Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Flamingas klausia varnėno:
– Pavasarį vėl skrisi į šiaurę?
– Taip.
– Ir netingi skraidyti į tą Lietuvą? Juk ten taip šalta ir drėgna.
– Bet ten tiek parazitų, kad visiems užtenka.

Komentaras

Jo, bet taip jau yra: „Tikrai yra mokytoju, kurie neišlaikytu brandos egzamino, bet yra ir tokiu, kurie puikiai išaiškina temas ir išlaikytu egzaminą ( vienas kitas), bet prie ko čia, mokslu metų ilginimas nieko bendro su mokytojų išsilavinimu.Vaikams per didelis krūvis mokykloje, namų darbų, reikia dar šiais metais prailginti mokslo metus mėnesiu ir tada sumažėtu vaikams darbo krūvis ir daugiau išmoktu, pakiltu mokymosi kokybė, lygis..."

Komentuoti

Seimo narė Greta Kildišienė, kuri atsisakė parlamentarės mandato, penktadienį viešame pareiškime atsiprašė kolegų ir rinkėjų.

 „Neįvertinau galimų savo jaunystės klaidų įtakos situacijai, kuomet pati tapsiu Seimo nare, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - valdančiąja partija. Nesu teista, bet suprantu, jog paviešinti faktai kenkia Seimo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kuri siekia sąžiningumo, skaidrumo ir atvirumo principų įgyvendinimo Lietuvoje, reputacijai“, – rašoma jos pareiškime.

Moteris sako, kad prisiima visą atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos ir sprendimą atsistatydinti laiko „vieninteliu teisingu pasirinkimu“.

Ji išreiškė viltį, kad nepabaigti tyrimai „automobilio istorijoje“ patvirtins, kad jokie pažeidimai nebuvo padaryti.

Pirmadienį Seimo narė G.Kildišienė ketina paduoti pareiškimą apie atsistatydinimą iš Seimo narių.

G.Kildišienė šią savaitę atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R.Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“.

Premjeras Saulius Skvernelis ir pirmoji Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė BNS teigė, kad G.Kildišienė atsisakyti mandato turėtų ir dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių apie galimą lėšų pasisavinimą iš darbovietės 2005 metais. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad sprendimas trauktis iš Seimo šioje situacijoje yra teisingas.

„Jeigu naujai paaiškėjusios aplinkybės yra tiesa, Seimo narei Gretai Kildišienei nieko kito nelieka kaip trauktis iš Seimo“, – penktadienį BNS premjero Sauliaus Skvernelio poziciją perdavė jo patarėjas Tomas Beržinskas.

LVŽS pirmininko pavaduotoja R.Baškienė sakė, kad jaučiasi „labai blogai“, nes tik kilus ažiotažui dėl automobilio gynė G.Kildišienę. Pasak „valstietės“, jei informacija dėl pasisavintų lėšų yra tikra, to toleruoti negalima ir sakė pritarianti sprendimui G.Kildišienei trauktis iš Seimo.

„Jeigu yra tokia žinia, ir viskas būtent taip, ir partija, ir bendražygiai to toleruoti negalime“, – sakė R.Baškienė.

„Man paskambino (portalas) 15min.lt ir pasakė, kad yra tam tikra dar informacija, bet manome, kad žmogus turėjo apie tai informuoti partiją. Ir bendražygiai, ir aš jaučiuosi labai blogai, nes bandžiau ją ginti, teisinti, galvoti, kad jaunas politikas neįžvalgus. Tas pasitikėjimas buvo duotas maksimaliai didžiulis, ir ta žinia, kad ji turėjo problemų anksčiau, būtų miela, kad ji būtų mus painformavusi“, – BNS sakė R.Baškienė.

„G.Kildišienės sprendimas palikti Seimą yra teisingas, esant tokioms aplinkybėms. Pirmininkas mano, kad žmogus prieš eidamas į Seimą turi apsispręsti, ar jo asmuo atitinka tai, ką jis deklaruoja. Parlamentaras turi pateisinti žmonių lūkesčius“, – Seimo pirmininko poziciją BNS perdavė jo atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Naujienų portalas 15min.lt penktadienį pranešė, kad 2005 metais G.Kildišienė, tuomet Mikalauskaitė, esą apvogė savo darbovietę, su bendrininke pasisavinusi iš seifo daugiau nei 1,3 tūkst. litų, bet ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes moterys grąžino pinigus ir oficialiai susitaikė su darbdaviu. Oficialiai G.Kildišienė teistumo negavo, tad įstatymas jos neįpareigojo apie šią dėmę biografijoje informuoti kandidatuojant į Seimą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad G.Kildišienei atsisakius mandato, vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje turės būti skelbiami nauji rinkimai. Pagal įstatymą, atsilaisvinus vietai Seime, jei buvęs Seimo narys buvo išrinktas vienmandatėje rinkimų apygardoje, čia ne vėliau kaip per 6 mėnesius turi įvykti nauji rinkimai.

BNS.inf

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ALIUS

  Nuoroda

  GAILA KAD VIENA TURI ATLIAIKYT SPAUDIMUS..KIEK TOKIU KAILINIU VAIKSTO IR PO RAJONUS IR SEIME TIK PASIKNIST MOKSLAI UZKLIUVO LAIKRODZIAI O KUR ANKSCIAU BUVOT JEI ZINOJOT.GEDA KAI SEIMUNAI DRASKOSI DEL POSTU

  Prieš 3 mėnesių
 • :)

  Nuoroda

  Rasa Jukneviciene

  1 val. ·

  ..

  #AtsakomybėDėlGretos
  Pilna diskusijų, kodėl ir kas Gretą Kildišienę praleido į Seimą? Kaip galėjo tapti Seimo nare be aukštojo? Kaltinami Anykščių ir Panevėžio krašto žmonės, kurie balsavo. Jie vadinami visokiai žodžiais, šaipomasi. Tačiau pasižiūrėkim, kaip buvo iš tiesų?
  Žmonės daugelyje apygardų Lietuvoje balsavo net nepažindami savo kandidatų. Niekada nieko iki rinkimų apie juos nebuvo girdėję. Kodėl balsavo? Todėl, kad rekomendavo sąrašo lyderis Saulius Skvernelis ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Visos pašto dėžutės ir visa vietinė spauda buvo užversta jųdviejų rekomendacijomis. Rekomendavo ir abu tiesiogiai neseniai tų pačių žmonių išrinkti merai - Kęstutis Tubis ir Povilas Žagunis.
  Tam ir reikalingos partijos, prieš kurias taip agresyviai kovojama, kad lyderiai prisiimtų atsakomybę. Negali žmonės visko žinoti. Aišku, rinkėjų atsakomybė taip pat yra. Tačiau svarbiausiais yra tie, kurie pažįsta siūlomus partijų kandidatus. Juk G. Kildišienės bendražygiai Panevėžyje puikiai žinojo iš esmės beveik visas dabar paaiškėjusias aplinkybes. Tačiau rekomendavo.
  Todėl teisūs tie, kurie kelia klausimą, o kas atlygins finansinius nuostolius? Juk nauji rinkimai kainuoja.
  Žmonės nusipelno bent jau atsiprašymo.

  Prieš 3 mėnesių
 • Manau

  Nuoroda

  Kad ir vagilka, bet dar turi sąžinę. Išėjo iš Seimo pati. Tai ne Obelevičius kuris iki teismo su pareiškimu net nenuėjo

  Prieš 3 mėnesių
 • Vacius

  Nuoroda

  Afaleristei toks ir galas. Brisiaus galas. Tik va ko Tubis taip įsikabinęs į jos kontrabandinių kalinių padarkas zilioja po Svedasų parapijų, tai visiškai neaišku. Ka darbo neturi ? Ar jau įsišventino į "valstiečius" Karbauskio dievo Piziaus šventykloj ?

  Prieš 3 mėnesių
 • nespejo dar koju apsilt, o jau koses prisivyre.

  Prieš 3 mėnesių
 • žiniai

  Nuoroda

  Seimo narei padėjėją išrinko Kęstutis Tubis. Anykščių r. Valstiečių skyrius ieškojo tinkamo žmogaus seimo narės padėjėjo pozicijon, bet buvo nustebintas kai G.Kildišienė nieko neinformavusi pranešė visuomenei apie savo padėjėją. Skyrius prieš tai nebuvo informuotas. Dabar K.Tubis bandys padėjėją įdarbinti į vaikų teisių apsaugos skyrių.

  Prieš 3 mėnesių
 • :)

  Nuoroda

  Tubiui teks priimti trečią patarėją,Gretą, jis mėgsta kompetetingus darbuotojus.

  Prieš 3 mėnesių
 • Taip

  Nuoroda

  Gal geriau nupirdę seniai,negu jauni ir nieko nebaigę ir nesigaudantys politikoje.Turėjome jauną,tai gal jau pasimokėme.Dar kartą įrodymas,kad reikia rinkti tik savus ir žinomus.

  Prieš 3 mėnesių
 • Tubiau

  Nuoroda

  Ar pameni kai raginai Anykstenus balsuoti už greta? Reiktų dabar ir tau atsiprašyti! Gėda..

  Prieš 3 mėnesių
 • Mažutis

  atsakymas į: Tubiau Nuoroda

  Jis nekaltas. Aplinka kalta.

  Prieš 3 mėnesių
Įkelti daugiau