Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti

Panašiausia, jog Anykščių verslo informacijos centro patalpos buvo antspauduotos taikant psichologinį terorą prieš įstaigos direktorę Renatą Gudonienę. Direktorė vakar mero kabinete parašė pareiškimą išeiti iš darbo, meras Kęstutis Tubis šį pareiškimą vizavo, tačiau direktorė pagal Darbo Kodeksą dar gali persigalvoti ir pareiškimą atsimti.

Meras K.Tubis ir savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka "Anykštai" dėstė skirtingus patalpų antspaudavimo motyvus.

 

Direktorius: „Siekėme apsaugoti įstaigos turtą“

Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Gališanka "Anykštai" aiškino, kad antspauduoti iš darbo išeinančių žmonių kabinetus yra "tokia praktika", nes tokiu būdu apsaugomas darbuotojo kabinete esantis turtas.

A. Gališanka teigė, kad taip saugomas valdiškas turtas.  Paklaustas, kam jo darbo praktikoje dar buvo pritaikyta  praktika užantspauduoti kabinetus, A. Gališanka kito pavyzdžio nepateikė. "Direktoriumi dirbu dar tik metus. Per šį laiką antspauduoti kabinetų neteko", - kalbėjo A. Gališanka. Tačiau jis tikino, kad iš darbo išeinantys žmonės visuomet perduoda turtą. "Verslo centre yra ne tik šios įstaigos turtas", - dėstė A. Gališanka, tačiau pripažino, nežinąs, koks dar ten svetimas turtas yra. 

Anykščių verslo informacijos centro direktorė R. Gudonienė "Anykštai" sakė, kad įstaigoje iš tiesų yra "svetimas", pagal panaudos sutartį naudojamas spausdintuvas. "Iš namų atsinešiau vazą, paveikslą, dar kai kurias interjero puošmenas", - koks ne Verslo informacijos centrui priklausantis turtas yra įstaigos patalpose, vardino R.Gudonienė.

Meras: „Saugome, kad direktorė neprirašytų raštų“

Meras K. Tubis „Anykštai" pateikė kitą Verslo informacijos centro antspaudavimo versiją. Mero teigimu, du Verslo centro kabinetus buvo būtina antspauduoti dėl to, kad R. Gudonienė neatleistų senų ir nepriimtų naujų darbuotojų, neprirašytų atbuline data naujų dokumentų.

 Jis kalbėjo, kad po to, kai savivaldybės administracijos Vidaus audito tarnyba atlikimo Verslo informacijos centro veiklos patikrinimą ir surašė išvadas, buvo pokalbis su Verslo informacijos centro direktore, per kurį Vidaus audito tarnyba pristatė, kokie pažeidimai centre buvo padaryti.

 "Po aptarinėjimo direktorė parašė prašymą išeiti iš darbo. Sakė: "Aš dar turiu kai kuriuos veiksmus padaryti, kai ką paskirti, kai ką atleisti" ,- kalbėjo K. Tubis. -  Sakau, direktore, nebūtų logiška. Todėl administracija ėmėsi veiksmų, kad dokumentai nedingtų, kad nebūtų niekas pakeista, niekas perrašyta. Dabar taip suprantu, kad administracija vykdo įstaigos perdavimą", - aiškino meras.

Tačiau tuo metu, kai kalbėjomės su meru, apie 9 val. 30 min. administracija "perdavimo nevykdė". Po to, kai šį rytą Verslo informacijos centro darbuotojos savivaldybės ūkvedžio Almanto Žvirblio buvo įleistos į kabinetus, jų saugoti niekas nepasiliko.

  Meras sakė esąs Panevėžyje ir apie tai, kad administracija R. Gudonienę paliko be priežiūros, jis nežinojo.  Išgirdęs apie be priežiūros paliktas Verslo informacinio centro darbuotojas, meras sakė tuoj pat skambinsiąs A. Gališankai aiškintis.  

Antspaudavo savivaldybės ūkvedys

Priminsime, kad vakar, lapkričio 27 dieną, Anykščių mero K. Tubio kabinete Anykščių verslo informacijos centro direktorė Renata Gudonienė po ilgo pokalbio su meru parašė pareiškimą išeiti iš darbo savo noru nuo šiandienos. Jos pareiškimą meras K. Tubis iš karto vizavo. O savivaldybės ūkvedys Almantas Žvirblis buvo nusiųstas į Verslo informacijos centrą antspauduoti patalpų.

