Ką manote apie rajono vadovų komandiruotes į užsienį?

Dienos anekdotas

Prancūzija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia vyno taurę ir greitai grįžta.
Vokietija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidaro. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia bokalą alaus ir greitai grįžta.
Rusija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, padaro šimtą gramų. Apsidairo. Katino nematyti. Dar šimtą gramų. Vėl apsidairo. Dar vis katino nėra. Na ir dar šimtą gramų. Apsidairo. Atsiremia į butelį ir pradeda barbenti nageliais: "Na ką, palauksime!"

Komentaras

Nepatenkinta: „Šitaip nušienauja ir kapinių takelius. Atėjusi aplankyti kapų, ne kartą radau visą kapavietę padengtą nupjauta žole. Patikėkite ne taip lengva iš ant kapo augančių augalų išrankioti nupjautą žolę. O jeigu apsilankai po savaitės, tai ir ir džiūsta ta žolė ant kapo. Geriau visai nepjautų siaurų takelių, einančių tarp kapų“.

Skaityti komentarus (4)
2017-01-11

Sunkiau jauniems

Nuo sausio 1 – osios vidutinė senatvės pensija vidutiniškai didėja 20 eurų – nuo 268 iki 288 eurų. Nepaisant didėjimo, senatvės pensija išlieka viena mažiausių tarp Europos Sąjungą sudarančių valstybių.

„Anykšta“ antradienio laikraščio rubrikoje „Komentarai“ klausė - kaip manote, ar didėjimo 20 eurų užtenka, kad kompensuotų augančias kainas? Kokia pensija turėtų būti, kad užtikrintų orią senatvę?

 

Danielius BINKYS, buvęs „Anykštos“ žurnalistas:

- Manau, kad Lietuvos ekonomika nėra tokia stipri, kad užtikrintų pensininkams orią senatvę. Man pačiam reikia daug pinigų išleisti vaistams, bet mūsų amžiuje, ko gero, daugumos sveikata prasta ir tenka griebtis vaistų. Visi turim savų bėdų, bet, sakyčiau, reikėtų įteisinti eutanaziją, tai vienas dalykas, o kitas dalykas – susiduriu su jaunomis šeimomis ir žinau, kaip sunkiai jos gyvena. Viena moteris (augina tris vaikus), pavyzdžiui, iš manęs nuolat skolindavosi, pasiskolina ir atiduoda, o tada vėl skolinasi. Norėjau pasakyti, kad jaunos šeimos labai sunkiai išlaiko vaikus, jei gauna minimalų atlyginimą, jiems pinigų reikia labiau. Juk vaikai – mūsų ateitis. Jei vaikai negali normaliai pavalgyti, trūksta elementarių dalykų, tai ko stebėtis, kad paskui iš šauktinių, kurie, atrodo, atėjo tarnauti savo noru, 40 procentų netinkami karinei tarnybai? Jei nuo mažens stinga paprasčiausių būtinų dalykų, kokie iš jų išaugs kariai?

Įvairiems žmonėms, žiūrint pagal aplinkybes, ori pensija būtų labai skirtinga. Bet jei neturint santaupų, turto ir sunegaluojant – pensija turėtų būti bent minimalaus atlyginimo dydžio, arti keturių šimtų eurų dydžio. Tai labai kukliai, bet pakenčiamai. Kalbant apie orią senatvę, žmogus turėtų laisvai prieiti prie interneto, turėti galimybę susiskambinti su užsieniu, kur kiekvienas turim giminaičių, o kartais ir labai artimų.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taip

  Nuoroda

  reikia pensininkams,reikia ir jaunimui gyventi,bet kai išdirbi 40 metu vienoje istaigoje ir gauni 200 eurų tai tiesiog nėra nei apie ką kalbėti. Gaunantiems mažiau tai mažiau ir pridėjo tik ne 20 . Apie koncertus,knygas ar skaniau pavalgyti tik svajonėse. Na ir kas ,kad kavinių daug juk negalime bent kavos užeiti išgerti tiesiog pasižmonėti.. Man tai graudu.

  Prieš metus
 • senjoras

  Nuoroda

  manau,kad pensija turi irgi būti,kaip šalies darbo užmokesčio vidurkis,~1200€

  Prieš metus
 • atsakymui

  Nuoroda

  o ka pasakysi kurie nieko,negavo ,bet stase dirbo lietuvai o ne rusams ir gyveno daug geriau prie rusu negu prie savu parsidavusiu komunistu ir kitokiu ,kiek jos prakaitu buvo pristatyta gamyklu ,butu ,ligoniniu ,istaigu o ka dabar atsakyme pastatet ,sukuret ubagina ,vagystes ,betvarke,viskas isvogta isversta ,tik valdininku trigubai o gal ir keturgubai padidejoo naudos niekam jokios tik valdininkamas o jie mums niekam nereikalingi

  Prieš metus
 • Stase

  Nuoroda

  Mano pensija 228eurai kai prides vidutiniskai is 20 euru bus apie 17-18euru.Tai vistiek busiu uz borto.Isdirbau 35m. , kai isejau i pensija tarybiniais laikais pensija buvo ,tais laikais gera -120 rub.Sakykit ,kas atsitiko ,kad pensija vis mazejo ir likau dugne.Juk vis laikas nuo laiko po kiek pridedavo!?

  Prieš metus
 • Stase,

  atsakymas į: Stase Nuoroda

  bet gi tu dirbai rusams, o pensiją moka Lietuva. Kai keitėsi santvarka, gavai privatizavimo čekių sumą, nuo įneštu darbu sukurtos valstybės turto, prigriebei butą, gal dar ką. Dabar nori, kad dabartiniai dirbantys, mokėtų tau pensiją. Ar ne taip....

  Prieš metus
 • roberta

  atsakymas į: Stase, Nuoroda

  Pagal tave tai ir jaunimui ,bei kitiems žmonėms kurie išvykę į užsienį dirbti irgi jeigu grįš į Lietuvą taip pat pasakysi velniai žino kam dirbai ,očia pensiją tau mokėk

  Prieš metus
 • tai kam tokia

  Nuoroda

  tvarka reikalinga ,seniems oriai gyventi negalima ,jauniems jokuios prosvaistes ,tai kokia sukurem valstybe ,ubagu .o kas toliau juk vedami prie to kad nebus ir pensiju kam uzdirbti ,

  Prieš metus