Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)

Žemės ūkio ministerija dėl lietingų orų nukentėjusius žemdirbius kviečia kuo greičiau kreiptis į savivaldybes ir informuoti apie patirtą žalą. Daugelyje Lietuvos rajonų praūžusios ilgalaikės liūtys ne tik sudaužė į šipulius dalies ūkininkų svajones apie gausų derlių, bet ir padarė didžiulę žalą būsimiems pasėliams. Siekdama išsiaiškinti tikrąjį nuostolių mastą, Žemės ūkio ministerija renka  informaciją apie kiekvieno žemdirbio žuvusių pasėlių plotus – dėl reikalingų duomenų kreiptasi į visų Lietuvos rajonų savivaldybių administracijas. Surinkti duomenys bus reikalingi sprendžiant klausimus dėl žemdirbių sutartinių įsipareigojimų vykdymo, galimų sankcijų netaikymo, tiesioginių išmokų mokėjimo terminų paankstinimo. Lietuva prašo Europos Komisijos iš ES biudžeto skirti paramą nuo liūčių nukentėjusių ūkininkų nuostoliams kompensuoti, tačiau didžioji dalis „Anykštos“ pašnekovų sakė abejojantys, kad tokių kompensacijų pavyks sulaukti.

 Raimondas BALSYS, rajono Tarybos narys, ūkininkas:

-    Kompensavimo mechanizmo nėra, jis nenumatytas ir abejoju, ar jis bus. Čia dabar šia tema tik daug šnekų. Aš pats nesitikiu kompensacijų. Informaciją apie nuostolius  pateikinėjome, nuostoliai, aišku, tikrai dideli, nes patvinę visi grioviai, upės semia laukus.Mano ketvirtadalis javų dar nenuimti. Tikimės dar oro pagerėjimo ir dalį derliaus nuimsime, tačiau nemažai liks nenuimta. Ir nuostoliai bus dideli ne tik dėl šių metų derliaus, bet ir kitų metų dėl sugriuvusių sėjos planų. Lietūs nuostolius užprogramavo dvejiems metams.Valstybės mastu oficialiai skelbiama, kad žemdirbių nuostoliai siekia 40 milijonų eurų.Iš tiesų nuostoliai yra ženkliai didesni. Kai bus surinktos visos ataskaitos, tie nuostoliai,bijau, padidės iki aštuonių kartų.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Mes

    Nuoroda

    Mes BIstrampolyje matom tave ir palaikom Raimi

    Prieš 11 mėnesių