Ar tikite, jog įmanoma stabilizuoti gyventojų skaičių Anykščių rajone?

Dienos anekdotas

Seržantas apžiūrinėja pianiną ir sako naujokams:
- Kas iš jūsų bent kiek nutuokia apie muziką?
Keli kareiviai pakelia rankas.
Seržantas:
- Šaunu, pianiną į devintą aukštą nešite jūs.

Komentaras

Liva: „Kam Andrioniski seniunas jai seniunija tuoi uzdarys?"

Komentuoti

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) jau septintus metus savo interneto svetainėje vykdo apklausas, kuriomis siekia sužinoti visuomenės nuomonę ir gyventojų informuotumą aktualiais, su ligonių kasos veikla susijusiais klausimais. Tokios apklausos ir jų rezultatai padeda geriau orientuotis, kuria linkme didinti visuomenės informavimą, kaip gerinti Panevėžio TLK veiklą.

   
Birželio 15 d. įstaigos vadovybės ir skyrių vedėjų pasitarime pristatyti penkių 2016 m. www.paneveziotlk.lt vykdytų apklausų rezultatai. Jie rodo, kad per interneto svetainės lankytojų dalyvavimą ten skelbiamose apklausose bent iš dalies galima gauti informacijos, kiek gyventojai yra informuoti vienu ar kitu klausimu. Nors apklausose dalyvaujama ne taip aktyviai, kaip norėtųsi, stebima, kad aktyvumas iš dalies priklauso nuo temos aktualumo.
Pernai Panevėžio TLK interneto svetainėje skelbiamose apklausose dalyvavo beveik 400 respondentų. Dalyvių buvo klausiama, ar jie žino, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. pas gydytoją užsiregistravęs pacientas ne vėliau kaip prieš 24 val. privalo pranešti gydymo įstaigai, jei nebegali atvykti jam rezervuotu laiku. Paaiškėjo, kad apie tai žino 72 proc. apklaustųjų. Trečdalis apklaustųjų pažymėjo ir anksčiau taip elgęsi. Apie šią nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojusią tvarką nežinojo tik 26 proc. respondentų.
Kad vaistinėje turi pasiūlyti, o klientas gali rinktis kompensuojamąjį vaistą, kurio veiklioji medžiaga tokia pat, o priemoka mažiausia, žino ir vaistą su mažiausia priemoka perka 28 proc. respondentų. Apie tai žino, bet vis tiek nesirenka vaisto su mažiausia priemoka 42 proc. respondentų. Ketvirtadalis apklaustųjų 2016 m. kovo–gegužės mėn. to nežinojo.
2016 m. perkant receptinius vaistus vaistininkas nepasiūlė pigiausių tos grupės vaistų didžiajai daliai respondentų (67 proc.), pasiūlė – trečdaliui.  Jei 2015 m. tokios pat apklausos dalyviai buvo kur kas aktyvesni žymėdami vaistines, kuriose nepasiūlė pigesnių vaistų, tai 2016 m. tik 1 apklausos dalyvis pažymėjo vaistinės pavadinimą. 2015 m. respondentai nurodė 10 vaistinių.
Apie tai, kad nuo 2016 m. liepos 1 d. pasikeitė privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis, liepos–rugsėjo mėn. žinojo 35 proc. respondentų, 43 proc. – to nežinojo. 17 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad ši informacija jiems neaktuali. 2015 m. tų, kuriems klausimas neaktualus, buvo mažiau. Per vienu mėnesiu ilgesnį apklausos laiką 2016 m., palyginti su 2015 m., respondentų sulaukta šiek tiek mažiau, žinančiųjų apie aktualią informaciją skaičius beveik nesikeitė, nežinančiųjų – sumažėjo.
Apie tai, kad dėl PSD įmokų skolų reikia kreiptis į „Sodrą“, 2016 m. spalio–gruodžio mėn. žinojo 63 proc. respondentų (PSD įmokas „Sodra“ pradėjo administruoti nuo 2016 m. sausio 1 d.). To nežinojo – 26 proc. Dešimtadalis apklaustųjų pažymėjo, kad jiems tai neaktualu.
Įvertinus apklausų rezultatus, nutarta ir toliau tęsti internetines apklausas tikintis, kad laipsniškai didės jos dalyvių, o kartu ir www.paneveziotlk.lt lankytojų skaičius, bus ir toliau galima per apklausas susipažinti su visuomenės informuotumu, sudaryti gyventojams galimybę pareikšti nuomonę. Atsižvelgus į apklausų rezultatus, jais ketinama pasinaudoti rašant pranešimus ar kt., atliekant vaistinių ir gydymo įstaigų patikrinimus.

 

ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
Įkelti daugiau