Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

Dienos anekdotas

Teismas. Apklausiamas liudininkas:
- Sakykite, ar teisiamasis davė jums narkotikų?
- Ne.
- O ar jo žmona davė?
- O... Atleiskite, čia klausimas irgi apie narkotikus?

Komentaras

turistas-rėmėjas: „Savivaldybė skelbiasi kaip garantas bendradarbiavime su Kinijos atstovais.
Deja savivaldybės įsteigta ir finansuojama iš biudžeto šimtatūkstantinėmis sumomis įstaiga, kurios pagrindinė veikla turizmo ir verslo organizavimas ir informavimas, nesuvaldo savo biudžeto lėšų ir nevykdo įsipareigojimų valstybei: nuo 2018-07-17 turėjo 234.36 € (809.2 Lt) socialinio draudimo skolą."

Komentuoti

Dar iki šių metų pabaigos Anykščių mieste turėtų atsirasti mažiausi administraciniai vienetai Lietuvoje – seniūnaitijos. Atsižvelgiant į Anykščių miesto rinkimines apylinkes, svarstoma apie keturių seniūnaitijų – Senamiesčio, Janydžių, Ažupiečių ir Liudiškių – įsteigimą, tačiau anykštėnai taip pat kviečiami teikti savo pasiūlymus ir drauge nuspręsti, kiek seniūnaitijų turėtų būti įsteigta Anykščių mieste.

„Šiuo metu visose Anykščių rajone esančiose seniūnijose veikia ir seniūnaitijos. Jų seniūnaičiai buria bendruomenes prasmingoms ir reikalingoms veikloms, prireikus – padeda greitai spręsti iškilusias problemas. Manome, kad Anykščių miestas neturėtų tapti išimtimi, juolab, kad čia tikrai esama iniciatyvių ir veiklių gyventojų“ – apie seniūnaitijų steigimo priežastis Anykščių mieste pasakojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Pasak mero, svarbia seniūnaitijų steigimo priežastimi yra ir joms skiriamas finansavimas. Tikimasi, kad tokiu būdu ne tik Anykščių rajono, bet ir miesto bendruomenių projektų įgyvendinimui bus skiriamos papildomos Europos sąjungos fondų ir Valstybės biudžeto lėšos.
Patvirtinus seniūnaitijų ribas Anykščių mieste bus organizuojami susitikimai su gyventojais kiekvienoje seniūnaitijos teritorijoje, vėliau – keliamos seniūnaičių kandidatūros, vyks jų programų pristatymai ir galiausiai – seniūnaičių rinkimai.
Gyventojų savo pasiūlymus dėl seniūnaitijų ribų prašoma pateikti elektroniniu paštu info@anyksciai.lt arba pristatyti juos į Anykščių rajono savivaldybės „Vieną langelį“ adresu J.Biliūno g. 23, Anykščiai.

 

Siūlomos seniūnaitijų ribos Anykščių mieste

Senamiesčio seniūnaitija
Rinkėjų skaičius 2952.
Anykščių r. sav.: A. Baranausko a., Alyvų g., Anykštos g., Aušros a., B. Karazijos g., Beržų g., Birutės g., Bokšto g., J. Jablonskio g. numeriai nuo Nr. 1 iki Nr. 24, Jono Basanavičiaus g., Juostos g., K. Būgos g., K. Donelaičio g., Kęstučio g. numeriai nuo Nr. 48 iki galo, Konstantino Sirvydo g., Kranto g., Kurklių g., Lakštingalų g., M. Valančiaus g., Marčiupio g., Maumedžių g., Mažoji g., Mindaugo g., Miško g., Parko g., Paupio g., Pienių g., Puntuko g., Pušyno g., Rašytojų g., S. Daukanto g., S. Kairio g., S. Nėries g., s.b „Šilelis“, Sinagogos g., Slėnio g., Slyvų g., Smėlio g., Sodžiaus g., Storių g., Strazdų g., Šaltinio g., Šaltupio g., Šilelio g., Šlavės g., Šventosios g., Taikos g., Tulpių g., Vėjo g., Vilniaus g., Vinco Kudirkos g., Vyskupo skv. g., Vyšnių g., Volungės g., Žemuogių g.

Janydžių seniūnaitija
Rinkėjų skaičius 1526.
Anykščių r. sav.: Bičionių g., Dariaus ir Girėno g., Dvaro g., Elmos g., Gėlių g., J. Biliūno g., J. Jablonskio g. numeriai nuo Nr. 25 iki galo, Janydžių g., K. Ladigos g. numeriai nuo Nr. 1 iki Nr. 38, Kalno g., Karalienės Mortos g., Kosmonautų g., Leliūnų g., Liudiškių g. poriniai numeriai nuo Nr. 2 iki Nr. 16; neporiniai numeriai nuo Nr. 1 iki Nr. 19; Malūno g., Medžiotojų g., Paelmio g., Panevėžio g., Pavarių g., Piestupio g., Piliakalnio g., Pilies g., s.b. „Voruta“, Sportininkų g., Stadiono g., Šeimyniškėlių g., Šilo g., Šilo skg., Volupio g.

Ažupiečių seniūnaitija
Rinkėjų skaičius 1762.
Anykščių r. sav.: A. Vienuolio g., Ažupiečių g., Draugystės g., Eglėkalnio g., Gedimino g., Gegužės g., J. Janonio g., J. Tumo-Vaižganto g., Kvarco g., Lagedžių g., Muziejaus g., P. Rimšos g., Pakrantės g., Pašventupio g., Skardžio g., Sodų g., Spartako g., Stoties g., Šepetiškių g., Šviesos g., Švyturio g., Tilto g., Troškūnų g., Ukmergės g., Vairuotojų g., Valaukio g., Versmės g., Vilties g., Vytauto g., Vorutos g., Žvejų g.

Liudiškių seniūnaitija
Rinkėjų skaičius 2244.
Anykščių r. sav.: K. Ladigos g. numeriai nuo Nr. 39 iki galo, Kęstučio g. numeriai nuo Nr. 1 iki Nr. 47, Liudiškių g. poriniai numeriai nuo Nr. 18 iki galo; neporiniai numeriai nuo Nr. 21 iki galo; Ramybės g., s.b. „Liudiškiai“, s.b. „Šaltupys“, Statybininkų g., Žiburio g.

Anykščių rajono savivaldybės informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ddddd

  Nuoroda

  Durniu laivas kuo daugiau pavaldziu zmoniu pritraukti senunaiciam pasakyta pries rinkimus 100biuletieniu su tubiu surinkti

  Prieš 9 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Pabandysiu indentifikuoti rizikas, susijusias su Anykščių miesto teritorijos padalinimu į seniūnaitijas. Šio projekto privalumus turėtų pristatyti autoriai.
  Pirma, miesto valdymas ir specifika, gyventojų interesai ir poreikiai nemažai skiriasi nuo kaimiškųjų vietovių, todėl ten galima suprasti seniūnaitijų naudą. Vienam kaimui reikia pažvyruoti kelią, kitam- bendruomenės namus paremontuoti, trečiam- galbūt, vandenį įvesti. Mieste daugumoje atvejų problemos yra bendros ir jas reikia spręsti neatsiribojant teritorijomis. Kas bus, jei Ramybės seniūnaitis užsispyręs reikalaus pakeisti požeminius vamzdžius, o gretimos teritorijos vadovas su gyventojų pagalba manys, kad labiau reikia šaligatvį nusitiesti iki kitos seniūnaitijos... Tokia tvarka labiau skaldytų visuomenę nei jungtų. Atvirkščiai, kad padaryti ką nors reikšmingo reikia kooperuoti, apjungti pastangas.
  Antra, dėl vienokių ar kitokių problemų kreipiamės tiesiogiai į mus aptarnaujančias įmones (Anykčių šilumą, Anykščių vandenis, Komunalinį...), gi po reformos gali būti taip, kad Vaičiulis ar Katuoka pasakys : ko tu mane trukdai, eik į savo seniūnaitiją, aš kalbėsiu tik su jos vadovu. Tai yra atsiranda dar viena biurokratinė institucija, kuri užkraunama žmonėms ir kurios galios bus silpnos, o biurokratinės procedūros privalomos.
  Trečia, visi mes tapatinam save su Anykščiais, o ne šio miesto teritorijos dalimi. Ir dažnai nebus malonu kokioj tai valdiškoj įstaigoj išgirsti klausimą: kokios seniūnaitijos esi gyventojas arba būti išsiųstam atgal pažymos ar problemai spręsti. Su šiuo projekto įgyvendinimu mes atitoltume nuo savo tapatumo, vieni nuo kitų bei meilės savo miestui.
  Ketvirta, kuo daugiau galių bus suteikta seniūnaičiams, tuo bus sunkiau spręsti kultūrinius švietimo, socialinius klausimus ir kitus klausimus. Kiekvienas antklodę trauks į save, kiekvienas matys tik savo teritoriją. Mums reikia vienytis, o ne skaldytis. Anykščiai yra mažas, kompaktiškas mietelis, kuriame problemos, spręstini klausimai matyti kaip ant delno- kam kurti papildomas biurokratines tvoras.

  Prieš 9 mėnesių
 • rokas

  Nuoroda

  vienai is miesto seniunaitiju galetu vadovauti labai paskutiniu metu spaudoje besireiskintis aktyvus pensininkas Juozas R.

  Prieš 9 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: rokas Nuoroda

  Ačiū Jums, rokai, už pasiūlymą, bet atsisakysiu. Mano nuomonę apie seniūnaitijų steigimą Anykščiuose galite perskaityti mano facebook paskyroje. Gero savaitgalio.

  Prieš 9 mėnesių
 • Sidonija

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Įkelk čia

  Prieš 9 mėnesių
 • būsima seniūnaitietė

  Nuoroda

  Tai pats kvailiausias sprendimas iš visų šios valdžios sugalvotų...

  Prieš 9 mėnesių
 • o kodel tiek

  Nuoroda

  mazai ,kiekvienam namui ,gatvei ,benamiui ,durnumui rybu nera,kas bus kai reiks uz laju taka atiduoti pinigus es ,juk buvo renkami kazkada pinigai uz apsilankyma

  Prieš 9 mėnesių
 • Nuoroda

  Baikit vaidint demokratiją ir plaut pinigus

  Prieš 9 mėnesių
 • staigiai

  Nuoroda

  pakeiskite ta nevykusi seniūną,Pajarską ir NAUJI RINKIMAI,NAUJAS VEIKLUS SENIŪNAS IR TVARKA GARANTUOTA.

  Prieš 9 mėnesių
Įkelti daugiau