Išpildyk vaiko svajonę turėti šeimą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas Anykščiuose. Anykščių rajono socialinių paslaugų centras (Šaltupio g. 11, Anykščiai. Tel.: 8 381 5 20 79).

EINARAS VILDĖ – PRETENDENTAS Į LR SEIMO RINKIMŲ KANDIDATUS IEŠKO PAGALBININKŲ PARAŠŲ RINKIMUI. ANYKŠČIŲ – PANEVĖŽIO RINKIMŲ APYGARDOJE TEL.: +370 63048541. E-PAŠTAS : EINARVILDE@GMAIL.COM   Politinė reklama bus apmokėta iš politinės partijos "DRĄSOS KELIAS" rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. 213.

Ar dalyvausite balandžio 23 dieną naujo Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje?

Orai

Naktį -2
Dieną 0

Dienos anekdotas

Ėjo kiškis mišku ir užsimanė ką nors tai išgąsdinti.
Įlindo į krūmą ir laukia, kol kas eis pro šalį.
Žiūri – meška eina. Tas tik greitai išnėrė iš krūmo prieš lokio akis ir garsiai suriko:
– būūūūū!
Meška aišku nusigando, tačiau tuoj pats stvėrė kiškį, įsikišo į kelnes ir sako:
– Prisivirei košės, tai dabar ir srėbk!

Komentaras

R.Gižinskas: „Pilis sudėtingas objektas,tačiau turės išliekamąją vertę.Kokią šiandien išliekamąją vertę turi ''opera''? Net partitūros[natų]nėra išlikę.Šis 'šedevras'rajono mokesčių mokėtojams kainavo apie 200.000 lt.Tuomet tai buvo dideli pinigai."

Skaityti komentarus (4)
Mokytoja S. Pakalnienė su mokslininku istoriku prof. habil. dr. Antanu Tyla Anykščių koplyčioje 2009-ųjų rudenį. T. Kontrimavičiaus nuotrauka.

Šiandien sukanka 90 metų, kai 1924 m. gruodžio 20 d. Kupiškyje gimė pedagogė biologijos ir chemijos  mokytoja, liaudies dainininkė ir visuomenininkė Sofija Varatinskaitė-PAKALNIENĖ.


Vilniaus universitete baigusi biologijos studijas ir įgijusi mokytojos išsilavinimą, 1951 m. ji atvyko į Anykščius, čia kelis dešimtmečius mokė vaikus Jono Biliūno vidurinėje mokykloje gamtos mokslų paslapčių, skatino jaunųjų gamtininkų veiklą.
S. Pakalnienė dainavo mokytojų ansambliuose. Nuo 1976 m. kartu su mokytoja Jone Marciukiene (1926–2003) ir liaudies dainininke Emilija Petrokiene (1927–1995) ji pratęsė seserų Kairyčių tradiciją ir dainavo viename garsiausių XX a. pabaigos Anykščių muzikinių kolektyvų – moterų trio. Su šiuo muzikiniu kolektyvu S. Pakalnienė dainuodavo Anykščių krašto dainas, taip pat Antano Baranausko giesmes, koncertuodavo Anykščiuose, kituose šalies miestuose, taip pat Lenkijoje ir Baltarusijoje.
55-erius metus gyvenusi su vyru mokytoju Juozu Pakalniu (1928–2009), senatvėje mokytoja liko viena savo namuose prie Šaltupio upelio, yra laukiama kultūros renginių viešnia.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta