Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

- Brangusis tau kavą į lovą?
- Ne, geriau į puodelį...

Komentaras

LED ekranas II: „Todėl labai reikalingas mieste LED informacinis ekranas ir net ne vienas. Pirmasis turi atsirasti Ramybės rajone ir su garso kolonėlėmis, skelbiančiomis apie visus planuojamus mieste įvykius , darbus, pasikeitimus ir kt."

Skaityti komentarus (2)

Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys?

 JUOZAS RATAUTAS, anykštėnas:

-         Socialinis draudimas Lietuvoje veikia solidarumo principu. Todėl tiek mokant įmokas į fondo biudžetą, tiek iš jo paskirstant pensijoms, pašalpoms ir kompensacijoms lygiavos negali būti. Nors būtų idealu ir teisinga, jei sumokėtos sumos  nuo darbo užmokesčio ar veiklos  tiesiogiai koreliuotų su pensijos ar kitos išmokos dydžiu. Tačiau taip nėra. Įstatymų leidėjai teisės aktais nustato įvairias išlygas, lengvatas, mokesčių mokėjimo atidėjimus...  Socialinio draudimo mokėtojų grupių, priklausomai nuo jų veiklos, yra gerokai virš dešimt, kurių įmokų mokėjimo sąlygos bei tarifai nemažai skyriasi.  Atskiras žmonių grupes draudžia valstybė.
        Suprantama, jog žemdirbiai yra ta kategorija, kurių darbo specifika bei rezultatai labai priklauso nuo sezoniškumo bei gamtinių sąlygų. Tačiau kam lengva?  Verslo įmonėms, kurios už savo darbuotojus  moka 31 procentą „Sodros“ įmokų ( 3 procentus moka patys dirbantieji)? Tikrai ne.  Neretai neatlaikydamos tokios naštos, įmonės stabdo veiklą ar net bankrutuoja. Todėl mokestinės naštos išlyginimas ar net mažinimas būtų labai svarbus ir sveikintinas žingsnis. Žemės ūkis  visados  mokesčių požiūriu buvo paglobojamas. Dirbdamas „Sodroje“ nei ūkininkams, nei bendovėms stengiausi  netaikyti griežtų sankcijų už įmokų pervedimų vėlavimą ar net nesumokėjimą. Labai svari  tiek juridiniams žemės ūkio asmenims, tiek  ūkininkams iki 2020 metų Europos sąjungos skiriama parama. Ar ilgai žemės ūkis turės išskirtines socialinio draudimo įmokų mokėjimo sąlygas, pagyvensim –pamatysim. Manau, nuo naujų metų įsigaliosianti mokėjimo tvarka bus tobulesnė, nei šiuo metu veikianti, kai mokėjimo tarifai suskirstyti pagal žemės ekonominį dydį.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nuoroda

  Ne 3%moka dirbantis, o 9%

  Prieš 9 mėnesių
 • Vaičiūnas

  Nuoroda

  Matome prieš save būsimą kandidatą į merus! Kasdien po straipsnį iš Juozo, kasdien po nuomonę! Tiesiog Anykštos Meras! Duok dieve tokį kandidatą sutikti debatuose!

  Prieš 9 mėnesių
 • Kaimynas

  atsakymas į: Vaičiūnas Nuoroda

  Žodis "Dievas" rašomas iš didžiosios raidės, bedievi Donaldai.

  Prieš 9 mėnesių
 • Velnio akmuo

  atsakymas į: Kaimynas Nuoroda

  Pražudęs 800 sielų stebėdamas sankryžą, bedievis Donaldas virs smalą pragare ir patarinės pačiam Liuciferiui.

  Prieš 9 mėnesių
 • faksas

  atsakymas į: Vaičiūnas Nuoroda

  Donaldai čia tu ? Rimtai? Ar bus stebėtojų komitetas?:)

  Prieš 9 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Ne įmonės moka už darbuotojus 31 procentą „Sodros“ įmokų, bet pats darbuotojas užsidirba ir sumoka, žinoma, ne pats, bet per įmonę, bet tai darbuotojo uždirbti pinigai.

  Prieš 9 mėnesių
 • To taigi

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  O is kur jis gali zinoti, juk uz ji moka vakstybe mokescius, kaip ir visose valstybinese istaigose. O saskaitu isaldymas ,jei nors pora dienu paveluoji sumoketi tai ne sankcija? O gal cia tik ukininkams tokie metodai taikomi?

  Prieš 9 mėnesių