Šiandien prieš aštuonias į darbą atėjusios visos trys Anykščių verslo informacijos centro darbuotojos negalėjo patekti į savo kabinetus ir vaikščiojo Anykščių menų inkubatoriaus, kurio patalpose įsikūręs Verslo informacijos centras koridoriais, laukdamos, kaip toliau klostysis įvykiai. Penkiolika minučių po aštuonių atvyko ūkvedys A. Žvirblis bei savivaldybės Finansų ir apskaitos skyriaus buhalterė Gražina Martinkienė. Ūkvedys ir buhalterė patikrino antspaudus ir atidavė Verslo informacijos centro darbuotojoms kabinetų raktus. Savivaldybės buhalterė G. Martinkienė piktinosi įvykius prie Verslo informacijos centro stebinčiais "Anykštos" žurnalistais, grasino "Anykštos" redakcijai teismais ir nelaukdama, kol savivaldybės ūkvedys išeis iš Verslo informacijos centro, smuko į savivaldybės autobusiuką, kuriuo jie atvyko.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Senjorė

  Nuoroda

  Nepykit ant mero, tokia jo profesija, visur matyt nusikaltėlius

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Kiek bešertum vilką, jis vis tiek į mišką žiuri

  Prieš metus
 • jomajo

  Nuoroda

  klauskit Žvirblio,kuris ir pasakys ,kas jam isakė.Šitoks viršikininkas turi viska pasakyti

  Prieš metus
 • Anarchistas

  Nuoroda

  O man visi geri ir netgi puikus- nes nei už viena nebalsavau, aš jiems esu Niekas, jie man taip pat Niekas.

  Prieš metus
 • Ona

  Nuoroda

  Kiek pamenu praėjusius rinkimus, tai "Anykšta" ir jos darbuotojai visaip stengėsi suniekinti tuometinius merą, vicemerą, socialdemokratus ir konservatorius ir labai aktyviai rėmė p.Tubį ir liberalus. Jeigu neapsipažinau, tai pati laiptinėje iš "Anykštos" darbuotojo rankų gavau lankstinuką su raginimu už juos balsuoti. O dabar jau ir Tubis "Anykštai" yra blogas. Tai kas galėtų būti geras?

  Prieš metus
 • Onai

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Kiek atsimenu prieš rinkimus Anykštos redaktorė net važiavo į TV laidą ir gelbėjo vicemerą. Įdomu kas iš redakcijos vaikščiojo su lankstinukais ?

  Prieš metus
 • iš šono

  atsakymas į: Onai Nuoroda

  gelbėjo ar skandino? Pamenu straipsnius Anykštoje, tai buvo labai nepanašu į gelbėjimą, bet ne apie vice čia kalba, o apie merą ir liberalus, kuriuos palaikė Anykšta

  Prieš metus
 • į šoną

  atsakymas į: iš šono Nuoroda

  Eik į biblioteką ir atnaujint atmintį. Švogerka visados šveogeri gelbėjo ir šlovino. Tai, kad švogeris nesugebėjo atsiriboti nuo KGB KAPITONO, tai jo problemos.

  Prieš metus
 • Juozas

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Idomiai parašėte. Blogas ar geras žmogus, partija ar arklys- nepasakysi iš karto. tą patikrina laikas. Labai dažnai būna, kai su kuo nors sieji labai didelius lūkesčius ir staiga tave nuvylia... Todėl ar gera valdžia reikia spręsti iš jos darbų, pastangų gerinti žmonių gyvenimą, noro jiems padėti. Rinkimų rezultatai ne visuomet atspindi tavo lūkesčius. Mano manymu, dabartinių vadovų bėda yra ta, kad mažai kreipia dėmesio į savo rinkėjų nuomonę, mažai lankstūs sprendimuose.

  Prieš metus
 • keista

  Nuoroda

  Mieli komentatoriai. Ar Jums buvo geras kada nors bent vienas meras. Skaitant komentarus - VISI BLOGI.

  Prieš metus
Įkelti daugiau