Kas taps Pasaulio futbolo čempionais?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: „Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Sv.: „Gal ir dalyvaučiau, smagu, kad dar tinkami naudojimui daiktai pasitarnaus, o ne didins atliekų kiekį. Registravausi ir į pirmą Blusturgį, bet kai sužinojau vietą, nedalyvavau. Nemanau, kad tinka tai organizuoti aplink paminklą."

Skaityti komentarus (1)
Panevėžio miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė sakė, kad vėjarodžiai simbolizuoja judėjimą pirmyn.

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės, o dabar Panevėžio miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė kartu su buvusio Anykščių rajono mero Dariaus Gudelio valdoma viešųjų ryšių agentūra suvienijo jėgas keičiant šiemet 514-ąjį gimtadienį mininčio Panevėžio veidą. Skambiu šūkiu „Panevėžys atsinaujina“ įgyvendinamas miesto atgaivinimo projektas.

Štai penktadienio rytą panevėžiečius ir miesto svečius Laisvės aikštė pasitiko kitokia – šalia Nevėžio viešbučio iškilo miesto atsinaujinimą simbolizuojantys ženklai – vėjarodžiai.
„Panevėžys – mielas, patogus gyventi miestas. Tačiau jis turi jėgos šuoliui ir gali tapti gerokai šiuolaikiškesniu bei inovatyvesniu. Intensyviai dirbame, kad miestas atgimtų su nauja energija. Dvejus metus trukusios sudėtingos biurokratinės, tačiau miestiečiams nepastebimos procedūros eina į pabaigą ir prasideda apčiuopiami darbai, truksiantys kelerius ateinančius metus. O nuo šiandien į Panevėžį atpučiančius naujus vėjus įprasmins ir pagrindinę miesto aikštę papuošę vėjarodžiai, simbolizuojantys mūsų visų tikslą – jaukų ir pažangų Panevėžį“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Panevėžio miesto vyriausioji architektė D. Gasiūnienė taip pat užsiminė, jog pasirinktas miesto įvaizdžio formavimo simbolis – vėjarodžiai – turi dvejopą prasmę.
„Natūralių gamtos ir žmonių sukurtų reiškinių susijungimas formuoja erdvę, aplinką, procesus, o kartu ir miesto veidą. Vėjas – nematoma reiškinio dalis, kuri kyla iš gamtos. Būtent vėjarodžiai leidžia pajusti bei pamatyti vėją. Be to, jos rodo kryptį, procesą, reiškiantį judėjimą pirmyn, pokyčius. Tai yra nuolatinio vyksmo, proceso įprasminimas“, – aiškino D. Gasiūnienė.
Kviečia įsitraukti ir bendruomenę
„Šis projektas yra išskirtinis tuo, jog kiekvienas, turintis idėjų, kaip naujam gyvenimui prikelti užmirštas miesto erdves ir paįvairinti kasdienybę, gali prisiliesti prie naujo miesto veido kūrimo ir esamo kultūrinio lygmens kilstelėjimo į aukštesnį. Tai puiki galimybė atsiskleisti tiek Panevėžio, kaip Aukštaitijos sostinės, tiek vietos bendruomenės potencialui“, – teigė R. Račkauskas.
Vienas pagrindinių miesto atsinaujinimo projekto iššūkių – apleistas miesto vietas prikelti naujam gyvenimui. Ne išimtis ir vienoje matomiausių miesto vietų stovintis vandens valymo bokštas, kuris ateityje turėtų įsilieti į bendrą modernaus miesto portretą, atliepti miestiečių poreikius.
Panevėžio miesto savivaldybė kartu su vietos verslo atstovais kviečia teikti statinio rekonstrukcijos planus, kurie atspindėtų pagrindinę idėją (planai, fasadai, vizualizacija), galimus įgyvendinimo terminus ir biudžetą. Pagrindinė pastato konstrukcija negali būti keičiama, todėl dekoravimas ir funkcinis pritaikymas gali būti planuojami tik iš statinio išorės. Pirmenybė teikiama šiuolaikinio meno sprendimams.

 

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • jeigu šitas mentas

  Nuoroda

  medinės pilies valdovas,, nebutu čia atsidanginęs, turėtume pačią geriausią rajono architektę visoje aborigenų šalyje....

  Prieš 10 mėnesių
 • idomu

  Nuoroda

  kiek kainuos ,juk apie tai tylima

  Prieš 10 mėnesių
 • Aras

  Nuoroda

  Graži idėja. O tai galėjo būti Anykščiuose.... reikia padėkoti kai kam..

  Prieš 10 mėnesių
 • padekok

  atsakymas į: Aras Nuoroda

  medines pilies valdovui

  Prieš 10 mėnesių
 • Rokas

  Nuoroda

  Labai čia mums įdomu, kaip bus gaivinamas Panevėžys... Geriau parašykite, kas gero Anykščių gaivinimui nuo emigracijos. Ar čia duoklę Gasiūnienei atiduodate. O gal norite parodyti, kokią "specialistę" prarado Anykščiai?

  Prieš 10 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Rašė, kad Gudelio kompanija dirbo Karbauskio partijos prastūmimui rinkimuose, sėkmingai dirbo, jeigu tiek balsuotojų pakabino balsuoti už karbauskinius. Bet Gudelio kompanijos paslaugos tikriausiai nemažus pinigus kainuoja, kas apmoka?

  Prieš 10 mėnesių
 • Kakadu

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tai dabar Mieste šalia Nevėžio laisvoi elgesio merginos kels stavkes?

  Prieš 10 mėnesių
 • Klaustukas

  Nuoroda

  Įdomu, kaip tie vėjarodžiai atrodo? Vaizdo reikia.

  Prieš 10 mėnesių