Išpildyk vaiko svajonę turėti šeimą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas Anykščiuose. Anykščių rajono socialinių paslaugų centras (Šaltupio g. 11, Anykščiai. Tel.: 8 381 5 20 79).

EINARAS VILDĖ – PRETENDENTAS Į LR SEIMO RINKIMŲ KANDIDATUS IEŠKO PAGALBININKŲ PARAŠŲ RINKIMUI. ANYKŠČIŲ – PANEVĖŽIO RINKIMŲ APYGARDOJE TEL.: +370 63048541. E-PAŠTAS : EINARVILDE@GMAIL.COM   Politinė reklama bus apmokėta iš politinės partijos "DRĄSOS KELIAS" rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. 213.

Ar dalyvausite balandžio 23 dieną naujo Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje?

Orai

Naktį -2
Dieną 0

Dienos anekdotas

Ėjo kiškis mišku ir užsimanė ką nors tai išgąsdinti.
Įlindo į krūmą ir laukia, kol kas eis pro šalį.
Žiūri – meška eina. Tas tik greitai išnėrė iš krūmo prieš lokio akis ir garsiai suriko:
– būūūūū!
Meška aišku nusigando, tačiau tuoj pats stvėrė kiškį, įsikišo į kelnes ir sako:
– Prisivirei košės, tai dabar ir srėbk!

Komentaras

R.Gižinskas: „Pilis sudėtingas objektas,tačiau turės išliekamąją vertę.Kokią šiandien išliekamąją vertę turi ''opera''? Net partitūros[natų]nėra išlikę.Šis 'šedevras'rajono mokesčių mokėtojams kainavo apie 200.000 lt.Tuomet tai buvo dideli pinigai."

Skaityti komentarus (4)
Ona Tuskenytė – tokia, kokią ją vis dar mena senosios kartos anykštėnai. Aloyzo Janušio nuotrauka.

Šiandien sukanka 110 metų, kai 1904 m. gruodžio 11 d. senajame Rubikių kaime gimė gamtininkė mėgėja, kraštotyrininkė ir visuomenininkė Ona TUSKENYTĖ (1904–1998).


Jaunystėje dirbusi pienininke įvairiose vietose, aktyviai dalyvavusi jaunimo organizacijų veikloje, 1940 m. O. Tuskenytė grįžo į gimtinę prižiūrėti Storių kaime senatvėje gyvenusios motinos ir čia pasiliko iki savo ilgo gyvenimo pabaigos.
Savo sodyboje Storiuose O. Tuskenytė surinko ir prižiūrėjo vieną turtingiausių Anykščių krašte tradicinių kaimo sodybos gėlių ir vaistažolių kolekciją. Ji taip pat surinko kelis šimtus Anykščių krašto senovinių dainų, daugumą iš jų ir pati išmoko padainuoti, buvo garsiausia XX a. antrosios pusės Anykščių apylinkių pasakorė.
Ji taip pat audė tautines juosteles, pati dažniausiai dėvėdavo tautinius lietuvaitės drabužius. Senatvėje ji apsigyveno Anykščiuose, bet, kiek jėgos leisdavo vis dar prižiūrėjo savo augalų kolekciją, likusią Storių kaimo sodyboje.
Lietuvos Atgimimo laikotarpiu atkūrus Lietuvos šaulių sąjungos veiklą, O. Tuskenytė atnaujino narystę ir senatvėje buvo Anykščių S. Dariaus ir S. Girėno kuopos ne rikiuotės šaulė. 1995 m. jai buvo suteiktas Lietuvos šaulių sąjungos Garbės šaulės vardas.
Tapusi simboliniu išminties tiltu, sujungusiu XX a. pradžios ir pabaigos anykštėnų kartas, O. Tuskenytė mirė 1998 m. Anykščiuose ir palaidota Anykščių kapinėse.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta