Ar draudžiate savo turtą?

Dienos anekdotas

Policininkas sustabdo automobilį:
- Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
- Kas nutiko jūsų galiniams žibintams? Vairuotojas atrėžia:
- Kam rūpi tie žibintai?! Kur dingo namelis ant ratų?!

Komentaras

X - man: „Turbūt ponai seimūnai pamiršo, kad dar tūkstantis devyni šimtai devyniasdešimt antrųjų metrų pavasarį, kai pirmą ir šiol paskutinį kartą buvo skelbiami pakartotiniai Seimo rinkimai visoje Lietuvoje. Tuomečiai sociologai ir politologai pergalę juose žadėjo centro, liberaliosioms politinėms, tuo tarpu Lietuvos Demokratinei Darbo partijai kažin kieno darytos apklausos žadėjo viso labo nepilnus dvidešimt procentų. O kas gavosi? LDDP triuškinančiai laimėjo absoliučią daugumą, nes ko daugiau reikėjo ir tikėtis kai prieš tai Seime pašeimininkavo devyniasdešimt šeši Sąjūdžio deleguoti deputatai į Aukščiausiąją Tarybą. Dabartiniu atveju, kai pasižiūri apklausas ir pamatai kie žmonių pasitiki politinėmis partijomis ir kiek pasitiki politinėmis partijomis, koks jų procentas nėra tvirtai apsisprendęs eitų į rinkimus ar ne, jei jie vyktų artimiausiu laiku, drąsiai galima teigti, kad nemaža dalimi šviežiai paskelbtus priešlaikius Seimo rinkimus laimėtų politiniai marginalai, pažadėję rinkėjams pokyčius ir permainas, proveržius veržlius, bei šviesų kelią į Lietuvos rytojų.
Panašu ir labai panašu, kad kai ne kurios politinės partijos, tiesiog nepraleido progos pasireklamuoti kalbėdamos apie pirmalaikių Seimo rinkimų svarbą šių dienų mūsų Tėvynės kontekste."

Skaityti komentarus (3)

Gruodžio 15 d., penktadienį, Anykščių muzikos mokyklos salėje vyko LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio susitikimas su Anykščių rajono gyventojais.

Ministrą atlydėjo jo patarėja Kristina Paulikė bei LR Seimo narys Antanas Baura.

Pagrindiniai susitikimo metu aptarti klausimai – nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys įstatymų pakeitimai socialinės apsaugos srityje.

 

„Situacija socialinėje srityje yra labai bloga. Tuo tarpu ekonominė pusė – mes esame pirmaujantys: bendras vidaus produktas (BVP), tenkantis vienam gyventojui, yra didesnis negu Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Vengrijoje. Tad „paėmus“ ekonominę dalį, mes turėtume būti turtingesni už jau minėtų šalių gyventojus. O taip nėra... Viena priežastis, kodėl taip yra, kad mes surenkame labai mažai lėšų į biudžetą, pvz., estai surenka 34 proc. nuo BVP, nors pas juos „šešėlis“ irgi yra gana didelis, o mes surenkame 30 proc. Kitas dalykas, netgi tai, ką mes surenkam, perskirstom labai prastai – pvz., socialinei sričiai nuo BVP mes mokame 13 proc., kai Europos vidurkis yra arti 20 proc. Reiškia, trečdaliu mažiau pinigų tenka socialinei sričiai. Tuo tarpu, švietimui – labai panašiai kaip Europoje. Dvi grupės Lietuvoje labiausiai skursta, tai – senjorai ir vaikai. Senjorų 35 proc. gyvena skurde, vaikų – 33 proc. tai reiškia, kad mes nei savo praeitimi, nei savo ateitimi nesirūpinam. Todėl tas pensijų kėlimas, kuris buvo numatytas ir yra numatomas toliau, yra absoliutus prioritetas. Kasmet vidutiniškai pensija turėtų didėti 20-30 eurų. Kita skurstanti grupė – vaikai, tad imdamiesi išmokų reformos šioje srityje, atsigręžėme į vaikus“ – susitikime įžanginį žodį tarė ministras L. Kukuraitis.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Anykštoje“

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Once

  Nuoroda

  pasižiūrėkit kaip mūsų Antanėlis atkutęs. Prie jaunos moters tik stvrstosi, šipsas naujas, kostiūmas naujas, veidukas blizga.... ne teip kai užskurdys sėdėjo žemes ūko skyriui, avelas papjautas skaičiuodamas....
  Vat kur socialinė gerovė ir pažanga nuveina....

  Prieš 3 mėnesių
 • ekonomika

  Nuoroda

  auga ,bet del pensininku padetis tik blogeja ,prieme darbo kodeksa su padidintu stazu ,kad kuo daugiau apvogti pensininkus ir kad kuo daugiau jie gautu mazesnes,pavogtas grazins tik nezino ,kada,dar nuo sausio i kaupimo fondus neperves 2 procentu ,nors vyriausybes buvo isipareigojusios 5,5 bet ir tuos procentus pavoge ir situos pavogs ,tai kur ju ekonomikos augimas ir gerejantis gyvenimas,tai tik tusti zodziai ir pazadai

  Prieš 3 mėnesių
 • Nuoroda

  tik tokiam žmonių ratui rūpi socialinės problemos.
  Tai tada tampa ir aišku, kodėl pensininkams tokios "didelės" pensijos - viskas tvarkoj.

  Prieš 3 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  ;) Eilinį kartą papliupė ir išsiskirstė iki kito susirinkimo papliurpimui ir nieko nedarymui.

  Prieš 3 mėnesių