būtų tikslu, be jūsų iškraipymų. Jūs klaidų pridarėte jau ne vieną“, - atsisakymo atsakyti į žurnalisto klausimus motyvus vardijo A.Gališanka.
Paaiškinus, kad savivaldybės pranešime apie kelionę į Vasaknų dvarą gali neatsispindėti informacija, kurią nori sužinoti žurnalistas, A.Gališanka pareiškė: „Kai gausit informaciją, tada galėsite paklausti“.
Šį pirmadienį „Anykšta“ paskambino ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R.Blazarėnui. Norėjome iš jo išgirsti informaciją, ar jau į darbą sugrįžo Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas, tačiau pokalbio pradžioje tuo pačiu pasiteiravome, kokie jo įspūdžiai iš penktadienio išvykos į Zarasų rajoną.
„Jeigu yra didžiulis visuomenės susidomėjimas, informacija bus pateikta mūsų tinklalapyje“, - lygiai kaip ir A.Gališanka iš pradžių kalbėtis apie išvyką kažkodėl vengė R.Blazarėnas.
Paaiškinus, kad mums įdomūs paties R.Blazarėno asmeniniai įspūdžiai, jis tapo kalbesnis.
„Buvo įdomi ekskursija. Susipažinome su Zarasų kraštu. Aplankėme kraštotyros muziejų, aplankėme viešąją biblioteką, susitikome su Zarasų TVIC atstovais, mums papasakojo apie Zarasus. Tada aplankėme Stelmužės ąžuolą. Apsilankėme Vasaknų dvare. Ten mes vakarieniavome“, - pasakojo R.Blazarėnas.
Ar švęsti Vietos savivaldos dienos į Zarasų rajoną Anykščių rajono savivaldybė vyko už mokesčių mokėtojų pinigus, ar už asmenines lėšas?
Uždavus šį klausimą, R.Blazarėnas buvo pasiruošęs išdėstyti paskaitą, kaip formuojamas Anykščių rajono biudžetas.
„Ar jūs turite supratimą, kaip formuojamas savivaldybės biudžetas? Jūs įsivaizduojate, kad jei yra savivaldybė, ten žmonės dirba, tai jiems neskiriama pinigų edukacijai ir panašiems dalykams. Yra biudžetas ir yra biudžeto dalis, kurią mes uždirbame“, - paaiškino R.Blazarėnas, sklaidydamas visas abejones, kieno pinigais buvo sumokėta už valdininkų pramogas Zarasų rajone.
Bet juk valdinininkų, kaip jas įvardijo pats R.Blazarėnas, „edukacijos“ Zarasų rajone už mokesčių mokėtojų pinigus vyko ir darbo valandomis?
„O kai būna mokymai, taip pat būname išvažiavę, tai čia labai... Aš manau, kad bendras reikalas savivaldybės tarnautojams, kad pabūti kartu, pabendrauti, ne vien tik formalioje aplinkoje, tai yra labai teigiamas dalykas. Nematau nieko blogo. Buvo mokymai iki 12 valandos, tai jau taip ar taip ta pusė dienos...“, - aiškino R.Blazarėnas.
Pasak Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo R.Blazarėno, penktadienį švęsti išvykus maždaug 70 savivaldybės darbuotojų, įstaigos veikla nesutriko.
„Negali sakyt, kad buvo tuščia ir viskas užrakinta. Dirbo žmonės. Vienas langelis dirbo ir telefonu atsiliepė. Galėjo žmonės prašymus palikti. Kas sugriuvo?“, - klausė R.Blazarėnas.
Pirmadienį popiet Anykščių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje pasirodė pranešimas apie valdininkų penktadienio išvyką į Zarasų rajoną.
„Kiekvienas darbo kolektyvas turi savas tradicijas – mūsų tradicija yra nors porą kartų metuose rasti laiką ir aplankyti kitas šalies savivaldybes bei pasidalinti darbo patirtimi, taip pat aplankyti kultūros ar turizmo objektus, susipažinti, kūrybiškai praleisti laiką neformalioje aplinkoje. Vietos savivaldos diena yra mūsų bendra profesinė šventė, tad džiaugiuosi, kad į kvietimą išvykai jungėsi dauguma mūsų kolektyvo darbuotojų. Nors išvykome dar nesibaigus darbo dienai visose seniūnijose ir savivaldybės administracijoje darbas buvo pilnai užtikrintas“, -  pranešime spaudai teigė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka (pranešimo kalba netaisyta – red.past.).
Savivaldybė skelbia, kad savivaldos dienos išlaidos, įskaitant ir dviejų autobusų nuomą, buvo finansuojama iš savivaldybės biudžeto ir iš kelionėje dalyvavusių asmenų lėšų ir kainavo 3650 Eur. „Savivaldos dienos išlaidos, įskaitant ir dviejų autobusų nuomą, buvo finansuojama iš savivaldybės biudžeto ir iš kelionėje dalyvavusių asmenų lėšų (3650 Eur.)“, - rašoma pranešime, sąmoningai ar nesąmoningai suplakant į vieną asmenines ir biudžeto lėšas.
Žinia, lakštingalų liežuvėlių ir arklienos paštetas gaminamas taip pat lygiomis sudedamosiomis dalimis - vienas liežuvėlis ir vienas arklys.
Beje, nors gerą pusdienį Anykščių rajono savivaldybės vadovai ir specialistai nedirbo, o šventė, jiems už tai vis vien bus mokamas atlyginimas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • pastebėjimas.

