Kas Jums svarbiausia perkant maisto produktus?

Dienos anekdotas

Verslininkė sėdi bare. Prie jos prieina vyriškis:
- Laba diena! Gal galiu pasiūlyti jums savo kompaniją …
- O kodėl jūs norite ją parduoti?

Komentaras

kaimietis:„nemanykite, kaimą galite ''nupirkti'' vien tik vieno koncerno pasiūlymais ir nemokamais pavežiojimais į ekskursijas. O, populistams dažnai patinka būti prie populistų...."

Skaityti komentarus (2)
92-ejų Aldona Matuliauskienė gyvena dukros šeimoje, yra nuolat lankoma Anykščių rajono socialinių paslaugų centro darbuotojų. Močiutė ypatingai laukia kiekvieno ją aplankančio žmogaus – už dėmesį senolė dažnai atsidėkoja dainomis...

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai prieš didžiąsias metų šventes prisiminė tuos, kuriems šios šventės – vienišos, liūdnos, tuos, kurie dėl ligų, garbingo amžiaus jau nebegali pasidžiaugti išpuoštu miestu, žibančia egle, net puriu, prieš pat šventes iškritusiu sniegu...
Gimnazistai 300 Anykščių rajono socialinių paslaugų centro globojamų žmonių parašė ir socialiniams darbuotojams padėjo po namus išnešioti pačių rašytus, nuoširdžius, spalvotus laiškus.

 Mokiniai rodė iniciatyvą lankyti sergančius žmones

Ši graži idėja – seniems, vienišiems, sergantiems žmonėms parašyti šventinius laiškus gimė Anykščių J. Biliūno gimnazijos dorinio ugdymo mokytojai Daivai Kuprionienei.
„Prieš kelis metus mūsų gimnazijos moksleivė Vincenta sugalvojo, kad būtų prasminga aplankyti Anykščių ligoninėje gulinčius sunkiai sergančius ligonius. Atsirado ir dar keli tai daryti panorę vaikai ir su gydytojos Virginijos Pažėrienės pagalba ši idėja virto realybe. Lankėme ligonius, prieš šv. Kalėdas eidavome į ligoninę papuošti sergantiesiems eglutės. Laikui bėgant, liko vos keli šiai savanorystei atsidavę vaikai. Jie man pasiguosdavo, kad jiems vis dėlto per sunku matyti sunkius ligonius – vienus atbaido ligoninėje tvyrantis specifinis kvapas, kitiems tiesiog per sunku būti prie ligos pakirsto žmogaus – matyti jo kančią, skausmą... Vasarą pradėjau galvoti, kaip tuos, savanoriauti pasiryžusius moksleivius išlaikyti, ką jiems pasiūlyti... Prasidėjus naujiems mokslo metams užėjau pas Anykščių rajono socialinių paslaugų centro Pagalbos į namus socialinę darbuotoją Vilmą Kazlovienę ir papasakojau, kad turiu kelis vaikus, kurie norėtų užsiimti savanoryste... Taip mums bekalbant ir gimė idėja, kad šv. Kalėdų proga pagalbos į namus paslaugos gavėjams gimnazistai galėtų parašyti laiškus“ – apie šią gražią iniciatyvą kalbėjo mokytoja D. Kuprionienė.
Paklausta, ar vaikai noriai ėmėsi rašyti laiškus nepažįstamiems žmonėms, D. Kuprionienė džiaugėsi: „Buvo vos keli mokiniai, kurie man sakė, kad laiškų neparašys, tačiau gali gražiai papuošti vokus. Matydama, kaip rimtai vaikai į tai pažiūrėjo, negaliu atsidžiaugti mūsų jaunimu. Kiekvienas laiškas – unikalus, kiekviename laiške – po dalelę vaiko širdies. Jie tikrai labai stengėsi – ieškojo gražių sveikinimo žodžių, rašė nuoširdžius, kartais net asmeninėmis patirtimis grįstus laiškus, buvo ir tokių, kurie laiškuose nurodė savo adresus, telefono numerius – moksleiviai tikisi, kad laiškų gavėjai ne tik perskaitys laiškus, bet galbūt panorės ir toliau bendrauti“.
Mokytoja ypatingai džiaugėsi tais mokiniais, kurie ne tik rašė laiškus, bet ir pasiryžo kartu socialiniais darbuotojais apsilankyti pas senolius ir asmeniškai jiems įteikti laiškus.
Kalbėdama apie savo mokinių gerumą, jų atviras širdis, mokytoja D. Kuprionienė svarstė: „Tenka išgirsti, kad mūsų jaunimas tai – šioks, tai – anoks, kad tai – informacinių technologijų pavergta karta, kad jai nieko nereikia, tik spoksoti į išmaniųjų prietaisų ekranus. Drąsiai galiu teigti, kad tikrai taip nėra. Vaikams reikia nuoširdaus bendravimo, jie nori eiti į asmeninį kontaktą... Ne visi vaikai turi gyvus senelius, kiti – juos turi, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių su jais nebendrauja. Iš laiškų akivaizdu, kad mokiniai jų ilgisi...
Skaitydama savo mokinių laiškus ir ašarą nubraukiau, ir savo asmeninę istoriją prisiminiau... Mano tėtis mirė jaunas – būdamas vos 46-erių... Turiu jau garbingo amžiaus sulaukusią mamą, kuri gyvena pas mane, ir tetą – priešingai nei mama – gyvybingą, norinčią bendrauti, viskuo besidominčią... Žiūriu į savo mamą ir matau, kokia ji liūdna, kiek dėmesio jai reikia, kaip ligos ir amžius atima gyvenimo džiaugsmą... Pagalvoju, kaip jie gyventų, jeigu tėvelis būtų gyvas... Gal ir mamai būtų lengviau, ramiau, gal šypsotųsi daugiau...“


