Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)
Darbas grupėse...

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko 18 savivaldybių atstovų, vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo Tarnybos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų susitikimas.
Anykščių rajonui atstovavo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Gintarė Noliūtė bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaitė.

 

Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti Vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarko modelį, Vaiko teisių apsaugos įstatymo pakeitimo projekto naujoves, globos centrų steigimo principus.
Šių metų rugsėjo 28 d. Seimas priėmė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuris įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d. Tad renginio dalyviams ir buvo pristatytos laukiančios naujovės, taip pat pasiskirstę į keturias grupes dalyviai turėjo galimybę iš praktinės pusės pasižiūrėti, kokie įstatymo pasikeitimo pliusai ir minusai dirbant su konkrečiais atvejais.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė – Kasparienė kalbėjo: „Tikslinės šio susitikimo grupės yra dvi – tai asmenys, skyrių vedėjai savivaldybėse, atsakingi už socialines paslaugas bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai. Turime du naujus dalykus – vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimas ir koordinuotai teikiamų paslaugų tvarkos aprašas, kurį pasirašė trys ministrai – Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos. Kai pradės galioti naujasis įstatymas, t.y. nuo kitų metų liepos 1 d. m, turėsime užtikrinti nenutrūkstamą vaiko teisių apsaugą. Kitaip tariant, kiekvienoje savivaldybėje bus budėtojai, kurių darbas bus gavus signalą iš policijos, iš kaimynų ir t.t. apie galimą vaiko teisių pažeidimą, tuoj pat turės sureaguoti. To savivaldybėse labai trūksta, nes Vaiko teisių apsaugos skyriai dirba nuo 8 iki 17 val., o po to jau kaip norite, taip tvarkykitės. Kitas pokytis – savivaldybėse veikiantys Vaiko teisių apsaugos skyriai tampa centrinės institucijos darbuotojais. Vadinasi ši funkcija tampa nebe savivaldybės, o valstybine“.
Tokie susitikimai, koks vyko Anykščiuose, dar bus organizuojami Palangoje ir Kaune.

Plačiau skaitykite „Anykštoje“

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta