Anykščių kūrybos ir dailės mokykla (Ladigos g. 3, Anykščiai) kviečia vaikus - mažus ir didelius- bei suaugusiuosius  mokytis meno subtilybių. Išsami informacija telefonu 8 381 52953 arba www.akdm.lt

Ar išvargino lietūs?

Dienos anekdotas

Draugų pokalbis:
– Kažkaip nesveikai atrodai. Kas nutiko?
– Pradėjau sveikai maitintis..

Komentaras

Pastebėjimas: „rengimus posėdžius taryba pasirinko vykdyti uždarus. Tačiau iki šio viešo pranešimo per portalo TV ataskaitų apie posėdyje svarstytus klausimus, siūlytus projektus finansavimui ar kitus aktualius visuomenei ir visuomenės kultūros vystymui konkrečios informacijos nebuvo nei iš savivaldybės atsakingų asmenų už informacijos viešą pateikimą nei tiesiogiai iš KT. Deja , taip pat prieš planuojamus posėdžius nėra viešų pakvietimų iš tarybos ar savivaldybės kultūros skyriaus pateikti piliečiams ar nevyriausybinėms organizacijoms savo pasiūlymus dėl posėdyje svarstomų ar svarstytinų temų, klausimų, pasiliekant išskirtinę galimybę svarstyti tik tarybos narių atstovaujamų organizacijų ar asmenų pasiūlymus."

Komentuoti
Panevėžio miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė sakė, kad vėjarodžiai simbolizuoja judėjimą pirmyn.

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės, o dabar Panevėžio miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė kartu su buvusio Anykščių rajono mero Dariaus Gudelio valdoma viešųjų ryšių agentūra suvienijo jėgas keičiant šiemet 514-ąjį gimtadienį mininčio Panevėžio veidą. Skambiu šūkiu „Panevėžys atsinaujina“ įgyvendinamas miesto atgaivinimo projektas.

Štai penktadienio rytą panevėžiečius ir miesto svečius Laisvės aikštė pasitiko kitokia – šalia Nevėžio viešbučio iškilo miesto atsinaujinimą simbolizuojantys ženklai – vėjarodžiai.
„Panevėžys – mielas, patogus gyventi miestas. Tačiau jis turi jėgos šuoliui ir gali tapti gerokai šiuolaikiškesniu bei inovatyvesniu. Intensyviai dirbame, kad miestas atgimtų su nauja energija. Dvejus metus trukusios sudėtingos biurokratinės, tačiau miestiečiams nepastebimos procedūros eina į pabaigą ir prasideda apčiuopiami darbai, truksiantys kelerius ateinančius metus. O nuo šiandien į Panevėžį atpučiančius naujus vėjus įprasmins ir pagrindinę miesto aikštę papuošę vėjarodžiai, simbolizuojantys mūsų visų tikslą – jaukų ir pažangų Panevėžį“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Panevėžio miesto vyriausioji architektė D. Gasiūnienė taip pat užsiminė, jog pasirinktas miesto įvaizdžio formavimo simbolis – vėjarodžiai – turi dvejopą prasmę.
„Natūralių gamtos ir žmonių sukurtų reiškinių susijungimas formuoja erdvę, aplinką, procesus, o kartu ir miesto veidą. Vėjas – nematoma reiškinio dalis, kuri kyla iš gamtos. Būtent vėjarodžiai leidžia pajusti bei pamatyti vėją. Be to, jos rodo kryptį, procesą, reiškiantį judėjimą pirmyn, pokyčius. Tai yra nuolatinio vyksmo, proceso įprasminimas“, – aiškino D. Gasiūnienė.
Kviečia įsitraukti ir bendruomenę
„Šis projektas yra išskirtinis tuo, jog kiekvienas, turintis idėjų, kaip naujam gyvenimui prikelti užmirštas miesto erdves ir paįvairinti kasdienybę, gali prisiliesti prie naujo miesto veido kūrimo ir esamo kultūrinio lygmens kilstelėjimo į aukštesnį. Tai puiki galimybė atsiskleisti tiek Panevėžio, kaip Aukštaitijos sostinės, tiek vietos bendruomenės potencialui“, – teigė R. Račkauskas.
Vienas pagrindinių miesto atsinaujinimo projekto iššūkių – apleistas miesto vietas prikelti naujam gyvenimui. Ne išimtis ir vienoje matomiausių miesto vietų stovintis vandens valymo bokštas, kuris ateityje turėtų įsilieti į bendrą modernaus miesto portretą, atliepti miestiečių poreikius.
Panevėžio miesto savivaldybė kartu su vietos verslo atstovais kviečia teikti statinio rekonstrukcijos planus, kurie atspindėtų pagrindinę idėją (planai, fasadai, vizualizacija), galimus įgyvendinimo terminus ir biudžetą. Pagrindinė pastato konstrukcija negali būti keičiama, todėl dekoravimas ir funkcinis pritaikymas gali būti planuojami tik iš statinio išorės. Pirmenybė teikiama šiuolaikinio meno sprendimams.

 

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jeigu šitas mentas

  Nuoroda

  medinės pilies valdovas,, nebutu čia atsidanginęs, turėtume pačią geriausią rajono architektę visoje aborigenų šalyje....

  Prieš mėnesį
 • idomu

  Nuoroda

  kiek kainuos ,juk apie tai tylima

  Prieš mėnesį
 • Aras

  Nuoroda

  Graži idėja. O tai galėjo būti Anykščiuose.... reikia padėkoti kai kam..

  Prieš mėnesį
 • padekok

  atsakymas į: Aras Nuoroda

  medines pilies valdovui

  Prieš mėnesį
 • Rokas

  Nuoroda

  Labai čia mums įdomu, kaip bus gaivinamas Panevėžys... Geriau parašykite, kas gero Anykščių gaivinimui nuo emigracijos. Ar čia duoklę Gasiūnienei atiduodate. O gal norite parodyti, kokią "specialistę" prarado Anykščiai?

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Rašė, kad Gudelio kompanija dirbo Karbauskio partijos prastūmimui rinkimuose, sėkmingai dirbo, jeigu tiek balsuotojų pakabino balsuoti už karbauskinius. Bet Gudelio kompanijos paslaugos tikriausiai nemažus pinigus kainuoja, kas apmoka?

  Prieš mėnesį
 • Kakadu

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tai dabar Mieste šalia Nevėžio laisvoi elgesio merginos kels stavkes?

  Prieš mėnesį
 • Klaustukas

  Nuoroda

  Įdomu, kaip tie vėjarodžiai atrodo? Vaizdo reikia.

  Prieš mėnesį