Išpildyk vaiko svajonę turėti šeimą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas Anykščiuose. Anykščių rajono socialinių paslaugų centras (Šaltupio g. 11, Anykščiai. Tel.: 8 381 5 20 79).

EINARAS VILDĖ – PRETENDENTAS Į LR SEIMO RINKIMŲ KANDIDATUS IEŠKO PAGALBININKŲ PARAŠŲ RINKIMUI. ANYKŠČIŲ – PANEVĖŽIO RINKIMŲ APYGARDOJE TEL.: +370 63048541. E-PAŠTAS : EINARVILDE@GMAIL.COM   Politinė reklama bus apmokėta iš politinės partijos "DRĄSOS KELIAS" rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. 213.

Ar dalyvausite balandžio 23 dieną naujo Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje?

Orai

Naktį -2
Dieną 0

Dienos anekdotas

Ėjo kiškis mišku ir užsimanė ką nors tai išgąsdinti.
Įlindo į krūmą ir laukia, kol kas eis pro šalį.
Žiūri – meška eina. Tas tik greitai išnėrė iš krūmo prieš lokio akis ir garsiai suriko:
– būūūūū!
Meška aišku nusigando, tačiau tuoj pats stvėrė kiškį, įsikišo į kelnes ir sako:
– Prisivirei košės, tai dabar ir srėbk!

Komentaras

R.Gižinskas: „Pilis sudėtingas objektas,tačiau turės išliekamąją vertę.Kokią šiandien išliekamąją vertę turi ''opera''? Net partitūros[natų]nėra išlikę.Šis 'šedevras'rajono mokesčių mokėtojams kainavo apie 200.000 lt.Tuomet tai buvo dideli pinigai."

Skaityti komentarus (4)
Kanauninko Petro Legecko amžinojo poilsio vieta Kavarsko kapinėse. T. Kontrimavičiaus (VŽM) nuotrauka.

Šiandien sukanka 170 metų, kai 1844 m. gruodžio 7 d. Virikauskų kaime netoli Radviliškio gimė, o didžiąją savo ilgo gyvenimo dalį Anykščių krašte praleido kunigas kanauninkas ir švietėjas Petras LEGECKAS (1844–1934).


Dvasininkas, tuo metu būdamas 39-erių, 1883 m. buvo paskirtas administruoti Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo parapiją ir nuo to laiko čia praleido visą likusį gyvenimą – daugiau nei pusę šimtmečio.
1883–1916 m. P. Legeckas buvo Kavarsko parapijos klebonas, 1889–1919 m. ėjo ir Ukmergės dekanato dekano pareigas.
Pirmojo pasaulinio karo metais, kai Kavarsko bažnyčia buvo sugriauta, jis, būdamas jau 72-ejų, atsisakė imtis jos atstatymo, pasitraukė į Pienionių dvarą ir ten praleido senatvę, versdamas į lietuvių kalbą religines knygas, rašydamas draminius kūrinėlius ir memuarus. Paminėjęs kunigystės 50-metį, kunigas jubiliatas P. Legeckas gyvenimo pabaigoje buvo antras tarp seniausių visos Lietuvos kunigų.
P. Legeckas mirė 1934-ųjų lapkritį Pienionių dvare ir palaidotas Kavarsko kapinių centre, Lurdo grotoje.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta