Kuris Lietuvos Respublikos Prezidentas, Jūsų nuomone, reikšmingiausias valstybės istorijoje?

Dienos anekdotas

Naujasis rusas ateina į „Mercedes“ parduotuvę ir sako:
- Man oranžinį „Mercedes 600 SL“ su sidabrinėmis peleninėmis!
Pardavėjai per savo amželį ir ne tokių klientų buvo sutikę: padarė jam sidabrines pelenines, gavo oranžinį „Mercedes“ ir pardavė... Po poros dienų vėl tas pats naujasis rusas ateina į tą pačią parduotuvę ir sako:
- Man oranžinį „Mercedes 600SL“ su sidabrinėmis peleninėmis!
Pardavėjai jam vėl tokį parūpino. Po savaitės ir vėl tas pats kartojasi. Pardavėjai neištveria ir klausia:
- Klausyk, kam dar vienas „Mercedes“, tu gi jau du nusipirkai!?
- Na kaip kam? Kitose peleninės jau pilnos..

Komentaras

paros anekdotas: „,,Kažkur Anykščių rajono pakrašty tėvas sako sūnui abiturientui: Sūnau prašau padaryk teisingą sprendimą! Nestok ten kur nori , stok į Riomerį,matai gi jau kad Anykščiai nebe rašytojų kraštas.."

Skaityti komentarus (1)

Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys?

 MINDAUGAS SARGŪNAS, Anykščių rajono Tarybos narys, liberalas:

-    Kuo skiriasi žemdirbys nuo verslininko? Mano manymu, abu šie žmonės dirba, kad uždirbtų pinigus. Tad manau jie yra vienodi ir šioje srityje visos mokestinės lengvatos, jeigu tokios yra taikomos, turi būti taikomos visiems vienodos. Verslas, galvoju, jau seniai pavydi ūkininkui, dėl visų galimų paramų, apie kurias verslas gali tik svajoti. Iš esmės ūkininkas dirba ir gauna įvairias paramas iš Europos Sąjungos, iš valstybės už tai, kad dirbtų. Verslininkai apie tokį požiūrį į juos gali tik svajoti. Ir iš esmės šiai dienai, nematau didelio skirtumo tarp ūkininko ir verslininko, todėl visa mokestinė našta turėtų būti vienoda abiems. Seimas priiminėdamas sprendimus, eilinį kartą rodo, jog jie nuo realaus Lietuvos gyvenimo kažkur toli. „Plasnoja po debesiais“, ne tik prieš rinkimus reikėtų nusileisti iki žmogaus.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • ukininkas

  Nuoroda

  jus atskirkit ukuninka turinti iki 100 ha, ir ukininka turinti kelis tukst ha./ tie pirmi ir isgyvena sunkiai, o tie kurie skaiciuoja tukstanciais ha , nors Lietuvoje ir yra istatymas kurie reguliuoja jog tokiu nebutu, bet apeinami kazkaip, tikrai jiems jokiu lengvatu nereikia ir neturetu buti. Pasidomekit kas valdo didziasias bendroves ir kas uz ju stovi? Nustebsit

  Prieš 4 savaičių
 • Anykštėnas

  atsakymas į: ukininkas Nuoroda

  Tai apie ką aš ir bandau pasakyti - tie kurie yra smulkūs (tarkim iki 100ha), jie darbuotojų greičiausiai arba nesamdo, arba jų samdo labai mažai, tad Sodros lengvata jų išvis neliečia. Tai kam ji reikalinga?
  Dar vienas klausimas apie sunkiai besiverčiančius - kodėl ūkininkui išsiimti pinigus iš ūkio apyvartos, už kuriuos jis pirks vaikam butą, mašiną, kelionę - kainuoja mažiau nei UAB akcininkui? Juk šioje vietoje mes nebekalbame apie tai ar ūkis gerai gyvena ar blogai, jei jau išimame pinigus iš šio mechanizmo, vadinasi jis jų turi daugiau nei reikia normaliai veikti,

  Prieš 4 savaičių
 • to ukininkui

  atsakymas į: ukininkas Nuoroda

  Valdo tie už ką jūs balsuojat įvairiuasi piziaus gerbėjai:)

  Prieš 4 savaičių
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Na kaip aš suprantu ir skiriasi ir nesiskiria. Dirbti žemę mūsų laikais nėra labai patrauklus užsiėmimas, todėl valstybė (OK EU, bet susimeta tos pačios valstybės) subsidijuoja žemės ūkio veikla. Vienos valstybės ūkininkai gauna didesnės subsidijas kitų mažesnės, bet čia yra daugiau valstybės požiūrio ir galimybes konkuruoti klausimas. Pvz pieno kaina Lenkijoje ta puikiai atspindi. Panaikinsim subsidijas, Vokietija turės išstoti iš EU ir įsivesti muitus, kitaip jos ūkininkai bankrutuos. Manau kad šioje vietoje skirtumai tarp ūkininko ir jau minėto žvakių fabriko kaip ir baigiasi. Kodėl verslininkas norėdamas naudoti pinigus savo reikmėms turi išsimokėti arba atlyginimą arba dividendus ir visus su tuo susijusius mokesčius, o ūkininkas... juos tiesiog naudoja? Juk turėtų būti apyvartiniai pinigai ir asmeniniai pinigai, nes gauti asmeninius - kainuoja. Subsidijos manau turi likti, bet visi kiti mokesčiai turi būti lygiai tokie patys kaip ir kitoms verslo šakoms.
  Kažkas rašė kad pabandyt paskui karve palakstyt rytas vakaras... o gal Jūs pabandykit ant savo galvos pasiimti 100k Eur paskola, pinigus investuoti į savo verslo idėja ir tada pakalbėsime kas sudėtingiau ir kas daugiau Jūsų laiko reikalauja. Visas darbas yra sudėtingas ir visas jis yra vertingas, o tiem kurie sako čia tau ne Windows instaliuot, tai galėčiau lažintis - nemokat Jus jų instaliuot.

  Prieš mėnesį
 • tuo kad

  atsakymas į: Anykstenas Nuoroda

  Valgyti visi nori, o ūkininkas žmonių maitinimo grandinėje stovi 1 numeriu. Tai gyvybės ir mirties klausimas, o tavo "žvakės" tik mirties. Pagyvenk nevalgęs nors savaitę, tai rėksi ant viso miesto, kad skiriasi....

