Kuriais iš artėjančių rinkimų labiausiai domitės?

Dienos anekdotas

Tikybos mokytoja klausia Petriuko:
- Kur gyvena Dievas?
- Tualete!
- Kodėl taip manai?
- Nes mama visada rėkia prie tualeto: „Dieve, kiek tu ten sėdėsi!"

Komentaras

Kaimiečiai: „Geriau jau komunalininkai šiukšles išvežtų nedejuodami ir nerašinėdami į visokius feisbukus. Juk tokius mokesčius visi turime mokėti. Dar ne tiek šiukšlių, baldų ir gelžgalių atsiras mieste prie konteinerių, nes ir iš kaimų žmonės pradės vežti. Kaimuose panaikino komunalininkai bendrus konteinerius, o išdalijo nedidelius. Niekas ten netelpa, o kai kas visai neturi konteinerių. Dar gerai, kad į miškus kol kas šiukšlės nevežamos, bet ateityje dar nežinia kaip bus."

Skaityti komentarus (2)
XIX a. Svėdasų dvaro Švč. M. Marijos koplyčia nuo šiol bus Anykščių rajono savivaldybės nuosavybė.

Utenos apylinkės teismo sprendimu, Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn perduota 13 bešeimininkiais pripažintų statinių. Tarp jų – koplytėlė Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime, Laviškio dvaro svirnas ir Jakšiškio dvaro sodybos fragmentų arklidės liekanos.
Pigiausiai, vos 3 Eur, įvertinta Svėdasų seniūnijos Bajorų kaimo koplytėlė.

 Anykščių rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja Audronė Savickienė „Anykštai“ sakė, kad toks bešeimininkio turto vertinimas yra reikalingas savivaldybei ir jis „nieko nereiškia“.
„Yra teisės aktai, kuriuose numatyta turto vertę apskaičiuoti pagal formules. Tai lemia statinio metai, medžiagos, plotas ir visa kita. Bet ta turto vertė jokios reikšmės neturi. Ar ta koplytėlė blogiau prižiūrima, jei tokia jos vertė paskaičiuota?“, - kalbėjo A.Savickienė.
Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis paklaustas, ar Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime stovinti koplytėlė yra vertingas statinys, tuo net neabejojo.
„Svėdasams šis statinys vertingas. Gerai, kad koplytėlė išliko, gerai, kad ji buvo suremontuota privačiomis lėšomis. Tikriausiai, į koplytėlės remontą buvo įdėta nemažai pinigų. Žinoma, kai koplytėlės remontui skirti nemaži pinigai, o ji įvertinta tik 3 eurais, atrodo durnai“, - žodžių į vatą nevyniojo Svėdasų seniūnijos seniūnas V.Neniškis.
Šią vasarą Grafo Marikonio XIX amžiaus viduryje pastatyta Svėdasų dvaro mažoji koplytėlė iš seniūnijos kilusio verslininko Algimanto Čaplinsko buvo restauruota. Buvo nuskustos  koplytėlės sienos, užlipdyti visi nelygumai, nudažyta, uždengtas naujas spalvotos skardos stogas, restauruotas altorius, įdėtos naujos ąžuolinės durys. Koplytėlės langus papuošė nauji vitražai.
Laviškio dvaro svirno vertė Anykščių rajono savivaldybės dokumentuose įvertinta 6 Eur, o Jakšiškio dvaro sodybos fragmentų arklidės liekanos – 10 Eur.
Brangiausiai tarp 13 objektų, kurie atiteks Anykščių rajono savivaldybei, įvertintas garažas Viešintose, Televizijos gatvėje. Jo apskaitoma vertė siekia 2 269 Eur.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • NA-JAU

  Nuoroda

  Dėl koplytėlės pardavimo ir kalbos negalį būti!Geriau nepykdykite DIEVO!!!. Turbūt kažkas numatė gerą bizniuką iš to padaryti, turbūt, ar ne kapines šalimais norimą atidaryti???. Šiais laikais visko galimą tikėtis?.

  Prieš savaitę
 • Petras

  atsakymas į: NA-JAU Nuoroda

  Tamsta nebarškinkite raktais nuo "dangaus vartų". Čia tik ''šventieji" žino kaip viską sutvarkyti už liktinę vertę....

  Prieš savaitę
 • išvada

  Nuoroda

  Jeigu įdėti pinigai į koplytėlės remontą, tai turi būti parodyta dokumentais iš kur tie pinigai ir kaip jie ten įforminti kad nustatyti tikrą vertę.

  Prieš savaitę