Ar tikite, jog įmanoma stabilizuoti gyventojų skaičių Anykščių rajone?

Dienos anekdotas

Seržantas apžiūrinėja pianiną ir sako naujokams:
- Kas iš jūsų bent kiek nutuokia apie muziką?
Keli kareiviai pakelia rankas.
Seržantas:
- Šaunu, pianiną į devintą aukštą nešite jūs.

Komentaras

Liva: „Kam Andrioniski seniunas jai seniunija tuoi uzdarys?"

Komentuoti

Ketvirtadienį Anykščių Vadovų klubo renginyje meras Kęstutis Tubis pristatė naująjį savivaldybės administracijos direktorių Audronių Gališanką, tačiau, regis, daugiau dėmesio buvo skirta ne naujam direktoriui, o buvusiam direktorės pavaduotojui Sauliui Rasalui. Dėl S. Rasalo darbo vadovaujant Viešųjų pirkimų komisijai merui „kyla abejonių“. Tuo tarpu buvęs Anykščių rajono vicemeras, socialdemokratas Donatas Krikštaponis „Anykštai“ sakė, jog kai vadovų klubo renginyje išgirdo, kuo kaltinamas liberalas S. Rasalas, jis „pratrūko“ ir žėrė merui teisybę į akis.

 

„Meras kalbėjo gal valandą. Iš jo kalbos supratau, kad svarbiausia rajono bėda – S.Rasalas. Jis net darbo vietas rajone sunaikino./.../ Na neišlaikė man nervai. Pasakiau, kad jei jis toks blogas, kam jį laikėt, kodėl neatleidot? S.Rasalas juk pats išėjo, nes su meru negalima dirbti.“ – ketvirtadienio Vadovų klubo renginio įspūdžiais dalinosi D.Krikštaponis. Buvęs rajono vicemeras D.Krikštaponis "Anykštai“ dėstė merui pataręs su įmonių vadovais nekalbėti kaip kaimo bendruomenės renginyje  ir neieškoti atpirkimo ožio. „Už viską ką daro administracija – pirmiausiai atsakingas yra meras.“ – kalbėjo D.Krikštaponis. Pasak buvusio vicemero, kupiškėno Povilo Gurklio statybos bendrovės dominavimas Anykščių rinkoje yra įtartinas. Ši firma pernai laimėjo penkis viešųjų pirkimų konkursus, tarp jų ir medinės pilies statybų konkursą. Pastarasis kupiškėnų darbas pasibaigė visišku fiasko – paaiškėjo, kad pamatai, kuriuos įrengė UAB“Povilo Gurklio firma“ neatlaikys pilies konstrukcijos, todėl juos teks rauti ir montuoti naujus pamatus. „Mūsų firmos – „Termotaupa“, „Anrestas“, „Jarimpekso statyba“ – prie bankroto ribos, o konkursus laimi kupiškėnai.“ – aiškino D.Krikštaponis.

Kalbėdamas su „Anykšta“, meras K.Tubis dėstė, kad jis per Vadovų klubo renginį S. Rasalo korupcija nekaltino, tik atsakė į pačių statybinių įmonių vadovų priekaištus. „Jei į konkursus kviečia vis tą pačią įmonę, abejonių kyla. Kodėl vis tą pačią įmonę kviečia? Už tai atsakingas tas, kas vadovauja viešiesiems pirkimams. Juk į viešuosius pirkimus nei meras, nei vicemeras negali kištis. Juk patys įmonių vadovai ir tas pats D. Krikštaponis šį klausimą kėlė“, - stebėjosi meras K. Tubis.

S. Rasalas „Anykštai“ kalbėjo, kad jis jau niekuo nesistebi, tikino, kad P.Gurklio iki pilies statybų konkurso nepažinojo - žinojo jį tik iš matymo, kaip buvusį bendrapartietį, centristą iš Kupiškio. S. Rasalas pripažino, kad  meras jam būnant Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku nespaudė, jog būtinai pilies statybų rangos darbų konkursą laimėtų P. Gurklio įmonė. „Visiems buvo aišku, kad savivaldybės konkursuose „Anrestas“ yra nepageidaujamas. Esu sulaukęs priekaišto, kuris skambėjo panašiai taip: „Nueisim iki to, jog konkursus pradės laimėti „Anrestas“, – „Anykštai“ aiškino S. Rasalas.   „Jei meras sako, kad aš kažką protegavau, galiu tik pasvarstyti, jog taip kalbančiam žmogui turėtų trūkti kompetencijos viešųjų pirkimų klausimu“, – ironizavo S. Rasalas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • as

