Išpildyk vaiko svajonę turėti šeimą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas Anykščiuose. Anykščių rajono socialinių paslaugų centras (Šaltupio g. 11, Anykščiai. Tel.: 8 381 5 20 79).

EINARAS VILDĖ – PRETENDENTAS Į LR SEIMO RINKIMŲ KANDIDATUS IEŠKO PAGALBININKŲ PARAŠŲ RINKIMUI. ANYKŠČIŲ – PANEVĖŽIO RINKIMŲ APYGARDOJE TEL.: +370 63048541. E-PAŠTAS : EINARVILDE@GMAIL.COM   Politinė reklama bus apmokėta iš politinės partijos "DRĄSOS KELIAS" rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. 213.

Ar dalyvausite balandžio 23 dieną naujo Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje?

Orai

Naktį -2
Dieną 0

Dienos anekdotas

Ėjo kiškis mišku ir užsimanė ką nors tai išgąsdinti.
Įlindo į krūmą ir laukia, kol kas eis pro šalį.
Žiūri – meška eina. Tas tik greitai išnėrė iš krūmo prieš lokio akis ir garsiai suriko:
– būūūūū!
Meška aišku nusigando, tačiau tuoj pats stvėrė kiškį, įsikišo į kelnes ir sako:
– Prisivirei košės, tai dabar ir srėbk!

Komentaras

R.Gižinskas: „Pilis sudėtingas objektas,tačiau turės išliekamąją vertę.Kokią šiandien išliekamąją vertę turi ''opera''? Net partitūros[natų]nėra išlikę.Šis 'šedevras'rajono mokesčių mokėtojams kainavo apie 200.000 lt.Tuomet tai buvo dideli pinigai."

Skaityti komentarus (4)
Melioracijos darbų organizatorius Jonas Velička. Aleksandro Stulginskio universiteto archyvų nuotrauka.

Šiandien sukanka 100 metų, kai 1914 m. gruodžio 21 d. Anykščiuose gimė inžinierius hidrotechnikas, vienas iš įtakingiausių šalies melioracijos sistemos kūrėjų Jonas VELIČKA (1914–1985).

1930 m. jis baigė Anykščių vidurinę mokyklą ir tuometinio mokyklos direktoriaus Mato Grigonio buvo pripažintas geriausiu tų metų laidos mokiniu. Dešimtmetį dirbęs kultūrtechniku įvairiose Lietuvos vietose, jis 1944 m. įgijo aukštąjį inžinerinį išsilavinimą ir iki gyvenimo pabaigos dirbo organizacinį darbą Lietuvos vandens ūkio ir melioracijos sistemoje.
Paskutiniuosius du savo gyvenimo dešimtmečius, 1965–1984 m., J. Velička buvo Lietuvos melioracijos ir vandens ūkio ministras, jo vadovaujamoje sistemoje dirbo apie 40 tūkst. žmonių. Nuo 1978 m. jis aktyviai rėmė Arklio muziejaus Niūronyse (Anykščių r.) kūrimo idėją ir skatino jo komplekso plėtrą, jo rūpesčiu nuo Anykščių į Niūronis nusidriekė asfaltuotas kelias, buvo įrengtas Žirgo takas. Mirė 1985 m. gruodžio 30 d. Vilniuje.
J. Veličkos pavardė 1996 m. buvo įrašyta į Lietuvos žemės ūkio universiteto Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto Garbės knygą tarp pirmųjų 17 šiam fakultetui ypač nusipelniusių asmenų, tarp Lietuvos hidrotechnikų jis prisimenamas kaip ministras legenda.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta