Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti

Gruodžio 15 d., penktadienį, Anykščių muzikos mokyklos salėje vyko LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio susitikimas su Anykščių rajono gyventojais.

Ministrą atlydėjo jo patarėja Kristina Paulikė bei LR Seimo narys Antanas Baura.

Pagrindiniai susitikimo metu aptarti klausimai – nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys įstatymų pakeitimai socialinės apsaugos srityje.

 

„Situacija socialinėje srityje yra labai bloga. Tuo tarpu ekonominė pusė – mes esame pirmaujantys: bendras vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam gyventojui, yra didesnis negu Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Vengrijoje. Tad „paėmus“ ekonominę dalį, mes turėtume būti turtingesni už jau minėtų šalių gyventojus. O taip nėra... Viena priežastis, kodėl taip yra, kad mes surenkame labai mažai lėšų į biudžetą, pvz., estai surenka 34 proc. nuo BVP, nors pas juos „šešėlis“ irgi yra gana didelis, o mes surenkame 30 proc. Kitas dalykas, netgi tai, ką mes surenkam, perskirstom labai prastai – pvz., socialinei sričiai nuo BVP mes mokame 13 proc., kai Europos vidurkis yra arti 20 proc. Reiškia, trečdaliu mažiau pinigų tenka socialinei sričiai. Tuo tarpu, švietimui – labai panašiai kaip Europoje. Dvi grupės Lietuvoje labiausiai skursta, tai – senjorai ir vaikai. Senjorų 35 proc. gyvena skurde, vaikų – 33 proc. tai reiškia, kad mes nei savo praeitimi, nei savo ateitimi nesirūpinam. Todėl tas pensijų kėlimas, kuris buvo numatytas ir yra numatomas toliau, yra absoliutus prioritetas. Kasmet vidutiniškai pensija turėtų didėti 20-30 eurų. Kita skurstanti grupė – vaikai, tad imdamiesi išmokų reformos šioje srityje, atsigręžėme į vaikus“ – susitikime įžanginį žodį tarė ministras L. Kukuraitis.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Anykštoje“

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Once

  Nuoroda

  pasižiūrėkit kaip mūsų Antanėlis atkutęs. Prie jaunos moters tik stvrstosi, šipsas naujas, kostiūmas naujas, veidukas blizga.... ne teip kai užskurdys sėdėjo žemes ūko skyriui, avelas papjautas skaičiuodamas....
  Vat kur socialinė gerovė ir pažanga nuveina....

  Prieš metus
 • ekonomika

  Nuoroda

  auga ,bet del pensininku padetis tik blogeja ,prieme darbo kodeksa su padidintu stazu ,kad kuo daugiau apvogti pensininkus ir kad kuo daugiau jie gautu mazesnes,pavogtas grazins tik nezino ,kada,dar nuo sausio i kaupimo fondus neperves 2 procentu ,nors vyriausybes buvo isipareigojusios 5,5 bet ir tuos procentus pavoge ir situos pavogs ,tai kur ju ekonomikos augimas ir gerejantis gyvenimas,tai tik tusti zodziai ir pazadai

  Prieš metus
 • Nuoroda

  tik tokiam žmonių ratui rūpi socialinės problemos.
  Tai tada tampa ir aišku, kodėl pensininkams tokios "didelės" pensijos - viskas tvarkoj.

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  ;) Eilinį kartą papliupė ir išsiskirstė iki kito susirinkimo papliurpimui ir nieko nedarymui.

  Prieš metus