  Prieš 4 savaičių
 • Anykštėnas

  atsakymas į: tuo kad Nuoroda

  Teisingai, valgyti nori visi. Bet yra ir daugiau prekių ir paslaugų kurios žmogui yra gyvybiškai svarbios, vienas pvz.: medicinos apsauga - kodėl jei gydytojas atsidaro kabinetą ir samdo darbuotoją, jam nėra Sodros lengvatos? Kodėl jei jis nori išsiimti savo uždirbtus pinigus ir įmonės, jam teks susimokėti pelno mokestį įmonėje, o vėliau dar ir GPM?
  Man irgi patinka jaustis svarbiam, bet jei Jūs jau pradedat galvoti kad be Jūsų miestiečiai badu numirs ... Ryškėja toks nemažas skirtumas, kad bet koks UAB stengiasi prekes parduoti, išlaikyti klientus, auginti savo reputaciją ir savo darbu užsitarnauti "vietą po saule", tuo tarpu Jūs (nenoriu rašyti ūkininkai, nes nemanau kad visi taip galvoja), matau, galvojate kad vien tai kad Jūs dirbate žemę jau Jus daro privilegijuotu, nes Juk be Jūsų toks kaip aš dvesčiau badu. Tai Jums šioks toks pavyzdys kad susivokt aplinkoj - jei jau neduok Dieve prasidėtų badas, maisto produktų kainos taip smarkiai šoktų į viršų (dirbamos žemės taip pat), kad Jūsų pajamos iš produkcijos pardavimo labai ženkliai padidėtų, Jūsų turto (pagrinde žemės) kaina taip pat kelis kartus padidėtų. Manau kad tokiomis sąlygomis būtumėte pasiturintis žmogus net ir su 100ha žemės. Klausimas, jei jau Jus valstybė ir valstybės mokesčių mokėtojai tiek metų subsidijavo, taikė Sodros lengvatas, GPM lengvatas, leido "nudevėti turtą" kuris pabrango, ar Jūs, miestiečių maitintojai, sutiktumėte parduoti savo produkciją pigiau dėl šalies miesto gyventojų gerovės? Galit ir neatsakyti :)
  Ūkininkavimas yra tokia pati ekonominė veikla kaip ir žvakių fabrikas. Jei žmogus galvoja kad jam apsimoka - jis ta veikla užsiima, jei ne - neužsiima. Ir nereikia čia vaidinti geradarių pasaulio maitintojų, kuriems visi turi lenkti galvas. Kažkada valstybė galvojo kad ūkininkas yra kvailesnis nei miestietis, tad jam daug ką leido daryti supaprastintai, bet jau seniai taip nebėra. Jie lygiai tokie patys verslininkai, skaičiuojantys investicijas, grąžą, skaičiuojantys ką labiau apsimoka auginti ir t.t. Tad gal baikim piešti ūkininką kaip žmogų šūdinom rankom kiaurą dieną lakstantį paskui karvės uodegą ...

  Prieš 4 savaičių
 • jafanas

  atsakymas į: Anykstenas Nuoroda

  Tai būtent subsidijos yra ok t.y yra bendros es politikos dalis nes kitaip butume užmėtyti pigiais grūdais iš Pietų Amerikos ir kitur, bet paanttisiu Anykštėnui kodėl ūkininkas turi mokėti kitų mokesčių mažiau? Tuo labiau sodros reikalai

  Prieš mėnesį
 • Anykstenas

  atsakymas į: jafanas Nuoroda

  Šito ir aš nesuprantu. Kodėl skiriasi Sodra man isvis kosmosas.

  Prieš mėnesį
 • sutikčiau

  atsakymas į: Anykstenas Nuoroda

  Jei ūkininkas gaus tą patį ką ir jūs verslininkai gaunate, tai sodros mokesčius mokės. Bet dabar nėra už ką mokėti.

  Prieš 4 savaičių
 • Anykštėnas

  atsakymas į: sutikčiau Nuoroda

  Pirmiausia būtų įdomu padiskutuoti kaip Jūs suprantate žodį verslininkas. O paskui man būtų įdomu išgirsti ką jie jau tokio gauna :) Galėčiau ir aš parašyti, kaip kad aukščiau rašė apie ūkininkus pasaulio maitintojus, kad "nemokėtų verslininkai mokesčių ir nebūtų iš ko ......". Žmogus atsidarė UAB, pasiėmė paskolą ir investavo į jau aptartą žvakių fabrikėlį. Nuo pirmos dienos moka Sodrą pilnu tarifu ir GPM už darbuotojus. Baigėsi metai, žmogelio UAB turi uždirbęs 10 000 EUR, bet už tuos uždirbtus pinigus žmogelis prisipirkęs vaško ir pasidaręs daugiau žvakių laiko sandėlį (arba pasidarė remontą sandėlio), pinigų sąskaitoje neturi, savo asmeninėms reikmėms jų nenaudoja. Ateina mokesčių inpektorius ir sako - susimokėk 15% pelno mokestį, nes uždirbai. Sakai neturiu, sako ne mano problemos. Gal ir ūkininkams tokią tvarką paleisti? Trečioj dienoj jau stovėtumėt su traktoriais prie seimo ir sakytumėt kad valstybė Jus, tikruosius darbo žmones nustekent nori :) Čia jau panašėja į Gariūnų prekeivių ašaras kad jie daugiausiai mokesčių sumoka :)

  Prieš 4 savaičių
Įkelti daugiau