  Nuoroda

  Be abejo Obelevicius kaip mera buvo silpnas,todel Krikstaponis ir dirbo,kaip dirbo bet tikrai prie ju tokiu bajeriu dar nebuvo,o cia isileidot Tubi i rajona ir kentekit...melas,melas ir dar karta melas,o kuri gi menta girdejot sakant tiesa,as tai stebiuosi kiek dar tesisi anykstenu kantrybe beziurint kaip jis visiems makaronus kabina....o jei atvirai tai nebera nykciu rajone sviesaus proto zmoniu........Saunuolis Krikstaponis kad tiesa issake,dar reikejo ir per nosi merui uzvaziuoti.....

  Prieš metus
 • per tiltą važiavo

  Nuoroda

  Tubis reklamuodamas Kildišienę sakė, jog ji nesuijusi su jokiomis verslo grupėmis. Melavo. Yra keturios pagrindinės „Agrokoncerno“ grupės įmonės: „Agrokoncernas“, „Agrokoncerno grūdai“, „Agrokoncerno technika“, „Latagrokoncerns“. Koncernas turi daugybę žemės ūkio įmonių: „Kėdainių agrokoncernas“ „Anykščių agrocentras“, „Joniškio agrocentras“, „Šiaulių agrocentras“, „Vilkaviškio agrocentras“, „Klaipėdos agrocentras“, „Pakruojo agrocentras“, „Marijampolės agrocentras“, „Radviliškio agrocentras“, „Pasvalio agrocentras“, „Vadoklių agrocentras“, „Žvirblonių agrocentras“, „Agroekologija“, „Biomasės centras“, „Agrokoncerno grupė“. Taip pat koncernas valdo ir kita veikla užsiimančias įmones: „Gargždų agrochemija“, „Kėdainių agrochemija“, „Rapsų centras“, „Raseinių grūdai“, „Gintaro pasaulis“, „Žemės ūkio inovacijų centras“, „Miežaičių valda“. Registrų centro duomenimis, tai yra visos įmonės, kurios turi tik vienintelį akcininką – t.y., „Agrokoncernas“ turi ar turėjo 100 proc. šių įmonių akcijų. Registrų centro duomenimis, „Angrokoncerno grūdai“ yra vienas iš akcininkų įmonių: „Žemaitijos grūdai“, „Jonavos grūdai“, „Rokiškio grūdai“.

  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/r-karbauskio-verslo-voratinklis-apraizge-ir-lietuva-ir-partija.d?id=73559194

  Prieš metus
 • vytai

  Nuoroda

  čia tu

  Prieš metus
 • VARNAS

  Nuoroda

  Merui patarciau atsigulit unt nugaros,susdet runkus unt krutines,uzmerkt akis ir gerai pagalvot,.ar teisingai elgiuosiu?

  Prieš metus
 • anrėstas

  Nuoroda

  per pusmeti namus renavuoja ,matem kaip ramybes 5 kauniškiai 2 m. darė

  Prieš metus
 • senjorė

  Nuoroda

  Negražiai elgesi p.meras, juk dėl jo išrinkimo laksė kaip pajacas per butus.

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Visiškai palaikome apkaltą S.Obelevičiui dėl melavimo. Jei G.Kildišienė turėjo pasitraukti, dėl to , kad melavo, tai kodėl S.Obelevičius gali likti taryboje ?

  Prieš metus
 • Juozas

  Nuoroda

  Reikia suprasti, kad jei Anrestas dirba, vadinasi dirba Anykščių žmonės. Nesakau, kad valdžia turi proteguoti šią ar kitas Anykščių įmones, tačiau ją laikyti nepageidaujančia būtų didelė klaida Ir netik klaida, bet ir įstatymo pažeidimas. Jeigu įmonė atitinka konkurso sąlygas ir pasiūlo mažiausią kainą, ji ir laimi. O kontroliuoti nupirktos paslaugos kokybę turi pirkimo iniciatorius arba jo įgaliotas atstovas. Tad iš anksto nenusiteikime prieš savasias įmones, juk ten dirba mūsų žmonės

  Prieš metus
 • Juozui

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ne visiem tai suprantama.

  Prieš metus
 • gal

  Nuoroda

  gal jeigu neislaiko nervai laikas sedeti namuose

  Prieš metus
Įkelti daugiau