Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)

Anykščiuose susitiko Baltijos šalių ministrai, atsakingi už regionų politiką. Tai tradicinis neformalus ministrų susitikimas, kuris kasmet vyksta vienoje iš šalių. Šiemet organizuotas Lietuvoje – Anykščiuose.

 Pasak vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, tiek Estija, tiek Latvija susiduria su panašiomis problemomis kaip Lietuva – žmonės linkę kraustytis į centrus, todėl ilgainiui mažose šalyse geriausiu atveju lieka keli stiprūs regionai, gebantys generuoti ekonomiką, plėstis.

„Latvijoje yra Ryga, Estijoje – Talinas. Pas mus – Vilniaus regionas. Iš esmės susiduriame su ta pačia problema, kaip užtikrinti, kad atotrūkis tarp regionų nebūtų toks didelis. Mūsų situacija, Baltijos šalių kontekste, gal net šiek tiek geresnė – turime ir Klaipėdą su jūrų uostu, pramoninius miestus – Panevėžį, Šiaulius“, - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Lietuva yra tarp tų ES regionų, kurie gali pasinaudoti reikšmingomis struktūrinių fondų investicijomis. Pasak ministro, mūsų regionų ateitis priklauso nuo to, kaip mums pavyksta efektyviai panaudoti šį finansavimą. Mažesni miestai ir kaimai susiduria su demografinėmis problemomis, kylančiomis dėl didelės emigracijos ir visuomenės senėjimo problemos.

Ministrų susitikime aptarta ir kaip spręsti aktyvesnio vietos savivaldos vaidmens bei gyventojų domėjimosi ir įsitraukimo į valstybės valdymą klausimus.

Latvijos  Aplinkos apsaugos ir regionų plėtros ministerijos parlamentinis sekretorius Janis Eglits tikina, kad šiuo metu didžiausias iššūkis Latvijai, kaip matyt ir visoms Baltijos valstybėms, - Europos Sąjungos finansavimo tinkamas įsisavinimas.

„Iki 2020 m. koncentruosimės į efektyvų ES fondų panaudojimą regionų plėtrai ir tvariam vystymui.“,– sako Latvijos delegacijos vadovas.

Estija, savo ruožtu, jau baiginėja apie 20 metų trūkusią savivaldos reformą. Savivaldai deleguota daugiau centrinės valdžios funkcijų, daugiau savarankiškumo biudžeto formavimo procese.

„Nuo šių metų spalio 1 d. trečdaliu sumažintas savivaldybių skaičius. Reforma buvo labai sudėtinga, savivaldybės kovojo prieš ją teismuose. Ir tik vakar Estijos Aukščiausiasis Teismas priėmė reformai palankų sprendimą. “,– sako Estijos ministras Jaak Aab.

Vidaus reikalų ministerijos pranešimas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Paplepėjo ir išsiskirstė, pavaizdavo, kad dirba, kad jiems rūpi. Ir be ministrų Karbauskis ir kiti žemvaldžiai bei oligarchai Europos Sąjungos pinigus įsisavins.

  Prieš 11 mėnesių
 • ???

  Nuoroda

  O pas mus yra regioninė politika?

  Prieš 11 mėnesių
 • Nėra

  atsakymas į: ??? Nuoroda

  Pas mus tik rinkiminė. Mieste seniūnaitijas nori padaryti pagal rinkimų apylinkės. O kaimuose žiūri į rinkėjų kiekį ir lojalumą. Asfaltas Svėdasams ir Traupiui. Skiemonių žmonėms špygą, Kurklių špygą. Ne už tuos balsuojate, ne tam padus laižote.

  Prieš 11 mėnesių
 • Jonas

  atsakymas į: Nėra Nuoroda

  Į merdinčius Kurklius kiša milijonus vandentiekiui ir kanalizacijai, ir dar blogai?

  Prieš 11 mėnesių
 • yra

  atsakymas į: Nėra Nuoroda

  ...apie Svėdasus patylėkit, - nuo tarybinių laikų niekas nesutvarkyta, nei šaligatviai (ypač)
  nei asfaltas. Ir tai pagrindinė gatvė, kai visos seniūnijos senai susitvarkė...
  GA

  Prieš 11 mėnesių