Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Kelių policininkas žadina sūnų, irgi kelių policininką:
- Sūnau, kelkis, į darbą laikas.
- O kuri valanda?
- Pusę septynių.
- Tai kad dar anksti!
- Kur anksti! Jie jau pusvalandį nemokamai važinėja!

Komentaras

Labai įdomu?:„Mūsų rajono mokyklose taip pat populiarūs korepetitoriai:tiek matematikos,tiek anglų k.net istorijos...Tad įdomu,kaip moko šių dalykų mokytojai,kad mokiniai ieško pabalbos už pinigus?O ar tie mokytojai,užsiimdami korepetavimu sumoka valstybei mokesčius,nes labai nemažai susižeria nelegalių pinigėlių?"

Skaityti komentarus (2)
XIX a. Svėdasų dvaro Švč. M. Marijos koplyčia nuo šiol bus Anykščių rajono savivaldybės nuosavybė.

Utenos apylinkės teismo sprendimu, Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn perduota 13 bešeimininkiais pripažintų statinių. Tarp jų – koplytėlė Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime, Laviškio dvaro svirnas ir Jakšiškio dvaro sodybos fragmentų arklidės liekanos.
Pigiausiai, vos 3 Eur, įvertinta Svėdasų seniūnijos Bajorų kaimo koplytėlė.

 Anykščių rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja Audronė Savickienė „Anykštai“ sakė, kad toks bešeimininkio turto vertinimas yra reikalingas savivaldybei ir jis „nieko nereiškia“.
„Yra teisės aktai, kuriuose numatyta turto vertę apskaičiuoti pagal formules. Tai lemia statinio metai, medžiagos, plotas ir visa kita. Bet ta turto vertė jokios reikšmės neturi. Ar ta koplytėlė blogiau prižiūrima, jei tokia jos vertė paskaičiuota?“, - kalbėjo A.Savickienė.
Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis paklaustas, ar Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime stovinti koplytėlė yra vertingas statinys, tuo net neabejojo.
„Svėdasams šis statinys vertingas. Gerai, kad koplytėlė išliko, gerai, kad ji buvo suremontuota privačiomis lėšomis. Tikriausiai, į koplytėlės remontą buvo įdėta nemažai pinigų. Žinoma, kai koplytėlės remontui skirti nemaži pinigai, o ji įvertinta tik 3 eurais, atrodo durnai“, - žodžių į vatą nevyniojo Svėdasų seniūnijos seniūnas V.Neniškis.
Šią vasarą Grafo Marikonio XIX amžiaus viduryje pastatyta Svėdasų dvaro mažoji koplytėlė iš seniūnijos kilusio verslininko Algimanto Čaplinsko buvo restauruota. Buvo nuskustos  koplytėlės sienos, užlipdyti visi nelygumai, nudažyta, uždengtas naujas spalvotos skardos stogas, restauruotas altorius, įdėtos naujos ąžuolinės durys. Koplytėlės langus papuošė nauji vitražai.
Laviškio dvaro svirno vertė Anykščių rajono savivaldybės dokumentuose įvertinta 6 Eur, o Jakšiškio dvaro sodybos fragmentų arklidės liekanos – 10 Eur.
Brangiausiai tarp 13 objektų, kurie atiteks Anykščių rajono savivaldybei, įvertintas garažas Viešintose, Televizijos gatvėje. Jo apskaitoma vertė siekia 2 269 Eur.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Tubiui

  Nuoroda

  Svėdasų parapija de facto jau buvo(ir yra) šios koplytėlės savininkė įgįjamosios senaties pagrindu pagal civilinio kodekso:

  4.68 straipsnis. Įgyjamosios senaties samprata

  1. Fizinis ar juridinis asmuo, kuris nėra daikto savininkas, bet yra sąžiningai įgijęs daiktą bei sąžiningai, teisėtai, atvirai, nepertraukiamai ir kaip savą valdęs nekilnojamąjį daiktą ne mažiau kaip dešimt metų arba kilnojamąjį daiktą ne mažiau kaip trejus metus, kai per visą valdymo laikotarpį daikto savininkas turėjo teisinę galimybę įgyvendinti savo teisę į daiktą, bet nė karto nepasinaudojo ja, įgyja nuosavybės teisę į tą daiktą.

  2. Nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį faktas nustatomas teismo tvarka.

  Be to, ši koplytėlė negalėjo būti pripažinta bešeimininkiu turtu pagal civilinio kodekso:

  4.57 straipsnis. Bešeimininkis daiktas

  1. Bešeimininkiu daiktu laikomas daiktas, kuris neturi savininko arba kurio savininkas nežinomas.

  2. Bešeimininkiu daiktu nelaikomas sąžiningai įgytas ir teisėtai valdomas daiktas, nors daikto valdytojas įgyjamąja senatimi dar nėra įgijęs nuosavybės teisės į daiktą

  Prieš 4 mėnesių
 • NA-JAU

  Nuoroda

  Dėl koplytėlės pardavimo ir kalbos negalį būti!Geriau nepykdykite DIEVO!!!. Turbūt kažkas numatė gerą bizniuką iš to padaryti, turbūt, ar ne kapines šalimais norimą atidaryti???. Šiais laikais visko galimą tikėtis?.

  Prieš 4 mėnesių
 • Petras

  atsakymas į: NA-JAU Nuoroda

  Tamsta nebarškinkite raktais nuo "dangaus vartų". Čia tik ''šventieji" žino kaip viską sutvarkyti už liktinę vertę....

  Prieš 4 mėnesių
 • išvada

  Nuoroda

  Jeigu įdėti pinigai į koplytėlės remontą, tai turi būti parodyta dokumentais iš kur tie pinigai ir kaip jie ten įforminti kad nustatyti tikrą vertę.

  Prieš 4 mėnesių