Skaitydamos laiškus – braukė ašaras

Anykščių J. Biliūno gimnazistų laiškais vienišiems, seniems žmonėms ypač džiaugėsi Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Pleškienė bei jau minėta socialinė darbuotoja V. Kazlovienė. Moterys kalbėjo, kad kiekvieną laišką perskaičiusios, ne vieną ašarą nubraukusios... „Kad mūsų centro globojamiems žmonėms reikia dėmesio, kad jie ilgisi gyvo bendravimo, mums – akivaizdu... Tačiau sulaukę šitiek laiškų supratome, kad ir jauniems žmonėms tas gyvas bendravimas yra reikalingas. Ir reikia ne tik bendraamžių kompanijos, bet ir tų, kurie gali pasidalyti gyvenimiška išmintimi, kurie nuoširdžiai laukia kiekvieno, bent trumpai panorusio su jais pabūti...
Laiškuose vaikai prisimena savo jau išėjusius senelius, rašo, kokios būdavo gražios šventės, kai prie stalo susėsdavo kelios kartos, rašo, kad ne blizgančios dovanos ir girliandomis papuoštos eglutės šventes daro tikromis šventėmis...“ – kalbėjo pašnekovės.
Pasak J. Pleškienės, popieriniai ranka rašyti laiškai kai kuriems moksleiviams buvo nauja patirtis – juk retas kuris šiandieninis vaikas ką nors berašo ranka, o laiškai dabar – juk elektroniniai.
„Gražus mūsų jaunimas... Tik linkėčiau jiems, išlaikyti tą nuoširdų norą, galbūt net poreikį, bendrauti gyvai, pamatyti šalia gyvenantį seną, ligotą, vienišą žmogų... Gimnazistai labai aukštai iškėlė kartelę, todėl belieka tik viltis, kad šie laiškai bus gražaus, nuoširdaus tolimesnio bendravimo pradžia“ – kalbėjo centro direktorė.

Eilutės iš moksleivių laiškų
    
„Mielas bičiuli“, „Mano mielas, nepažįstamas drauge“, „Mano pagyvenęs drauge“ – tokiais kreipiniais prasideda vaikų laiškai.
„Daug kas mini, jog Kalėdos – tai šventė, kurią turėtumėm švęsti su šeima, bet ne vieną kartą šią šventę praleidau su močiute, sese ir broliu, nes tėveliai turi dirbt, kas man yra skaudžiausia...“
„Kad ir kaip bebūtų gaila, šilumos nei vienam iš savo senelių aš suteikti nebegaliu. Gaila, kad pažinti bent vieną iš jų yra per vėlu. Tėvai man pasakojo, jog mano seneliai kadaise buvo be galo darbštūs ir mylintys, teisingi žmonės. Deja, laikas ir sunkumai juos pavertė visai kitokiais žmonėmis...“
„Noriu Tave pasveikinti su stebuklingu laikotarpiu – šventomis Kalėdomis. Manau, kad Kalėdas suprantu kitaip, nei dauguma žmonių. Na, galbūt aš keistuolė, bet man labai nepatinka gauti per Kalėdas dovanų, geriau žmogus mane stipriai apkabintų ar kelis gražius žodžius ištartų, geriau su manimi išgertų puodelį kakavos su zefyriukais, pažiūrėtų filmą... Geriausios dovanos yra tos, kurios nieko nekainuoja – šeima, draugai, juokas, džiaugsmas. Kai mes augame, senstame, mūsų norų sąrašas vis mažėja... <...> Man labai įdomu, koks tu žmogus, įsivaizduoju tave pilną šilumos ir jaukumo. Tiesa, aš senelių neturiu. Tėvai man pasakojo apie juos, bet niekada nenorėčiau būti tokie, kaip jie...“
„Turbūt dažnai kyla klausimas – kodėl mes patiriame tiek sunkumų ir kančios? Kodėl susiduriame su neteisybe ir skurdu? Kodėl regime tiek daug apleistumo ir bejėgystės? Ar Dievas apsigalvojo ir nuo mūsų pasitraukė? Žinau, atsakymą atrasti sunku, bet šventai tikiu, kad Dievas yra su mumis ir Jis arti mūsų. Šis Jo artumas stiprina mūsų viltį, su kuria žengiame į Naujuosius metus. Laikui atėjus, neliks kančios ir sunkumų, neliks mirties ir neteisybės, nes tą naktį, kai Betliejuje gimė Jėzus, sušvito pirmasis aušros spindulys. Aušros, kuri yra amžinosios dienos pradžia. Mes gyvename šioje aušroje ir, nors jos nemato mūsų akys, ją galime regėti tikėjimo akimis. Linkiu Jums niekada neprarasti tikėjimo ir gyvenimo džiaugsmo, nes Jūs esate geriausia Dievo atsiųsta dovana. Ačiū, kad esate!“
„Mano mielas Drauguži, norėčiau palinkėti tau linksmų bei šiltų šv. Kalėdų ir Naujųjų metų. Nesvarbu, kas ant stalo – svarbu, kas yra širdyje. Žmogus reikalingas tol, kol jį prisimena. Tu esi mūsų mylimas žmogus su didele patirtimi, todėl esi mums labai reikalingas. Šv. Kalėdos – tai ne vaišių pilnas stalas. Tai yra tarpusavio bendravimas, šiluma širdyje. Net nesvarbu, ar papuošti namai, ar papuošta eglutė. Svarbu, kad būtų šiluma, gerumas, draugiškumas, santarvė“.

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Globalhacks

  Nuoroda

  ARE YOU WILLING TO MEET WITH REAL HACKERS TO GET YOUR CYBER PROBLEMS FIXED WITH SWIFT RESPONSE?

  Solving a problem for which you know there’s an answer is like climbing a mountain with a guide, along a trail someone else has laid.
  These post is actually for those who are willing to turn their lives around for the better, either financial-wise or relationship-wise or businesses.
  Our primary reason for this development is to ensure that those in need of help don’t get ripped off by fake hackers.
  Firstly,
  Who are the GlobalHackers?
  We are group of skilled professional hackers driven by passion to make the internet a safer place and render proficient services to those having cyber problems.
  Globalhackers has grown and expanded since it formation over the years due to the experience and professionalism of our management and technical staff. Our strength is based on our ability to bring together active cyber security professionals who individually has acquired enormous exposure in the world of HACKING
  As part of our corporate goals, providing value added services to meet our client needs and requirements has been our sustaining impetus.
  Our offer of proactive technical and managerial advice has always given us edge over and above our competitors.
  The new development on the Globalhackers platform is to assign to you the right HACKER to deal with your Particular kind of cyber issues depending on the kind of cyber problems you are willing to get fixed. 
  Here, you would be refer to a legit professional hacker known for massive skills and security abilities.
  Skilled and trained on
  ●bank accounts loading
  ●social media hack, (Facebook, Instagram, snapchat etc)
  ●Credit card top up,
  ●Credit card dept clearing.
  ●database hack,
  ●money transfer,
  ●Verified Paypal Accounts hack,
  ●email hack,
  ●Grade Changes hack,
  ●Android & iPhone Hack
  ●BinaryOption funds recovery.
  The binary option scam is another problem facing the internet today.
  How do you avoid binary option scam and what do you do if you are a victim of the scam.
  Be wary of adverts on the internet and mostly on social media promising high returns from binary options trading. The binary option is one of the highly recorded scam on the internet.The Binary options are a form of fixed-odds betting. Particularly a trade involving if an event will occur or not and the result is either positive or negative.
  If the investor is right, then they stand a solid chance of winning and should see a return of the funds invested but if they are wrong, they lose thier full funds invested. The Globalhacker are breeding effort to put an end to these unbearable swindle scheme taking over the intenet and taking a solid step forward to render solution to those affected by the fleece… we have striven to make tenacious effort to relief those who were victims off their traumatic feeling of loss.
  Here would be our cybersecurity techniques to retrieving back the victims funds ..The binary broker website would be traced down using a game over peer to peer network on a bug attack, decentralizing it and redirecting the server to a soft plus network., through that process reveals thier hidden networking source, displaying the changed web page made default. In that process unveil the hiding information traceable to track down the scammers and their embezzled central fund reserve system.
  You can stay away from false businesses online, to be highly oned firm by making enquiries for their firm reference number (FRN) and contact details and barter their calls on the switchboard number and also never make use of the link in a website or an email from the firm propitiating you for an investment.
  For more enquiries and help, contact globalhacktech@gmail.com.
  BinaryOption.recovery@cyberservices.com
  HackerOne©️LLC 2019.

  Prieš 4 mėnesių