Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Vienintelis gydytojas, kuris mano, kad esate visiškai sveikas, dirba kariniame komisariate.

Komentaras

Pirma:„Šilumos kainos tegul sumažina. Anykštėno kortelė, nuolaidos viešajam transportui, nemokamas transportas mieste, iki didžiųjų miestų ar miestelių, iki Kavarsko, Svėdasų, Troškūnų, 50 procentų į kitas vietas. Nuolaidos maitynimo įstaigos, renginiai, Velnio akmuo ar Purpurinis vakaras, kad nereikėtu pažymos apie gyvenamąją vietą."

Skaityti komentarus (2)
Etnokosmologijos muziejujus įspūdingas ir dieną.

Etnokosmologijos muziejuje atidaryta kosminė paroda – trys kosminiai aparatai, kurie keliavo į Mėnulį ir Venerą. Dabar jų dublikatai nusileido Etnokosmologijos muziejuje. Prieš lankytojus atsiveria didžiulė Mėnulio panorama – tai žvilgsnis į Mėnulio kalvas ten nusileidusių kosmonautų fotoaparato užfiksuotu vaizdu.

Saulės sistemoje yra tikimybė
rasti gyvybę

Naujoji paroda išties įspūdinga – lankytojų skaičius muziejuje ženkliai išaugo, susidomėjimas tikrai didelis. Paroda ir naujosios muziejaus ekspozicijos fragmentai visai kitoje šviesoje ir dizaino sprendime iliustruoja lietuvišką etnokosmologiją ir kitus mūsų ryšius su Kosminiu pasauliu.
Čia galima išvysti Nežemiškos gyvybės, Nežemiško proto ir Kosminių civilizacijų naujausius tyrimus ir mokslines išvadas. Vaizdžiai, simbolių kalba parodoma, kodėl Kosminės civilizacijos neaplanko mūsų (kol kas...). Gyvybė gali apsireikšti ne tik tolimų žvaigždžių planetose – net keturiose vietose mūsų Saulės sistemoje yra tikimybė rasti Kosminę gyvybę. Bet kol kas čia mūsų viltys apsiriboja tik kitos kilmės mikroorganizmais – bet ir tai būtų didžiausia sensacija visoje mokslo epochos istorijoje!

Atskirame stende eksponuojami Žemės civilizacijos Kosminių misijų ateities planai

Ekspozicija netikėtai praturtėjo meteoritų gausa. Demonstruojama net aštuonis meteoritų pavyzdžiai. Yra pora gabalų iš 2013 metais vasario 15-tą dieną kritusio Čeliabinsko meteorito. 30-40 kilometrų aukštyje sprogo apie 12 tūkstančių tonų svėręs ateivis iš asteroidų žiedo. Sprogimo banga daužė langų stiklus, griovė pastatų sienas, daugiau kaip tūkstantis žmonių buvo sužeista ar apdeginta ultravioletinio sprogimo spinduliavimo. Kolekcijoje – vienas iš rečiausių pasaulyje meteoritų, vadinamų palasytais. Tai geležiniai meteoritai su mineralo olivino kristalų inkliuzais. Šlifuota tokio meteorito plokštelė atrodo kaip įstabus kosminis vitražas.

Etnokosmologijos muziejuje
galima įsigyti Čeliabinsko
meteoritų gabalėlių

Įsigyti galima ir naują Etnokosmologijos žurnalą Nr. 3-4. Pagrindiniai žurnalo autoriai profesoriai Juozapas Algimantas Krikštopaitis, Libertas Klimka, Rimvydas Laužikas, dr. Gunaras Kakaras ir filosofas Martynas Juocevičius. Žurnalo turinyje – muziejaus naujovės ir problemos, astroarcheologija, etnologija, mokslo istorija, filosofija ir kt. Net du straipsniai skirti daugelio muziejaus lankytojų dominančiu klausimu - neatpažintų skraidančių objektų, NSO, egzistavimu.
Savaitgaliais muziejų gausiai lanko jaunavedžių svitos – originalesnės vietos fotosesijoms su Kosmine aura Lietuvoje nerasi. Lauko ekspozicijos atnaujinti gėlynai ir želdiniai, lauko eksponatai – Saulės laikrodžiai, Saulės modelis, sudarytas iš visos Lietuvos suvežtais 20-30 tonų akmenimis ir tikrai unikali kosminė architektūra – masinantis traukos centras Lietuvoje. Muziejus gausiai lankomas ir užsienio svečių, o ekskursijos iš Latvijos jau tapo muziejaus kasdienybe.
Žinoma, muziejaus lankytojams skirtose paslaugose liko naktiniai Visatos objektų stebėjimai ir specialia teleskopine aparatūra Saulės dėmių ir protuberantų stebėjimai.

 

Registruotis galima tel. (8- 383) 45-424 arba muziejaus svetainėje. Muziejaus vadovas pažada, kad lankytojai tikrai nenusivils – neveltui muziejus su savo originaliu turiniu – vienintelis pasaulyje!

Gunaras KAKARAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Skaitytoja

  Nuoroda

  Tai kaip prisiskambint.....bandziau visa ryta ir nieko...

  Prieš 8 mėnesių
 • Kaimavodzas

  Nuoroda

  Tai kazkur googlej randas tas parkas ar bbzn?

  Prieš 8 mėnesių
 • Google

  Nuoroda

  https://www.google.lt/maps/place/Etnokosmologijos+muziejus/@55.401592,25.2398182,11.04z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x8adcef717c9b415d!2sEtnokosmologijos+muziejus!8m2!3d55.3153548!4d25.5550467!3m4!1s0x0:0x8adcef717c9b415d!8m2!3d55.3153548!4d25.5550467

  Prieš 8 mėnesių
 • Google

  atsakymas į: Google Nuoroda

  Google atsipraso uz daugzodziavima.
  Trumpiau https://goo.gl/rPxrUF

  Prieš 8 mėnesių
 • Tai

  Nuoroda

  Kur važiuot? Ar čia Anykščiuose?

  Prieš 8 mėnesių
 • Mozila

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Tu iš vis žinai kas yra googlas?

  Prieš 8 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Straipsnis begalybe, bet kur ta vieta? Kur man vaziuot

  Prieš 8 mėnesių
 • Mozila

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Kaip tu dar sugebi parašyti komentarą internete?

  Prieš 8 mėnesių
 • Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėjas

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Tel.: +370 (674) 61002
  El. paštas:
  linas.smigelskas@gmail.com

  Prieš 8 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Link Moletu ir po kaire :-)
  Google Jusu draugas bus...

  Prieš 8 mėnesių
Įkelti daugiau