  Nuoroda

  Nenuplaukė Šventąją savivaldybės pastatas ar jame dirbo koks žmogus ,ar ne. Ne medicina ir niekas neatsitiko ,kad vieną dieną nedirbo. Nejaugi negalima išvykti ir bendrauti su kitomis savivaldybėmis tikrai reikalinga. Nereikia kiršinti žmonių. Visos įstaigos švenčia ir manau reikia švęsti,o ne pletkus nešioti. Man tai vienodai ar jie dirbo,ar ne.

  Prieš 4 mėnesių
 • Į sveikatą

  atsakymas į: pastebėjimas. Nuoroda

  Tegul geria jeigu nori bet už savo pinigus ir ne darbo metu. Net komunistai taip nedarė

  Prieš 4 mėnesių
 • ats.

  atsakymas į: pastebėjimas. Nuoroda

  nebūtų pletkų t.y. apkalbų anykštėnų tarpe tai būtų nebe Anykščių rajonas. Gal net keliasdešimt įstaigų užsidarytų nes neturėtų kaip save parodyti...

  Prieš 4 mėnesių
 • Rinkejas

  Nuoroda

  Anyksciuose nereikalinga visiskai savivaldibe prijingti prie utenos reik miesta, kodel korupcijos nezaboja istaigose niekas?

  Prieš 4 mėnesių
 • pastabėlė

  atsakymas į: Rinkejas Nuoroda

  norint pažaboti, reikia mokėti prieiti prie arklio, ramiai uždėti kamanas ir užsegti žąslus.
  O kas gi tai dabar sugeba? Visi nori tik važiuoti vežime ir dar dykai...

  Prieš 4 mėnesių
 • tai stai delko

  Nuoroda

  jie padidino zmonems nuosavos zemes mokescius kad juos sykancius sutrauktu

  Prieš 4 mėnesių
 • Ko nelaimingi,

  atsakymas į: tai stai delko Nuoroda

  Tai gi norėjot veržlių permainų ir pigių šiukšlių su vandeniu, tai ir turit. Dar teks pusmetį pakentėti, Sibire ne tiek metų lietuviai kentėjo, ištversim.

  Prieš 4 mėnesių
 • Slaugė

  atsakymas į: Ko nelaimingi, Nuoroda

  Kenčiančių pilnos palatos su pampersais .... Taip kad, laisvų vietų nėra "kenčiantiems" dėl gero gyvenimo ir neturintiems daugiau dėl ko kentėti.

  Prieš 4 mėnesių
 • Julytė

  Nuoroda

  Mano Petriukas kai labai užsinori sex tai sako man gal galėtų laivelis laisvu kanalu įplaukti į sąsiaurį.
  Tai ar atsakysi, o dar tokias bangas sukelia ....

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  puikiai prisimenu, kaip bendradarbiaudavome su spaudos atstovais ir rajono administracijos veiklą laikraštis nušviesdavo visa teigiamai. Vietos valdžios atstovams būtina glaudžiai bendradarbiauti su žiniasklaida ir nevengti pasikviesti žurnalistų į bendras ''užklasines" veiklas.

  Prieš 4 mėnesių
Įkelti daugiau