Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)

Po pusantrų metų vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose daugiausia gyventojai norėtų balsuoti už premjerą Saulių Skvernelį, po jo rikiuojasi ekonomistas Gitanas Nausėda ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausa.

 Tyrimo metu rugsėjį daugiau kaip tūkstančiui Lietuvos gyventojų buvo užduotas klausimas: „Už ką ketinate balsuoti 2019 metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose?“. Kandidatų sąrašas nebuvo pateiktas.

Kiek daugiau kaip dešimtadalis apklaustųjų įvardijo „valstiečių“ deleguotą ministrą pirmininką, buvusį policijos ir Vidaus reikalų ministerijos vadovą S. Skvernelį. Artimiausius konkurentus jis lenkia dvigubai.

SEB banko ekonomistą G. Nausėdą pasirinko 5,4 proc. apklaustųjų, Kauno merą V. Matijošaitį - 4,4 proc. respondentų.

Beveik pusė apklausos dalyvių (49 proc.) sakė nežinantys, už ką balsuotų, arba neatsakė į klausimą. Nė vienas iš lyderių trejetuko kol kas nėra paskelbęs, kad sieks tapti Dalios Grybauskaitės įpėdiniu.

Penkiolika kandidatų

Bent procento apklaustųjų paramos tyrimo metu sulaukė dar 12 visuomenėje žinomų žmonių.

Ketvirtuoju sąraše atsidūrė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis (2,8 proc.), bet jis pagal Konstituciją negalės dalyvauti rinkimuose, nes nebus sulaukęs 40 metų amžiaus.

Toliau seka buvęs socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius (2,4 proc.) ir europarlamentarė socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė (2,2 proc.).

Per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintą Rolandą Paksą favoritu įvardijo 1,9 proc. respondentų, tačiau politikui dalyvauti prezidento rinkimuose draudžia įstatymai.

Panašios paramos per apklausą sulaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis (1,9 proc.), diplomatas Vygaudas Ušackas (1,8 proc.), Seimo narys Naglis Puteikis (1,7 proc.), užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius (1,4 proc.), parlamentarai konservatoriai Žygimantas Pavilionis ir Ingrida Šimonytė (1,1 proc.), žurnalistas Andrius Tapinas bei europarlamentaras liberalas Petras Auštrevičius (po 1 proc.).

Rugsėjo 15-26 dienomis tiesioginio interviu būdu apklausta 1012 gyventojų nuo 15 iki 74 metų, rezultatų paklaida siekia 3,1 proc.

Prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę.

BNS.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • pilietė

  Nuoroda

  jei kažkiek suprantame, turime žinoti, kad prezidentas neturi būti kažkoks"kaimietis" Žmogus turi būti inteligentiškas, turi mokėti kelias kalbas, būti kultūringas. Pagal mane, nežiūrint į partinę priklausomybę vienareikšmiškai geriausias V. Ušackas, bet suprantu, kad daug valdžios atstovų jo nepalaiko. O reitingų skelbimas tai - neišmaniųjų rinkėjų mulkinimas.

  Prieš 11 mėnesių
 • TAUTIETIS

  Nuoroda

  O DIEVE-kuo toliau tuo baisesni prezidentai išrenkami bus....ateina šito durnyno galas matomai.

  Prieš 11 mėnesių
 • Kiti

  Nuoroda

  Paskelbkite ir kiek prieš pasisakančių, galės dar labiau save reklamuoti...

  Prieš 11 mėnesių
 • X - man

  Nuoroda

  Nors ir Gitanas Nausėda yra vidurinis tarp šiandienių favoritų į prezidento postą, jam geriausiu atveju šveistų tik antras turas, jei dėl kovos antrajame ture būtų eliuminuotas Saulius Skvernelis, jo balsai pereitų Visvaldui Matijošaičiui ir atvirkščiai.

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Gerai, kad yra demokratinė Rusijos žiniasklaida, tai galima sužinoti kas vyksta Lietuvoje. Dabar Rusijos žiniasklaida, kaip kažkada Amerikos balsas.
  https://www.youtube.com/watch?v=bqUzqeeo8u4

  Prieš 11 mėnesių
 • Pažiūrėjau

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Ir padariau išvadą - Lietuvoje reikia leisti rodyti tokias laidas, toks bukumas, kad veikia priešingai.

  Prieš 11 mėnesių
 • TIhi

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tu durnas.

  Prieš 11 mėnesių
 • Yla

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tau su galva negerai? Demokratinė Rusijos žiniasklaida? Jau seniai dekratiniai Rusijos žurnalistai yra sušaudyti ir nunuodyti, paskutinė Julija Latinina nuodyta savo namuose pabėgo į užsienį. Išsipagiriok vatnike iš Latvių gatvės.

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: Yla Nuoroda

  Demokratijoje niekas žurnalistų nerūšiuoja į demokratinius ir nedemokratinius. Toks rūšiavimas būdingas tik nedemokratinei sąmonei.

  Prieš 11 mėnesių
 • Hammer

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Rusijoje žurnalistai rūšiuojami į gyvus ir nužudytus. Gyvieji - šlovinantys Putiną, ir nužudyti - kritikuojantis Putiną. Tokia vat demokratija.

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau