Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti
Bendradarbiavimo memorandumą pasirašę Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Kinijos Pengžou miesto meras Wang Fengjun draugiškai vienas kitam spaudė rankas.

Gruodžio 10 dieną, pirmadienį, Angelų muziejuje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Kinijos Pengžou miesto meras Wang Fengjun pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.

 Į Anykščius devynių asmenų delegacija iš Kinijos Pengžou miesto atvyko dviejų dienų vizitui. Lietuvoje ši delegacija viešėjo pirmą kartą.
Svečiai iš Kinijos buvo apgyvendinti SPA Vilnius Anykščiai centre. Juos čia atlydėjo mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius.
Memorandumo pasirašymas Angelų muziejuje buvo suplanuotas 15.20 val., tačiau kinai vėlavo apie 20 min. Skirtingai nei įprastomis dienomis, svečių garbei mieste dar nesutemus, jau prieš 15 val. buvo įjungtas gatvių apšvietimas, o šalia Anykščių kultūros centro įrengtas LED lauko ekranas transliavo pasisveikinimą kinų kalba.
Į Angelų muziejų stebėti memorandumo pasirašymo susirinko daugiausiai tik biudžetinių įstaigų specialistai ir vos keletas Anykščių rajono tarybos narių. Memorandumo pasirašymą stebėjo rajono Tarybos nariai Alfrydas Savickas, Danutė Mažvylienė, Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė, muziejaus direktorius Antanas Verbickas, bibliotekos direktorius Romas Kutka, Anykščių menų centro darbuotojai.
Į Angelų muziejų įžengusius svečius iš Pengžou miesto su giesmėmis pasitiko folkloro ansamblis „Valaukis“. Šio kolektyvo moterys „Anykščių šilelį“ giedojo ir memorandumo pasirašymo metu.
Svečiai iš Kinijos į Anykščius atvyko su lietuviškai neblogai kalbančia vertėja, Vilniuje gyvenančia kine. Pengžou miesto atstovai kalbėjo, kad su Anykščiais pasiruošę bendradarbiauti bene visose srityse – nuo žemės ūkio ir turizmo iki kultūros. Kinai taip pat kvietė į Pengžou miestą Anykščių rajono savivaldybės vadovus atvykti kitais metais, demonstravo reklaminį filmą su Pengžou miesto vaizdais.
Anykščių rajono merui K.Tubiui, rodos, kvietimas dar kartą aplankyti Kiniją patiko. „Aš jau beveik suprantu kiniškai“, - juokėsi su svečiais nemažai laiko praleidęs K.Tubis. Vizito metu oficiali kinų delegacija lankėsi UAB „Ažuožerių sodai“, Juškos ūkyje, AB„Anykščių kvarcas“. Taip pat svečiavosi Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje, Anykščių baseine „Bangenis“, Anykščių L. ir S.Didžiulių viešojoje bibliotekoje, Anykščių kultūros centre. Apžiūrėjo Medžių lajų taką, Siauruko ir Arklio muziejus.
Priminsime, kad pirmieji žingsniai bendradarbiavimo link žengti 2016 metais, kai Anykščių rajono meras K.Tubis kartu su grupe Lietuvos savivaldybių asociacijos narių dalyvavo Tangšane, Hebėjaus provincijoje, organizuotame Kinijos vietos lyderių susitikime. Kelionės metu K. Tubis susitiko su LR nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Kinijos Liaudies Respublikoje Ina Marčiulonyte, kuriai ir buvo išsakyti norai megzti Anykščių bendradarbiavimo ryšius su Kinija.
Šių metų liepą Anykščių rajono meras K.Tubis į Kiniją išvyko jau antrąjį kartą per savo kadenciją. Kartu vykti į kelionę jis pakvietė laikinąją Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorę Kristiną Beinorytę. Kinijos Pengžou mieste K.Tubis su šio miesto meru pasirašė ketinimų bendradarbiauti protokolą, Pengžou miesto meras W.Fengjun buvo pakviestas atvykti į Anykščius.
Grįžęs iš Kinijos Pengžou miesto, Anykščių rajono meras K.Tubis surengė spaudos konferenciją, kurioje pasakojo apie tai, kokiose srityse kinai labiausiai norėtų bendradarbiauti su Anykščių rajonu. Ypatingai akcentuotas žemės ūkis, tačiau K.Tubis spaudos konferencijos metu kažkodėl atsisakė konkrečiai įvardinti, kokia žemės ūkio produkcija domina kinus.
Šių metų vasarą Anykščių rajono savivaldybėje surengtas susitikimas su Anykščių rajono ūkininkais. Juos Anykščių rajono meras K.Tubis ir laikinoji Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė K.Beinorytė aktyviai agitavo lapkritį už savo lėšas vykti į Kinijos Pengžou miestą ir ten vyksiančioje parodoje pristatyti savo produkciją. Ūkininkai gan skeptiškai įvertino bendradarbiavimo su kinais galimybes. Į parodą Kinijoje iš jų neišvyko nei vienas.
Lapkričio mėnesio Anykščių rajono tarybos posėdyje pateiktas sprendimo projektas dėl memorandumo pasirašymo su Kinijos Pengžou miestu. Sprendimo projektui rajono Taryba pritarė vienbalsiai.
„Abi šalys sutinka skatinti turizmo, švietimo, žemės ūkio, kultūros, ekonomikos ir biomedicinos sričių bendradarbiavimą, pagrįstą pagrindiniais abipusės pagarbos, lygybės ir naudos principais, ir, naudojant abiejų viešųjų išteklių platformą, skelbti apie viena kitą“, - rašoma jau pasirašytoje  bendradarbiavimo sutartyje tarp Anykščių rajono savivaldybės ir Kinijos Pengžou miestų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • As

  Nuoroda

  Su eskimais,manau Anyksčiai geriau suklestėtu.

  Prieš 3 dienas
 • Nors 1 parašysiu

  Nuoroda

  Nulis dėmesio, tai tokie iš lūkesčiai iš šito memorandumo.

  Prieš 6 dienas